0

A ten czego tutaj?

2

@Matheu12 Nie znasz w takim razie celu tych dofinansowań. Te wszelkie dopłaty zostały wprowadzone właśnie po to aby państwo i UE mogły kontrolować i sterować tym co się dzieje w rolnictwie. Ale że nie jest to opracowywane jakoś długofalowo tylko każdy rząd wyznacza inne kierunki to potem powstaje w tym jeden wielki chaos. Poza tym urzędnik tworzy zza biurka często przepisy oderwane od rzeczywistości. Temat rzeka. W skrócie to nie jest tak że te pieniądze po pierwsze trafiają do rolników, bo on je zaraz potem oddaje w wyższych cenach sprzętu i środków produkcji ( bo rynek dostosowuje ceny do tych dopłat - mechanizm podobny do kredytu 2 % i sytuacji na rynku mieszkaniowym) , a po drugie - ceną za te dopłaty jest spełnienie różnych - często kosztownych warunków.

1

@bartas97 Pierwszy lepszy wynik z google na ten temat
"Głównymi przeciwwskazaniami do zastosowania tabletki "dzień po" są nadwrażliwość na substancję czynną lub inny składnik leku oraz ciąża, którą należy koniecznie wykluczyć przed skorzystaniem z tej formy antykoncepcji."
Więc tok myslenia Sławka nie jest jakiś irracjonalny. Aczkolwiek ja i tak bym dążył do zlikwidowania wszelkich recept na wszystkie leki.

1

@tristan87 Coraz lepsze te doniesienia z kraju.

6

@Matheu12 Tu nie chodzi tylko o zagraniczne płody rolne,ale tez o politykę klimatyczną UE.

0

@Deeespacito Cos ty. Żniwa są przecież. Rolnicy zbierają bociany.

0

@tristan87 Co w tym głupiego? Właśnie bardzo rozsadne jest to co powiedział - człowiek to czlowiek - po co to różnicować w jakikolwiek sposób?

0

@tomek8756 A po co? A komu to potrzebne?

5

@RosjaninBut I pomyślcie tylko,co by władza (obojętnie jakiej orientacji) mogła ludziom wmówić gdyby nie internet i to, że każdy może się w nim przebić aby obalać takie tezy.

0

@tbas Jakie wchodzenie w dupę. Wystarczyło milczeć.

0

@KichuBlaugrana No cóż - ja tam wybieram ten sklep do którego mam bliżej i który ma lepszy parking. No i dodatkowo omijam raczej te gdzie trzeba brać bilety na ten parking. Więc nie zwracam uwagi na markę sklepu tylko raczej na lokalne zalety lub wady.

0

@KichuBlaugrana "Wojna domowa" xd. Czy w tym kraju ludzie zawsze musza tworzyć jakieś dwa przeciwne obozy i na siłę przekonywać innych do swojego zdania? Tym bardziej jeśli chodzi o takie głupoty?

0

@mrboom Nie wiem - nie czytałem tak dokładnie - oznaczyłem wszystkich z tej głupiej dyskusji nie na temat jaka się wywiązała, a niektórzy pisali że jednym się nalezy to,a innym nic

3

@Luciano99 Jedyne roszczenia ma Polska.

0

@Tasde Nie chodziło mi o gratulowanie Trumpowi tylko o nieudolne "gratulacje" Bidenowi. Wtedy to słusznie PIS czy może raczej Duda ( dla mnie to jedno) był krytykowany przez środowiska obecnej koalicji. I tak samo teraz w obecnej sytuacji nie powinniśmy zrażać do siebie ewentualnych sojuszników. Na pewno w niczym nam to nie pomoże,a tak jak pisałem może przysporzyć tylko głosów republikanom jeśli to wykorzystają.

1

@mrboom No niestety jednostki na to nie wpłyną - ale gdyby społeczeństwa mówiły jednym głosem przynajmniej w pewnych kwestiach, byłoby inaczej. Skoro sami kierujecie dyskusję na inne tory i przerzucacie się argumentami czyja praca jest ważniejsza itd. to nie mam słów. Proponuję za to wyobrazić sobie jak wyglądałoby wasze życie gdyby nikt nie chciał wykonywać zawodów które w jakiś sposób deprecjonujecie. Może to uzmysłowi jak jałowa jest wasza dyskusja o tym kto jest według was ważniejszy.

9

@Bykunn To co napisałeś uświadamia więc dobitnie jakim to absurdem jest wprowadzanie tej polityki w jednym małym regionie świata. Ale ok - skoro już zbawiamy świat to niech robią to konsekwentnie. Na razie jednak w praktyce to wygląda tak, że przerzucamy śmieci z naszego podwórka do sąsiada i szczycimy się jak u nas czysto. Jak bowiem wytłumaczyć wdrażanie u nas różnych norm czy to w przemyśle czy w rolnictwie a potem sprowadzanie tanich towarów z regionów gdzie nikt tego nie przestrzega?

9

@zaba107 @Bykunn @John_Doe @mrboom
Znacie zasadę "dziel i rządź"? Chyba nie bardzo, bo właśnie toczycie dyskusję niczym dzieci w piaskownicy. A dzięki takim postawom władza czy to polska czy unijna może spokojnie wprowadzać różne absurdy.

1

@tbas A co takiego da psucie sobie z nimi relacji poza chwilowym zadowoleniem - "ale teraz to im zadal bobu, dobrze im powiedział,że aż im w pięty poszło, hehe"? A tak naprawdę to wpisał się w ich propagandę i przysporzył im głosów. Teraz republikanie powiedzą - "zobaczcie - my ich ratujemy, pomagamy im, a tu taka wdzięczność - dasz im palca to sięgają po rękę".

0

@Tasde To jest dokladnie to samo zachowanie gdy PIS "gratulował" wygranej Bidenowi. Czemu ma to się przysłużyć? Pamiętasz głosy z obecnego obozu koalicji,że nie należy sję mieszać w amerykańską politykę wewnętrzną, i nie stawać po stronie przegranego?

0

@Gall Ale pamiętasz zarzuty wobec pisiorów za ich "gratulacje" dla Bidena? Pamiętaszto prawda?

0

Komentarz usunięty

0

@michal26 Zobaczymy czy rozstrzygnęła. Wspomnieli wczoraj, że chyba 16 lutego ma być ogłoszona decyzja wojewody.

0

@michal26 Jak najbardziej poważnie - takie same argumenty przedstawiają przecież poważni politycy.

0

@michal26 Tylko po co wydawać kasę na takie inwestycje? Przecież niedaleko naszej granicy mamy już podobne lotniska

1

@RosjaninBut Co za typ. Po co nam wybory? W marcu przecież będą wybory w Rosji.

1

@MessiForeverTheBest Porównujesz Indian do chorych psychicznie? Niepoprawne stwierdzenie jak na dzisiejsze czasy.

0

@Arden Co znaczy na ich pomoc? Co masz na myśli? Socjal jaki u nas dostają czy pomoc Ukrainie?

0

@FcPortoFan1999 Z tytułu członkostwa w Trybunale Stanu nie przysługuje regularne wynagrodzenie

0

@Maciej_T Jeśli technika i infrastruktura pozwoli na to? Jak najbardziej to sobie wyobrażam.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?