priest9999
Dołączył/a: marzec 2020
3 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@draxidox Spróbuj zadzwonić do innego punktu szczepień w twoim mieście, mój znajomy szczepił się w innym punkcie niż 1 dawka, bo też mu termin nie pasował.
1
@Przemek2323 Co jest dziwnego w tym że importujemy coraz więcej wegla z Rosji? W Polsce wydobycie węgla coraz mniej się opłaca. Gospodarka potrzebuje więcej energii a nasze elektrowanie działają w orraciu o węgiel. Skąd mamy brać węgiel? Z USA, Australii, innego kraju? czy warto płacić więcej tylko i dlatego by nie brać z Rosji?. Można inyą zarzut dać, że mało/prawie nic się nie dzieje w kontekście elektrownii jądrowej, ale to inny temat. W obecnej sytuacji, uważam że kraj nie powinien wydawać więcej pieniędzy tylko i wyłącznie dlatego by nie brać z Rosji, z ekonomicznego punktu to bezsens.
1
@Ojciec5tkidzieci Jak można pisać, że nie ma złej zagrywki. Wziąłem statystyki z całego sezonu. Suma zagrywek: 4732, ilość rozegranych setów: 1432. Średnia wykonanych zagrywek na set: 3,3. U Bieńka średnia wyszła: 3,83, u Kochana: 3,82. Widać bardzo dużą różnicę w tym elemencie.
0
@Ojciec5tkidzieci Na jakiej podstawie Nowakowski podstawa? Zagrał po pierwsze mało meczy i to w niepełnym wymiarze, ale jak gra to w zasadzie tylko blok jest ok, gra w ataku czy innych elementach słabo wygląda. Bieniu świetnie w ataku i 2 najlepszy w zagrywce, a w bloku też dobrze wygląda w LN.
0
@Przemek2323 Kiedy kraje zachodnie traktowały nas jako łącznik z post sowieckimi krajami?. Jak jest coś ważnego to i tak sami to załatwiają np. wojna w Donbasie to w Minsku byly Francja/Niemcy/Rosja/Ukraina, czyli nas nie było, można podobne przykład znajdować. Na upartego ostatnio liczyliśmy realnie podczas pomarańczowej rewolucji w 2004, bądź podczas wojny w Gruzji w 2008, od tego czasu wiodące role mają zawsze Niemcy/Francja/Rosja a Polska realnie nic nie może.
0
@MateuszJrk A co ma robić więcej jeszcze? W każdym z meczy jest lepszy od drugiego przyjmującego z którym gra. Ze Słowenią był lepszy od Kubiaka, a z USA od Bednorza. Dziś choć narazie 1 set to lepiej wygląda od Fornala. Oczywiście wciąż daleko od poziomu gry Leona czy Semena na tym turnieju, ale chyba 3 najlepszy nasz przyjmujący w LN patrząc tylko i wyłącznie pod kątem poziomu gry i na pewno pewniak na igrzyska.
2
@eckov A może prościej zrobić 2 zakładki np. La Rambla Sport, La Rambla Other. Przejrzystość forum by wzrosła, a jednocześnie kto chce może rozmawiać o polityce.
1
@KacperVEB Nie sugerowałbym się wczorajszym meczem Iranu z USA. Amerykanie go całkowicie odpuścili(nie grali m.in. Christenson, Anderson, Holt, Smith itd.). Jak dołożymy do tego brak Sandera, czy Russella na tym turnieju wychodzi ze z pierwszego składu grał tylko libero Shoji. Wiemy też, że w USA zmiennicy są zdecydowanie słabsi od pierwszego składu. Niemniej Iran jest nieprzywidywalny i trudno go obstawiać zwłaszcza ich postawę przeciw Serbom.
1
@MesQueUnClub96 Tak, ale to też zależy od 1 meczu, jeśli będą 3 sety to będzie raczej później.
1
@rocky5 To tam wyszło przy okazji jak Rakuten nakręcał film np. tu jest fragment
1
@Emhyr Wydaje mi się, że mylisz motywację z odpornością na stres. Piłkarze wybiegli zmotywowani i w 1 połowy były 2 steki(Cou+Suarez) na zabicie meczu. 1 połowa była naprawdę dobra. Piłkarzom siadła psycha(np. płaczący Alba w przerwie). Co mógł zrobić trener w tym momencie? Mi trudno mi powiedzieć, bo nie rozumiem jak piłkarz który wygrał wszystko ma ileś lat doświadczenia rozsypuje sie przegrywając 1:0 w rewanżu, mając 3:0 u siebie. Zmienić go? Poświęcić przerwę i rozmawiać tylko z nim?. Gdyby drużynie brakowało motywacji to w 1 meczu nie walczyli by do końca i nie zdobyli 3 bramek w ostatnim kwadrasie 1 meczu, jednak gdyby Salah strzelił setkę to byłoby 1:1 lub gorzej w pierwszym meczu, i to nie przez brak motywacji tylko odporności na stres. Zresztą problem odporności psychicznej zawodników był tu już nie raz dyskutowany i powtarza się to od ery Tito. Nie wiem czy jest jakiś trener na świecie który mógłby zagwarantować że drużyna nie rozsypie się w decydującym momencie .
0
@A_Gomesinho_21 Dla mnie nawet TOP2 obok Francji wyglądają najrówniej, nie zdarzają im się wpadki w ostanich latach. Jednakże te Euro bardzo trudno przewidzieć bo poziom może być mega wyrównany mamy Francję, Włochy, a na trzecim miejscu dałbym Anglię(mają decydujące mecze u siebie co może dać sporo) i potem grupę Hiszpania, Niemcy, Belgia, Portugalia. Każda z tych drużyn może ograć inną.
2
@DaPidejpi Ale o każdym trenerze można znaleźć skrajne opinie dotyczące więzi z zespołem. Np. Ibra twierdzi Pep się na niego obraził, zachowywał się jak dziecko i przestał z nim rozmawiać i były kwasy w szatni, Eto podobnie. Skolei Robben wspomina że potrafił Pep dzwonić o 2 w nocy by gadać o taktyce. O Koemanie wspominali negatywnie np. Joaquin czy Pjanic. O Mou mnóstwo zawodników. O każdym trenerze znajdą się opinie, że traktowal niesprawiedliwie, nie budował więzi itp. Nie widze nic specjalnego w tej wypowiedzi.
3
@Piotrek83 W czwartek z przeglądem sportowym ma być terminarz Euro z rozpiskami do uzupełniania, skolei w piątek pełny skarb kibica przed Euro.
0
@Kamilos84 A kiedy miał go sprawdzić? Sousa prowadził kadrę w 4 meczach, grało w nich łącznie 6 napastników(Lewy,Milik,Piatek,Swiderski,Swierczok,Kownacki). Nie widzę kiedy miałby powołać go na kadrę i kosztem kogo z tej 6. Wypadło z kadry 2 napastnikow(Milik,Piatek) wiec jedzenie pozostała 4. W kadrze i tak nie potrzebujemy 5 napastnika na Euro. Pytanie jest inne dlaczego za Milika nie dowoła dodatkowego zawodnika i jedziemy z okrojoną kadrą.
0
@Kubix93 Bednorz miał wczoraj 25% w ataku 3/12 po 2 setach(z czego 2 piłki skończył w 3 pierwszych akcjach 1 setu). Dodatkowo popełnił 2 błędy bezpośrednie w ataku i 2 ustrzelony przez amerykanów w zagrywce(jedyny zawodnik w polskiej kadrze który popełnil bezpośrednie błedy w przyjęciu). Nie wiem na jakiej podstawie można twierdzić, że popełnił 2-3 błedy. Już nie wspomniam o kilku innych błedach chociażby wystawy czy nieudolnej obrony. Kubiak jest bardzo dzisiaj, ale Bednorz był wczoraj tragiczny i nic go nie broniło. Dodatkowo oczywiste że Kubiak ma inny kredyt zaufania niż Bednorz u Vitala. Imho nie można tego porównywać.
2
@Herato Może np. półfinał Argentyna-Holandia na mundialu 2014. Napędzał mnóstwo akcji wtedy, tylko partenerzy z Argentyny partaczyli na potęgę.
0
@Encore Kluczowa jest stabilizacja przez wiele lat, Radwańska była przez blisko 10 lat w czołowej 10 rankingu WTA, wygrała wiele turniejów, ale brakuje jej tego najważniejszego czyli Wielkiego Szlema. To trochę tak jakby porównać czy Fortuna, jest lepszy skoczkiem niż Żyła, Kubacki etc. bo udało mu się wygrać igrzyska(celowo nie piszę o Małyszu). Myślę, że trzeba poczekać conajmniej kilka lat by to ocenić.
0
@Encore Tak samo można powiedzieć że Muzaj przegrał rywalizację o miano atakującego z Ter Horstem w Perugi mimo iż ten był przyjmującym nominalnym. We Włoszech jak jest się nowym zawodnikiem to też trzeba mieć troche szczęścią i Jankowi kontuzja na początku sezonu mocno przeszkodziła by ugruntowac sobie pozycję w klubie.
0
@Vebrol Bardzo dużo zależeć będzie od głowy, chłop potrafi się pokłócić i np. kadrę olać. Dodatkowo sama kariera klubowa raczej słaba, ostatnio grywał w Katarze, a poza tym Fracja i Werona(czyli średnia półka klubów włoskich). Papiery na granie ma ogromne, ale coś mi w nim nie gra. Myślę że Hadrava może go posadzić i mogą być kwasy w klubie.
2
@Kgorecki2500 Swój aktualny dowód będziesz mieć ważny do daty ważności okreslonej w dowodzie. Po 2 sierpnia każdy nowy dowód będzie mieć odciski. Dodatkowo każdy kto chce może też wymienić dowód na nowy dowód z warstwa elektroniczną(o ile twoj aktualny nie ma warstwy elektronicznej). Podsumowując, wejście nowego dowodu z odciskami nie oznacza tego że stare dowody są nieważne, zmienia tylko wymagane rzeczy przy wyrobieniu nowego dowodu. Analogiczna sytuacja była z paszportami jakiś czas temu, gdzie doszły odciski ale stare paszporty też były ważne.
0
@GeneralXavi Np. Conte wziął 7mln za rozwiazanie kontraktu, mimo że sam odszedł po tym jak zarząd chciał sprzedać mu zawodników wbrew niemu. Także, moim zdaniem fajny ruch ze strony Zidane względem klubu.
0
@AmigoBlancos A co myślisz na temat Loewa w Realu? Niearelny temat czy nie warto?
2
@Rust_Cohle Serio piszesz? Sam Griezmann w tym sezonie ma w tym sezonie 20 bramek, podczas gdy Asensio+Casemiro+Vinicius(czyli zawodnicy z miejsc 2-4 pod względem bramek w Realu mają 20 bramek razem), powiem więcej Braithwaite ma 7 bramek, czyli tyle ile Asensio, który jest drugi w Realu pod kątem bramek w tym sezonie. Pełne statystyki: https://www.transfermarkt.pl/real-madrid/leistungsdaten/verein/418 + https://www.transfermarkt.pl/fc-barcelona/leistungsdaten/verein/131
2
@FcBarcaCules Przypomina to nagrodę za najlepszego trener 2020, gdzie Kloppa wybrali i to nie głosowali wtedy kibice jak tutaj.
1
@Kamiloza91 Nie traktowałbym Portugalię jako pewniaka, na ostatnim Euro w grupie byli 3 za m.in. Węgrami i Islandią, dodatkowo Węgrzy grają u siebie. Traktowałbym Danię jako pewniaka, mecz u siebie z Finlandią, która jest raczej o klasę gorszym zespołem.
0
@Omson Tak, powtórka leci
3
@Omson Przecież treningów jest tyle samo, jedyna różnica że treningi piątkowe są rozgrywane w czwartek i to jest tradycją w Monte Carlo.
0
@AlwaysBlaugrana Jeszcze w kwestii kapitanów wychowanków np. Cruyff nie był wychowankiem, a jednak był kapitanem i to 1 kapitanem.
0
@AlwaysBlaugrana Oczywiście, że był kapitanem szybki search zwrócił od razu o tym info https://www.sport.pl/pilka/1,65082,18486994,premiera-division-barcelona-wybrala-kapitanow-na-sezon-2015-2016.html . Na wiki też jest o tym artykuł - https://en.wikipedia.org/wiki/Javier_Mascherano. "Upon club captain Xavi's departure in 2015, Mascherano was named the 4th captain of Barcelona for the 2015-16 season behind Andrés Iniesta, Lionel Messi and Sergio Busquets" Chyba że chodzi Ci, że nie był 1 kapitanem, ale idąc typ tropem np. Valdes też nigdy nie był 1 kapitanem?