1

@Bobo25 ok, na spokojnie bo nas zaczynają emocje ponosić... umówmy się tak, że ja obejrzę ten dokument i na spokojnie bez emocji i starając się myśleć logicznie, czy jest to dla mnie w stanie zmienić patrzenie na sytuację wrócę z feedbackiem odnosząc się do tego co tam zobaczę z taką dozą obiektywizmu na jaką mnie stać. Boję się tylko, że z racji tego, że był to dla mnie wtedy ogromny nóż w plecy, jako młody chłopak był on dla mnie kapitanem i bohaterem, symbolem i nagle odszedł i to jeszcze do głównego rywala, więc ja żyję w niechęci do tego gracza... ale spróbuję...

24

@Bobo25 no nie mamy o czym rozmawiać, bo ja ten film obejrzę i zdania nie zmienię, ponieważ ja dokładnie pamiętam wydarzenia, kiedy figo przechodził do Barcelony, jaka była kolejność wydarzeń, co zadeklarował, a co kilka dni później zrobił i żaden propagandowy dokument o "naciskach agentów" który powstał, żeby go wybielić nie zmieni tego. To jest wiele razy gorsze niż to co Sousa zrobił reprezentacji, ale jedno powiem patrząc w historię footballu: Borek miał rację, Portugalczycy to naród najemników, który zawsze pójdzie tam gdzie im zapłacą.

" ale takie podstawy jak widać niektórych zakompleksionych dzieciaków przerastają..."
dowartościowałeś się troszkę z rana ? miałem coś tłumaczyć, ale chyba nie ma sensu @against_modern_football coś tam poniżej próbował, ale Ty chyba nie zrozumiesz, bo "przeta ty łobejrzałeś dokument i tam mówili..."

8

Komentarz usunięty

8

@kuba1794 na pewno niestety miażdżą nas na bokach obrony i tutaj nie ma dyskusji...

4

@Encore małe sprostowanie... Sancho nie jest przereklamowany, on po prostu jest w toksycznym miejscu, które źle wpływa na piłkarzy i uwstecznia ich. Ja Sancho oglądałem mnóstwo razy w BD ponieważ im kibicuje i często oglądam. Sancho kiedyś wyglądał tak jakby był w stanie delikatnie ocierać się o Messiego. Przechodząc do MU popełnił ogromny wielbłąd.

37

Jak włączając Desta to chyba obniżyć Borussi cenę jaką mają nam dopłacić w takiej transakcji...

4

a nie można by pomalować jednego z naszych chłopaków czarną farbą i posłać do Londynu ... taki Nazarrio by się nadawał.

2

dobrze jednak że w drużynie jest Sergi Roberto, jako człowiek od wszystkiego w razie czego na pewno stanie na bramce xD

0

@Explode ale to nie ma opcji, żeby od razu zmienić obraz i ludzi na tych stołkach. Najpierw musisz stopniowo tworzyć przyjazne miejsca i warunki pracy, żeby jakoś ściągać i zachęcać tych ludzi, którym się coś chce mają kompetencje i pasję. Teraz jest coś takiego jak ewaluacja, z czasem jej wyniki będa się przekładały na wypieprzanie szrotu i wstawianie w ich miejsce wartościowych pracowników.
"Problemem jest to ze obecni nauczyciele płaczą że mało zarabiają a gówno uczą." to jest trochę błędne koło z cyklu "jaka praca, taka płaca". Wrzucając wszystkich do jednego worka, nie utrzyma się tego.

0

@Explode mistrzu... czy ja Ci mówię, że nauczyciel ma zarabiać 10 000 zł na rekę ? ja nie jestem nauczycielem, ale pracuję między innymi na uczelni i zarabiam tam nie jakieś kokosy, ale nieźle. Czy naprawdę uważasz, że ktoś kto uczy dzieciaki powinien w dzisiejszych czasach dostawać 2550 na rękę ?
Edit: oni chcą 20% podwyżki, czyli zarabiać niecałe 3100 zł w przypadku kolegi wyżej. Naprawdę o to warto tak ryczeć i wyzywać człowieka ?

1

@Karzel Pan z PiSu ? bo jak nie, to ta wypowiedź to się mocno niestety z logiką rozjeżdża...
"pracują 40h w szkole przy tablicy w tygodniu" - a sprawdziany mają układać, sprawdzać w swoim prywatnym czasie? a materiały dla uczniów i ułożenie zajęć mają robić jadąc autobusem do pracy ?
rozpływasz się tutaj o dobrych korepetycjach i nauczycielach którzy je wybierają... czy w związku z tym uważasz, że tylko Ci których stać na korki powinni mieć dostęp do dobrych nauczycieli i edukacji ?
Generalnie: pierwsze zdanie to generalnie prawda, tyle że taki stan rzeczy bierze się z tego, że praca nauczyciela po prostu się nie opłaca i nikt kto ma głowę na karku na to nie pójdzie, a dwa ostatnie zdania to jakbym słyszał pisowski, histeryczny ryk...

0

@Explode no i co z tego ? czy to znaczy że na oświatę publiczną należy położyć ? a później ryczycie, że społeczeństwo jest tak otumanione i ciemne, że głosuję na PiSy, Platformy itd.,
Ja też Ci zdradzę pewien sekret: nie zarobi xD

1

@Zoker "o naiwnościii ludzkaaa !!! "

5

@Commandement dokładnie tak... to jest właśnie ta retoryka... czasy takie, że mierny informatyk, zarabia 7-8 k na rękę, lepszy 15-20 na rękę, byle specjalista od spedycji zarabia 10 k na rękę, lekarze za chwilę będą kasować po 40-50 k na rękę (chociaz niektórzy już tyle zarabiają), a nauczyciel spośród których niektórzy wyciągają 2600 jak się upomną o swoje, to są wyzywani, wytykani , najczęściej zresztą pewnie przez tych informatyków, specjalistów, lekarzy i innych dobrze zarabiających. Jednocześnie każdy podkreśla, jak to jest bardzo potrzebny, bo ten gry na androida pisze, ten rozsyła tiry z towarem, a ten powiększa biust i ratuje ludzkie życie... fajno... tylko dlaczego tak jechać po ludziach, którzy za głodową pensję mają zajmować się naszymi dzieciakami i jeszcze o laboga... ktoś oczekuje, że będzie to robił z powołaniem i naprawdę dobrze. No i najlepsze jest to wytykanie czasu pracy, a czy ogarniacie ile trwa przygotowanie do zajęć, układanie testów, sprawdzanie ich, przygotowanie materiałów itd. ? Czy ktoś ma to robić w swoim wolnym czasie ?

0

@kinioo Ty ostrzegaj na początku takiego wpisu, bo mało obiadu ze śmiechu nie wyplułem na klawiaturę xD

0

@marian_konopka no jakoś moja babcia, która jako dziewczynka kilkakrotnie spierdalała do lasu z rodzicami twierdziła co innego. W jednym z tych ataków porąbani (dosłownie) zostali jej dziadkowie, którzy nie mieli już siły uciekać. Oddać należy sprawiedliwość ,że przed atakami uprzedzał ich również znajomy Ukrainiec, który następnie w tym samym miejscu pojawiał się i rabował... Pozwól, że zaufam tutaj relacjom tych, którzy w tym piekle uczestniczyli, w tym również mojej rodzinie która pochodzi z Wołynia, a nie twojej "dupie" czy historykom. Co do historyków również nie wiem, gdzie jest ta twoja zgodność. Czołowy historyk zajmujący się tym tematem, Grzegorz Motyka poruszał ten temat chociażby w książce "Tak było w Bieszczadach" , gdzie podkreślał, że po akcji Wisła UPA straciła swoje zaplecza logistyczne w postacie ukraińskich wiosek. Tak z ciekawości, jaką literarturę przeczytałeś na ten temat, że występujesz tutaj z pozycji eksperta i na których historyków się powołujesz ?

7

@Explode ale to naprawdę chodzi o to, żeby ktoś kto będzie miał pracować z naszymi dzieciakami był bardzo bardzo słabą, niekompetentną łajzą, bo każdy kompetentny choćby nie wiem jak łebski i nawet lubiący ten zawód prędzej czy później będzie zmuszony zmienić prace ze wzgędu właśnie na głodowe zarobki ? Jeśli nauczyciele mają zarabiać mniej niż robole czy śmieciarze, ludzie którzy mają pracować z naszymi dzieciakami, które podobno są najważniejsze dla nas. to w jaką stronę to pójdzie ? Ludzi kompetentnych i po prostu zajebistych trzeba czymś przyciągać na stanowiska, a głodowy stołek z pewnością tego nie robi.

0

szkoda, że w tej sytuacji na ławce nie zasiada pewien wysoki, sympatyczny, pracowity, pokorny, tani w utrzymaniu bramkostrzelny Holender ;)

0

@Criss18Barca za miliard, to jeszcze można Umtitiego i Nazarrio w gratisie dołożyć... żaden piłkarz nie jest warty miliard.

7

@Ojciec5tkidzieci jeśli zarobi ze 20 milionów w górę to się zgodzę. 33 lata to jednak słuszny wiek. Mimo wszytko trochę Auby szkoda bo wespół z Lewym dawali mi poczucie dobrze obstawionej dziewiątki w klubie.

0

@Kluivert_P nie dziękuję, gówien i szczyn nie zwykłem pijać xD tanie mięso psy jedzą xD

1

@marian_konopka bandera to nazista, nigdy osobiście nie zgładził żadnego Polaka, ale stworzył ideologię, na której później popłynęli jego rodacy. Jeśli zaś chcesz porównywać to co robiły dwie strony na Wołyniu i zrobić to uczciwie, to weź pod uwagę skalę i fakt, że ze strony polskiej były to akcje odwetowe. Ponadto, ludność ukraińska, cywile którzy ginęli w tych akcjach bardzo często były to wioski które ramię w ramię szły z banderowcami i mordowały polskie wioski, kradnąc i łupiąc później co zostanie. Polacy zdecydowanie nie byli tam agresorem. Wiem że teraz jest modna retoryka, że Ukraińcy są święci, cacy i w ogóle to nasi psiapsi, ale jak już chcesz sięgać jakoś tam do historii to rób to uczciwie.

0

@FC1899Barca chyba życiowe... wojna toczy się już tak naprawdę tylko w niektórych konkretnych miejscach, a w reszcie kraju jest względny spokój. W przypadku eskalacji zawieszą pewnie znowu ligę.

0

@Lionel_Messi10 temu "crackowi" kiedyś kontrakt się kończy, czy jego temat będzie nas torturował już każdego okna transferowego ?

0

Niby Liverpool potężnie osłabiony, ale to Manchester gra dzisiaj bez swojego wielkiego kapitana i ostoi linii defensywnej, a także człowieka odpowiedzialnego za mental w zespole. Tak naprawdę Unuted chyba jest bardziej osłabione dzisiaj. xD

1

@PatrykBarca no to mam podobne odczucia i obserwacje, ja tylko miałem chyba w przeciwieństwie do Ciebie niewielkie oczekiwania co do Balde ;)

0

@PatrykBarca zagrał dobry mecz, nawet jeśli nie wuzglednimy tej asysty do Lewandowskiego. W ataku był momentami zagubiony, szczególnie kiedy ktoś jescze pojawiał się w jego strefie. W obronie nie notował spektakularnych powrotów, ale był asekurowany. No i jednak trzeba powiedzieć, że asysta to jest jednak konkret.

2

pierdole... Barca wygrała wczoraj, Lewy strzelał, asystował.. Ansu stanął na wysokości dziesiątki i robił naprawdę fajne wesołe miasteczko, Raphinia rozruszał skrzydło, Dembele strzelił, Xavi trafił ze zmianami i mimo słabszej pierwszej połowy potrafił odwrócić los meczu, Ter Stegen wraca do formy, a tutaj indywidua głównie muszą przeżywać i wyzywać, że wracający po dłuższej kontuzji i z nieprzepracowanym okresem przygotowawczym Ferran wyglądał wczoraj kiepsko...

0

@Vitoo facet zrobił błąd, przychodząc tutaj na piłkarską emeryturę, bo to nie miejsce dla leni i piłkarzy pod formą

1

Ale mnie irytuje ten japoński sprzedawczyk...

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?