priest9999
Dołączył/a: marzec 2020
3 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@WiecekFCB Będziemy grać 3-5-2 i problemu nie będzie
1
@nico724 Moim zdaniem na ten moment nie można tego porównać. Nie wiemy np.:
- jaki % praw do wizerunku ma Messi w PSG vs Barcelona
- jakie honorarium za podpis dostanie w PSG vs Barcelona
- ile zarobi jego ojciec na transferze do PSG vs pozostanie w Barcelonie
- trzeba by jeszcze porównać % podatków pomiędzy krajami tzn. jak wypłata netto przekłada się na brutto który płaci klub.
Wypłata netto jest to jednym z czynników które wpływa ile dany zawodnik w danym klubie. Transfer np. Alaby pokazuje ile dodatkowych opłat się z tym wiąże.
0
@jeonek To są inne ligi. Każda liga ustala przepisy FFP, które w niej obowiązują. Natomiast w LM przepisy ustawia UEFA, które są na czas pandemii zawieszone+ i tak są łagodniejsze niż w Hiszpanii.
0
@Karzel A może dowiedział się np. że może być problem z jego rejestracją i nie chce stracić pół sezonu
1
@Abominacja Umowy sponsorskie są odpowiedzią moim zdaniem, jak np. negocjujesz z nowym sponsorem i masz Messiego, który będzie reklamował twój produkt to może wzrosnąć wartość umów sponsorkich. Tylko takie umowy podpisujesz na kilka lat najczęściej(a większość klubów już ma głównych sponsorów zakontraktowanych), więc Leo na 1-2 sezony nie da Ci dużo w tym zakresie(nie licząc krótkoterminowych umów). Oczywiście pamiątki, koszulki etc. dadzą ci wzrost dochodów z tego zakresu, ale najważniejsze są umowy sponsorskie.
0
@Rokita To nie działa w ten sposób. Ty możesz sobie zamówić dany produkt i np. chodzić w nim po domu. Jednakże w polskich prawie masz zapis zgodnie z którym osoba może ciebie pozwać za obrazę wartości religijnych, więc np. jeśli chciałbyś w urzędzie obsługiwać w tych symbolach to każda osoba mogła spróbować wytoczyć proces. Większośc takich procesów skończyło się dla Ciebie grzywną. Teraz można dyskutowac o sensowności przepisu o obrażaniu wartości religijnych, ale generalnie większośc spraw skończy Ci ocennością sędziego. Pentagram natomiast nie jest tylko i wyłącznie używany przez satanistów i łatwo bys się obronił. Dlatego sama sprzedaż może normalnie się toczyć.
0
@Rokita Pentagram sam jako znak jest dozwolony, ale odwrócony krzyż już nie
0
@Commando Ale kto ma obnizyć? Dyskusja była najpierw o Pique,Roberto,Albie. Nie słyszałem o negocjach z MATSem, De Jongiem, Griezmanem(a Ci piłkarze musieli o połowę obniżyć zarobki). Dodatkowo musiałby odejśc Lenglet, Umtiti, Pjanic, Braith, Neto. Trudno mi sobie taki scenariusz wyobrazić.
0
@Rokita Miałbym z tym problem, dlatego że jest to niezgodne z polskim prawem.
0
@Tarins Podeślij zdjęcie kupona ile postawisz na to, że zostanie. Wtedy od razu robię zdjęcie.
0
@Commando Odpowiedz sobie ile brakuje - 35% + kontrakt Messiego, czyli wszyscy zawodnicy w przybiżeniu musieliby o połowę kontrakty obniżyć. Ewentualnie zdecydowana większość + odejście kilku zawodników. Mission impossible. Teraz trzeba się skupić, by udało się zawodników nowych zarejestrować, bo to też palcem po wodzie pisane.
@Shroud Zapomniałeś o Firpo, nasz najdrożej sprzedany zawodnik w tym okienku :)
0
@Rokita Oczywiście że nie mam nic przeciwko, sam jestem osobą wierzącą i krzyże mi nie przeszkadzają, poza w życiu byłem w kilku krajach muzułmańskich i nie miałem też żadnych negatywnych doświadczeń z islamem.
0
@goldmetaxa Nie myl przychodu z dochodem. My cały czas jedziemy na stracie.
2
@Commando W tym rzecz że nie starczyło. Masz limit w FFP że 75% przychodów może iśc na pensje, a my wydajemy 110%. To nie może byc wymiana 1:1, że zwolnisz 20mln i możesz kogoś zarejestrować za 20mln.
1
@Kgorecki2500 Oczywiście że absurdalne są słowa Czarnka, bardziej zastanawiało mnie twoje osobiste podejście do spraw tego typu
0
@Kgorecki2500 Z ciekawości co uważasz o symbolach religijnych, które mają na osobie urzędnicy w widocznym miejscu np. jakiś krzyżyk na łańcuszku(ale widoczny), czy np. kobieta ubrana w hidżab. Tutaj bardziej nie tylko Polska ale cała Europa, czy pracując w miejscu publicznym taki urzędnik ma prawo się ubierać w ten sposób i to jest w jego wolności osobistej, czy też nie bo może np. urazić osoby innego wyznania, które do danego urzędu przychodzą.
0
@Janas11224 Masz limit zgodnie z FFP 75% przychodów możemy wydać na pensję. Laporta na konferencji przyznał że wydajemy 110%. Zgodnie z tym nowych zawodników nie można rejestrować, do momentu kiedy spadniemy poniżej limitu.
PS: Będziemy mogli ich za to zarejestrować w LM:)
0
@jasiu20 Przecież limit zależy od przychodu klubu(nie pamiętam czy 70-75%) czyli w obecnym sezonie na pensje możemy wydać w granicach 400-450mln. Nie wiem skąd wziąłem 160mln.
0
@michal26 No właśnie w tym rzecz że nie stać. W Gladbach największą pensję ma Lainer w graniach 5mln rocznie(kolejny Stindl ma 4mln). W Marsylii Thauvin ma 5mln rocznie, potem Milik w granicach 4,5mln. Największa szansa to Roma, bo ma dwóch zawodników z wyższymi kontraktami np. Dzeko(13mln), Pastore(8mln). Potem w Romie już zarabiają mniej niż 6mln.
Teraz spójrz z takiej strony, czy te kluby chciałaby robić komin płacowy dla Umtitiego i robić z niego najlepiej zarabiającego zawodnika. W mojej opinii nie ma to sensu, bo nie stać ich by piłkarz z wątpliwym zdrowiem miał taki kontrakt.
Na koniec 3 sprawa Umtiti zarabia teraz w granicach 12mln, czyli sprzedając go musielibyśmy opłacać mu conajmniej połowę pensji(analogiczny deal jak z Suarezem) by zejśc do 6-7mln.
Z Umtitim moim zdaniem jest beznadziejna sprawa. Znacznie większe szanse są u Lengleta bo pensja o połowę mniejsza + zdrowie lepsze.
0
@michal26 Tylko który z tych klubów stać na pensję w granicach 12mln dla Umtitiego?
1
@michal26 Z tego co się orientuje będziemy ich mogli zarejestrować nawet w trakcie sezonu, o ile pozostawimy wolne miejsca w 25 osobowej kadrze(to są ligowe przepisy). Deadline będzie natomiast w Lidze Mistrzów w okolicach końca okienka.
0
@amanter W Anglii 58,3% przyjęło obie dawki, 70,4% pierwszą dawkę szczepienia. Czyli 29,6% nie przyjęło szczepień. W szpitalu 55% to osoby niezaszczepione, 35% zaszczepione w pełni. To oznacza że prawdopodobieństwo hospitalizacji osoby niezaszczpionej jest kilkukrotnie większę niż zaszczepionej. W skrócie te dane potwierdzają, że szczepienie zwiększa szansę na uniknięcie trudnego przejścia covida i hospitalizacji z tym powiązanej.
7
Zdziwię jeśli to nie będzie Alba
0
@DonAndresFCB https://www.efortuna.pl/zaklady-bukmacherskie/pi%C5%82ka-nozna-specjalne/lionel-messi
0
@Joe_Pesci Na początku XXI wieku wiele klubów w Hiszpanii było na granicy bankructwa, czego skutkiem było m.in. nie wypłacanie piłkarzom pieniędzy na czas. Wprowadzenie limitów na uchronić kluby przed powtórzeniem tego i regularnie ta sytuacja się polepsza.
0
@Kettger Mnie zastanawia, czy dotrzyma obiectnice które składał przed wyborami w zakresie naprawy finansów. Przypominam, że podczas prezentacji planu finansowego klubu przed wyborami stwierdził, że zredukuje dług klubu do poziomu poniżej 270mln przed sezonem 2022/2023. Jednym z kluczowych elementów, które wtedy poruszył wzrost dochodów z sponsoringu do poziomu 250mln(czyli ponad 50% więcej niż teraz). Jeśli te rzeczy spełni to mimo obecnej sytuacji będzie to świetna kadencja.
0
@ElTomas Aktualne kursy na Fortunie na mistrzostwo. Real 2.00, Barcelona 3.00, Atletico 4.00. Czyli wciąż Real i Barcelona faworytami ligi(tak jak w zeszłym sezonie).
1
@pt9 Raczej nie 0. W 20/21 mieli -188mln, 19/20 +112mln, 18/19 -125mln, 17/18 -66mln, 16/17 -24mln. Czyli ostatnie 3 sezony bilans -201mln. W ostanie 5 sezonow -294mln. Teraz dodaj Lukaku i liczby będą znacznie większe.
0
@Janiama O ile zdrowie pozwoli Cou zagrać to na początku sezonu wyjściowy skład pomocy Busquets-Roberto-Cou, jeśli Cou nie będzie w pełni zdrowy to Puig chyba będzie mieć szansę.
1
@Janiama Raczej największą szansą dla Puiga jest to, że Pedri opuści pierwsze 2 mecze sezonu. W miejsce FDJ obstawiam, że największe szansę gry ma Roberto...