panczo
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Przemyśl
17 obserwujących
5 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@Matix90 bo u nich jest "północny przegląd prasy a u nas Redaktor Julka o północy śpi jak Pan Bóg przykazał.
0
Zachodze w głowę, jak ta nasza obrona będzie skonstruowana na ten moment, bo zrobiło się bogactwo wyboru. Prawa strona, stawiam że Dest jednak będzie przed Azpim, środek wydaje się że Kounde Araujo, ale taki Christensen to jest naprawdę też bardzo dobry zawodnik, no i jest jeszcze Eric który też nie pogodzi się z rolą rezerwowego i pytanie co na to Pique? Oczywista wydaje się na ten moment tylko lewa flanka. A może Xavi ma jescze inny pomysł i Eric pójdzie jako zmiennik Busquetsa na środku... Tak był przymierzany.
5
@Bisz no własnie to jest błąd który latami był popełniany, kapitanem był najlepszy zawodnik, a nie najlepszy kapitan z największą charyzmą... To jest coś co miał niestety Real, a czego nie było u nas, fajnie jak szło, ale jak nie szło to była spuszczona głowa. Busi to człowiek który nie ma w sobie nawet ułam przywództwa, Pique jeszcze trochę tak, ale Busquets absolutnie nie powinien być nawet czwartym kapitanem.
0
@Sau_Ron ja wierzę, że grałby z Pedrim w linii pomocy xD
0
@Dojt zobaczył jak za Bartomeu ogołocili kasę klubową i postanowił cały klubowy hajs nosić przy sobie w brzuchu. Po tych dźwigniach niestety mocno urusł, ale spokojnie, za chwilę przyjdzie Kounde i trochę się zmniejszy :D
1
@JimMorrisonFCB Cieszę się, skoro do kogoś trafił to warto było ;) jak to mawiał Jan Paweł II, ze wszystkich rzeczy najmniej ważnych piłka nożna jest najważniejsza, a to dotyka rzeczy tych właśnie najważniejszych. Moim zdaniem nie można uciekać od trudnych tematów, nawet jeśli są najmocniejsze.
4
Chciałbym wkleić tutaj tekst, który może nie pasuje za bardzo do tego miejsca bo nie dotyka tematyki sportowej, ale w mojej opinii dużo ważniejszą. Obserwując też to miejsce i czytając wypowiedzi, zauważam, że często ludzie mają tutaj problemy z załamywaniem się, problemami, przeżywaniem porażek itd. Wklejam tutaj ten tekst autorstwa Tomasza Zielińskiego, nie jest to ten poseł na sejm, ale założyciel fundacji pomagającym dzieciakom na raka. Może lektura tego krótkiego tekstu akurat pomoże komuś, komu jest w tej chwili ciężko, albo w chwilach narzekania przypomni sobie o tym. Do mnie trafił, a mam akurat ciężki czas...
"MAM DOŚĆ !
Kiedyś takie słowa wypowiedziałem do mojego mentora Antoniego w bardzo ciężkim okresie, mojego życia.
On tylko spojrzał na mnie i powiedział
gdzieś cię za kilka dni zabiorę, zgoda ?
Zgoda !!! wykrzyknąłem, będąc ciekawy wyzwania, wtedy nie wiedziałem, że otrzymam lekcję którą zapamiętam do końca życia.
Po kilku dniach przyszedłem do niego i ruszyliśmy...
Okazało się, że zgłosił nas jako wolontariuszy do pomocy przy pewnym wydarzeniu organizowanym dla dzieci z oddziału onkologicznego.
To podczas tego wolontariatu po raz pierwszy słyszałem jak jest wykrzywiany ból,
...przez dzieci.
Na tym oddziale w tamtym dniu doświadczyłem wielu wielkich bohaterów, wojowników, siłaczy...
Byli mali, nie jak ci z komiksów czy legend,
mieli mniej niż metr, mięśni prawie w ogóle i żadnej zbroi...
ale ich serca. Serce każdy z nich miał piękne, wielkie, nigdzie później, takich serc nie doświadczyłem...
Pamiętam, że podczas tych kilku godzin tam spędzonych musiałem wyjść kilka razy z sali,
...płakałem.
Wracając stamtąd całą drogę powrotną, milczeliśmy z Antonim
...niepotrzebne były słowa.
Dziś, mam wielki przywilej służyć im i ich rodzicom.
Kilka razy w roku pomagamy onkorodzicom, tych małych wojowników, usłyszeć ich inaczej...
Ps.
A dziś, jak przychodzi do mnie myśl " mam dość "
odpowiadam jej słowami, które usłyszałem w tamtym dniu, na tym oddziale, od małej Hani
a brzmiały.
...nie jest tak źle, jak wygląda, proszę pana.
( nie umiem opisać, mocy tych słów wypowiedzianych z ust dziecka i tym, jak mną w tamtej chwili wstrząsnęły)"
4
@MesQueUnClub_87 Araujo jest wciąż młody, jeszcze z tego wyrośnie. Chociaż to prawda, na dzień dzisiejszy to jest największa cecha która panów odróżnia :)
16
I właśnie dlatego powinno się olać wszelkie sentymenty, co wypada, co nie wypada, kto ma dłuższy staż w firmie, kto jest zasłużony itd. I wręczyć Araujo opaskę kapitana. Ta drużyna potrzebuje jaj i Araujo ma je zdecydowanie największe, z całym szacunkiem do Ansu i zasłużonego Busquetsa, który to właśnie chyba tylko z sentymentu dostaje opaskę na ramię. Przez lata byłem zwolennikiem by to Pique miał opaskę, a nosił ja Messi, który również nie był najlepszym kandydatem do tego, często spuszczał głowę i w decydujących meczach nie robił nic by zmotywować. Opaskę powinien dostać ktoś młody, kto nie zamknął się w sobie po tych wszystkich druzgocących klęskach. Dla mnie to prosty wybór, chociaż wciąż nie wiadomo jakie układy panują w szatni.
7
@Rastafarnianin oczywiście że powinien, ale na ustalonych warunkach i roli w zespole. Z pewnością nie można pozwolić na zepsucie pewnej równowagi która gołym okiem udało się już wypracować w zespole. Klub musi być ponad zawodnikiem i dobro zespołu to zawsze priorytet. Wierzę jednak, że Messi z Xavim potrafiliby współpracować, przez tyle lat to grało.
11
@endriuuu2 najbardziej przerąbane mamy nie że względu na to jacy są wyborcy, tylko że względu na to że tak wygląda nasz wybór. Kaczyński vs. Tusk skazuje nas na jednego z nich, co najlepiej obrazuje w jakiej dupie jesteśmy. Taki krajobraz się utrwalił
0
@Emhyr mimo całego braku sympatii do Kurtyny muszę się z nim zgodzić. Ktoś powie, że klasyk to klasyk i zawsze grany będzie na 100 procent... bzdura, obecny Real i Barcelona to składy, które zupełnie inaczej odbierają te rywalizację, traktując ją jako ważny mecz, ale nic więcej. Jak porównam obecne klasyki, nawet ligowe z tym co było w latach 90. czy za Mou to obecnie to jak zabawa w przedszkolu.
2
@Michalak z kartą zawodniczą ma lepszą pozycję do negocjacji z nowymi klubami, szczególnie w kwestii premii za podpis.
4
@creativeopinion no i co w tym śmiesznego? Laporta objął stery, miał jakiś plan na budowanie drużyny, obstawił się najlepszymi fachowcami w swoich dziedzinach, powierzył drużynę Xaviemu co jest zgodne z duchem klubu. Kibice w tej chwili beczą bo dźwignie i sprzedaje aktywa klubu, ale co miał, grać tridente Abde - Jutglia - Ansu? Wtedy bylibyście zadowoleni? Ma jakiś plan, działa, zawsze może oczywiście nie wyjść, ale nie byli się tylko ten co nic nie robi.
1
@don'T.R.I.P.e ja pierdzielę, ale jazda xD nie miałem pojęcia
2
@Cvzx a w Polsce księża dostają samochody od bezdomnych i nikt nie narzeka xD
0
@czółkovsky i do tego Umtiti, Pjanic, Breit jako dżoker i Puig jako wiecznie zdolny i kadra zamknięta i można ruszać po Tarczę Dobroczynności xd
0
@mesi8191 chyba nikt Ci tu na poważnie nie odpowie, że wolałby oglądać FDJ, także takie pytanie ma niewielki sens w tym miejscu ;)
2
@Pewex pytanie, czy bez tego Barca by nie straciła jeszcze czegoś ważniejszego... czyli uznanej marki i zainteresowania sponsorów. To jednak generuje główne zyski, a nie oszukujmy się, nikt nie chce wspierać przegrywa kompromitującego się w Lidze Mistrzów od lat i grającego juniorkami i old-boyami.
4
@Kgorecki2500 nawet Pablo Gavira nie zrobił mu wślizgu xD
1
@Culer_1906 no własnie, tak emocjonalnie związany, że wciąż się waha, a nie opuścił tego grajdołu w podskokach. To nie są łatwe decyzje dla zawodników, czy wybrać krok do przodu, czy wierność klubowi. Gaya już dawno znalazłby lepszy zespół, a jednak coś go tu trzyma.
2
@Culer_1906 a może Gaya nie chce bo jest emocjonalnie związany z Valencią? To co ma Laporta go pożreć i w brzuchu doprowadzić do klubu ?
2
@Sergio_Devils chętnie bym tak zrobił, ale rodzice od zawsze mi powtarzali, że nie wolno się śmiać z chorych ludzi, nawet tych z upośledzeniami mentalnymi.
1
@IronSanHybrid może zamiast wycinać bramki, to lepiej zacząć się koncentrować i unikać głupich błędów. Np. ze Słowacją, można było pokryć krótki róg, jak ten strzelał z ostrego rogu.
0
@Aragorn33 były już bardziej spektakularne transfery do klubu, ktore nie wnosiły absolutnie nic. Warto trochę poczekać t z takimi osądami, bo nie wiaodomo jak będzie z adaptacją tych wszystkich graczy tym razem. Dla mnie wciąż ten klub nie ma bramkarza na swoją miarę.
0
@Joe_Pesci zaczęło się ...
1
@barcelonista80 ekstraklasa właśnie wystartowała xD
3
transfery, transferami, ale i tak zobaczycie, że to będzie rok Ferrana ! Gość wyreguluje celownik i będziemy oczy przecierać ze zdumienia. Tak będzie, nie kłamię jak ciocię kocham.
0
@DamianPSV podpinam się jako przedstawiciel rocznika 88. Ponadto chciałem zauważyć, że RL ma urodziny w sierpniu, zatem ma wciąż 33 lata.
7
Z jednej storny, każdego z nich trochę rozumiem, bo powstała jakaś umowa między klubem a zawodnikiem, a jak głosi stara rzymska sentencja, umów należy dotrzymywać. Z drugiej strony, dawna klasa piłkarska miała trochę godności i ambicji, przede wszystkim szukali klubu, gdzie będą mogli regularnie grać, znaleźć swoje miejsce na ziemi i rozwijać się. Czy takim klubem może być klub, gdzie jesteś niechciany ? No raczej nie. Widać w kontraktach mają zawarte pieniądze większe niż ich ambicje i pasje.