messi564
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
9 obserwujących
1 obserwowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Szacun dla Zlatana że wybrał Milan, może pomoże im wrócić chociaż do LM. Obawiam się jednak, że są tam pozycje które bardziej potrzebują wzmocnienia niż atak
2
TAA jest niesamowity. Myślałem, że ilość asyst w poprzednim sezonie nie będzie przez niego powtórzona, a gość ma już 8 asyst i 2 bramki w lidze. Angielski Dani Alves rośnie w Liverpoolu z meczu na mecz
1
Do fifaczy: zawodnicy którzy was pozytywnie zaskoczyli i są grywalnej do tej pory mimo niskiej ceny to?
Dla mnie:
Dembele - 5/5 i wszystko co potrzebuje skrzydłowy tj.tempo, drybling i niezłe strzały - dla mnie zawodnik do końca Fify (w tańszych składach na pierwszy skład, w droższych dobry rezerwowy)
De Jong - ten gość czyści wszystko, wysoki, mega szybki, genialnie piłkę się nim wyprowadza, brakuje mu jedynie strzału, ale na śpd tego nie widać.
Militao - Tempo, siła, niezła obrona - gość jest świetny, z baby Ferdinandem idealnie się u mnie uzupełnia
Sissoko - jeden z nielicznych pozytywów z ligi angielskiej w tej Fifie, jego sylwetka miażdży, po prostu miażdży przeciwników
Ben Yedder - jego zwykła karta jako ofensywny pomocnik to geniusz w czystej postaci, lepiej na tej pozycji grało mi się jedynie Messim i Neymarem. Jego lepsze wersje ponoć też fajnie grają na skrzydłach i ataku ale osobiście nie używałem.
Nie dawałem tu bocznych obrońców. Wiem że taki Mendy czy Semedo/Walker z powodzeniem mogą grać do końca Fify, ale to i tak są najdrożsi boczni obrońcy, szukałem raczej tańszych alternatyw na pozycjach gdzie brylują Kante, Messi czy Van Dijk
1
@LuisSalvano klub też nie poda otwarcie informacji że na transfery ma 120 mln, zawsze zaniża tą kwotę by mieć lepszą pozycję w negocjacjach: "więcej nie damy bo nie mamy, możemy dorzucić Vidala" - to półżartem oczywiście. Ale tacy zawodnicy jak Neymar sprawiają, że pieniądze się znajdą, nawet jeśli miałyby być wzięte z przyszłych okienek transferowych. Inna sprawa, że te dwa transfery sprawiają, że na 3 miejsca a ataku mamy 6 zawodników + Fati. Więc albo odejdzie Dembele, albo Fati pójdzie na wypożyczenie, Pereza pomijam bo po prostu nie wieże w jego pozostanie w pierwszej drużynie, jest 4 lata starszy od Fatiego a w hierarchii jest za nim. Szczerze? Dla mnie wypożyczenie Fatiego i sprzedaż Pereza byłyby najlepsze jeśli przyjdzie Lautaro u Ney. Fati w 15 drużynach La Ligi byłby podstawowym zawodnikiem. po roku-dwoch odejdzie Luis więc miejsce w ataku się zwolni, a i Messi będzie musiał wiecej odpoczywać
5
@amanter Bayern, PSG, Chelsea, United. Pamiętaj, że na wyspach gość ma uznaną markę. Bayern nie ma dobrej "10", a statystyki ma tam bardzo dobre i obecnie po Lewym jest razem z Gnabrym ich najlepszym ofensywnym zawodnikiem. PSG jeśli odejdzie Neymar też będzie potrzebowało świeżej krwi.
4
Myślę że 80 mln plus Vidal rozwiążą sprawę transferu Lautaro. Kasa za Cou i Ivana to praktycznie pokrycie Neymara, gdzie jeszcze może wpaść gotówka za Neto i Semedo (mówiło się, że pierwszy przychodzi na rok, a drugi wciąż nie odpalił na swój potencjał). Todibo i Alenia mogą odejść z opcją wykupu, lub na wypożyczenie, a to kolejna oszczędność i środki na transfery. No i Dembele, jak droga połowa roku będzie taka jak pierwsza, to mogą być jego ostatnie miesiące w klubie. Ostatnio standardem są też mniejsze transfery, więc nie zdziwię się jak jakiś Carles Perez czy Abel Ruiz odejdą za 5-10 mln
8
Ależ byłoby pięknie gdyby rzezniki z el Prat spadli do drugiej ligi z ostatniego miejsca. Żeby tylko Celta się utrzymała. Może ominą ich kontuzje a Garcia ogarnie że nie mając dobrych skrzydłowych ale dysponując dwoma świetnymi jak na Celtę napastnikami i 3 ofensywnymi pomocnikami trzeba przejść na 4-4-2 z Miną i Aspasem w ataku i Denisem, Rafą/Braisem na bokach pomocy. Środek też mocny bo Beltran i Lobotka to klasa. W 4-4-2 pomoc i atak na top 6-7 plus 2-3 solidnych zmienników. Tylko ta obrona.. Tam jest dramat
2
@neymarjr_143 tzn?
3
Ależ pechowa ta końcówka roku dla niektórych. Najpierw w reprezentacji Holandii bardzo poważnych urazów doznali Depay i Malen, czyli Holandia zostaje bez napastnika, teraz do mocno przeoranego ataku Valencii tzn Guedesa, Maxi Gomeza i Gameiro dołączył Rodrigo. Mam nadzieję, że nietoperze coś wcisną w końcówce bo kupon czeka :D
1
Miesiąc temu zrozumiałym tą zmianę, że Frenkie utrzymał rytm meczowy i pokonał na spokojnie ostatnie 10minut. Ale teraz powinien wejść Firpo, Perez czy nawet Rakitic.
0
Wiem, że było w ostatnie dni setki razy, ale z moim internetem w pracy ciężko mi cokolwiek wyszukać, więc z góry sorry:
Jakie gry La Rambla poleca na androida, które NIE potrzebują internetu
23
Real działa na Pique jak płachta na byka, praktycznie zawsze prezentuje z białymi bardzo dobry poziom
0
@MiczenS 4-2-3-1 z De Jongiem i Arthurem w środku - wybiegany, kreatywny i mocny w obronie środek pola, z Messim na 10 i Dembele/Neymarem + Griezmannem na skrzydłach, Leo mógłby wymieniać się pozycjami z Antkiem. Dodatkowo można wtedy bronić w 4-4-2 ustawiając w pierwszej lini Leo + Suareza, cofając skrzydłowych niżej.
0
@Barca_Big_Moment Alenia nie miał odgrywać kluczowej roli, a FDJ to defensywny poomocnik
0
@Rewolucja123 Pressing napastników to osobna kwestia, trener powinien to wyjaśnić i ustawić. Ale prawdą jest, że pomoc kuleje od dłuższego czasu, zarówno w wyprowadzeniu piłki jak i w pressingu o którym wspomniałeś. Do wejścia Vidala w pomocy dobrze w pressingu pracował jedynie De Jong do pary z Griezmannem. To zdecydowanie za mało
1
Griezmann, no cóż, wczoraj zagrał słabo, ale ogólnie nie oceniam jego gry do tej pory negatywnie. Swoje strzelił, swoje asystował i w obronie wypracował. Nie da się, by 3 napastników wyciągało na tym etapie sezonu ponad 10 bramek w lidze, to nie czasy MSN, a tego La Rambla oczekuje.
Bardziej razi w oczy to, jak zarząd skompletował pomoc.
W całej kadrze jest jeden (1!) rozgrywający - Arthur
Brak ofensywnego pomocnika z prawdziwego zdarzenia, kogoś o profilu Iniesty (Thiago, Erikssen ?)
Jest młody Alenia, który miał się w tym sezonie jeszcze ogrywać i 4 defensywnych pomocników/walczaków.
Genialnie zbalansowana pomoc, aż dziwne dlaczego nie potrafimy zdominować przeciwnika w środku pola
3
"ile wariantów, ile opcji: wrzutka na pole karne" hahahaha ale mnie rozśmieszyło :D
4
Czego można spodziewać się po naszej pomocy skoro najbardziej ofensywnym pomocnikiem jest zawodnik, który w kadrze i Ajaxie gra jako defensywny pomocnik
20
W strzałach 0-8 :D przecież to dramat
0
@FCB24 spokojnie. Stare wygi Ivan, Vidal i Busi długo nie pograją. Pomoc złożona z FDJ, Arthura i Puiga/Aleni/Thiago(?) Będzie mega kreatywna
5
Leo dobrze w mecz wszedł. Nie dać sobie strzelić głupio bramki a coś wpadnie
2
@Leooo obrona i atak na podobnym poziomie, ale nasza pomoc w tamtych klasykach robiła ogromną różnicę. Mimo, że Real miał mocną tą formację, to mimo wszystko nie miał podejścia
0
@Tomek54321 Raczej nie ma na to szans. Carles zagrał ledwo ponad 100 minut w tym sezonie, więc wątpię w jego grę w klasyku od pierwszej minuty.
2
Martwi mnie trochę sytuacja z Arthurem. Z nim w drugiej linii byłbym dużo spokojniejszy o dzisiejszy mecz. Jak dalej ma to tak wyglądać, to za Vidala i Rakiticia warto zastanowić się nad sprowadzeniem zawodnika pokroju Thiago, lub zostawić Alenię w pierwszym składzie i dołączyć Puiga.
Ciężko będzie dzisiaj zdominować mecz z drugą linią złożoną z Busiego, Ivana i Frenkiego, o ile o ostatniego można być spokojnym, tak z mobilnością Ivana i motoryką Sergio, przy takim bardzo dobrze dysponowanym ostatnio Casemiro, Kroosie i świetnym Valverde możemy mieć za mało jakości w drugiej linii, szczególnie, że według prasy Zidane chce wyjść czwórką pomocników, dorzucając Modricia do wyżej wymienionej trójki.
0
Mam nadzieję, że Arthur na klasyk wróci do pierwszego składu
8
Rewelacyjny jest ten chłopak w tym sezonie
5
@Gaucho Havertz to typowa 10, zawodnik świetny ale obecnie niepotrzebny. Barcelona gra ustawieniem gdzie nie ma miejsca dla takiego zawodnika, a gdyby było, to może tam grać Griezmann, Messi czy Coutinho. Fabian natomiast zagra na każdej pozycji w pomocy, chociaż nominalnie to typowy środkowy pomocnik z bardzo dobrymi warunkami fizycznymi, niezłą motoryką, świetną techniką i bardzo dobrze ułożoną lewą nogą. Jego bym widział w miejsce Rakiticia i Vidala. Fabian lub Thiago byliby fajnym uzupełnieniem Arthura i De Jonga.
7
@Midast miałem odpuścić sobie ten komentarz, ale cóż. Real w lepszej formie to mocna przesada. Ostatnio jest u nas poprawa. Po drugie: chcesz bronić się przed Realem na własnym stadionie, Realem bez Bale i Hazarda, bo dwóch młodych brazoli strzeliło po bramce jakiejś drużynie z Belgii?!
Roberto i Alba są w stanie wyłączyć ich w POJEDYNKE, najgroźniejszy z Realu będzie Benzema, no i środek pola gdzie Kroos, Valverde i Casemiro są w dobrej formie, dlatego Busi, Arthur/Ivan i De Jong powini skupić się na środku a nie odrywać rolę bocznych pomocników w 4-4-2. Zresztą z umiejętnościami gry w obronie Antka można przechodzić bez problemu z 4-3-3 w ataku na 4-4-2 w obronie przesuwając całą drugą linię do prawej strony i cofając Griezmanna na pozycje lewego pomocnika, tak zazwyczaj gramy więc w czym problem? Po co ograniczać się w ataku archaicznym 4-4-2 skoro można bronić w ten sposób jednocześnie atakując 4-3-3
Z brakiem gry w obronie Suareza Cię poniosło, bo Luis bardzo aktywnie uczestniczy w pressingu, a zwłaszcza w klasykach gdzie rozgrywa swoje najlepsze mecze i zawsze walczy na 110%
0
@MarioVeB! Towarzyskie się nie liczą :D
0
Ja najbardziej bym się cieszył z Napoli. Dawno z nimi nie graliśmy. Chelsea czy Spurs też spoko, dowalić Mourinho zawsze na propsie, a Chelsea gra pod wodzą Franka fajną piłkę to i mecz ciekawy. Atalante przeżyje, byle nie Lyon. Nie dość że graliśmy z nimi rok temu, to z całym szacunkiem, ale nie mają podjazdu żeby cokolwiek ugrać. Chyba, że wystrzelą z formą na wiosnę, ale na to się nie zanosi