@LukaszFan Nie wiem czy było lepiej czy gorzej,ale przed PIS-em w mediach nie pojawiały się takie liczby jeśli chodzi o przekręty i afery. Choć też te media z wiadomych względów znacznie bardziej tropiły i ujawniały afery PIS-u.
@Comentateiro Po pierwsze zamówili je nie znając jeszcze wyników wyborów. Po drugie to nie zamówił PIS tylko ABW. I widocznie taka była potrzeba. W wielu instytucjach czy firmach gdy spodziewają się nowej miotły to są czynione potrzebne inwestycje gdy istnieje ryzyko, że nowa kadra te potrzebne inwestycje wstrzyma lub zablokuje. Po drugie w takich instytucjach podobne inwestycje są zapisane i uwzględnione w budżecie już sporo wcześniej. No i teraz sprawdźmy jak to była podczas zmiany rządu PO na PIS w 215 roku. I uwaga - wtedy też dziwnym trafem kupowali niszczarki. No ciekawe po co. Złośliwy czy zwolennik teorii spiskowych by powiedział że może chcieli coś zatrzeć. 10.11.2015 - ogłosili przetarg na dostawę 15 niszczarek. https://bip.abw.gov.pl/bip/zamowienia-publiczne/archiwalne-przetargi/2015/313,Przetarg-na-zakup-i-dostawe-niszczarek-biurowych.html
Rząd Beaty Szydło powołany 16.11.2015, wotum zaufania 18.11.2015. No i co? Czemu rozpisali ten przetarg tuż przed zmianą rządu, a nie poczekali kilka dni? Widocznie taka była potrzeba. Dodajmy, że szef ABW podlega kontroli Sejmu - więc gdy będzie nowy Sejm to może tę sprawę zbadać. No ale oni teraz biją pianę medialną, a jestem dziwnie spokojny że potem o tym zapomną. Jesli jednak wrócą do tej sprawy i znajda jakieś nieprawidłowości to umówmy się, że ja odszczekam to co pisałem, a jesli będzie o tym cicho to Ty przyznasz, że to była tylko medialna propaganda ze strony opozycji którą łyknąłeś.
@Comentateiro I jak to sobie wyobrażasz - wstawią te 50 kilka niszczarek tylko po to by niszczyć dokumenty,a kto będzie je obsługiwał? Szeregowi pracownicy? A potem opozycja przejmie władzę i co? Wywali górę czy wszystkich jak leci? Jak wywali górę to potem ci szeregowi mogą ich sypnąć co im rzekomo kazali niszczyć. Wywalą wszystkich to kto tam będzie pracował? I ci szeregowi będą się narażać na odpowiedzialność karną niszcząc coś nielegalnie? Śmiem sądzić że tam są ludzie jeszcze co pracowali za rządów PO i że będą pracować nadal. Co jedynie góra po wyborach się zmienia - wiadomo.
@Comentateiro Jak pisałem - nie twórz jakichś teorii spiskowych. Łykacie wszystko jak leci - rzekomo miał to być zakup bez przetargu,a wszystko było zgodnie z procedurami. Mało tego - oni te niszczarki dostana dopiero w ciągu dwóch tygodni.
@Barca1992 Nie robią - teraz jest zero odsiewu przed i w trakcie. Mało tego - jeśli chodzi o sprawę tego dezertera to jego przełożeni wystawiali mu negatywne opinie po których potem nie było śladu. Podobno jeden z tych opiniujących uniknął potem konsekwencji tylko dzięki własnej kopii tej opinii którą wystawił.
@Waniliowy Choćby to co piszesz o tym ubezpieczaniu osób do których mógł się udać, czy o innych procedurach. Niby to oczywiste no ale takie informacje jednak nie powinny być publiczne. Od takich rzeczy jest rzecznik. No ale to tak tylko cobyś potem nie pluł sobie w brodę.
@Waniliowy Nie żeby coś - ale serio opłaca ci się pisać tu publicznie takie rzeczy? Przeciez ktoś to może podrzucić dalej do mediów i jak zaczną drążyć to możesz mieć kłopoty za podobne przecieki.
@Karol32 No akurat jeśli chodzi o obecne TVP to akurat żadna sztuka wydać lepiej pieniądze. A przeznaczenie budynku zawsze można zmienić na jakieś sensowne.
@Mario96w A ja nie kupuję tego,że to zmieni stan bezpieczeństwa na drogach. To tylko kolejny bzdurny wymóg za który trzeba płacić. Wiesz jak wyglądają takie badania psychologiczne? Przechodziłem takie w dużej grupie osób gdzie byly także osoby starsze. Byly tam odpowiednie urządzenia które badały szybkość reakcji.Facet który mial to kontrolować w pewnym momencie opuścił sobie salę a potem po prostu wszystkim wypisał odpowiedni kwitek.
@Karol32 Wydawanie publicznych pieniędzy na podobne rzeczy to straszna rzecz. Tak jak pisałem - niech to sponsoruje ktoś inny niż państwo. Jak już pomagać to niech na pomoc psychiatryczną czy psychologiczną lepiej by to poszło.
@tbas Owszem stanowiły - ale głównie jako piesi. Sprawdź tę statystykę którą przytoczyłeś. Ja wrzuciłem tę o sprawcach. Oto co piszą dalej pod tym fragmentem który wybrałeś - " Ze statystyki wynika, że aż 28,4 proc. ofiar śmiertelnych wypadków to starsze osoby. Najwięcej seniorów ginie jako piesi. W 2015 r. aż 45 proc. (415 osób) zabitych pieszych w wypadkach drogowych stanowiły właśnie starsze osoby." Albo nie doczytałeś,albo celowo manipulujesz.
@Comentateiro Chyba twój. To nie są czasy gdy sprzątano po komunie. A i tak potem IPN znajdował dokumenty zaewidencjonowane w innych miejscach. Jest ewidencja, jest EZD. Co ty myślisz,że stworzyli tam jakieś tajne archiwum poza ewidencją i jak coś zniszczą to ślad po tym nie zostanie?
@MarioVeB! Taka czyli jaka? Trzeba by było prześledzić ich poprzednie zamówienia podobnych narzędzi aby coś ewentualnie wywnioskować. Jak już bym się doszukiwał nieprawidłowości to raczej w tym kto wygra przetarg i czy nie zarobi na tym ktoś związany z władzą.
0
@LukaszFan Nie wiem czy było lepiej czy gorzej,ale przed PIS-em w mediach nie pojawiały się takie liczby jeśli chodzi o przekręty i afery. Choć też te media z wiadomych względów znacznie bardziej tropiły i ujawniały afery PIS-u.
1
@barcelonaLM Normalnie szok, niedowierzanie, konsternacja...
0
@Kubox W tym roku faktycznie plaga. Widocznie ciepły wrzesień im sprzyjał i sporo się ich nalęgło. Oprócz łapek stosuję trutkę.
0
@Comentateiro Po pierwsze zamówili je nie znając jeszcze wyników wyborów. Po drugie to nie zamówił PIS tylko ABW. I widocznie taka była potrzeba. W wielu instytucjach czy firmach gdy spodziewają się nowej miotły to są czynione potrzebne inwestycje gdy istnieje ryzyko, że nowa kadra te potrzebne inwestycje wstrzyma lub zablokuje. Po drugie w takich instytucjach podobne inwestycje są zapisane i uwzględnione w budżecie już sporo wcześniej. No i teraz sprawdźmy jak to była podczas zmiany rządu PO na PIS w 215 roku. I uwaga - wtedy też dziwnym trafem kupowali niszczarki. No ciekawe po co. Złośliwy czy zwolennik teorii spiskowych by powiedział że może chcieli coś zatrzeć.
10.11.2015 - ogłosili przetarg na dostawę 15 niszczarek.
https://bip.abw.gov.pl/bip/zamowienia-publiczne/archiwalne-przetargi/2015/313,Przetarg-na-zakup-i-dostawe-niszczarek-biurowych.html
Rząd Beaty Szydło powołany 16.11.2015, wotum zaufania 18.11.2015.
No i co? Czemu rozpisali ten przetarg tuż przed zmianą rządu, a nie poczekali kilka dni? Widocznie taka była potrzeba. Dodajmy, że szef ABW podlega kontroli Sejmu - więc gdy będzie nowy Sejm to może tę sprawę zbadać. No ale oni teraz biją pianę medialną, a jestem dziwnie spokojny że potem o tym zapomną. Jesli jednak wrócą do tej sprawy i znajda jakieś nieprawidłowości to umówmy się, że ja odszczekam to co pisałem, a jesli będzie o tym cicho to Ty przyznasz, że to była tylko medialna propaganda ze strony opozycji którą łyknąłeś.
0
@Cotutajsiedzieje Jakieś zepsute te zdjęcie albo ktoś Cristiana wymazał z kadru.
1
@Comentateiro I jak to sobie wyobrażasz - wstawią te 50 kilka niszczarek tylko po to by niszczyć dokumenty,a kto będzie je obsługiwał? Szeregowi pracownicy? A potem opozycja przejmie władzę i co? Wywali górę czy wszystkich jak leci? Jak wywali górę to potem ci szeregowi mogą ich sypnąć co im rzekomo kazali niszczyć. Wywalą wszystkich to kto tam będzie pracował? I ci szeregowi będą się narażać na odpowiedzialność karną niszcząc coś nielegalnie? Śmiem sądzić że tam są ludzie jeszcze co pracowali za rządów PO i że będą pracować nadal. Co jedynie góra po wyborach się zmienia - wiadomo.
0
@barcelonaLM Nie ma w tej chwili żadnych warunków na pobór. Ani budynków, ani kadry ani sprzętu.
1
@macio_944 To by trzeba było zapytać śp. eksperta -
1
@Comentateiro Jak pisałem - nie twórz jakichś teorii spiskowych. Łykacie wszystko jak leci - rzekomo miał to być zakup bez przetargu,a wszystko było zgodnie z procedurami. Mało tego - oni te niszczarki dostana dopiero w ciągu dwóch tygodni.
0
@Barca1992 Nie robią - teraz jest zero odsiewu przed i w trakcie. Mało tego - jeśli chodzi o sprawę tego dezertera to jego przełożeni wystawiali mu negatywne opinie po których potem nie było śladu. Podobno jeden z tych opiniujących uniknął potem konsekwencji tylko dzięki własnej kopii tej opinii którą wystawił.
0
@Waniliowy Choćby to co piszesz o tym ubezpieczaniu osób do których mógł się udać, czy o innych procedurach. Niby to oczywiste no ale takie informacje jednak nie powinny być publiczne. Od takich rzeczy jest rzecznik. No ale to tak tylko cobyś potem nie pluł sobie w brodę.
0
@Mario96w To akurat korzyść naszego kraju,bo po latach komuny mamy nawyk przystosowania się i funkcjonowania pomimo upierdliwej biurokracji.
0
@Waniliowy Nie żeby coś - ale serio opłaca ci się pisać tu publicznie takie rzeczy? Przeciez ktoś to może podrzucić dalej do mediów i jak zaczną drążyć to możesz mieć kłopoty za podobne przecieki.
0
@Karol32 No akurat jeśli chodzi o obecne TVP to akurat żadna sztuka wydać lepiej pieniądze. A przeznaczenie budynku zawsze można zmienić na jakieś sensowne.
0
@Mario96w A ja nie kupuję tego,że to zmieni stan bezpieczeństwa na drogach. To tylko kolejny bzdurny wymóg za który trzeba płacić. Wiesz jak wyglądają takie badania psychologiczne? Przechodziłem takie w dużej grupie osób gdzie byly także osoby starsze. Byly tam odpowiednie urządzenia które badały szybkość reakcji.Facet który mial to kontrolować w pewnym momencie opuścił sobie salę a potem po prostu wszystkim wypisał odpowiedni kwitek.
0
@Karol32 Wydawanie publicznych pieniędzy na podobne rzeczy to straszna rzecz. Tak jak pisałem - niech to sponsoruje ktoś inny niż państwo. Jak już pomagać to niech na pomoc psychiatryczną czy psychologiczną lepiej by to poszło.
0
@RomanHoffer No to skoro juz dostales kogos innego to chyba coś tam działają. Z jakiego miasta twoje UDT?
0
@RomanHoffer A to spoko. Bo myslałem że po nowym roku dopiero wyślą.
0
@Mario96w Podrzucam jeszcze raz artykuł - https://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/aktualnosci/czy-seniorzy-za-kierownica-powoduja-wiecej-wypadkow-oto-statystyki/f4wm0sd
Bardzo ciekawy jest fragment dotyczący skladek OC bo ubezpieczyciel wie najlepiej jak to rzeczywiście wygląda i jakoś ta skladka dla starszych nie odbiega od normy drastycznie.
0
@tbas Owszem stanowiły - ale głównie jako piesi. Sprawdź tę statystykę którą przytoczyłeś. Ja wrzuciłem tę o sprawcach. Oto co piszą dalej pod tym fragmentem który wybrałeś - " Ze statystyki wynika, że aż 28,4 proc. ofiar śmiertelnych wypadków to starsze osoby. Najwięcej seniorów ginie jako piesi. W 2015 r. aż 45 proc. (415 osób) zabitych pieszych w wypadkach drogowych stanowiły właśnie starsze osoby." Albo nie doczytałeś,albo celowo manipulujesz.
1
@Comentateiro UE wprowadziła papierowe słomki to chyba musieli je z czegoś robić
0
@tbas W twoim także - akurat te badania nie mają wykluczać kogoś po zawale. Poza tym statystyki wcale nie uzasadniają wprowadzania takich rozwiązań - https://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/aktualnosci/czy-seniorzy-za-kierownica-powoduja-wiecej-wypadkow-oto-statystyki/f4wm0sd
0
@Karol32 Od jak najmniejszego wtrącania się w życie obywateli.
0
@tbas Co to wnosi do tego tematu? Ktoś już poruszał temat dostępu do broni. Tam dyskutuj na ten temat.
0
@Comentateiro Chyba twój. To nie są czasy gdy sprzątano po komunie. A i tak potem IPN znajdował dokumenty zaewidencjonowane w innych miejscach. Jest ewidencja, jest EZD. Co ty myślisz,że stworzyli tam jakieś tajne archiwum poza ewidencją i jak coś zniszczą to ślad po tym nie zostanie?
0
@MarioVeB! A to co niby jest? https://abw.logintrade.net/zapytania_email,143338,9f8adc78bc591cd0e38800c51671afb3.html
Na ich stronie wszystko jest opublikowane.
1
@Barcanajlepszyteam Badania psychologiczne po 65 roku życia a po 70 co rok
2
@tbas Bardziej spoko niż nabuzowany hormonami 20-latek pędzący po mieście 150 km/h i nagrywający z tego relację.
0
@MesQueUnClub96 Otóż bardzo źle.
1
@MarioVeB! Taka czyli jaka? Trzeba by było prześledzić ich poprzednie zamówienia podobnych narzędzi aby coś ewentualnie wywnioskować. Jak już bym się doszukiwał nieprawidłowości to raczej w tym kto wygra przetarg i czy nie zarobi na tym ktoś związany z władzą.