0

@KrychaFCB ooo... to patola ruszy i będą wojny na sklepie xD

1

@rayqi prawdopodobnie nic śmieszniejszego niż twój komentarz tu już nie znajdziemy ;)

1

@MrCental czytałem wszystkie punkty, jeden po drugim i przy każdym kolejnym utwierdzałem się w przypuszczeniu, że to co piszesz to marna prowokacja. Doszedłem do ostatniego zdania o tym wykupieniu przez Araba i wtedy moje przypuszczenia przerodziły się w pewność xD

0

@Don Lucas na szczęście Ci co podejmują decyzję znają te mechanizmy i wiedzą, że w beczce do kiszenia ogórków nic innego poza kiszeniem się nie wydarzy.

0

@th@les oczywiście, ze nie wiemy, to tylko teoretyzowanie
@Herbert no i mam... nie wiem jak można było wybrać Busiego, który kompletnie do tej roli sie nie nadaje, nie wspomnę o Leo, który również nie miał moim zdaniem odpowiedniego charakteru do pełnienia tej funkcji

17

@JarekS przede wszystkim to już nie od dzisiaj, ale od kiedy Xavi odszedł z Barcelony, Pique powinien otrzymać opaskę kapitańską i to absolutnie bezdyskusyjnie. Nie wiem jak przez lata trzeba było być zaślepionym, żeby nie dostrzegać że to pierwszy Cules i kocha klub ponad wszystko, a na dodatek ma charakter. Ludzie wytykali mu wojenki tweeterowe, miał na pewno inny styl niż Puyol, ale co z tego, Pique to nie Puyol, jest po prostu inny i trzeba to uszanować. Ale on już od dawna powinien być kapitanem, naprawdę wierzę, że wtedy nie wydarzyłyby się Rzym i Anfield.

0

@arasz1819 spokojnie ... Pierwszy przegrany mecz i przyjdzie też kryska na Alemanego... Wtedy będzie... "Co za szrot on tu nasprowadzał"

3

@Yoshi94 może po prostu chciałaby rzetelnej informacji o jego zarobkach.

0

@kejdzi i to jest właśnie to o czym też mówię w przypadku Ter Stegena, mentalność... Psychik MATSa skończyła się po Rzymie, Anfield i Lizbonie, ten gość mentalnie tam po prostu w tych trzech meczach umarł, zresztą nie tylko on. Pozycja bramkarza na boisku jest najważniejsza, bo tyle co się chłopaki w polu napocą, żeby wepchnąć footbalówkę do bramki rywala, to bramkarz jedną nieudaną interwencją może zepsuć cały trud, albo odwrotnie, jedna super-interwencja jest tyle warta co wysiłek całego zespołu żeby strzelić bramkę. To zdecydowanie wazniejsza pozycja niż np. prawa obrona, która była jest i chyba wciąż będzie piętą achillesową Barcelony, największą zaraz po pozycji bramkarza. Jeśli chcemy coś wygrywać, trzeba wyleczyć się z tego chorego przywiazania do Ter Stegena i wreszcie uczciwie go ocenić, rozliczyć i posadzić na ławce albo odesłać do innego klubu.

1

@KibicBarcy84 nie zapomniałem, ale nie zapominam też że jest 11.08.2022 i jesteśmy tu i teraz i patrzymy w przyszłość, a na dzień dzisiejszy, to od dwóch lat Courtiois jest numerem jeden, a Ter Stegen może numerem 20. na świecie. Ter Stegen to nie jest zły bramkarz- tu się zgodzę... to po prostu przeciętny bramkarz z dobrą grą nogami, za mało na Barcelonę, bo ten zawór bezpieczeństwa w postaci bramkarza chcemy mieć pewny.

5

Wniosek po poprzednim sezonie, wczorajszym meczu... jaka jest podstawowa różnica między Realem i Barceloną ? Oni mają Kurtynę, a my mamy Ter Stegena, oni mają bramkarza absolutnie, bezdyskusyjnie, niepodważalnie numer jeden na świecie, a my mamy przeciętniaka, który wybroni to co leci w niego, zaliczy nawet jedną asystę na mecz, i od święta uratuje jakiś punkt lub dwa, ale na tym właściwie jego wkład ekstra do drużyny kończy się. To nie Benzema wygrał im poprzedni sezon , to Courtois ze swoimi interwencjami, gdyby nie Belg, to nie mieliby czego szukać w Lidze Mistrzów, może hiszpańską by dociągnęli z majstrem bo tam to faktycznie była deklasacja. Ten facet na 10 ultratrudnych, ale możliwych do wyjęcia piłek wyciąga 7-8, podczas gdy Ter Stegen odwrotnie: dwie, może trzy takie piłki... a później zwolennicy i przeciwnicy toczą gorące dyskusje, czy mógł się lepiej zachować, czy miał szanse, czy to był błąd... Ter Stegen popełnia błędy, kazdy je popełnia, ale ból dupy z nim jako bramkarzem jest taki, że on prawie nigdy nie daje nic ekstra, nic co pozwoliłoby go umieścić w czołówce najlepszych bramkarzy w Europie. I boję się, że na tym polega nasza bolączka, mamy świetne pole, kupiliśmy super skrzydłowego, super obrońce, zaraz przyjdzie Silva, ale my wciąż mamy bardzo słabą pozycję, od której powinno się de facto budować drużynę. Ter Stegen po dwóch tak fatalnych sezonach nie miałby czego szukać nawet w Getafe, a u nas dostaje kolejny kredy zaufania, to jest chore... Okno transferowe powinno się zacząć od sprowadzenia Onany albo innego specjalisty, jak Gregor Kobel z BVB. Nie wiem, jest wielu świetnych bramkarzy do wyjęcia, dlaczego kolejny sezon skazujemy się na łaskę lub niełaskę formy Niemca ? Mam nadzieję, że się mylę, chcę się mylić, ale obawiam się, że to zamroczenie/ zaniedbanie lub też mówiąc wprost przywiązanie do sympatycznego MATSa (sam bardzo go lubię i długi czas powtarzałem, że to on powinien być drugim kapitanem po Pique), będzie nas kosztowało kolejny sezon bez pucharów.

0

Wielka przemiana pokoleniowa w Realu Madryt przyniosła zupełnie nową, odświeżoną linię pomocy: CKM !

1

@michal2007 [*] i po chłopie

3

@Firestone ale to nie chodzi o to, że ich wynajął, kretynów nawet nie trzeba wynajmować, nimi trzeba tylko w błahy sposób odpowiednio sterować. Wypuścisz jedną, dwie, trzy plotki, informacje np o negocjacjach dotyczących pensji FDJ i masz już swoje stado baranów nadmuchane jak Ci się podoba i tylko czekać aż zaczną wypuszczać powietrze. Jarosław Kaczyński też nie płaci swoim za to, żeby robili dym, wystarczy że im wskaże kto jest wrogiem, kto nas okrada, kto zamordował w Smoleńsku brata i rzeczy później dzieją się same. Zarząd podobnie steruje nastrojami ulicy i jest dla nich jasne, że FDJ będzie wykrzykiwany, wygwizdywany, oni tego chcieli, żeby zmusić go do odejścia.

4

Rozumiem gnój po Bartomeu, doceniam geniusz Alemany'ego, jestem #teamLaporta, cieszę się z tego co robią, ale mimo wszystko mam duży niesmak do postepowania klubu w stosunku do De Jonga. Dzisiejszy występ kibiców został nakręcony pod wpływem działań zarządu i wydaje mi się, że to będzie ostatni gwóźdź do trumny De Jonga w Barcelonie i widząc jak ludzie są przeciwko niemu odejdzie do Chelsea. Ale mimo wszystko nie powinno to się odbywać w takim stylu i przy tak fatalnym PRze. Nie wiem co się działo za kulisami i może Panowie Laporta i Alemany próbowali się z nim dogadać na poczatku, a on i jego agent byli kompletnie na to zamknięci, ale mimo wszystko PRowo wygląda to teraz koszmarnie.

1

@Hubsao dlatego jak ten łysy czerep bez klasy był trenerem Realu Madryt, to jedyną obowiązującą strategią była taktyka tysiąca i jednej wrzutki, a Kroos miał za zadanie dostarczyć piłkę wrzucającemu na skrzydło. Co za dzban, dobrze że teraz w Realu jest Acelotti, Włoch ma tysiąc razy więcej klasy od tego buca.

4

@Tom_Sta porównywanie piłkarzy zarabiającym w milionach euro, do ludzi wyciskających najniższe krajowe, średnie krajowe lub nawet dwukrotności średniej krajowej, jest co najmniej mało trafne...

0

@Kondziubarca Martin "Nazario" Braithwaite... waleczny na boisku, jeszcze bardziej waleczny o pieniądze poza boiskiem. Pasuje do ManU jak ulał. Gorąco polecam.

15

za taką kwotę to on przychodził z Monaco do City... wtedy gdy my ganialiśmy za Griezmanem i finalnie płaciliśmy klauzulę 120 mln EURO...

1

Osobiscie nie kupuję że tak się stanie... Ale jeśli się okaże że De Jong ma tylko rok kontraktu, to nici ze sprzedania go za 80 baniek.

0

Komentarz usunięty przez użytkownika

1

i nie ma się co dziwić, przejscie do United to jak strzał w kolano, to jak wsiąść w Ursusa, rozpędzić się ile fabryka dała i pieprznąć w stodołę. Jako fan United, wolałbym FDJ właśnie tam, ale ponieważ lubię tego chłopaka i dobrze mu życzę, to jednak uważam Chelsea za lepszy wybór dla niego ;)

1

Panowie, nie da się grać samymi nastolatkami, trzeba mieć niestety kilku doświadczonych zawodników w drużynie. Xavi na tym etapie jest w pewnym sensie szczęściarzem, bo otrzymuje fajne grono wypromowanych głównie przez Koemana młodych zawodników, do których próbuje teraz dokomponować bardziej doświadczonych i ogranych piłkarzy. Stąd Raphinia, Auba, Lewy, stąd też chce Bernardo. La Masia to też nie jest nieskończone źródełko talentów i jeśli nie ma tam np. wystarczająco dobrego prawego obrońcy, to nikt go nie wyczaruje i trzeba szukać poza klubem. To nie jest kwestia romantyzmu tylko raczej mocnego stąpania po ziemi.

11

@MesQueUnClub_87 oczywiście że tak... to przede wszystkim cwaniactwo restauratorów, którzy płacą kelnerom najniższą krajową albo słabą śmieciówkę i każą żywić się z napiwków. Niektórzy jak Magda Gessler wręcz doliczają napiwek do rachunku co jest w ogóle chore. Twoje podejście uważam, że jest bardzo zdrowe. Jak byłem w USA to kelnerka wręcz rzuciła się z ryjem do mojej koleżanki, że ta nie daje napiwku, w Polsce idą w tą samą stronę.

15

@Czajka90 absolutnie nie jest. umownie napiwek powinien oscylować wokół 10% i z 30 zł jest to właśnie 3 zł. Osobiście jestem przeciwny napiwkom, a już wkurza mnie słoik na napiwki w piekarni albo cukierni, gdzie kobieta ma mi podać coś z półki. W Polsce się zrobiło wokół tego buractwo ale raczej ze strony restauratorów.

3

@FC1899Barca jeśli chcą mieć kompletnie rozpi***ony klub to wydaje się, że Arnautovic, Rabiot i Matka Rabiota to są właśnie te ogniwa brakujące.

0

@Cabaz a to chodzi o tego Gampera ? Jeśli tak to Totki też sobie powinny swojego "Gampera" zorganizować i po sprawie ;)

1

@MesQueUnClub_87 Realu do Barcy, wyłączając z tego grona mnie oczywiście :D

0

@Bogan po 1. ja nigdzie MATSa nie nazwałem ręcznikiem, po 2. absolutnie pozycja prawego obrońcy i bramkarza są ze sobą nieporównywalne. Błąd prawego obrońcy zawsze może naprawić stoper, pasywność z przodu zawsze może pokryć nadaktywny skrzydłowy itd. itd. Bramkarz jest pozostawiony sam sobie i jego błąd jest bardzo, bardzo trudny do naprawienia, a kosztuje praktycznie pewną utratę bramki. To jest tak, że bramkarz swoim poczynanie i słabą formą może zniszczyć nie tylko mecz, ale też i cały sezon. Barcelona zasługuje na bramkarza z topu i jeśli ma walczyć o coś więcej niż kwalifikacja do Ligi Mistrzów, to niestety, ale pozycja bramkarza musi być dobrze obstawiona. I żeby nie wiem jak byśmy wszyscy lubili MATSa bo to fajny gość jest, ma klasę i dobry wpływ na zespół, przy tym jest zupełnie normalnym goście, to on przez dwa lata udowodnił, że absolutnie nie jest pewnym punktem na tak newralgicznej pozycji jak bramka. Klub nie sprowadził żadnej konkurencji dla niego więc miejmy na dzieję, że obecny drugi bramkarz gdy przyjdzie ten moment podejmie rękawice i da radę wyzwaniu.

0

@Bogan @10LionelMessi10 Mistrzowie, co było to trzeba mu oddać, ale prawda jest taka, że od kontuzji i od dwóch lat tego po prostu nie ma. Taki klub jak Barcelona zasługuje i musi mieć porzadnego pewnego bramkarza, nawet jeśli nie będzie on w stanie zaliczyć jednej asysty na sezon. Ja MATSa bardzo lubię, ale jeśli ma być najsłabszym punktem zespołu i pokazać kolejny fatalny sezon, to przepraszam bardzo, ale żaden piłkarz nie może być ponad dobrem klubu.
Za chwileczkę się okaże, że jego największym atutem jest zachowanie z klasą po przegranym meczu i będziemy się wszyscy tym ekscytować. Jeśli tak Panowie żyjecie przeszłością, to może trzeba było Coutinho zostawić w klubie... przecież w Liverpoolu był jednym z najlepszych zawodników ligi angielskiej ... swego czasu. Naprawdę polecam zejść na ziemię, bo taki Real, bez Kurtyny na bramce, to by 1/8 LM nie przeszedł w poprzednim sezonie.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?