priest9999
Dołączył/a: marzec 2020
3 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@Encore Dlaczego fajnie, zawsze grając pierwszy półfinał masz więcej czasu na odpoczynek przed meczem niedzielnym
0
@VegetaPolska Tam jest zmiana pokoleniowa, ale mają świetne szkolenie młodzieży. Są obecnymi mistrzami świata U21, wicemistrzami u19. Część tych chłopaków właśnie wchodzi do seniorskiej kadry. U nas z tych roczników jest tylko Kuba Nowak i Granieczny, za kilka lat będą mocni Irańczycy
0
@Ojciec5tkidzieci Wyglądają teraz te grupy nieco poważniej niż rok temu, jakieś ciekawe mecze się znajdą. Rok temu faza grupowa to była iście dla koneserów.
0
@stool Aktualnie zarejestrowani są Mats i Pena - https://www.laliga.com/en-GB/clubs/fc-barcelona/squad . Jak będzie dalej to zobaczymy.
0
@MichuZ44 Ta inna powtórka to chodzi o to, że w przeciwieństwie do 2021 na ostatnich metrach Mercedes zdobędzie tytuł i Toto Wolff będzie tryumfował, a Horner przegra?
0
@Tasde Czyli są na ostatnim miejscu, czyli są za Racing Bulls, czyli ich zespołem B?
0
@Azazel_Pazuzu Już początek końca Red Bulla miał przy po odejściu Vettela, który jako złote dziecko zdobył dla nich 4 pierwsze tytuły. Oczywiście prawdopodobnie będzie kilka słabszych sezonów, ale nigdy nie napisałbym że coś jest początkiem końca.
15
@Ojciec5tkidzieci Tak sobie zerknąłem w jakich krajach X jest zablokowany. Oto lista: Chiny, Korea Pólnocna, Iran, Mjanma, Pakistan, Rosja, Wenezuela, Brazylia, Turkmenistan. Jak widać chcemy czerpać z dobrych wzroców.
0
@Aragorn33 Jeszcze dodałbym Inigo, który z racji wieku może mieć cięzko rozegrać sezon na podobnych obciązeniach jak poprzedni, tutaj pomogłoby na pewno względne ogarnięcie Araujo.
1
@mekston No własnie ja czekam jeszcze Hadjar vs Antonelli rozpatrzenie. W Kanadzie sędziowie orzekli ze wjazd w tył bolidu(incydent Norris vs Piastri) to 5s kary i 0 pkt karnych, ciekawe co będzie z Hadjerem, który w zdecydowanie gorszych warunkach wpadł w tył bolidu.
1
@mekston W Kanadzie Russell zwolnił bardzo znacząco za SC, czy coś się zmieniło w przepisach od tego czasu w kwestii jazdy za SC, czy warunki deszczowe są inaczej rozpatrywane niż suche?
0
Dawaj Hulk po pierwsze podium
0
@mekston Brown mówił w wywiadzie że ustawili się tak żeby na deszcz spasować, bo prognoza taka była
0
@mekston Bo byli ustawieni na sucho, McLaren pod deszcz
1
@Criss18Barca Jeśli chcesz wymusić system dom/wyjazd przez cały sezon to zablokujesz zespoły które proszą La Liga o np. rozpoczynanie sezonu na wyjazdach głównie z uwagi na budowę stadionu np. Barcelona w zeszłym sezonie, obecny system jest dużo bardziej elastyczny
0
@mekston No w sumie, ba wychodzi na to, ze sa lepsi od Barcy, która przegrała z tym finalistą LM.
1
@norbi77 Mnie zdziwiło że DAZN wyłożył aż miliard dolców za prawa do transmisji, to jest rekordowy deal za jeden turniej. Czy zarobią? Moim zdaniem będzie ciężko. Ja obstawiam, że KMŚ zostanie, FIFA nie odpuści kasy, a chętni do zorganizowania turnieju się znajdą np. jakaś Arabia Saudyjska pewnie będzie skłonna zapłacić sporo za organizację tego. To co się zmieni to pewnie zasady kwalifikacji druzyn, pewnie dojdą jakieś dzikie karty, albo mocniejsze kraje z Europy będą miały więcej drużyn. Siłą rzeczy lepszy biznes to jeśli np. Barcelona czy Liverpool grały na turnieju, a nie np. Salzburg. Takie zmiany zaś zwiększą zyski.
1
@norbi77 Pewnie będzie większa od zwykłego KMŚ w poprzedniej formule, jednocześnie pewnie będzie zdecydowania gorsza od Ligi Mistrzów czy np. Mundialu reprezentacyjnego.
0
@Mezocyklon87 To zależy jak te pytanie interpetować. Jeśli dosłownie to chociażby sezon temu Max miał o 282pkt więcej od Pereza. Teraz róznica jest 145pkt po 8 wyścigach, ale trzeba zaczekać na ile pkt się skończy. Zresztą tak naprawdę trudno porównać ten etap do wcześniejszych lat np. sezon 1994 i Schumacher zdobył tytuł mając 92pkt, a jego koledzy zespołowi Verstappen i Leytho mieli łącznie 11pkt. Trudno to porównać o tyle, że system punktowania był inny(za zwycięstwo 10pkt, punktuje tylko najlepszych 6 zawodników) + wyścigów w sezonie było 16 wyścigów a nie 24 jak obecnie + nie było sprintów, wiec suma punktów była dużo niższa. Jak patrzymy tylko i wyłacznie na sumę punktów to trzeba patrzeć na sezony od zmiany przepisów i od momentu pojawienia się sprintów i wtedy to zeszły sezon Max vs Perez był największą róznicą, ale idąc tym tropem sprinty pojawiły się dopiero od kilku sezonów, a zmiana punktowania od bodajże 2012, wiec pula sezonów jest niewielka.
2
@mekston Tak naprawdę prawdopodobnie i tak by Max skończył na 6 miejscu. Tam też np. Piastri musiał odpuścić 2 okrązenie przez wyjazd Gaslyego np. Russell który był 5 miał lepszy czas po 2 sektorze od Maxa w jego próbie. Trudno wyrokować, ale raczej dużo to by nie zmieniło.
0
@Eto'o9 R10 Torre fajnie się ogląda na boisku z piłką przy nodze, ale coś musi być nie u niego w innych aspektach gry np. typu pressing, praca w defensywie itd. Nie bez powodu Torre pełni rolę zmiennika już u 3 trenera będąc w La Liga, najpierw u Xaviego, potem u Michela, a teraz u Flicka. Fermin będacy w tym samym wieku przechodząc z 3 ligi do 1 drużyny od razu wywalczył sobie więcej minut i to zarówno u Xaviego jak i Flicka. Gavi będąc młodszym zawodnikiem też bardzo szybko się przebił. Z jakiś przyczyn Torre nie dostawał np. w pierwszej częsci sezonu powiedzmy chociaż tych 15-20 minut z ławki i to mimo kontuzji Olmo i mimo prowadzenia często kilkubramkowego i tak Flick wolał innych zawodników, a raczej Hansi jest sprawiedliwym trenerem względem swoich zawodników.
5
@Konradowskyy Chciałbym dopytać o te zatrudnienie, piszesz ze 70% Ukraińców w wieku produkcyjnym pracuje, poziom bezrobocia to 19%, to chciałbym widzieć co z pozostałym 11%, bo ani nie pracuje będąc w wieku produkcyjnym, ani nie jest bezrobotne.
0
@Stinger_ Nie wiem jak to jest z oddaniem miejsca komuś innego w Pucharze Challenge, ale raczej nie ma takiej opcji w regulaminie, juz kilka razy w historii polska drużyna która kwalifikowała się do Pucharu Challenge nie grała w nim, bo po prostu nie opłaca się to z finansowego punktu widzenia.
0
@Stinger_ Czyli Resovia przelicytowała JW i Zaksę i zapłaciła najwięcej za dziką kartę z polskich drużyn. W drodze uzupełnienia Zaksa zrezygnowała już wczesniej z Pucharu Challenge, nie będzie polskiej druzyny w tym roku w tym pucharze.
3
@blakkudium Z drugiej strony nie tak dawno pozbylismy Lengleta płacąc mu 1,5mln odszkodowania i pozbylismy calkowicie problemu(a mial 16mln brutto pensji). Oczywiscie mozna powiedziec, ze Lenglet to jeszcze pilkarz i cos tam gra, ale no nie wiem czy z Fatim to taki dobry deal.
0
@Aragorn33 Coś się nie zgadza, teoretycznie klub może mieć tylko 3 bramkarzy zgodnie z przepisami zarejestrowanymi w 1 drużynie, bo oni mają stałe numery(1,13,25). Pozostali bramkarze musza byc z druzyny rezerw/druzyn mlodziezowych. Garcia jest dodany bez numeru.
1
@barcelonaLM I trzeci do brydża Lewandowski w UCL też ma średnią 0,79 goals/match (105 goli w 133 meczach).
0
@Roobo A dlaczego stadion Cracovii nie wchodzi w grę? Puszcza grała na nim mecze, dlaczego Wieczysta ma grać w Sosnowcu
0
@Marcelinho99 A oglądałeś grudniowe KMŚ? Czy oglądałeś ewentualnie finał sam? ewnetualnie pófinał gdy Barcelona grała. Tutaj w KMŚ od ćwierćfinału gdzieś powinno być ciekawie dla postronnego kibica. Ja np. nie oglądałem Chelsea, Realu w KMŚ bo te mecze w grudniu nie interesowały mnie, ale tutaj na faze pucharową sobie zerknę.
2
@Safrani Kilka rzeczy jest trochę dziwnie liczonych. Np. jak spojrzysz na klimat to w TOP10 będą prawie same kraje z Ameryki Południowej(Wenezuela, Ekwador, Kolumbia, Argentyna, Urugwaj, Peru, Brazylia). Czyli macie lasy lecicie do TOP10. Masz np. taka Islandia i ona 65 pod katem klimatu, mimo że 85% energii pozyskiwanej to energia odnawialna, no ale nie maja lasow, wiec stosunek CO2 negatywny. Albo takie bezpieczeństwo i czołowe kraje to ZEA, Katar, Oman czyli tam, gdzie np. kobiety nie moga zgłaszać przestępstw, prawa pracownika są często łamane, ale jako imigrant nie możesz ich zgłosić. Trochę tez index łączny wiele rzeczy upraszcza za bardzo moim zdaniem.