priest9999
Dołączył/a: marzec 2020
3 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
3
@Katalonbar Krótkie zestawienie:
1) Depay,Emerson,Garcia, Aguero - niezarejestrowani
2) MATS, Mingueza, Dembele, Fati, Aguero - dluzsza kontuzja
3) Pedri - wystep watpliwy z uwagi na kadre
4) De Jong, Lenglet - maja kontuzje obecnie, ale istnieje cien szansy by mogli zagrac w 1 kolejce
5) Umtiti, Pjanic - na wylocie z klubu/ trybuny prawdopodobnie
2
@Kettger Jest, zagramy z przegranym z pary Slavia-Ferencvaros
0
@BarcaInfo Myślisz że byłby skłonny obniżyć zarobki do 5mln? Obecnie ma ok. 15mln euro( https://salarysport.com/football/serie-a/as-roma/ )
0
@Criss18Barca W LM będą mogli grać, tam FFP jest zawieszone jeszcze.
1
@Criss18Barca Kontuzjowany Dembele na kilka miesięcy z rocznym kontraktem? Ciekawe ile może być wart....
0
@Szklaner Oczywiście że wiem o tym, czytałem pełny raport finansowy za sezon 19/20, gdzie stracilismy dochody z 11 meczów oraz na kilka miesięcy musieliśmy pozamykać wszelkie sklepy z pamiątkami, gastronomie itd.. Wyniki się prezentują tak:
- strata na biletach: 47mln
- zwrot za nie wykorzystane bilety dla osób z karnetami: 20mln
- strata muzuem klubowe: 18mln
- strata gastronomia: 3mln
Jednocześnie w raporcie finansowym było zaznaczone że 35mln z praw telewizyjnych było przeniesione na sezon 20/21.
Teraz spójrz, że udział pandemii w długu to 15%, tzn. za taką część długu całkowitego odpowiada pandemia według wyników audytu sprzed 2 tygodnii. Pytanie więc klucz, ile wynoszą nasze aktualne przychody + jak wielki jest dług.
2
@Kusco15 Munir, nawet dostał powołanie do 1 kadry Hiszpanii, kiedy ta była naprawde mocna.
0
@DonMajkeL 300mln jest bardzo mocno przesadzone. Średnio na organizacji meczu zarabiamy ok. 3 mln(taka strata była podawana jak był odwołany mecz z Las Palmas jak bylo referendum niepodległościowo). Meczów sezonie u siebie mamy ok. 30, czyli strata z tego tytułu nie powinna przekroczyć 100mln. Dodatkowo u siebie w sezonie 19/20 zagraliśmy 19 meczy, czyli 63% tego co zwykle a nie 85%. Audyt pokazał że tylko 15% długu to pandemia, czyli jeśli te 2 lata spowodowały straty 500mln, to dług to ponad 3 mld? Przecież nijak się to nie spina.
0
Czy ktoś się orientuje ile wynosiły przychody Barcelony za poprzedni sezon (2020/2021). Kilka rzeczy dziwne mi się wydaje.
1) Laporta stwierdził, że wydajemy 110% przychodów na pensje
2) Według różnych stron(na kilku dane są dość zbliżone np. https://salarysport.com/football/la-liga/barcelona/) wydajemy ok. 280mln euro rocznie na cały zespół
3) Według raportu Deloitte za sezon 19/20(nie ma danych za 20/21) przychód Barcelony wyniósł 715mln
4) Według audytu pandemia spowodowała zwiększenie długu o 15%
5) Według raporu Deloitte za sezon 18/19 przychód wyniósł 840mln
Teraz zastanawia mnie ile realnie Barcelona ma przychodu i ile wydaje na różne premie kontraktowe. Czy jest możliwe, że aktualnie przychód Barcelona spadł do poziomu ok. 300-400mln rocznie? W 2020 też już pandemia się zaczęła i przecież liga była wstrzymana na 3 miesiące i jak dogrywaliśmy te ponad 10 kolejek + odpadliśmy w ćwierćfinale LM to i tak strata wyniosła "tylko" 125mln. Teraz w kolejnym roku spadek o ponad 300mln?
1
@Kgorecki2500 Daleka droga do tego, musimy zredukować o 35% pensje. Zakładając, że Pjanic ma ok. 15mln, a całościowo płacimy ok. 250mln na pensje(nie licząc premii itd.) to zredukowanie Pjanicia to ok. 6%, pozostaje więc ok. 29%. Czyli ok. 2-3 zawodnikow odejsc + obnizka kapitanow.
1
@joloskyy Jak spojrzymy na La Liga + Liga Mistrzów to ostatnio w 2018 2 razy Suarez i 1 raz Coutinho.
5
@joloskyy Manaj z Gimnastic zdobyl hat-tricka.
0
@Arczek2001 Barca TV twierdzi że 4-3-3 z Demirem w pomocy.
0
@VenoM To pomyśl jak słabe mamy inne opcje. Musimy grać takim Roberto + musimy robić z Demira środkowego pomocnika do 4-3-3. Brakuje Pedriego, De Jonga i nie mamy już żadnej opcji. Puig przegrywa z Gavim, Nico teraz Demirem. Moriba sam się skreśla przez kwestia kontraktowe. Pjanic jest na wylocie to też nie ma sensu by grał. Na ławie mamy tylko Cou(po kontuzji) i Nico do pomocy.
0
@antiqu Nie chodzi mi o podpisanie/nie podpisanie kontraktu, tylko zilustrowanie moim zdaniem absurdalnego prawa, które nijak nie łączy się w całość.
3
@tbas Z ciekawości można obniżyć obecny kontrakt o dowolny %(nasi piłkarze obniżyli np. w trakcie pandemii o 70%), ale nie można podpisać nowej umowy o obniżce większej o 50%, jeśli poprzednia umowa wygasła. Ci w Hiszpanii tez mają buble prawne.
0
@msmsms Coś mi się nie sumuje (4,8+17)*2=43,6. Suma Pjanic+Cou=17,7mln. Czyli Pjanic+Cou mają mniej niż MATS+De Jong nawet bez mnożenia.
(dane z https://www.sportekz.com/football/barcelona-players-salaries/)
1
@Lionel_Messi10 A jest zarejestrowany? Wątpliwe że będzie mógł grać na początku sezonu.
0
@Ratamahatta Czy gdyby teoretycznie nie udało zarejestrować w lidze nowych piłkarzy(Depay i spółka) to zaufanie do Laporty by Ci spadło, czy też pozostało bez zmian bo wynik audytu był 10 dni, więc nie mógł wiedzieć jaka jest sytuacja podpisując kontrakt?
1
@kamilop Laporta obiecał 3 rzeczy:
- zatrzymać Leo
- obniżyć dług Barcelony do 270mln do sezonu 2022/2023
- podnieść dochód od sponsorów do poziomu 250mln rocznie w ciągu 3 lat(czyli o ok. 50% więcej niż jest teraz)
1
@maks_wysocki Dobrze że 7h różnicy czasu jest między Tokio a Barceloną, dzięki temu oszczędzi czas na podróży.
1
@LeoMessiah Eurosport 5(cały mecz), Eurosport 2(pierwsza połowa)
0
@Comentateiro Tam myślałem ale np. u De Jonga u mnie pokazuje 17mln, u Ciebie 9,1; Griezmann tutaj 16,6 u Ciebie 30,8 itd. Ciekawe ile tak naprawdę zarabiają, bo różnice są bardzo duże. Ewentualnie może u mnie np. uwzględnia jakieś tymczasowe obniżki na jakie piłkarze się zgodzili w zeszłym sezonie z uwagi na finanse klubu.
0
@Comentateiro W oparciu o jaką stronę są te dane? np. tutaj https://www.sportekz.com/football/barcelona-players-salaries/ pokazują wartości bardzo mocno odbiegające od tych co wrzuciłeś.
0
@pedrixxx Eurosport 5
0
@jeyx77x Pedri czy Ansu mają klauzulę, ze klub może o 2 lata przedłużyć umowę(analogicznie jak zrobili z Puigiem w tym sezonie).
0
@MrShakira A jaki sens dla Juve ma transfer Pjanicia na stałe? Na rok go wezmą, bo mają braki w składzie, a na przyszly rok powalczą o np. Locatelliego
4
@Yosemite Kursy na mistrzostwo. Real 2.00, Barca 3.00, Atleti 4.00. Kurs, że Barca będzie w TOP2 1.45. Wypadnięcie poza TOP4 to byłaby mega kompromitacja.
0
@WiecekFCB Jak wyobrażasz sobie 4-3-3 gdyby nie udało się zarejestrować Depaya,Aguero i innych nowych nabytków?
0
@Abominacja Nawet jak szefowie w firmie by Ciebie denerwowali, to pracowałbyś dalej za darmo dla kolegów/przyjaciół?