0

@Bogan No ale z prawonożnych to jest np. Nacho, Inigo Martinez. Lewonożni Pau Torres, Hermoso, Laporte. Czy uważasz Erica za lepszego zawodnika od nich?

0

@Vaven To powiedz, dlaczego w krajach w których zaszczepionych jest mniejsza ilośc osób umiera teraz więcej osób w przeliczeniu nowe zakażenie - zgon oraz więcej osób trafia do szpitali (relacje nowy przypadek covid - hospitalizacja). Przykładowo Turcja. Nowy przypadki dziennie ok. 24k, zgony ok. 270.(w szczytowym momencie pandemii nowe zakażenia ok. 50k dziennie, a zgony w szczytowy momencie ok. 350). Czy tam ludzie starsi nie umierali na początku pandemii, lub nie przechodzili covida? Teraz spójrz na kraje które zaszczepiły >70% społeczeństwa np. Izreael, Wielka Brytania , Hiszpania, Włochy itd. czy w tych krajach są bite rekordy zgonów? Wszystkie statystyki wskazują, że w krajach w których jest największy % zaszczepionych statystki zgonów w relacji do ilości nowych przypadków spadają znacząco.

8

@umtiti A powiedz z czego wynika, że mimo że mają teraz najwięcej zakażeń to wskaźniki dotyczące hospitalizacji czy zgonów są dużo niższe niż np. w styczniu 2021? Tyle razy było już to tłumaczene, że zadanie szczepionki to przedewszystkim zmniejszenie ryzyka dużych problemów zdrowotnych prowadzących nawet do zgonu, a ludzie dalej tego nie rozumieją...

1

@Bogan Co myślisz widzi w nim Lucho, że gra regularnie w kadrze(i grał nawet w zeszłym sezonie gdy praktycznie w ogóle nie grał w klubie). W kadrze na Euro nie było widać wiele błędów z jego a mierzył się z najlepszymi napastnikami.

0

@Janiama Moim zdaniem problem polega na tym, że znów wracamy do ustawienia 3-5-2. Za Koemana te ustawienie źle się sprawdza - na 8 rozegranych meczów mamy bilans 4-1-3, czyli wygraliśmy ledwie 50%(ledwie na Barcelonę), a przegraliśmy 37,5% meczy. 8 spotkań to dość dużo żeby widzieć, że ustawienie się nie sprawdza. Żadne inne ustawienie Koemana które próbował sprawdzało się lepiej. 3-5-2 jest bardzo uzależnione od dobrych wahadłowych, których po prostu nie mamy. Nie rozumiem tego ustawienia. Mogę zrozumieć wybory personalne, ale powrotu do ustawienia już nie.

2

@kamilop To poczytaj sobie komentarze na fioletowej, gdzie niektórzy już zaczęli pisać o zwolnieniu Ancelottiego. Nie widzę dużej różnicy pomiędzy komentarzami na naszej stronie po porażce, czy na ich po ich porażce.

2

@Bagsik88 Na Bayern był komplet - 39737 widzów.

0

@amanter Na Real przyjdą

0

@barcelonaLM Nazwa stadionu jest warta maksymalnie w okolicach 30mln-40mln rocznie. Porównaj proszę wartości do tych które otrzymują inne kluby np. Arsenal rocznie dostaje 15mln funtów za nazwę stadionu, City dostaje 40mln funtów za nazwę stadionu + nazwę sponsora na koszulkach. Także 1,5mld za nazwę stadionu jest nierealne.

1

@Dojaar Można spróbować
Ederson = Navas(Donnarumma)
Walker = Hakimi
Dias = Marquinhos
Laporte = Kimpembe
Cancelo > Diallo
Rodri > Paredes
Gundogan = Verrati
KDB > Herrera
Mahrez < Messi
Jesus < Mbappe
Grealish < Neymar

City ma lepszą pomoc i lepsza lewą obronę. Przewaga PSG to atak. Jeśli spojrzymy na ławkę to znacznie lepiej wygląda to u City.

0

@Elisan12 Jako uzupełnienie składu jak najbardziej. Zawdonik do rotacji mogący grać na obu bokach obrony jest bardzo przydatny i już teraz byłby bardzo wartościowym rezerwowym np. w Bayernie, LFC, Realu itd. W przypadku kontuzji podstawowego zawodnika lub chęci dania odpoczynku będzie super. Czy mógłby być podstawowym zawodnikiem w czołowych klubach trudno powiedzieć, jest na to szansa na pewno w swoim wieku jest lepszy od np. Pavarda, Hakimiego, Walkera, ale też trzeba pamiętać jak Ci zawodnicy rozwinęli w wieku 21-23 lata. Najbliższe 2-3 lata będą decydujące.

3

@masq Lepiej działało by Nico-FDJ-Pedri. Moim zdaniem cofanie FDJ na 6 to odbieranie mu sporych atutów ofensywnych i mocno go to by ograniczało.

0

@Piernik Do 1/8 LM? Hmm, wskaż 8 zespołów które na papierze mają lepszy skład by zagrać w 1/4

0

@Dari0G Zidane odszedł za porozumieniem stron by ułatwić swoje odejście Realowi, np. Conte dostał 7mln odprawy, a też chciał odejść bo prezes sprzedał mu zawodników. Dogadali się w Interze że dostanie 7mln odprawy zamiast 13mln jakie należały by mu się, gdyby klub go zwolnił. Czym różni się odejście Conte od ZZ, obaj odeszli za porozuminiem stron, jeden wziął kasę, a drugi już nie.

0

@klopx No wiesz, to wcale nie tak musiało się skończyć(?). Można odejść z klubu i mimo wszystko zachować po sobie dobre wrażenie np. Zidane odszedł przed tym sezonem i zrezygnował z odprawy od Realu. Gdyby Koeman przed sezonem dogadał się z Laportą że chce odejśc i nie chce odszkodowania to myślę że doszliby to porozumienia i nikt nie prał by teraz brudów. Koeman zostałby całkiem nieźle zapamiętany, że przyszedł w trudnym momencie i pomógł w rozwoju młodzieży. Obecna sytuacja wygląda tak, że Koeman zachowuje się tak, że liczy że Laporta go zwolni + zgarnie odszkodowanie. Z punktu widzenia kibica jest to słabe mając np. w pamięci co zrobił Pique dla klubu, ale też ma prawo do tego bo są to jego pieniądze jakby nie patrzeć, jednak nie może liczyć by kibice go wspierali w tym co robi.

1

@DaPidejpi U mnie Oblak- Trent, Marquinhos, Dias, Shaw- Kante, Kimmich, KDB-Messi, Lewy, Mbappe + trener Pep.

4

@KacperVEB Nie porównywałbym ich 1:1 troche inna pozycja i zadania na boisku.

9

@Barca1992 Jeśli weźmiemy zdrowych teraz to Milan ma lepszą, w perspektywie 1-2 miesiący jak wyzdrowieje kilku zawodników to znów my mamy lepszą.

0

@lucca87 Ty wymieniasz w pierwszym składzie Demira czy Balde a podważasz rezerwowego Moukoko, który ma większe doświadczenie od nich w seniorskiej piłce.
Moukoku jest zmiennikiem Haalanda, czyli porównaj go do Luuka De Jonga. Ja tam wolę, Moukoku grac.
Gdzie ja podważałem Pedriego? Uważam go za świetnego zawodnika, ale w twojej jedenastkę go nie, bo jest kontuzjowany.
Lipsk ma 3 porażki owszem, ale czy gra Barcelony jest świetna? Serio jesteś mega dumny że mamy 7 pkt po 3 kolejkach. Uważasz, że świetnie graliśmy z Getafe czy Bilbao.
Piszesz że Leicester nie straszyc czymś, a u nas teraz zdrowy jest tercet Demir/Luuk de Jong/Depay rzeczywiście aktualny nasz skład jest lepszy.

0

@lucca87 To jesteś mega optymistą. Dortmund ma bogactwo z przodu Reus, Haaland, Hazard, Malen, Moukoko, Brandt itd. my na przeciwko mamy Fatiego po 10 miesięcznej kontuzji, Demir chlopaka z ligi austriackiej i jednego Depaya by czymś straszyć. Leicester gra jak równy z równym z MC w tym sezonie(1:0,0:1). Nasz bilans z Sevillą w zeszłym sezonie to 2-1-1 za który musimy podziękować Ocamposowi, bo przestił jedenastkę(a mieliśmy wtedy Messiego). Juve źle wystartowało w lidze to prawda, ale mając nawet słabego Pirlo na ławce to w zeszłym sezonie nas ograli w grupie, a nas skład był mocniejszy. Lipsk przegrywa? Owszem - ale zobacz w jakim stylu 3:6, 1:4 Bayern. Czy uważasz że nasz mecz z Bayernem był lepszy niż z Lipska. Czy uważasz że ugralibyśmy coś więcej na Etihad niż Lipsk?. Podziwiam Ciebie za optymizm i wiarę że Cou i Fati wystrzelą forma nie grając od prawie roku, za optymizm że nawet bez ławki da się grać co 3 dni, za optymizm że młody Balde nagle będzie w stanie nagrywać czapką skrzydłowych tych drużyn itd.

PS:
Sam nie przepadam za Koemanem, ale mówienie że mamy topowy skład w Europie, mnie rozwala.

0

@lucca87 Czy uważasz że w meczu z którąś z tych drużyn Barcelona byłaby aktualnie dużym faworytem i mógłbyś postawić spore pieniądze na nią?

0

@lucca87 Względem twojego składu to mamy ok. 15 miejsca. Lepsi MC, MU, Chelsea, LFC, Leicester, Tottenham, PSG, Real, Atletico, Sevilla, Bayern, Dortmund, Lipsk, Juve, Inter. Poza tym tamte zespoły mają głębie składu, u nas brak możliwości sensownych zmian, jedyna opcja to młodzi chłopacy, często mając.

PS: Ja nie liczę Fatiego jako zdrowego, bo jeszcze sporo minie zanim zagra pełne 90 minut. Dest dalej jest poza grą. Ale ok. niech ci będzie że masz ich zdrowych, wtedy wychodzi koło 15 miejsca. Fati, czy Cou nie są w stanie grac jeszce 90 minut po kontuzji 10 miesięcznej, nie można ich traktować jak zawodników sprzed kontuzji.

0

@lucca87 Alba ma wrócić na Valencię czyli 17 października. Pedri może się na Benficę jak dobrze pójdzie czyli 29 września. Dest akualnie nie trenuje i nie wiadomo kiedy wróci. Wyrzuć tych zawodników z twojej jedenastrki i wskaż skład względem którego mam porównać. Ja odnosiłem to aktualnego składu, czyli tych co w tej chwili są zdrowi.

0

@lucca87 TOP10 Europy byc może mając wszystkich zdrowych(a przynajmniej 95% składu). Obecny skład to trudno ma o miano TOP20.

0

@kuz Manaj odszedł w ostatnim dniu okienka na kilka godzin przed De Jongiem, to nie jest żaden argument że był sprzedany przed pozyskaniem De Jonga.

3

@FCMichalo Dla przypomnienia w zeszłym sezonie:
Barcelona-Granada 1:2
Cadiz-Barcelona 2:1
Barcelona-Levante 1:0
Atletico-Barcelona 1:0
Barcelona-Valencia 2:2

Czyli na te 5 meczy ugraliśmy 4 pkt(mając Messiego), czekają nas bardzo trudne mecze 7 pkt teraz to dobry wynik, a więcej niż 10pkt to już będzie ogromny sukces.

2

@kuz Czy masz pewność że Luuk De Jong jest na tyle lepszy od np. Manaja że warto było go wywalić i wziąć holendra.

0

@Adwokatdiabla Możesz kupić np. na Kinguin wersje digital i pobrać potem ją ze steama. Na twoim miejscu jednak zastanowiłbym się bardzo nad tym, czy chcesz teraz kupować FM 21, bo 9 listopada wychodzi już FM 22, a jak kupisz preorder to dostajesz early access 2 tygodnie wcześniej. Pomyśl, czy nie lepiej poczekać te 5 tygodni i grac już w FM22.

6

@Rust_Cohle Najlepszy kierowca F1 w historii. Na torze bezwględny i walczący za wszelką cenę o sukces(duże podobieństwo widzę np. u Senny,Prosta, Hamiltona, Maxa w tym). Jako człowiek poza torem wspaniały, przeznaczał wiele milionów na akcje charytawne i pomaganie ludziom.

0

@Herato Nie tyle miał co na nich postanowił. On nie tylko odstawił Ronaldinho, ale też Deco. Pozwoliło to na więcej zaufania dla Messiego co przełożyło się, że u Pepa strzelił o 22 bramki więcej niż u Rijkaarda sezon wcześniej. Poza tym zaczął grać Busquets który z biegiem czasu wygryzł Yaya Toure. To Pepa z rezerw wyciągnął np. Pedro i zaczął mu dawać szansę, by z biegiem czasu dawać mu szansę. Pep zbuduwał zawodników i każdy z nich u niego się rozwinął. Czy możesz wskazać zawodników, którzy zaczęli grać gorzej u Pepa względem gry u Rijkaarda?

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?