pepulinho
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
warszawa
2 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
skład barcy na nowy sezon. Oczywiscie nie ma tu pierwszyego i drugiego. Można zawodników rotować.
A
Dembele - Griezman - Messi
De Jong - Coutinho - Pjanic
Alba - Lenglet - Upamecano- Semedo
Ter Stegen
B
Fati - Brejtłajt - Trincao
Puig - Busquets - Wajnaldum/Roberto
Firpo - Araujo - Pique - Cancelo
Neto
Out: Umtiti, Rafinha, Rakitic, Vidal, Suarez, Todibo, Alena, Wague
In: Cancelo, Upamecano, Wajnaldum
3
Całej prawdy nigdy się nie dowiemy. Dla mnie Messi miał prawo odejść i zaden kibic nie powinien miec pretensji. Oczywiscie ze pieknie byloby gdyby bez tej szopki zostal, dostosowal sie nowej taktyce i na koniec kariery zdobyl z barca tryplet. Ale z takim podejsciem to do hollywood. Jedni uwazaja ze powinien odejsc i zrobic miejsce mlodym (tak chcial ponoc zrobic). Inni, ze powinien zostac jak Bufon czy Maldini i wydobyc klub z kryzysu. Czyli zawsze połowa bedzie hejtowac. Ja sie ciesze. Od poczatku mówiłem ze powinien zostac tylko grac w srodku pola i miec harpaganów w ataku do rozegrania. Zobaczymy kto przyjdzie i kto odejdzie. Ja jestem dobrej mysli.
7
Życie i sport są okrutne. Jesteś tak dobry jak Twój ostatni mecz i nie ważne ile trofeów zdobyłeś wcześniej. Szkoda, ze ta zasad odnosi się do Messiego, ale już nie do innych zacnych grajków jak Pique, Busi, Rakitic etc etc...Jest to moim zdaniem syndrom półboga, który każe nam inaczej oceniać genialnego Argentyńczyka. Niestety w tym modelu Messi powinien być bez wad, poświęcać się dla drużyny, nawet kosztem własnej kariery czy ambicji. Najbardziej cenimy tych co dają się spalić na stosie za ‚sprawę’. Otóż, jest to myślenie dzieciaka dla którego życie to Król lew czy Toy story. Dla mnie Messi ma prawo do własnego szczescia. Dał klubowi i kibicom wszystko i na miłość boską piłka to nie organizacji charytatywna, a Messi to nie Matka Teresa (choć ostatnie info wskazują ze była zamieszana w handel ludźmi i wcale taka święta nie była). Zatem życie to nie je bajka. Cała reszta to rozedrganie emocjonalne rozkapryszonych kibiców, którzy co roku chcą trypletu, bo tak! Zanim rzucisz kamieniem w Leo, pomysl czy ty jako kibic dałeś coś klubowi poza komentarzami typu: cały skład do wymiany? Pytasz: a ile mi klub płaci a ile jemu? Jeśli tak, to zamyka mój wywód.
0
@equwesta ale co z tego wynika? Że trenerzy nie mają jaj? Bo chyba nic innego
0
@equwesta to co piszesz, to wymysły prasy i ludzi z otoczenia klubu, którym podziękowano. Messi nie ma charakteru władcy szatni. Nie jest naturalnym liderem. Z tej przyczyny nie jest i nie będzie myślał o sobie ze jest większy niż klub. On chce wygrywać. I wywiera naciski na zarząd by ten stworzył odpowiedni projekt sportowy na miarę barcy. Ma do tego prawo właśnie dlatego ze wciąż może pilkarsko ponieść te drużynę, nie będąc jej kula u nogi. Fizycznie nic mu nie brakuje i kolejny raz widać jak PR pierze ludziom mózgi. Gdyby Messi nie zapierd... to dieta i talent dałyby mu miejsce najwyżej w Almerii. Ale fotki cr7 z prywatnej silki robią robotę. Tylko on o siebie dba i będzie grał do 50tki. Tralalala. Poza wszystkim Leo ma potencjał na zmianę pozycji i jako rozgrywający mógłby pograć jeszcze ze 4 lata. Niech ustąpi jak przyjdą lepsi. Takowych nie widać.
31
Czytam komentarze i oczom nie wierze. Czy to zjazd sezonowców? Jeśli ktoś jest w stanie podać jeden argument dlaczego Messi powinien odejść teraz, proszę piszcie. Najlepszy, najbardziej wytrenowany, dbający o zdrowie i formę zawodnik, który w gorszym dniu jest ponad innych grajków? Widzieliście jego mecze? Jaki ma wpływ na grę? Może blokuje innym rozwój, przycina skrzydła drużynie, która gra na niego, bo on jej karze? Bzdura! To reszta patalachow łącznie z trenerem nie miała innego pomysłu na grę tylko Messi miał ich ratować z każdej opresji. Ten piłkarz wziął na siebie grę, bo zwyczajnie nie miał wyjścia. Znaczy miał. Mógł powiedzieć śpi..... idę grać gdzie indziej i wygrać puchary. On został. Dla kasy? Kolejna bzdura. Inni daliby mu więcej. Człapie, nie biega? A co on k... ma zapierd... jak młodzik? Są od tego inni gracze w drużynie. On ma kreować, wykańczać, rozgrywać etc. Stary? Ibra, cr7 są dużo starsi i co? Emerytura? Kapcie? Zjadają większość topowych grajków na śniadanie. Fani Fify i transferu Messiego pragną ciągłych zmian, bo nie maja pomysłu na drużynę. Pamietam jak Guardiola podziękował Ronaldinho, bo ten bym cieniem samego siebie i szkodził na i poza boiskiem. Messi to zupełnie inna historia. Dajcie mu partnerów w pomocy i ataku, a zamknie usta sezonowcom. Oby został! Visca el Barca!
3
Finał barca - rb Lipsk! Róbcie screeny
1
Messi to maszyna. Oby z nogą było ok. Niestety lepsza drużyna łatwo te nasze ataki zblokuje, a w obronie mamy dziury jak w lokalnych drogach kazachskich wiosek. Lewy nie wybacza.
0
Gruba forma jest. Śmieszna jest to ze jako kibice zawsze wierzymy choć żadnych przesłanek do tego nie ma.
0
@kosmos91 poproszę
5
Powinnismy zagrać tak:
Mats
Semedo-pique-Lenglet-alba
Puig-de jong-roberto
Messi - suarez - Fati
11
I to jest ta nadzieja na przyszle lata. Puig i Fati, grajac w pierwszej druzynie przy Messim, za rok mogą już grac pierwsze skrzypce (jak dobrze pojdzie).
1
Padake to barca grała w sezonach 2000-2003. Był nawet taki czas, że na półmetku sezonu byli tuż na strefą spadkową. I tak od czasu Rijcarda udało nam się nieraz oszukać przeznaczenie i uniknąć tzw. Efektu końca cyklu. I to głównie dzięki temu, ze Messi przez 15 lat systematycznie utrzymuje niebywały poziom. Podczas tego okresu na palcach jednej ręki można policzyć sezony bez trofeów. Także nie ma co uderzać w tony katastroficzne. Ten sezon (zapewne bez trofeum) jest pierwszym, który zmusza do zadawania trudnych pytań o przyszłość Messiego i de facto gruntownej przebudowy drużyny. Bo jej kręgosłup właśnie zaczął się giąć i nie wystarczy już dokupywać graczy uzupełniających skład. Jednym słowem właśnie dopadł nas koniec cyklu i trzeba jak najszybciej zacząć nowy. A co do Messiego nadal uważam, ze przy dopływie nowej krwi w ataku, on może jeszcze 3 lata robić magię jako ofensywny pomocnik bez ciężaru zdobywania bramek.
3
W sumie to lepiej. Skończy się reanimacja trupa
27
Wiecie co jest najgorsze w tej druzynie? Ze tak naprawde nikt nie odstaje poziomem tak wybitnie. Kiedys pierwszy sklad byl tak dobry, ze od razu widac bylo ze zmiennik odstaje. Pamietam jakim dramatem byly powazne kontuzje graczy pierwszego zespolu. Ile druzyna tracila. A teraz? W zasadzie wystawic mozna kazdego i gra sie za bardzo nie zmieni. I bynajmniej nie oznacza to, ze mamy wyrownana silna kadre. tylko rownie srednia. Zreszta widac po wynikach. A moze to jednak wina trenera?
4
Widać, że musi być atmosfera w klubie. Zawodnicy muszą widzieć ze jest pomysł na dryzune. Tymczasem zarzad się co roku osmiesza, trener z łapanki bez autorytetu, a tłuste koty rządzą w szatni. Nic dziwnego, ze gra wygląda jak wygląda. Ryba psuje się od głowy. Najwyzszy czas na zmiene zarzadu, trenera z jajami, ktory potrafi zmotywowac zawodnikow. Messi moze jeszcze wiele dac tej druzynie jako ofensywny pomocnik. Tylko musi wiedziec ze warto sie starac. Innymi slowy, musi miec partnerow, ktorzy wezma ciezar gry na siebie zamiast oddawac mu pilke i patrzec co zrobi. Wbrew pozorom on tego nie oczekuje, bo nie ma z kim grac. Jak mial kolo siebie Inieste, Neymara, Suareza w formie to była inna rozmowa. Oczywiscie wiem ze jest 5 lat starszy, ale obecnie nie ma graczy tego pokroju w druzynie.
5
Jak z przodu nie ma komu biegać to nic się nie zdziała. Nie ma skrzydeł, nie ma gry 1na1, nie ma dryblingów, nie ma przewagi w ataku. Tyle. Poza tym staruszki grający w 30st nie maja sił. Biologia. Jak nie będzie rewolucji w składzie to dalej będziemy obserwować agonię tej drużyny.
0
Nie kumam dlaczego nie ma żadnego szybkiego grajka z przodu. Przez to musimy przebijać się zawsze przez autobus. Tego najbardziej brakuje
0
Która to asysta messiego w sezonie?
8
Jak już po ptakach to zaczęli grać
2
Co by nie mówić Roberto jest obecnie najbardziej ofensywnym rozgrywajacym barcy. Za nim Puig. I przepaść. Ciekawe czy Setien ustawia go w środku pola na treningach?
4
Barca nic nie wygra w tym sezonie, bo Messi jest bez formy, a na nim opiera sie cala gra. Jakby byl w formie to bysmy dowiezli przewage w lidze. Na LM i to by nie wystarczylo. Niestety Messi po przerwie gra jak zwykly czlowiek, a nie jak kosmita.
0
Llorente i Carasco sa 3x szybsi niz nasi. Przykro się na to patrzy...Tak to jest jak buduje sie druzyne bez glowy i srednia wieku jest ponad 30 lat. Jesli Messi nie zaakceptuje roli rozgrywajacego i nie odda prawdziwym napadziorom (sa tacy na rynku) ataku to za 2 lata nie bedzie czego zbierac. Obecnie reszta statystuje przy akcjach Messiego
0
@Greenalley dlaczego nie? 18-latek uważasz jest gotowy zastapic Neymara? Zejdź na ziemię. Oni są przyszloscia, ale musza byc wprowadzani spokojnie. Iniesta po 4 latach od debiutu stał sie waznym czlonkiem pierwszej druzyny.
0
Dziś żegnamy się z mistrzostwem? Niekoniecznie. Natomiast bez względu na wynik tej drużynie potrzeba młodości i dynamiki. A w zasadzie to idealnym słowem opisującym to co się dzieje, to brak zuchwałości. To jest to co odroznia barce Guardioli czy Enrique od Valverde czy Setiena. Alves, Etoo, Pedro, Neymar, czy nawet Xavi i Iniesta potrafili zagrać zuchwale, poza schematem. Natomiast Roberto, Semedo, Griezman, Coutinho, Arthur, Rakitic graja na alibi, bez zuchwalosci. W obecnym skladzie jest kilku graczy, ktorzy maja potencjal zeby 'zamieszac': Ter Stegen (sic!), Vidal, Dembele (niestety czasami jego gra była nieprzewidywalna także dla kolegów, no i te kontuzje). Poza tym, nie ma zuchwalca, który chciałby zrobic coś innego niż schematyczne, powolne rozgrywanie i podania do Messiego (jego wyjmuje poza nawias, bo koleś musi rozgrywać i wykańczać akcje, więc w tym wieku ma zbyt wiele zadań, żeby fizycznie im sprostać). Jaki trener, taka druzyna. Jaki zarzad, taki trener. Tyle w temacie
4
Arthur by już nie odpalił. Widać, że jego rozwój stanął. Dobrze, że go sprzedaliśmy. Kwota to typowa ustawka, nie warto bić piany. Ale brać za niego 30-letniego Pjanica, którego roczna pensja zje cały zarobek z transferu to pomyłka. Brakuje bocznych obrońców na rynku, że wciąż tylko do środka pola kupujemy? Nie ma pomysłu na budowę drużyny. Zamiast wymienić dach, pokładamy garnki pod kapiącą wodę.
0
Suarez ławka. Gryzak za niego. Za gryzaka fati.
2
Ostateczna ocena Arthura. Oddać go za Pjanica+dopłata. On już nie odpali na miarę oczekiwań. U nas pozostanie klepaczem.
0
Arthur nie daje jakości w rozegraniu. Wszystkie podania krótkie, łatwe, w poprzek. Nie widać jego rozwoju niestety. Smutne, że zaczynamy być klubem marnującym talenty...
0
@Lares o to to to to