priest9999
Dołączył/a: marzec 2020
3 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@Bogan Będzie podobny sezon do poprzedniego. Najpierw Atleti odjedzie, bo Real i Barca jeszcze leczą kontuzję ważnych zawodników i mają inne swoje problemy. Potem się czołowa 3 zrówna i będzie walczyć do końca o mistrza. Każdy z 3 zespołów ma porównywalne szanse. Sevilli będzie trudno w tym roku powtórzyć zeszłoroczny sezon i celem dla nich będzie miejsce 4(ze sporą stratą do TOP3).
10
@Katalonbar Brak scountingu, a tymczasem w ostatnich latach np. Araujo, Pedri, Demir
0
@Nieznajomy Przyjmowanie kolędy jest jednym z czynników bycia czynnym chrześcijaninem. Oczywiście teraz mieliśmy pandemię i nie było to za bardzo możliwe, ale wcześniej jak najbardziej. Mówię też w perspektywie Polski, bo w wielu krajach nie ma takiej możliwości. Będąc chrzestnym deklarujesz że będziesz pomagał w wychowywaniu dziecka zgodnie z wiarą chrześcijańską, więc np. jeśli rodzice zdecydują że nie poślą dziecka np. do Komunii Św. to Ty będąc chrzestnym musisz tego dopilnować zgodnie z tym co przysięgałeś w momencie chrztu dziecka. Jest to ogromna odpowiedzialność, że odpowiadasz za te dziecko do momentu osiągnięcia dojrzałości religijnej - bierzmowanie. Dlatego, moim zdaniem dobrze, że jest choć pobieżne sprawdzenie czy ktoś się nadaje lub nie nadaje na chrzestnego. Oczywiście jest sporo nadużyć w tym zakresie, ale trudno mi sobie wyobrazić system że wystarczy że przyjąłeś chrzest i już możesz być chrzestnym.
0
@kuz Szczerze mówiąc dziwię się Tobie, że jesteś zdzwiony, że ksiądz odmawia zaświadczenia. Chrzestnym może byc tylko osoba, która jest czynnym katolikiem. W jaki sposób ksiądz w twojej starej parafii może to stwierdzić, przecież bycie czynnym katolikiem to regularne uczestnictwo w Eucharystii, Spowiedź Św. itd. Z tego co mówisz, ksiądz może Ciebie aktualnie widzieć w kościele tylko w Święta i obstawiam max. 2 razy do roku u niego u spowiedzi. To w żadnym stopniu nie powoduje, że może Ci wydać zaświadczenie jako o czynnym katoliku. Spróbuj pójśc do parafii, gdzie chodzisz do Kościoła regularnie, czyli tą z innego miasta. Tam nie powinno byc problemu, popatrzą czy kolęda była przyjmowana regularnie, a z widzenia i tak powinni Ciebie raczej kojarzyć.
0
@kremowka2137 Przepraszam to jednak jest projekt KO. W sumie to nawet lepiej bo teraz kwestia czy ktoś się wyłamie z opozycji przy głosowaniu. Masz rację lewica chce tych podwyżek dla budżetówki, a KO tylko zablokować podwyżki posłów.
0
@Kgorecki2500 Uważam że np. lepiej nie mieć zdanie w lexTVN niż np. w sprawie unijnego funduszu odbudowy, gdzie np. KO też nie miała żadnego zdania na ten temat.
1
@kremowka2137 Oczywiście że 11 głosów wiele w obecnym układzie, gdzie PiS ma ok. 229 głosów. Jest teraz projekt bodajże lewicy która blokuje te podwyżki, więc w zależności jak zagłosują zmienia wiele.
0
@geass Bilety powinny być w graniach 100 euro, bo mogą wpuścić narazie tylko 30k ludzi, a nie pełny stadion. Jak będzie możliwy komplet to powinny kosztować najtansze ok. 60 euro, mniej się kompletnie nie opłaca.
1
@Katalonbar Espanyol
0
@Amigo_Blanco A to gorzej niż Kukiz w pierwszej.
0
@Survier Tylko, że np. Dzeko zarabia ok. 15mln rocznie w Romie, Barcelony nie stac na choćby zbliżony kontrakt.
0
@Amigo_Blanco Ale głosowałeś na Komora w drugiej turze? Bo jeśli tak, to nic to nie zmienia realnie pod kątem wyników. Problemem byloby głosowanie w parlamentarnych 2019 na PSL(z uwagi na Kukikza) lub np. Lewicę która ramię w ramię z PiS podnosi podatki(np. podatek cukrowy).
0
@Amigo_Blanco Z perspektywy czasu na kogo zagłosowałbyś w 1 turze w 2015?
0
@Kgorecki2500 Która partia zdobędzie od nich więcej głosów? Czy uważasz że KO jest w stanie mieć więcej niż 35% poparcia by móc wygrać?
1
@IronSanHybrid To dobre tylko w teorii, czyli co np. Kaczyński stwierdza że nie chce Girzyńskiego w klubie i go wyrzuca z partii i w jego miejsce wchodzi kolejny posłuszny mu poseł, bo wie że jak się sprzeciwi to ma kolejnego na jego miejsce. Chyba, że zakładasz że poseł może być niezależny w takiej sytuacji, ale wtedy sam możesz odejśc i głosować z inną partiii mimo bycia niezależnym w teorii.
0
@IronSanHybrid Akurat Kosiniak to ostatnia osoba co może się wypowiadać, to on wprowadził do sejmu Kukiza i spółkę...
0
@marko111122 A tu cyk Umtiti oskarża że jest ataki na jego osobę mają podłoże rasistowskie i Barcelona płaci kary za kibiców.
1
@AmigoBlancos 0:1
1:2
1:1
0
@kremowka2137 Na ostatnie 5 meczów o superpuchar 4 razy była dogrywka. Tylko 1 raz i to Real wygrał z MU 2:1 w regulaminowym czasie. Nie pamiętam superpucharu w ostatnich latach, gdzie jedna drużyna miała aż taką przewagę.
0
@Cule1234 A jeszcze 3h temu był news od Marci że 6 klubów La Liga nie zarejestrowało nowych zawodników w tym okienku. Teraz news o 15 klubach.
0
@Kgorecki2500 Chyba, że jakaś partia opozycyjna znów go przygarnie, pozostaje dziękować wyborcom PSL za ten stan rzeczy.
2
@Kgorecki2500 W latach 2005-2007 gdy PiS rządził, PO i Lewica twierdziła że PiS łamie prawo i nic . Potem rządzi PO przez 8 lat, PiS mówi wiele razy o łamaniu prawa i nic się nie stało po dojściu ich do władzy. PO i PiS są siebie warci i nie zrobią sobie nic.
2
@Kgorecki2500 Wątpie by Cou miałby zagrać w pierwszym składzie, nie grał chłop ponad pół roku, a regularnie trenuje od tygodnia. Dodatkowo nie dostał nawet minuty z Juve. Pytanie czy trener zaryzukuje z De Jongiem i Pedrim. Ja obstawiam skład:
Neto
Dest-Pique-Araujo-Alba
Busquests-Roberto-De Jong
Demir-Martin-Griezmann
PS: Mingueza jest kontuzjowany.
2
@barcamember Krótka odpowiedź jak nie zarejestrujesz zawodników to nie mogą w występowac w danych rozgrywkach w tym przypadku La Liga. Szczegółowo natomiast brak rejestracji do 13.08 oznacza brak możliwości gry w 1 kolejce, jednak później też można ich zarejestrować i np. mogą być dostępny od kolejnej kolejki po dniu rejestracji. Zawodników z wolnego transferu możesz zarejestrować nawet w trakcie sezonu np. we wrześniu(o ile są wolne miejsca w składzie). Wyjątkiem jest Emerrson którego można zarejestrować tylko w trakcie trwania okienka czyli do 31.08.
0
@macio_944 Nawet 20mln takich obywateli jest 8 mln którzy ich poparli i 12mln którym nie chciało się iść na wybory.
1
@VamosRakieta A 2016 0:4 z PSG, 0:3 z Juve, odejście Alvesa w bardzo przykrych okolicznościach, strata mistrzostwa Hiszpanii?
0
@marcin000019 Ale nie ma w klubie tych pieniędzy, przecież zawodnicy musieli zgodzić się nie dawno by odroczyć płatnośc za pensje i rozłożyć w latach, bo klub nie był w stanie pozyskać już żadnej pożyczki. Poza tym te 140mln to 1/3 budżetu rocznego Barcelony, nie ma szans na pozyskanie takiej kwoty. Chyba, że np. proponujesz sprzedać Pedriego i De Jonga by spłacić piłkarzy i rozwiązać z nimi umowę.
0
@marcin000019 Przelicz ile kosztuje rozwiązanie umowy. Cou ma umowę do 2023, Dembele 2022, Umtiti 2023, Pjanic 2024. Teraz bazując na https://salarysport.com/football/la-liga/barcelona/ przemnażając przez ile lat mają ważną umowę dani zawodnicy wychodzi, że kosztowałoby to ok. 120mln funtów czyli jakieś 140 mln euro. Jedynym rozwiązniem bylo rozwiązanie umów za porozumieniem stron, a nie jednostronnie ale i tak kwota byłaby bardzo duża.
0
@barcelonaLM A nie jest tak, że zdecydowana większość Polaków jednak popiera PiS. Dla mnie osoba, która nie poszła na wybory de facto poparła PiS. Co daje im ok. 20mln poparcia w gronie ok. 30mln dorosłych Polaków.
0
@szymonekk Nie jest zarejestrowany, zostało to zdementowane. Tylko Demir jest zarejestrowany jako gracz Barcy B.