@VanBest Myślę, ze lektura niemal każdej książki i przyswajanie wiedzy w nich zawartej po trochu nas kształtuje choćby podświadomie. Ale żeby jakaś tak diametralnie zmieniła mnie jako człowieka to raczej ciężko wskazać.
@Gall Tzn w jakim sensie? Chodzi ci o te ukraińskie zboże? Z tego co wiem to chyba nie było prawnie zakazane aby to zboże zostawało w kraju. Inna sprawa to używanie ich do celów konsumpcyjnych aczkolwiek też nie wiem czy przepisy nas przed tym chronią. Jest prosty system aby to uszczelnić - cło nakładane na wjeździe powinno pozostać, natomiast jak chcą aby tranzyt się odbywał to niech na przykład naliczają zwrot cła przy wyjeździe tego zboża za granice UE i nie ma tematu. Gdy nie opłaca się kombinować to nie będzie kombinacji. Inaczej nie da się tego uszczelnić.
Tak swoją drogą to byłby niezły chichot losu gdyby Milan zdobył LM, a Ibra na koniec kariery musiałby się znowu obejść smakiem bo nie został zgłoszony do tych rozgrywek. Swego czasu przeszedł z Interu do Barcy by zdobyć LM,a to właśnie Inter wyrzucił Barcę z LM i zdobył puchar. Klątwa Ibry.
@Gall Trzeba poczekać na konkrety,ale wiem jedno - aby ten system był szczelny to jest wręcz niemożliwe. A już na pewno gdy ustawy czy rozporządzenia będą pisać na kolanie w trybie pilnym. A dwa że to i tak nie jest żadne rozwiązanie problemu,tylko odsunięcie go w czasie - byle to maksymalnie wyciszyć do wyborów.
@Gall No owszem zgłasza - ale agencja nie ma wglądu do tego ile kto zebrał,ile kto potem sprzedał,ile kto zużył do skarmiania zwierząt. No i są nadal dzierżawy ustne gdzie rolnik uprawia i zbiera a zasiewy podaje w papierach kto inny. Ale jakkolwiek by to nie było zorganizowane to nadal nie uzdrowi sytuacji w żaden sposób, tylko będzie impulsem do obniżania cen- po co przepłacać skoro państwo zadeklarowało się że wyrówna do ceny 1400 zł?
@JohnyMemonik No cóż - czyli to tylko przypadek, że kolejny wynik po Barcy pod tym względem w tej niby niewymagającej lidze to 21 bramek Atletico słynącego z defensywnej gry? Ale zawsze znajdzie się powód do narzekania. Ja tam jestem dobrej myśli bo stara piłkarska maksyma mówi,że dobry zespół zaczyna się budować od tyłu.
Czy wiecie, że w topowych pięciu ligach z aktualnych zespołów na podium poza Barcą która straciła 9 (słownie-dziewięć) bramek,następne zespoły to Lazio - 20 straconych goli,a potem Napoli i Atletico- 21 bramek? Kolosalna różnica.
@Kondziubarca Wsie,a rolnicy to dwie osobne sprawy. Obecnie coraz mniej ludzi na wsiach żyje z rolnictwa. Pis stracił rolników już podczas przepychania piątki dla zwierząt,a teraz afera z ukraińskim zbożem i totalny blamaż z nowym programem doplat bezpośrednich tylko to umocniła.
@Gall A gdzie agencja ma wgląd do tego ile rolnik ma zboża w papierach? Mogą jedynie zobaczyć ile ma pola a i to niekoniecznie bo są też dzierżawy ustne itd. Aczkolwiek z tego co już wspomniał minister to i tak Unia nie pozwala dopłacać do tony zboża(na szczęście) i będą coś kombinować z dopłatami do hektarów. Ale to jest chore co powiedział ten minister Telus - powiedział mianowicie ze nieważne po ile rolnik sprzeda zboże - oni mu planują dopłacić aby cena wyszło 1400 - no sorry ale takie słowa jeszcze bardziej zbiją cenę zboża na rynku. Ci ludzie żyją w jakichś oparach absurdu. Sami wywołali ten problem a teraz rozwiązanie dobije nas jeszcze bardziej - chcą opróżnić magazyny w gospodarstwach, zasypią magazyny w skupach a możliwości przeładunkowe w portach i tak nie mają takich aby to zboże wywieźć. W żniwa znowu więc będzie problem bo skupy nadal będą zawalone zbożem. Ten problem będzie się ciągnął przez kilka lat. I żadne dopłaty tego nie zmienią, no ale oni myślą krótkoterminowo - byle do wyborów.
@Gall Nie wiem jak musiałby to być szczelny system aby uniemożliwić wałki. Rolnik może przecież sobie kupić te zboże od pośrednika z magazynu a potem je sprzedać z tą dopłatą.
0
@A4ron Ale też nie na każdy klub Emery się nadaje. Odbił się od PSG. Ciekawe czy jak dostanie znowu szansę z jakiegoś topowego klubu to ją wykorzysta.
1
@AssisMoreira Pitbull. Pierwsze 2 sezony.
1
@wojopancer Tatułaże.
0
@Comfortable_ Po prostu wstawiłeś "w" w niewłaściwe miejsce.
0
@Comfortable_ "uderzenie dziecka w telefon "- ciekawe mutacje w tej Anglii tam mają skoro już dzieci się rodzą z podobnymi częściami ciała.
0
No i cyk - kolejne trzy punkty do mistrzostwa - jeszcze 13 i po temacie.
0
@okiemtypera_lucaxx95 No tak - pisząc lokomotywa chodziło mi o to co jest z przodu pociągu-jakkolwiek się to nazywa.
2
@Bezhistorii Wpadło w portal i przeniosło się do innego wymiaru.
A jak się przyjrzysz to widać je zaparkowane za drzewem po prawej stronie.
0
@okiemtypera_lucaxx95 Ta osoba musiała znaleźć się przed lokomotywą? Czy jest możliwa jakaś opcja,że jakoś z boku pociągu się zaczepiła,potknęła?
0
@VanBest Myślę, ze lektura niemal każdej książki i przyswajanie wiedzy w nich zawartej po trochu nas kształtuje choćby podświadomie. Ale żeby jakaś tak diametralnie zmieniła mnie jako człowieka to raczej ciężko wskazać.
0
@Explode Jak dobrze kojarzę, to zabrakło go w kluczowym momencie walki o mundial bo miał kontuzję.
3
Jak tam gazpacho? Wrzucił może już jakąś fotę po wczorajszym meczu MU?
1
@NeKenI Potwory naszego dzieciństwa.
0
@Krzysztof1987 Rodziny pszczele kosztują obecnie około 500 zł a ul to już zależy od stanu, rodzaju i wyposażenia - od ok 100-200 zl wzwyż.
1
@TR3YWAY Spoko - ja i tak drugi koniec Polski, więc nie ma tematu, choć właśnie szukam rodziny pszczele.
0
@TR3YWAY Jakie okolice i jaki rodzaj ula?
1
@Herato Ibra w Milanie, Bonucci w Juve, Paulinho w Guanghou.
0
@Emhyr Oczywiście że tak.
0
@Gall Tzn w jakim sensie? Chodzi ci o te ukraińskie zboże? Z tego co wiem to chyba nie było prawnie zakazane aby to zboże zostawało w kraju. Inna sprawa to używanie ich do celów konsumpcyjnych aczkolwiek też nie wiem czy przepisy nas przed tym chronią. Jest prosty system aby to uszczelnić - cło nakładane na wjeździe powinno pozostać, natomiast jak chcą aby tranzyt się odbywał to niech na przykład naliczają zwrot cła przy wyjeździe tego zboża za granice UE i nie ma tematu. Gdy nie opłaca się kombinować to nie będzie kombinacji. Inaczej nie da się tego uszczelnić.
2
Tak swoją drogą to byłby niezły chichot losu gdyby Milan zdobył LM, a Ibra na koniec kariery musiałby się znowu obejść smakiem bo nie został zgłoszony do tych rozgrywek. Swego czasu przeszedł z Interu do Barcy by zdobyć LM,a to właśnie Inter wyrzucił Barcę z LM i zdobył puchar. Klątwa Ibry.
0
@Gall Trzeba poczekać na konkrety,ale wiem jedno - aby ten system był szczelny to jest wręcz niemożliwe. A już na pewno gdy ustawy czy rozporządzenia będą pisać na kolanie w trybie pilnym. A dwa że to i tak nie jest żadne rozwiązanie problemu,tylko odsunięcie go w czasie - byle to maksymalnie wyciszyć do wyborów.
0
@Criss18Barca Rozkminiłbym coś na czym bym mógł zarobić krocie i tyle.
0
@Gall No owszem zgłasza - ale agencja nie ma wglądu do tego ile kto zebrał,ile kto potem sprzedał,ile kto zużył do skarmiania zwierząt. No i są nadal dzierżawy ustne gdzie rolnik uprawia i zbiera a zasiewy podaje w papierach kto inny. Ale jakkolwiek by to nie było zorganizowane to nadal nie uzdrowi sytuacji w żaden sposób, tylko będzie impulsem do obniżania cen- po co przepłacać skoro państwo zadeklarowało się że wyrówna do ceny 1400 zł?
0
@JohnyMemonik No cóż - czyli to tylko przypadek, że kolejny wynik po Barcy pod tym względem w tej niby niewymagającej lidze to 21 bramek Atletico słynącego z defensywnej gry? Ale zawsze znajdzie się powód do narzekania. Ja tam jestem dobrej myśli bo stara piłkarska maksyma mówi,że dobry zespół zaczyna się budować od tyłu.
0
Czy wiecie, że w topowych pięciu ligach z aktualnych zespołów na podium poza Barcą która straciła 9 (słownie-dziewięć) bramek,następne zespoły to Lazio - 20 straconych goli,a potem Napoli i Atletico- 21 bramek? Kolosalna różnica.
0
@Kondziubarca Wsie,a rolnicy to dwie osobne sprawy. Obecnie coraz mniej ludzi na wsiach żyje z rolnictwa. Pis stracił rolników już podczas przepychania piątki dla zwierząt,a teraz afera z ukraińskim zbożem i totalny blamaż z nowym programem doplat bezpośrednich tylko to umocniła.
0
@Kondziubarca Dotkliwa przegrana zgrupowanej opozycji na Węgrzech niczego ich nie nauczyła? Przecież choćby ta Lewica odstręczy im wielu wyborców.
0
@AmigoBlancos Trzymam kciuki za Milan.
0
@Gall A gdzie agencja ma wgląd do tego ile rolnik ma zboża w papierach? Mogą jedynie zobaczyć ile ma pola a i to niekoniecznie bo są też dzierżawy ustne itd. Aczkolwiek z tego co już wspomniał minister to i tak Unia nie pozwala dopłacać do tony zboża(na szczęście) i będą coś kombinować z dopłatami do hektarów. Ale to jest chore co powiedział ten minister Telus - powiedział mianowicie ze nieważne po ile rolnik sprzeda zboże - oni mu planują dopłacić aby cena wyszło 1400 - no sorry ale takie słowa jeszcze bardziej zbiją cenę zboża na rynku. Ci ludzie żyją w jakichś oparach absurdu. Sami wywołali ten problem a teraz rozwiązanie dobije nas jeszcze bardziej - chcą opróżnić magazyny w gospodarstwach, zasypią magazyny w skupach a możliwości przeładunkowe w portach i tak nie mają takich aby to zboże wywieźć. W żniwa znowu więc będzie problem bo skupy nadal będą zawalone zbożem. Ten problem będzie się ciągnął przez kilka lat. I żadne dopłaty tego nie zmienią, no ale oni myślą krótkoterminowo - byle do wyborów.
0
@Gall Nie wiem jak musiałby to być szczelny system aby uniemożliwić wałki. Rolnik może przecież sobie kupić te zboże od pośrednika z magazynu a potem je sprzedać z tą dopłatą.