0

@Criss18Barca Tercet Braithwaite-Manaj-Collado i lecimy.

1

@Sysia11 Ja tam słyszę, że jak lewonożny podchodzi to będzie pudło.

1

@Deviler Nie zdziwię się ,że wolą zaczekać na Sabitzera jak mu się umowa skończy(ma kontrakt do 2022). Hofmann i tak im się przyda bo mają naprawdę wąską kadrę.

6

@Deviler Dlaczego żenujące. Hofmann jest reprezentantem Niemiec od niedawna, zagrał bardzo dobry sezon poprzedni, wiedzą na co go stać i nie jest to kot w worku jak np. Sarr w poprzednie okienko. Bardzo wartościowe uzupełnienie drugiej linii, zwłaszcza że kadra Bayernu jest wąska i nie ma Nagelsmann dużego pola manewru, gdyby kontuzje się pojawiły.

2

@Bobo25 Dolicz do tego premie Raioli i samego Haalanda i całość ci wyjdzie spokojnie 150.

1

@gumaz Wycofanie z Afganistanu to dobra decyzja, tylko odwrót musi być przemyślany:
1. Wiadomo było że do 31 sierpnia mają sie wycofać, dlaczego ewakuacja ludności afgańskiej(współpracującej z zachodem) zaczęła się dopiero w sierpniu, czy nie można było rozpocząć tego w większej skali już np. w czerwcu?
2. Wywieźć więcej sprzętu z Afganistanu, a ten który nie można zabrać(bo się nie opłaca) zniszczyć, by sprzęt nie dostał się w ręce talibów.
3. Na koniec zniszczyc też bazy wojskowe i wszelkie dokumenty wojskowe, które mogą wykorzystać talibowie.
PS: Wprowadzanie w błąd ludzi i zachodu, że wszystko jest pod kontrolą(jak mawiał w lipcu i odwrót z Wietnamu się nie powtórzy) to już inna kwestia.

2

@aleksandrowielki Co więcej w LM naszym największym sukcesem w ciągu ostatnich 6 lat był 1 raz dojście do półfinału LM. W latach 08-09 do 14/15 tylko 1 raz odpadliśmy w ćwierćfinale, poza tym zawsze conajmniej półfinał.

0

@Senyer Rok temu Inter majac Lukaku, Hakimi i tak zajął 4 miejsce w grupie za Realem, Borussią, Szachtarem.

6

@dawidor9 Radziłbym to przeczytać najpierw zanim wrzucisz. Z raportu wynika, że masz 3 grupy osób: zaszczepieni 2 dawkami(nie chorujący wcześniej), nieszczepieni ozdrowieńcy, ozdrowieńcy szczepieni 1 dawką.
Z raportu wynika że największą odpornośc mają osoby, które przechorowały covid i zostały później zaszczepione 1 dawką.
Na drugim miejscu nieszczepieni ozdrowieńcy
Na trzecim zaszczepieni, którzy nie chorowali na covid.
Wyniki to żadne zaskoczenie, bo statystycznie wiadomo że najwięcej przeciwciał masz zazwyczaj jak w pełni przechorujesz, a szczepienie też zwiększa ilośc przeciwciał.
Zadaniem szczepienia jest dostarczyć w możliwie bezpieczny sposób przeciwciała, a na pewno szczepienie jest bezpieczniejsze niż przechorowanie tego w sposób naturalny.

PS: czy popierasz szczepić ozdrowieńców, bo w sumie z tego raportu co wrzucasz zwiększa to ich odporność, czyli szczepienie jest dobre?

0

@Xxxbarca4ever Nie wiem dokładnie jak wyglądały negocjacje Urnaut-JW bo klub i zawodnik mieli inne stanowisko jak to wyglądało. Finalnie dostali odszkodowanie. Teraz mamy Sandera, który nawet do klubu się nie odzywa, więc jak masz się porozumieć.

0

@Xxxbarca4ever Nie można porównać Urnaut do Sandera. JW dostało odszkodowanie, czyli w pewnm stopniu to transfer. Sander chce(?) rozwiązać za darmo kontrakt, by mieć kartę na ręcę. Analogicznie jak zrobił np. Kurek w japonii, gdzie stwierdził że ma depresję by za miesiąc podpisać kontrakt ze skrą.
Żeby było jasne nie mam nic przeciwko odejściu zawodnika z klubu gdy ma kontrakt, jeśli klub dostanie odpowiednie odszkodowanie. Mam przeciwko jeśli zawodnik odchodzi, a klub nie dostanie nic w zamian.
Dlatego np. odejście Grbicia do Perugii, czy Kochana do Resovii jest ok, zaksa dostała odszkodowanie.
Sytuacja Sandera to jakby teraz De Jong stwierdził że tęskni za rodziną i chce rozwiązać umowę, by po miesiącu podpisać umowę np. z Bayernem.

PS: Pomijam fakt co to jest, że klub nie może się skontaktować z zawodnikiem.

0

W Polskiej siatkówce klubowej znów dzieją się "dziwne" rzecy T.Sander ma problemy rodzinne przez które nie poajwia się w klubie na treningach i nie można się z nim skontaktować.
Co roku kilka zawodników odchodzi mimo ważnych kontraktów odstawiając cyrki(np. Tillie, Perrin, Kurek).
Moim zdaniem powinno się to kończyć odszkodowaniem + dyskwalifikacją zawodnika na jakiś okres, bo siatkówka robi się niepoważna z tego powodu.
Udało się w miarę unormować jakiś czas odejścia zawodników mimo ważnych kontraktów, gdzie klub płacił określoną sumą za zawodnika, ale dalej nie ma mądrych na sytuację, kiedy zawodnik sam ogłasza że nie będzie grał w danym klubie mimo kontraktu bo np. ma depresje, problemy rodzinne, nie może się zaaklimatyzować etc. Potem klub zostaje na lodzie.

1

@Fenyx Jeszcze F1 o 15.

4

@FC1899Barca Porównałbym bym bardziej ilośc zgonów na covid vs ilośc łączna zgonów w danym okresie. Według wikipedii średnio rocznie umiera ok. 55mln. Na covid umarło w okresie sierpień 2020 - sierpień 2021 ok. 3,8mln osób. Czyli umiera na covid ok. 7% łącznie czyli bardzo dużo. Trudno oszacować ile dały obostrzenia, i oczywistym jest że gospodarczy aspekt obostrzeń jest bardzo duży, ale niebagatelizowałbym covida jako choroby i nie dziwie się że mamy tyle problemów z tą chorobą.

0

@Jankes94 Warto wspomnieć przy okazji, że Barcelona też zarobiła najwięcej na sprzedaży od 16/17 -> 730mln. Nasz bilans to -332mln.
Porównajmy to np. z Realem
Sprzedaż zawodników: 623mln
Kupno zawodników: 589 mln
Bilans: +34mln
Czyli tylko na bilansie transferów straciliśmy blisko 400mln do Realu za to że socios wybrali Bartka na 2 kadencje. Nie wspominając już o kontraktach i innymi długami które zrobił. Te lata to był okres gdzie naprawdę mogliśmy mnóstwo zarobić i np. wyrementować stadion lub jakieś inne inwestycje zrobić potrzebne a pieniądze zostały spalone.

0

@bartekvisca Ta słaba Chelsea na rynku transferowym jest w TOP3 klubów pod względem wydatków na transfery od sezonu 16/17(czyli po banie).
1. Barcelona 1062mln
2. City 1057mln
3. Chelsea 1009mln
4. MU 907mln
5. PSG 833mln
Chelsea naprawdę dużo wydaje już od kilku lat i tendencja jest stała.

1

@Michael24 Nie koniecznie, Chelsea zarabia dużo ale wydaje jeszcze znacznie więcej. Weźmy ostanie 5 lat razem(od okna sezonu 16/17). Sprzedaż zawodników łącznie: 688mln, Suma zakupów 1009mln(czyli ponad 1mld). Bilans łączny -321mln, a teraz(o ile to prawda dojdzie Kounde i może jeszcze ktoś, więc różnica się powiększy).

2

@Bogan Ale atak/pomoc też nie pomagały. Porównaj sobie występ obrony w rewanżu z Bayernem w 14/15 w półfinale(przegrany 2:3). Bayern stworzył więcej okazji niż Roma czy LFC w meczu z nami w 17/18 i 18/19. Różnica taka że byliśmy w stanie strzelić 2 bramki. Teraz spójrz na pierwszą połowę z LFC, mieliśmy 2 patelnie(Suarez+Cou) na 1:1, oczywiście nie wiadomo jakby to sie skonczylo ale majac 1:1 do przerwy zamist 0:1 szanse byłyby znacznie większe. Oczywiście obrona jest fatalna, ale atak i pomoc też muszą pomóc mając swoje okazje po prostu to wykorzystać.

0

@LeoMessiah Z tym Griezmannem to na wyrost że miał go Valverde. Był w klubie od sezonu 19/20 czyli przez pół roku grał u Ernesto. W momencie jak zwalniali Valverde to Barca była na 1 miejscu w lidze i wygrała grupę w LM, czyli miała wynik nawet lepszy niż Barca Lucho w styczniu 14/15.

2

@Nano22 To nie tylko Neymar. Lucho miał Alvesa na PO(a nie Roberto, Semedo), Iniestę w pomocy(u Valdka tylko przez 1 sezon), u Lucho Mascherano na stoperku, gdzie u Valdka wybór Umtiti(o ile zdrowy) lub Lenglet. Można jeszcze o kilku zawodnikach napisać podobnie. Jednocześnie Barcę Lucho się świetnie oglądało, więc na pewno kibic wolał Barcelone Enrique.

0

@Yosemite W ostatnich latach Lipsk zrobił mega postępy. 1/2 LM w 2020, 1/8LM w 2021 gdzie w grupie potrafili wygrać z PSG/MU u siebie i te MU wyrzucil z LM. To wygląda lepiej niż ostatnie 2 lata Barcy w LM. Jednocześnie obecny Lipsk jest słabszy niż w ostatnich latach przez brak m.in. Nagelsmanna, Upamecano, Konate itd. więc raczej dawałbym 70:30 na korzyść Barcelony, rok temu byłoby to bardziej 55:45.

1

@Nieznajomy Myślę że przeciętnego rolnika nie interesuje kwestia imigrantów czy gejów. Ważne dla nich jest utrzymanie KRUS, a gwarantem tego w ich mniemaniu jest PiS.

0

@Bykunn Być może tak. Ja mam sentyment do meczów kadry i nie chciałbym by tak się stało. Dodatkowo to że są grane 3 zamiast 2 meczów w przerwie na kadrę jest generalnie dobre bo zmniejsza ilość przerw reprezentacyjnych. Uważam też że rozgrywanie meczów towarzyskich czy liga narodów jest bez sensu podczas tych przerw(jedyny sens maja mecze towarzyskie przed mistrzostwami). Jednocześnie jak mówimy o eliminacjach do mundialu to raczej kadra powinna być na pierwszym miejscu a nie mecz ligowy, trudno upchnąć 3 mecze w ameryce by zdążyć na ligę w sobotę. Tutaj naprawdę ligi krajowe lub UEFA mogłaby delikatnie pójść na rękę FIFA by terminarz się zgrał.

0

@Bobo25 Tylko, że te eliminacje kiedyś trzeba zagrać. Teraz zamiast 2 meczów podczas przerwy reprezentacyjnej są 3 meczy. Więc alternatywą jest granie w Ameryce co 2 dni mecze(ale to znów byłoby oburzenie, że zbyt mała przerwa pomiędzy). Wszystko przez czas podróży + różnice czasowe. Mnie to nie przeszkadza, równie dobrze UEFA mogła grać LM tydzień później a nie od razu po kadrze, więc liga mogła być w niedzielę. Z rzeczy które mi przeszkadzały to np. PNA w styczeń/luty gdzie piłkarze byli wyjęci na ponad miesiąc z klubu w środku rozgrywek to była dopiero paranoja.

0

@msmsms Nie jestem przekonany, czy jest dużo innych klubów gdzie aktualnie miałby szansę znaleźć pracę Conte. W Anglii MC, Chelsea, LFC, Tottenham, Leicester raczej nie zmienią teraz trenera. Jedynie MU, jeśli miałoby kryzys mogłoby go rozważyć. W PSG jest Pochettino. Real,Barca, Atleti raczej nie zmienią trenera w najbliższym czasie. W Bayernie jest Nagelsmann, a w Juve Allegri. Nie widzę dla niego zespołu o lepszym potencjalnie niż Arsenal aktualnie(chyba, że MU by go chciało). Jak odrzuci Arsenal to musiałby poczekać na kryzys kogoś dużego.

0

@Janiama Oceny są od dawna bardzo odklejone od rzeczywistości. Cofnąłem się dla porównania do ocen za przegrany superpuchar 2:3 z Bilbao po dogrywce i oceny są bardzo zbliżone -> https://www.fcbarca.com/98290-oceny-za-porazke-z-baskijskimi-lwami.html . I tam np. Griezmann dostał wtedy ocenę 6 mimo 2 bramek w finale, więc teraz dostał 3 więc wszystko się zgadza, bo mecz był jego dużo gorszy niż wtedy z Baskami(i różnica 3 w ocenie jest zrozumiała). Można zażartować że np. gdy zdobędzie hattricka to może dostanie 7. Skala jaką redakcja przyjmuje nie przestaje mnie zaskakiwać.

0

@Yosemite La liga i średnia goli w latach:
1) 16/17 - 2,94
2) 17/18 - 2,7
3) 18/19 - 2,59
4) 19/20 - 2,48
5) 20/21 - 2,5
Odkąd Barcelona i Real się osłabiły to liczby zaczęły mocno spadać. Ciekawe czy po odejściu Leo będzie chociaż 2,4.

0

@Bobo25 No ale od dawna już ten kryzys widać:
1) Sezon 19/20 i średnia goli na mecz
Bundesliga - 3,21
Serie A - 3,04
Premier League - 2,72
Ligue 1 - 2,52
La Liga - 2,48
2) Sezon 20/21
Serie A - 3,06
Bundesliga - 3,03
Ligue 1- 2,76
Premier League - 2,7
La Liga - 2,5

Ciekawostka ostatni raz kiedy La Liga przekroczyła średnią 3 gole na mecz był sezon 1962/1963. Pod względem goli nigdy La Liga nie była ligą uznawaną za atrakcyjną. Bardziej kiedyś pieknię oglądało się mecz z uwagi na Barcelonę lub inne czołowe drużyny, dół ligi niestety w zdecydowanej większości gra bardzo zachowawczo.

0

@Azi Celem moim był próba zachęcenia Ciebie do logicznego myślenia. Byłeś zaskoczony że większość ludzi w twoim przykładzie wybrało opcję, że nie chce pieniędzy jak ma taki wybór. Podałem ci logiczne powody, dlaczego ludzie wybrali w ten sposób. Podałem też analogiczne pytanie stawiając zamiast siebie klub, i też nie odpowiedziałeś na pytanie. Finalny cel jest taki, by ludzie sobie zaczęli stawiać pytania przed wyborami skąd dana partia weźmie na to pieniądze, a nie tylko chcesz 500 plus? i wybór ludzi nie ogranicza się do opcji TAK/NIE(analogiczne inne rzeczy). Życie nie jest zerojedynkowe, a ja staram się zrozumieć tok myślenia osób przy podejmowaniu decyzji, jak bardzo szeroko starają się patrzeć zanim odpowiedzą na dane pytanie.

PS: Jest jedna stacja TV która stara się przedstawiać rzeczy TAK/NIE bez szukania kontekstu.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?