priest9999
Dołączył/a: marzec 2020
3 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@Boromir4 Można porównać bo Dembele był już kontuzjowany już w grudniu i nie grał od tego czasu, był czas by go wykreślić np. w styczniu. Pomijam, już fakt że kadra pierwszego zespołu liczyła mniej niż 25 zawodników i śmiało można było go kupić w styczniu i zarejestrować nawet bez wykreślenia Dembele. Wykreślanie jest potrzebne poza okienkiem.
@Wossi61FCB Chodziło o Dembele, Suarez grał w lidze w czerwcu, więc nie mógł być wykreślony.
0
@horang Kadra Hiszpanii co by nie mówić w największym stopniu opiera się na Busquetsie, gdy nie grał na Euro w pierwszych 2 meczach to gra wyglądała Hiszpanii bardzo źle. Moim zdaniem, jest to piłkarz, którego brak w kadrze najbardziej widać.
Co do Olmo fajny zawodnik, niestety nierealny transfer i pomysleć że Lipsk kupił go za 22mln w styczniu 2020, a my w lutym 2020 idziemy po Braithwaite za 18mln. Eh, Barto...
0
@Messibestplayerintheworld Bruno nie jest ogarnięty?
0
@Tomek54321 Tam był zysk znacznie większy jeśli chodzi o Minę. Chodzi mi o to, dlaczego go nie sprzedaliśmy od razu, jeśli wiadomo było że to ogórek, poświecaliśmy mu czas, płaciliśmy za podpis, zgrywaliśmy z zespołem. Mogliśmy go sprzedać od za 50% kwoty sprzedaży bez płacenia tych 9mln. Na całej operacji zyskamy(1-2mln) tylko i wyłącznie gdy sprzedamy za minimum 30mln i Betis dostanie max 10%.
0
@PatrykBarca Jesteś pewny czy zarobimy więcej, bo tak liczę i mi nie wychodzi:
1) Najbardziej optymistyczny scenariusz czyli 30mln transfer + 10% dla Betisu
Wychodzi że mamy 27mln, Betis 3mln. Jednak musimy odjąć od tych kwoty 9mln na rzecz Betisu, które wydaliśmy wcześniej. Wyjdzie Barcelona 18mln, Betis 12mln. Od naszej kwoty 18mln trzeba jeszcze odjąć honararium które Emerson dostał u na za podpis i jego agenci(powiedzmy ok. 1-2mln optymistycznie). Wychodzi wiec 16-17mln. W wariancie bez kupna praw do zawodnika dostajemy 15mln. Czyli zysk w tym wariancie to 1-2mln.
2) Drugi wariant to 25mln za zawodnika + 10% Betis. Tutaj wychodzi Barcelona 13,5mln - honarium za podpis w Barcelonie. Betis 11,5mln. Sprzedając go od razu byłoby 12,5mln dla nas. Jakby liczyć wszelkie gaże za podpis że wychodzą 1mln to wyjdziemy za 0 pomiędzy oboma wariantami czyli 12,5mln.
3) 30mln + 20% transfer wychodzi. Barcelona 15mln, Betis 15mln. W tym wariancie wyjdziemy na 0 tylko i wyłącznie jeśli za podpis Emerson czy jego agenci nie dostali nic przechodząc do Barcy.
Kolejne warianty są jeszcze gorsze. Jak tak liczę to cała operacja by ściągnąc Emersona wykupić część praw do niego i dać mu zagrać w zespole, zgrywać w zespole to w najlepszy przypadku 1-2mln zysku względem sprzedać od razu.
PS: Jak można nazywać że dostał szansę gdy zagrał 90m przez 3 mecze, a z zespołem trenuje 4 tygodnie(dołączył dopiero po Copa). Czy naprawdę można skreślać tak łatwo zawodnika.
0
@PatrykBarca Tylko po co on był sprowadzony w takim razie? Po co był zgrywany z zespołem, można było go sprzedac od razu, jeśli jak piszesz już w Betisie było widać że jest ograniczony. Zapłaciliśmy 9mln by go sprowadzić w zamian zmiejszając % który musimy przekazać Betisowi z przyszłego transferu(różne źródła podają że teraz trzeba oddać 50% lub 20% lub 10%). Gdybyśmy go nie sprowdzali to z samej sprzedaży mielibyśmy 50%. Jeśli jednak go sprowadzaliśmy, by Koeman mógł go sprawdzić to czy jest w stanie ocenić zawodnika, który trenuje z zespołem od 4 tygodni i zagrał 90m przez 3 mecze.
1
@Survier Już tyle razy to było tłumaczone, zadaniem szczepionki jest w 1 kolejności ograniczenie ilości hospitalizowanych osób. W Izrealu to się udaje, mamy rekordy zarażeń a jednocześnie mamy ok. 50% mniej hospitalizowanych osób co w innych rekordowych okresach.
0
Jakby ktoś szukał czegoś ciekawego na wieczór to to zaraz(o 20:05) zacznie się na TVP Historia dokument Reagan film dokumentalny o Ronaldzie Reaganie, jednemu z 2 najlepszych prezydentów USA w XX wieku.
0
@Uukasz_93 Dlaczego dostaliby więcej z Premier League?. Bayern zapłacił klauzulę za Upamecano, odstępne za Nagelsmana, więc tutaj mogli dostać dokładnie tyle samo + nie mogli zablokować transferu. Czy za Sabitzera z rocznym kontraktem mogli więcej wyciągnąc tego nie wiem, ale nie słyszałem o jakiś ofertach za niego z innych klubów.
1
@korolocik Może np. nie zatrudniać członków rodziny w Barcelonie, bo to zwykły nepotyzm i bardzo zły przykład, biorąc pod uwagę że podobne zarzuty były przyczyną referendum o jego odwołaniu podczas poprzednej kadencji i teraz znów powiela ten błąd.
2
@maleta009 Na podstawie rozegranych łącznie 90 minut w 3 meczach to oceniłeś? Zawodnik, który dopiero w sierpniu zaczął trenować z zespołem.
0
@Gaz Ten Manaj ze szkółki to nie jest. Barca B go kupiła w 2020. Czy ktoś inny będzie lepszy/gorszy to musi wiedzieć trener.
0
@bleble123 Po fakcie można łatwo napisać:
- sprzedać Rakitic za gruby hajs do PSG
- pozbyć się za wczasu Ardy
- sprzedać Mina, Vidal, D.Suarez
Pieniądze inwestować w ŚO np. wyciągnać Van Dijka z Southampton, ŚP: np. Goretzka z Schalke i skrzydłowego F.Torres z Valencia. Całość to ok. 100-120mln.
Odłozony pieniądze zainwestować w remont stadionu jak przyjdzie pandemia i nie będzie można grać z kibicami.
Jak kibice wrócą na stadion mamy wyrementowany stadion + znacznie mniejsze długi i lepszy skład. Zdecydowanie łatwiej jednak to pisać po fakcie.
0
@Herato Dobry zawodnik z serduchem do gry, którego nie da się nie lubić. Świetny zawodnik i szatnia go bardzo ceniła, bo był w gronie 4 kapitanów, mimo że nie był wychowankiem(chyba jedyny taki zawodnik w XXI wieku w Barcelonie).
4
@Herato Brakuje mi Cillessena moim zdaniem zrobił więcej dobrego dla barcy niż np. Neto
1
@Gonzo349 Choć w sumie to dziwna sprawa jest związana z tym Emersonem. jak do nas przychodził to w artykułach było o 20% ze sprzedaży np. tutaj https://www.fcbarca.com/100236-prezes-betisu-operacja-zwiazana-z-emersonem-byla-dla-nas-bardzo-korzystna.html . Teraz pojawiają się info o tych 50%, więc w sumie nie mam pewności jakim newsom bardziej ufać.
0
@Gonzo349 Te 50% to wrzucał jakiś czas temu jakiś dziennikarze + informacja którą powielał np. Barcainfo -> https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-10570211#comment-10570211. Klub nie dementował tych informacji,
0
@Ghotti W czym 50% idzie z transferu do Betisu, a w te okienko zapłaciśmy 9mln Betisowi, by mieć do sezon wcześniej?
4
@Gonzo349 Świetny plan sprzedać za 40mln. Barca dostanie z tego 50% czyli 20mln, pozostałe 20mln do Betisu idzie. Dodajmy do tego że zapłaciliśmy Betisowi 9mln by skrócić wypożyczenie i wychodzi że zarobimy całe 11mln, a Betis 29mln na operacji. Nawet nie całe 11mln, bo trzeba to pomniejszyc o kwote prowizji związanych z kontraktem, jak tu przychodził. Świetny deal nie ma co.
1
@LS Ale 3 bramki różnicy to dalej jest wysoka porażka, oczywiście to nie 6 bramek różnicy, ale wciąż różnica klas.
0
@Xxxbarca4ever Tylko też w starych czasach był na obronie też Pique i Mascherano obaj ze świetnym wyprowadzeniem piłki. Gdyby Araujo miał wyprowadzenie piłki byłby bezapelacyjnym wyborem trenera. Wskutek jego braku i tak stawia na parę Garcia-Pique. Zobaczymy co sezon przyniesie i czy Araujo będzie grał w 1 składzie, kosztem kogoś z pary Garcia-Pique.
0
@Yosemite Widziałbyś ich w TOP6 kosztem kogo Leicester i Evertonu? Zakładam, że do TOP5 i tak im brakuje(MC,MU,Chelsea,LFC,Totki), no chyba, że na upartego z tottenhamem też mogą powalczyć, choć kadra od nich słabszą mają.
1
@RomanHoffer Szczerze mówiąc to bardzo trudne pytanie. Ja znam 6 tygodników: Gazeta Polska, Sieci, Do Rzeczy, Wprost, Polityka, Newsweek. Przedstawiona kolejnośc to najbardziej od prawej strony do najbardziej po lewej. Jeśli miałby powiedzieć najbardziej obiektywna to chyba Wprost na 1 miejscu (choć i tak im bardzo daleko) i Do Rzeczy na 2 miejscu(im jeszcze dalej). Jednocześnie wprost czyta się bardzo źle, moim zdaniem mają bardzo kiepskich publicystów pod względem jakości pióra(jak mogę to tak nazwać), więc zapoznałbym się z oboma tytułami, jednocześnie w Do Rzeczy podchodziłbym bardzo ostrożnie do zwłaszcza niektórych publicystów, bo moim zdaniem np. Lisieckiego, Gabryela i kilku innych czyta się w miarę ok, reszta raczej słabo. Pamiętaj jednak, że i tak te 2 tytuły to jakby wybór najmniejszego zła.
0
@RomanHoffer Związane z polityką to nie, w miarę obiektywne są tylko te związane z gospodarką. Wszystko niestety zmieniło się w ciągu ostatnich 5-6 lat. Kiedyś np. nawet jak "Do rzeczy" zaczynało wychodzić to miało po kilku publicystów z obu stron np. miał w gazecie swoje felietony Żakowski, Warzecha, Feusette itd. czyli kompletnie publicyści z dwóch stron barykady. W jednej gazecie jako rezultat miałeś artykuły zarówno z lewej jak i prawej strony(kazdy z artykułów ciągnął w inną stronę). Kiedys też np. Rzeczpospolita czy Dziennik Gazeta Prawna były też takie i miały publicystów z obu stron. Obecnie jest beznadziejnie bo każdy dzienników/tygodników związanych z polityką reprezentuje jeden światopogląd, jedynie możemy rozrónić że który jest bardziej prawicowy/lewicowy a który mniej. Po środku nie ma nic.
1
@clyde Nie mówię, że ma to sens. Moim zdaniem gra w obronie może być traktowana jako delikatny plus ale to tyle. Mówię, tylko dlaczego whoscored tak oceniło Griezmana, gdyby miał jeszcze nieco więcej przechwytów/odbiorów byłby na TOP3 bo tak liczy to algorytm.
0
@Dojaar Co miał zrobić Polsat by wesprzeć TVN? Pokazywali relację z sejmu + wypowiedzi posłów PiS + opozycja. Dodatkowo pokazali wypowiedzi ludzi związanych z UE, którzy krytykowali ustawę. Według mnie zrobili to dobrze. TVN pokazywał opinie głównie opozycji i z UE, a TVP posłów PiS. W Polsat miałem w miarę po równo czas antenowy obu stron.
1
@RomanHoffer Trudno to porównać to z BBC, które jest finansowane publicznie(na pewno jest to jedna z lepszych stacji publicznych, ale mimo wszystko i tak w pewnym stopniu są pod wpływem rządzacych), każda prywatna stacja TV/gazeta reprezentuje linię poglądu właściciela lub linie poglądu, która generuje największy zysk w danym momencie.
0
@clyde Griezmann ma świetne statystyki gry obronnej np. odbiory 4,3 na mecz(drugi w zespole Busquests ma 2,0), a na algorytm to wystarcza by zrobić niezłą notę. Jednakże zaskoczyła mnie ocena zwłaszcza Roberto, bo grał mało ale konkretnie.
9
Po 3 meczach ligowych klasyfikacja najlepszych zawodników Barcelony według oceny whoscored:
1. De Jong 7,88
2. Depay 7,56
3. Braithwaite 7,26
4. Pique 7,23
5. Griezmann 7,15
6. Alba 7,00
7. Roberto 6,97
8. Dest 6,77
9. Busquests 6,61
10. MATS 6,55
Biorąc pod uwagę całą ligę De Jong liderem, Depay na 7 miejscu. Dobrze holendrzy wystartowali.
0
@APRA Guardiola objął rozbitą Barcelone po Rijkaardzie(w rundzie rewanżowej zdobyli w 19 meczach 27 pkt i miał bilans 7-6-6 i bramkowy 38-30). Pep od razu przemienił zespół i w kolejnym sezonie pierwszą rundę zakończył z bilansem 50pkt 16-2-1 i bramkowym 59-13). Jest to jeszcze większa przemiana zespołu niż takiej jakiej dokonał Flick. Cały sezon 08/09 zakończony tryplet. Mou nigdy w swojej karierze nie zdobył 6 trofeów w jednym sezonie. Guardiola krócej jest w anglii a wygrał już tam więcej niż Mou. Można dać jeszcze kilka argumentów. Na pewno Pep jest lepszy.