0

@Baaarca95 to powinno rozwiać wszelkie wątpliwości

0

@Hushovt możliwe, że by były. Sam nie jestem wielkim fanem konfederacji i dość wstrzemięźliwie do nich podchodzę

1

@Majkel34 ostatnio widziałem na ochronie w galerii chłopaczka, który miał może z 18-20 lat. 1,8m wzrostu i 50kg wagi. Na dodatek dali mu garnitur kilka rozmiarów większy. Dramat

26

@Bykunn miała dopóki nie zaczęła rządzić

1

@Spotles Śląsk się zapada do piekieł?

0

@IrekPOL powodzenia mordo xD

7

@IrekPOL comeback oznacza powrót, a come back to czasownik oznaczający wracać. Mam nadzieje, ze pomogłem, bo tak to nie mógłbyś ćwiczyć :D

2

@kulka Iron Maiden z płytą Dance of Death. Świetny utwór Dance of death i rainmaker, bardzo dobry Wildest dreams i po prostu przegenialne arcydzieło Paschendale. Jak to się stało, że ten utwór nie stał się znakiem rozpoznawczym Maidenów to do dzisiaj nie jestem w stanie stwierdzić. @Colon moze Ty znasz odpowiedz na to pytanie

0

@Matan_Zajcev Zabawnie brzmi jak piszesz, że z rynkiem żywnościowym jest łatwo, bo wystarczy wyprowadzić się na wieś i jest prosto, ale nie bierzesz pod uwagę, że jak jest komuś za drogo płacić za mieszkanie w Warszawie to przecież tak samo może się przeprowadzić do tańszego Radomia czy gdzieś na wieś.

Co do historii o Januszu płacącym 5zl na godzinę to jest to typowa gadka populistyczna i rzeczywistość to weryfikuje. Jak się przyjrzysz statystyce średnich poziomów rynkowych wynagrodzeń to rosną podobnie do średniej płacy minimalnej ustanawianej przez rząd. Jeśli natomiast byłoby inaczej to nic nie stałoby na przeszkodzie, aby ustanowić płace minimalną na poziomie 10tys zł czy nawet więcej.

Co do ostatniego akapitu Twojej wypowiedzi. Cały czas operujesz na podstawie systemu jaki obecnie jest przyjmowany za normę, czyli typowo rozdawniczo-socjalnego. Pytasz przykładowo o rodziny z dziećmi, które skończyły 18 lat przed rozpoczęciem programu. Zrozum, że nie chodzi o wprowadzanie nowych praw, tylko o to, żeby zostawić ludzi samych sobie, by mogli funkcjonować. Idac tym tokiem rozumowania to najlepiej wywieźć kapitał to kraju o stabilnej i unormowanej sytuacji polityczni-gospodarczej, bo zmieniając prawo tak jak byś chciał to strach w cokolwiek w Polsce inwestować, bo dziś zabiorę się za deweloperkę i będzie super, a jutro inna partia przejmie władze i już będę musiał się przebranżowić.

12

@pax łatwo tak mówić w sytuacji gdy to PiS ma władze. Gdyby to partia Trzaskowskiego miala większość taką jak PiS to zachowywałby się tak samo jak Duda. Argumenty pokroju „jeden woli przestrzegać prawo a drugi nie”... cóż spodziewałbym się trochę więcej od kogoś takiego jak Ty.

1

Kultowa scena z niekultowego filmu


0

@Junngeas nie śledzę polskiej ligi, ale z sentymentu wybieram Lecha

0

@Mns21 gdyby wybór kandydata był taki prosty to wystarczyłoby zobaczyć, który ze wszystkich kandydatów ma najwiecej plusików na infografice

1

@Chwytliwy wiem, że jestem na forum piłkarskim, które zrzesza miłośników piłki. Doskonale rozumiem ludzi pokroju @Janiama, który jako były piłkarz siedzi w temacie i nie ma w tym nic dziwnego, że ogląda mecze czy to bundesligi czy ekstraklasy. Natomiast co do ogółu to podzielam zdanie @didzejosa, że dla niektórych nie liczy się co oglądają byleby była piłka i dwie bramki. Nie ma w tym nic złego, z resztą to nie moja sprawa co kto robi ze swoim życiem. Jeden ogląda mecze, inny seriale, a jeszcze ktoś inny czyta książki. Ja wyraziłem swoje zdanie, że nie rozumiem takiego podejścia, bo zamiast oglądać mecz przykładowego Augsburga z Koeln to wolę zrobić przykładowo jakiś kurs na udemy dotyczący programowania czy marketingu, bo to mi się przydaje w biznesie bądź pójść na siłownie, aby o siebie zadbać. Natomiast to jest mój wybór i każdy robi co chce. Wyrażam jedynie swoje zdanie, bo mam do tego prawo tak samo jak ktoś relacjonujący wydarzenia z meczu Schalke na La Rambli.

2

@didzejos to prawda. Niektórzy się napalają jakby nic innego się w życiu nie liczyło jak mecz piłkarski i jarają się nawet jak grają jakieś zespoły z dolnej części tabeli Bundesligi

7

@DonMatteo901 bo tu nie chodzi o to, żeby przyklaskiwać jak cenzurują kogoś kto jest przeciw nam, tylko o wolność do głoszenia tego co kto chce

0

@Matan_Zajcev widzisz i tu się nie zgadzamy pod kątem podejścia z ekonomicznego punktu widzenia. Mówisz, że przejadane są pieniądze na 500plus. Jak najbardziej się z Tobą zgodzę, tylko ja jestem za tym, żeby tą nadwyżkę pieniędzy, która by powstała po likwidacji tego programu oddać w zredukowanych podatkach obywatelom, a nie przeznaczać je na inne programy socjalne.

Co do Twoich wyliczeń to niestety, ale piszesz nie do końca zgodne z rzeczywistością rzeczy biorąc pod uwagę tylko i wyłącznie punkt widzenia interesanta czyli siebie, a nie wszystkich dookoła. Nie wiem skąd w ogóle wziąłeś marże 0 procent przy budowie skoro marzą występuje dopiero przy sprzedaży. Natomiast czepianie się słów nie jest ważne. To co jest istotne to to, że Ci się wydaje, że państwo tworzy mieszkania, które są tanie i każdy jest zadowolony. Dlaczego nie bierzesz pod uwagę ludzi, którzy już teraz często wynajmują swoje mieszkania w oparciu o kredyty? Dlaczego nie bierzesz pod uwagę ludzi, którzy już teraz zaciągnęli hipotekę na 30 lat? Czemu masz gdzieś osoby, które weszły teraz w branże deweloperska i przeznaczyli swoje życiowe oszczędności na ten biznes? Gdyby państwo weszło z butami w ten biznes to zrujnowałoby to rynek totalnie. Tak bardzo wyśmiewany jest tutaj pomysł państwowych sklepów spożywczych, o których PIS ostatnio wspominał, a zdaje się, że niektórzy nie widzą analogii między państwowym budownictwem, a państwowymi marketami

1

@PieN Przecież napisałem, że Bayern prowadzi mądrą politykę transferową. Jestem naczelnym hejterem PRowej polityki transferowej zarządu Barcy, wiec porównanie nietrafione :)

@Chwytliwy to jeśli jednak uważasz, że BVB aspiruje do poważnych pucharów to tak średnio u nich to wygląda.

1

@Danny Gaucho Pamiętam, że potem była rundka wozem strażackim z wujkiem Stefanem

1

@Danny Gaucho pamietam za dzieciaka jak przeżywałem podczas Mistrzostw Świata 2006, że Klose i Podolski nie grają dla Polski. Ciekawe czy z nimi w składzie coś więcej byśmy zwojowali

0

@robsesh tak samo jak w każdym dużym mieście na swiecie ceny mieszkań są wysokie. Natomiast to normuje prawo popytu i podaży. Ja się odnosiłem do tych „państwowych mieszkań na wynajem”. Powiedz za czyje pieniądze te mieszkania byłyby i tak budowane? Panstwo w końcu swoich pieniędzy nie ma. No i ile tych mieszkań trzeba byłoby zbudować? Tych, dla, których teraz jest drogo jest bardzo dużo, wiec chyba w setkach tysięcy liczymy jak nie w milionach. Trzeba byłoby chyba jednak ściągnąć tych uchodźców do kraju, bo rąk do noszenia worków z zaprawą murarską, by nie starczyło :D

1

@Chwytliwy na poziom solidnego zespołu, dla którego ćwierćfinał Champions League to udany sezon to tak, Borussia robi dobrą robotę. Natomiast porównując walkę o trofea Borussi z Barceloną to trochę odleciałeś w tym momencie

0

@badej60 a myślałem, że weźmiemy paletę z pustakami, od szwagra pożyczy się betoniarkę i zbudujemy osiedle, gdy Pani Justyna będzie chillować w basenie :p

0

To co? Kto chętny sie złożyć na mieszkanie dla Pani Justyny?



0

@DaPi jasne, że kontuzja, jasne że koronawirus, ale oddawać takiego grajka za 40mln to już lepiej go zostawić w zespole. Tymi pieniędzmi się City nie obłowi, a znaleźć drugiego za takie pieniądze to życzę powodzenia

0

@SeeleyBooth Jeszcze pytanie jak będzie wyglądał po kontuzji. To zawsze pewna niewiadoma

1

@Chwytliwy Inne cele ma Barcelona a inne Borussia skoro już o tym zespole piszesz. Co do Bayernu to prowadzi mądrą politykę z punktu widzenia finansowego o czym pisałem wcześniej, wiec nie musisz mi o tych oczywistych rzeczach pisać. A pośmiać się z ofert Bayernu można, bo czemu nie.

3

@PatrykBarcelona Aż tak daleko bym z tymi porównaniami nie szedł. Popatrz jak w tym sezonie w Lidze Mistrzów i Lidze Europy radzą sobie niemieckie ekipy. Inna sprawa, że brakuje Bayernowi takiego rywala na krajowym podwórku jakiego ma Barca w postaci Realu.

3

@NaFazieHitman no na pewno lepiej zarządzają finansami niż Barcelona, ale jednak nie porównywałbym łatwości w zdobywaniu ligi niemieckiej z hiszpańską.

@Chwytliwy raz wydali większe pieniądze, co nie zmienia faktu, że na rynku nie szaleją z transferami i chcieliby kupić dobrych grajków za cenę frytek z McDonalda

2

Jak na Baja Mynsien to i tak szaleją

https://x.com/_tomek_cfc/status/1270341715543633923

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?