messi564
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
9 obserwujących
1 obserwowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
7
Dla La Rambli jesteś tak dobry jak ostatni mecz. Rok temu "Ivan wóz z węglem, odejdź". Dwa miesiące temu "Vidal, wojownik, niech gra w pierwszym składzie". Teraz "Ivan do pierwszego składu, niech Arthur i Busquets walczą o ostatnie miejsce".
Prawda jest taka, że każdy z tych zawodników daje co innego, De Jong to absolutnie pewny pomocnik do Once De Gala. Obok niego dałbym Arthura, jest najbardziej mobilny po De Jongu, nie traci piłek, dobrzy przerzut, strzał, wraca sprintem za każdą akcja (w przeciwieństwie do Ivana i Sergio). Ivan i Sergio to podobny profil zawodnika, słaby motorycznie, ale duże doświadczenie, niby wysoki, ale różnicy w powietrzu żaden z nich nie robi, solidny w operowaniu piłką, ale na taki Liverpool gdzie trzeba wracać na 150% za każdą akcją to wysiada. Vidal to idealny zawodnik na ostatnie 15-20min. Wojownik do pressingu i walki. Dla mnie powinien odejść ktoś z pary Ivan/Busi. Ze względu na to że Sergio jest wychowankiem wybór jest prosty. Ostatnio na LR modne jest chwalenie Ivana, ale jego czas minął. Ivan w zimę, Alenia na wypożyczenie. W lato Alenia na wypożyczenie niech gra, Vidal podzieli los Ivana i Puig na stałe do pierwszego składu
7
Też macie wrażenie, że De Jong (mimo krótkiego pobytu w Barcy) to obok Luiska i Neya najlepszy transfer ostatnich lat? Chłop co gra to nie mam pytań. Jest bardzo szybki, dobry technicznie, świetny fizycznie, podania na wysokej skuteczności, żelazne płuca i odbiory na światowym poziomie. Gość może zagrać na każdej pozycji w pomocy i obronie na najwyższym poziomie. Nie da się go nie lubić. Dajcie mu Artura i Puiga obok i Neya na lewej stronie a będziemy grać piłkę ładną jak za Pepa (o ile zmieni się trener). Myślę, że mając takich graczy jak De Jong, Arthur, Messi, Griezmann lubiących grę na małej przestrzeni warto przejść na 4-2-3-1 gdzie De Jong i Arthur zabezpieczą tyły i świetne wyprowadzenie piłki, a Leo, Griezmann i Dembele/Ney zrobią różnice z przodu grając za Luisem. Rotujac między 4-2-3-1 i 4-3-3 z Puigiem/Alenia Barca byłaby bardziej nieprzewidywalna niż teraz. Obecnie z kim byśmy nie grali gramy tak samo, jedyne niewiadome to najczęściej prawa obrona i jedna pozycja w pomocy
1
@kewin w sumie weź traf w bramkę z połowy boiska, nic dziwnego w takim razie
0
Niby mówią, że ten Vinicius nie ma wykończenia za grosz ale jednak dwie bramki z Boavista strzelił
1
Co się tam działo że w meczu żółtej łodzi podwodnej z materacami oddano aż 41 strzałów? Z połowy boiska strzelali?
1
@LeoMessi1994 Lautaro, myślę, że on jeszcze bardzo się rozwinie, Gabriel trochę stanął w miejscu.
2
@Chwytliwy Jeszcze trochę i trzeba będzie udawać, że murzyni są biali, bo inaczej ktoś poczuje się dotknięty.
Dla mnie to robienie gówno burzy z powodu niedawnego żartu dziennikarskiego.
Robienie szumu wokół czarnych i kolorowych jest ostatnio modne.
Zaraz się okaże, że Real nie będzie mógł grać w białych koszulkach jeśli po drugiej stronie będą zawodnicy z Afryki bo się oburzą, że nie grają w czarnych. W tą stronę to zmierza.
A i tęczowe opaski kapitana jak w Anglii ostatni obowiązkowo w każdej lidze w przyszłym roku
2
@Chwytliwy trochę przesadzone imo. Okładka miała formę żartu i nie miała na celu nikogo obrazić. Gdyby wrzucili zdjęcie Krzysztofa Piątka i napisali White Friday nikt by nawet nie zwrócił uwagi. Żyjemy w czasach, gdzie do czarnego nie możesz powiedzieć czarny, ale do białego biały już tak
1
@BarcaInfo przekaże złotą piłkę Luiskowi jak Modric Leo
2
@kubix05 u mojej babci wciąż jest. Do wiadra jak pojadę ja odwiedzić wkłada się piwko i jest idealnie schłodzone :) a woda sama w sobie przepyszna
1
@ViscaBarca123 CBSe i Pajarito
18
Jeśli kiedykolwiek poczujecie się bezużyteczni pomyślcie o Cafe Bernabeu na notatniku
0
@Luki 10 r1 albo L1 nie pamiętam. Jak wciśniesz podczas podania to zawodnik który podaje wychodzi na pozycję, a jak wciśniesz podczas prowadzenia to zawodnik który jest najbliżej wychodzi do przodu
0
@FafitFCB już nie teraz, rok temu jak najbardziej. Po transferze De Jonga stracili zbyt dużo jakości w środku pola, a brak De Ligta to brak lidera, spadek charyzmy
0
@messi564 i cyk właśnie tracą bramkę :D
2
Ależ Liverpool ma moc. Nie ma Alissona, Hendo, Firmino, Salaha, Fabinho.. wchodzą za nich Origi, Shaqiri czy Lallana i dalej przejeżdżają się po rywalach. Biorąc pod uwagę jakim składem z nami wygrali w rewanżu można dojść do wniosku, że gdyby Kucharczyk zamiast do Turcji podszedł do Liverpoolu miałby teraz kilka bramek w lidze Angielskiej, Jurgenowi nie robi różnicy kto jest na boisku, bo i tak jakość jest na podobnym poziomie
0
@Arkon akurat obrona to najlepsza formacja w United. Shaw jest jednym z lepszych LO w Anglii, Linde i Harry myślę że jak się zgraja stworzą fajny duet, wan Bissaka ma ogromy potencjał, ale fakt faktem: dużo u nich niewypałów transferowych... Bailly, Fred, w sumie też Pogba, Martial też nie spełnia w 100% pokładanych w nim nadziei. Ale to bardzo młoda drużyna, dajmy im czas
61
Myślę, że gdyby zamienić miejscami Ronaldo i Lewego to nikt nie powinien mieć pretensji
2
Thiago jest zarąbisty. Leo ma fajną cała rodzinkę, ale od tego malucha bije taka sympatia i słodycz, niesamowite. Myślę, że Thiago charakterem pójdzie w ojca. To będzie ułożony człowiek i oby świetny piłkarz.
2
Minuty wszystkich pomocników:
Frenkie - 1550
Busi - 1120
Arthur - 920
Vidal - 520
Rakitić - 460
Alenia - 45
plus Roberto
Przesyt w pomocy sprawił, że Vidal i Ivan narzekają na brak gry, gdy Alenia rozegrał jedynie pół meczu w tym sezonie. 7 pomocników plus Puig na 3 miejsca w pomocy to o 2 za dużo, mam nadzieję, że Ivan mimo wszystko odejdzie zimą, a Alenia uda się na wypożyczenie, Vidala można częściej rotować z Busim cofając De Jonga na defensywnego pomocnika i wszystko gra
0
@bixmix dlaczego? Napastnik za napastnika
1
Kolejny mecz potwierdza, że brak u nas ofensywnego pomocnika z charakterystyką Iniesty. Gościa który i poda, i minie dryblingiem i nie będzie tak pasywny w obronie jak Coutinho. Albo zmiana taktyki na 4-2-3-1 z Leo na 10 albo 4-3-3 i #PuigMusisz
0
Firpo i Ivan słabiutko dziś. Arthur i Suarez zaraz za nimi
1
Deszcz deszczem, ale od dłuższego czasu rzeczą którą najbardziej przeszkadza tej drużynie jest piłka
0
Straszny chaos, ciężko się to ogląda, ale gra Atleti i warunki nie pozwalają na wiele
0
Kto po wybiciu głową Firpo tak zgrał piłkę pod nogi zawodnika Atleti? Ivan? De Jong?
0
@Azi no tak pewnie będzie. Ale gdy Ivan i Arthur zagra dobry mecz, to taka pomoc jak dziś może spowodować, że Busi będzie częściej zasiadał na ławce, czego z całym szacunkiem bardzo bym chciał, ten chłop ze swoją dynamiką, zwrotnością i fizycznością nie pasuje do dzisiejszego futbolu. Na samym czytaniu gry i grze na alibi nie daje nic dobrego drużynie.
2
Wydaje mi się że mecz z Borussia był dla Ivana by ten złapał rytm i przygotował się na dziś. Oby zagrał wybornie i wygryzł na stałe Sergio z pierwszej 11. Stać go na to.
0
Lope w Sevilli to trochę dzban, ma dwóch świetnych napastników Daboura i Chicharito a z uparciem stawia na De Jonga, który gra jak ostatni partacz. Dabour czarował w lidze Europy, w tym roku dostał szansę od Lope właśnie w lidze Europy i w 5 meczach (3 od początku, 2 z ławki) strzelił więcej niż De Jong w 12 w lidze.. A Izraelczyk dalej nie zadebiutował w La Liga. Meksykanin to też klasa sama w sobie. Do tego ten Rony Lopes który nie dostaje szans a na skrzydłach wystawia dziadka Nolito i środkowych pomocników. Śledzę Sevillę bo bardzo lubię ten klub, jednak trzecie miejsce w lidze zawdzięczają bardziej słabej postawie Atletico, Betisu i Valencii niż wojej dobrej grze. Spodziewałem się po Julenie fajnej ofensywnej piłki szczególnie z tak dobrą kadrą, jest zupełnie inaczej
2
Ktoś niżej wrzucił Barcelonę z lotu ptaka. Nie ma chyba miasta które z lotu ptaka robi takie wrażenie. Są nowoczesne miasta jak Dubaj czy Szanghaj, jest piękny Rzym, Mediolan, ale ta symetria na ogromną skalę w Barcelonie najbardziej mnie zdumiewa, to jest coś na niewyobrażalną skalę, no i ta Sagrada po środku. Na żywo robi to jeszcze większe wrażenie, a wam jakie miasto najbardziej się podoba? To ze zdjęć i to które sami odwiedziliscie. U mnie Barcelona jest zarówno na zdjęciach jak i na żywo, zaraz za nią Wenecja. Z polskich zdecydowanie Wrocław