1

@Don-Corleone myślę że w tego typu rankingu obiektywne i niepodważalne jest jedynie to, że Messi ląduje na pozycji numer 1, a Maradona na pozycji numer 2. Cała reszta to subiektywne, podyktowane odczuciami i własnymi upodobaniami wymysły.

6

@Jakchcesz @Kluivert_P nie wiem czy rozmowa z @KlonaZepan em ma większy sens, bo gość odkąd lek który przyjmuje umieścił w swoim nicku ewidentnie przestał przyjmować regularnie i w konsekwencji mamy to co mamy i czytamy co czytamy xD

1

@Jakchcesz ja mu zarzucam przede wszystkim to, ze prowadzona przez niego drużyna w ośmiu meczach straciła aż jedną bramkę i prawda jest taka, że gdyby nie bramkarz i trochę szczęście to tych straconych bramek o zgrozo byłoby więcej. Giełda nazwisk trenerskich jeszcze nie ruszyła, ale ja pozwolę sobie zacząć, więc mój typ to Jurgen Klopp, albo Gattuso.

5

a czy tej mendy nie można trzymać po prostu z dala od tej grupy w Lidze Mistrzów, skoro okazuje się być tutaj nieobiektywny ? Heeeellllooooł jest jeszcze siedem innych grup, może w innym miejscu będzie mu lotto kto awansuje i będzie obiektywny. A za swoje wyczyny tegoroczne powinien zniknąć z mapy sędziów przynajmniej na ten sezon.

0

@mikke nie widzę innego sensownego trenera, jak Pan Trener Xavi Hernandez i dziękuję, dobranoc.

5

Dembele i jego niecelne podania i straty przy tak chybotliwym wyniku to po prostu sabotaż.

0

święty Eric ...

3

Vinicius gdyby przewrócił się jak Cervi to domagałby się rzutu karnego xd

1

prowadzenie do przerwy póki co takie "po madrycku" xD czyli nieprzewidziany, niecodzienny wysryw obrony drużyny przeciwnej xD

6

Ferran, musisz ... jak nie teraz to w następnym meczu xD

2

@FioletoweOczy na pewno decyzja dobra, ale Alemany tutaj zawalił w momencie wypożyczania Griezza, zostawiając tym cwaniakom-materacom pole do takiej zagrywki, jaką urządzili.

3

@draxidox LGTBIQA+ ?!? WTF ?!? to tych odmian odchyleń z roku na rok przybywa i pojawiają się nowe ? Bo to chyba ten plus miał zawierać wszystkich pozostałych.

0

Roma nie strzeli....

0

@PatrychoO to zamiast pana ładnego z ostatniego rzędu po prawej nie można było już jakiegoś Benza wstawić ? Ciężko się na tego typa patrzy.

3

Szanuję pracę dyrekcji sportowej, ale to co materace zrobiły z nami w tej kwestii to jest nie tylko policzek, to jest po prostu seks analny na żywca, żeby nie nazwać tego po imieniu. Ja bym tym kombinatorom nie schodził z drogi ani o euro, już chyba wolałbym płacić tę pensję Francuza, tylko nie dać się tak wyrolować. Wizerunkowo wygląda to fatalnie, bo pokazuje, że ludzie się zmieniają a frajerstwo leży w DNA klubu.

1

@FcPortoFan1999 dźwignie finansowe... Mówi Ci to coś? xD

0

no to niech lepiej dla wszystkich zrobi się o to łatwo, bo obrona po wypadnięciu Christensena wygląda tak, jakby się wszyscy afrykańscy szamani nad nią znęcali...

4

@sendesara ja myślę, że powinien być jeden zbiorowy trener: Rambla i decyzje bedą podejmowane w oparciu o demokratyczne, powszechne, tajne ankiety na stronie xD

0

@mateusz1989VeB logika:
"uja zagraliśmy ... Zasłużone zero punktów"
Inter zagrał jeszcze większego uja i miałby zasłużyć na 3 punkty.

Zależy co rozumiesz przez słowo zasłużyliśmy... bo jeżeli to, że Inter strzelił gola, a my nie strzeliliśmy to nie mówisz o tym kto na co zasłużył, tylko po prostu podajesz wynik meczu... jeśli chcesz mówić kto na co zasłużył to moim zdaniem musisz tutaj wziąć pod uwagę ogląd meczu i jednak te popełnione skandaliczne błędy i wypaczenie wyniku przez arbitra. Karny to nie gol, ale karne statystycznie raczej się wykorzystuje niż nie... Więc bliżej im do 1 niż do 0.
my goniliśmy wynik, a jedyne co nam się udało to rzut karny (chociaż niektórzy eksperci mówią o dwóch rzutach karnych) i zgoda, że to niewiele. Mecz wczoraj był siermiężny, widać że Raphinia był ciałem obcym, że tam od początku potrzebny był Kessie, który tarłby się trochę bardziej fizycznie z Włochami.

0

@mateusz1989VeB a Inter zasłużył na punkty ?

1

@Yoshi94 nie jest, bo każdy kto czyta między wierszami, potrafi z tego zrozumieć, że Simeone chciał powiedzieć " no dobra, był karny, powinniście mieć jedenastkę, ale jest jak jest i mi nie wypada o tym powiedzieć" . Śmieszne byłoby gdyby powiedział: oczywistym jest że Dumfriess nie dotknął piłki ręką, albo że taki kontakt to nie jest rzut karny czy coś w tym stylu. Jako trener Interu nie mógł wyjść i powiedzieć, że rywalom należał się karny jak psu buda... byłby pierwszym który tak zrobił. Miałby w tym przypadku jeszcze podziękować sędziom ?

2

Zawsze uważałem, że Simone jako piłkarz i jako trener ma klasę i tylko ten wywiad to potwierdza. Sam fakt, że nie dyskutuje o ręce Dumfriessa i mina po jego zagraniu potwierdza, co naprawdę myśli o decyzji sędziowskiej. A tutaj po prostu dyplomatyczne wyjście z sytuacji, ale nie robi z siebie klauna i pośmiewiska.

3

Moim zdaniem, wczorajsza sytuacja z ręką była celową manipulacją, która miała za zadanie uwalić konkretny zespół. A teraz co za tym przemawia. Zauważcie, że powtórki które mieliśmy serwowane w czasie meczu, były nie do końca jednoznaczne, pozwalały tak na powiedzmy 80% powiedzieć, że była ręka, ale nie było choćby ujęcia klatka po klatce, żeby uchwycić moment kontaktu i żeby zobaczyć, że to Holender zmieniał kierunek lotu piłki swoją ręką. Takie powtórki pojawiły się dopiero po meczu, chociaż kibice już je zmontowali i wrzucali na Tweetera w trakcie- haloo zwykli kibice, a oni nie byli w stanie przygotować materiału mając na to parę minut czasu. Po prostu oni wiedzieli, co tam się wydarzył i postąpili według zasady: no data, no problem, później tłumacząc się, że sędzia nie miał wyraźnego ujęcia do tej sytuacji.

Podsumowując j***ć ligę mistrzów i to całe kółko wzajemnej adoracji. Perez ma rację, że chce się od tego szamba oddzielić, powinni pozostać ze swoim szanownym, dzianym przyjacielem al Khelaifim i co roku grać finał Bayern-PSG.

4

@mateusz1989VeB wszystko ładnie pięknie, tylko dlaczego piszesz "zasłużone zero punktów"? To że nie było joga bonito i tiki-taki, to nie oznacza, że nie zasłużyliśmy w tym meczu na jakieś punkty. Inter zagrał jeszcze większą padakę niż my, z tą różnicą że świetny strzał oddał Calhanoglu i że mieli parasol ochronny pod postacią sędziego. To jest po prostu kompromitacja rozgrywek ligi mistrzów, a Barcelona zasłużyła na co najmniej punkt w tym meczu.

0

Bramka Pedriego nieuznana słusznie, nie ma dyskusji. Sytuacja z ręką dla mnie jest potwierdzeniem tego, że Liga mistrzów to skorumpowane, j***e środowisko. Co tu się wydarzyło, osobiście oglądając powtórki byłem na 80 procent pewny że zagrał gracz Interu ręką... Dlaczego tylko na tyle? Ponieważ nie przygotowano odpowiedniej powtórki ilustrującej zdarzenie klatka po klatce by ująć moment kontaktu. Woleli nie kusić losu i nie pokazac tego detalu tylko po to by nie dawać Barcelonie słusznego karnego. Zwykle przy takich akcjach sytuacje są rozbierane na czynniki pierwsze a tutaj po prostu machnieto na to ręką i na odpierdol pokazano ludziom powtórki z których nic nie wynika. Podsumowując: walić te rozgrywki i towarzystwo wzajemnej adoracji, niech wypi******ą

1

4 minuty te cyrki przy rożnym trwały...

2

@MesQueUnClub96 Xavi zaskoczył składem xD

1

szczerze mówiąc, takie teksty to przede wszystkim brak szacunku w stosunku do samego piłkarza. Z taką dyplomacją to gość powinien co najwyżej kartofle na kleparzu sprzedawać, a nie klubem czołowym zarządzać.

0

@Neip93 myślę, że sądząc po poziomie zadania pytania, twój poziom inteligencji to jest level Vinicius Żunior, zatem mało prawdopodobne żebyś tyle właśnie zarabiał...
ewentualnie mało subtelnie chcesz się pochwalić ile to nie zarabiasz, ale tu też Cię rozczaruję, ludzie zarabiają sporo sporo więcej.
dziękuję, dobranoc .

1

@Ziemny "Gdy samolot pikuje, to szybko leci, kierując przednią część w dół. W sensie metaforycznym pikują jakieś wskaźniki (np. giełdowe, statystyczne), co oznacza, że spadają (na ogół szybko), zmniejsza się ich wartość. Jeśli więc mowa o pikowaniu zachorowań, to chodzi o ich spadek (jak np. w tekście: „[...] w 2005 roku liczba nowych zachorowań spadła do 325. – Wydawałoby się, że to świetna wiadomość, jednak my wiemy, że takie pikowanie liczby chorych w ciągu zaledwie jednego roku jest niemożliwe”, P. Prais, Niepokojący spadek zachorowań na gruźlicę, „Gazeta Wyborcza”, 22 marca 2006 r.).



Jednak w polszczyźnie istnieje też rzeczownik pik oznaczający punkt szczytowy. Dotychczas miał on charakter specjalistyczny (należał i należy do języka nauk ścisłych), lecz od niedawna bywa używany w tekstach o zasięgu ogólnym i w kontekstach niezwiązanych z chemią czy fizyką (por. „Sytuacja na Śląsku się poprawia. «Piki zachorowań już za nami»”, tytuł artykułu, bez autora, „Do Rzeczy”, 16 czerwca 2020 r.). To w związku z nim zapewne powstaje nowe pikować 'wykonywać ruch w górę' – jak w zdaniach: „Krzywa zachorowań pikuję [sic!] w górę” (K. Badziąg, „Pandemia a'la [sic!] Polska”, „Salon 24", 30 lipca 2020), „Krzywa zachorowań zamiast opadać, lub wypłaszczać się pikuje mocno w górę [...]” (Redakcja, „Ponoć koronawirusa już miało nie być...”, „znadRudy.pl”, 31 października 2020 r.). Jak widać, autorzy przywołanych zdań mają obawy, czy użycie samego czasownika pikować będzie dobrze zrozumiane, dlatego wskazują kierunek czynności (pikuje w górę). Przemawia to za tym, by nie eksperymentować ze znaczeniem i trzymać się tradycyjnego odniesienia – niech pikowanie oznacza wyłącznie ruch w dół. "

źrodło SJP PWN


Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?