1

@Kwiatek67 Nie zdziwiłbym się gdyby Van Gaalowi nie poszło w kadrze, że będzie temat powrotu Koemana do repki po MŚ.

2

@TheNekro94 Myślę że to prawie pewne. We Francji są 4 trofea co roku: Liga, Puchar Francjii, Ligi Francuskiej, Superpuchar. Zdobycie 2-3 rocznie bardzo prawdopodobne, a dodatkowo są inne trofea poza Francja do ugrania.

0

@Janiama Jakby nie patrzeć np. Valverde też nigdy nie miał 2,5 roku swojej pracy wszystkich zawodników pierwszej drużyny dostępnych. Setien wiadomo też nigdy nie miał. Chyba ostatni trener, który miał wszytkich zawodników pierwszej drużyny dostępnych na choć 1 mecz to Lucho. Słabo to wygląda.

0

@Batys Moim zdaniem nie bez znaczenia jest fakt, że za Barto rozpoczął się cyrk objazdowy po świecie np. Stany czy Azja i rozgrywanie wielu spraringów zamiast spokojnego presezonu. Dopiero przed tym sezonu był w miarę normalny presezon, którego efekty dopiero będzie można ocenić.

2

@barteq " Austriak grał bardzo dużo na początku sezonu" Czy 188 minut to bardzo dużo?

0

@DaPidejpi No właśnie i teraz mnie nie zdziwi jak zaraz zgłosi się po niego np. PSG które stwierdzi że ma kasę, więc może zaryzykować kontrakt szklanego zawodnika + PSG nie ma jakiejś mocnej ławy na skrzydłach(w zasadzie tylko Draxler + Di Maria mający swoje lata) więc w sumie deal dla nich może nie być zły, a klub PSG idealnie pasuje do Dembele pod kątem nastawienia.

0

@DaPidejpi A jak oceniasz jego postępowanie względem Dortmundu? Klub go kupił, chłopak pograł rok i rozpoczął strajk, przestał przychodzić na treningi itd.. Wszystko po to, by wymusić transfer. Barcelona wiedziała kogo bierze.

2

@Roobo Nawet nie mogą zatrudnić Papszuna teraz. W lidze w 1 rundzie trener może prowadzić max 1 klub, więc Papszun czysto teoretycznie mgłby być od wiosny. Bardzo dziwna decyzja by teraz zmieniać trenera i tylko potwierdza że u Mioduskiego to czysty chaos w zarządzaniu.

0

@KacperVEB A brak doskoku do Alaby przy strzale i tylko pasywny blok to też było good enough?

3

@Momals11 Adriano

1

@amanter Zobaczymy ile ostatecznie przyjdzie, jak sobie porównam do meczów z widownią przed pandemią to np. na taką Slavię Praga(podobna półka co Dynamo) było 67k. Jak by nie patrzeć jest mniej o 20k-25k, mocno klub odczuwa brak kibiców z Azji.

0

@Uukasz_93 Nie możesz dawać niepełnoletnim zawodnikom bardzo długich kontraktów, w momencie podpisu za Barto np. Fati czy Gavi nie mieli 18 lat, co łamałoby przepisy FIFA.

0

@AmigoBlancos Czy uważasz, że gdyby były np. 2 mecze jednocześnie transmitowane Bayern-Benfica i Atletico-LFC to który miałby większą oglądalność? Co by nie mówić większość ludzi w PL wybierze Bayern z uwagi na Roberta. Ja od siebie dodam,że mnie mecze Atletico strasznie nudzą i też bym wolał Bayern obejrzeć.

1

@kuba1794 Z tych informacji co dochodzą to niby część łąkotki udało się uratować, więc niby powinno to pomóc by było mniej problemów z kolanem, jednocześnie były aż 3 kontuzję operacje kolana zanim się to udało, a to już bardzo mocno osłabia kolano, moim zdaniem wyszło nawet gorzej z uwagi, że były potrzebne dodatkowe operacje(jednak nie jestem lekarzem + tylko mamy szczątkowe informacje o tych operacjach i dlaczego potrzebny były aż 3)

9

@kuba1794 Bardzo podobny uraz związany z łąkotką w kolanie. Sposób leczenie różny, u Kimmicha została wycięta by mógł szybicej wrócić do gry + mieć pewność by ta kontuzja nie wróciła. Jednak osłabia to kolano, więc raczej jest stosowane w przypadku już bardziej doświadczonych graczy, u Fatiego natomiast zrobiono operację by łąkotkę ocalić i miał wrócić po ok. 4 miesięcach, ale okazało się że nie pomogła 1 operację i potrzebnę były 3 , co przełożyło się na roczną przerwę, a i tak część łąkotki trzeba bylo wyciąć.

1

Pozwoliłem sobie porównać wyniki meczów bezpośrednich pomiędzy drużynami hiszpańskimi i niemieckimi w europejskich pucharach w ciągu ostatnich 3 sezonów + obecny sezon:
Sezon 18/19
Dortmund-Atletico 4-0
Atletico-Dortmund 2-0
Sezon 19/20
Atletico - Leverskusen 1:0
Leverkusen - Atletico 2:1
Barcelona - Dortmund 3:1
Dortmund - Barcelona 0:0
Lipsk - Atletico 2:1
Bayern - Barcelona 8:2
Sezon 20/21
Bayern - Atletico 4:0
Atletico - Bayern 1:1
Real - Gladbach 2:0
Gladbach - Real 2:2
Dortmund- Sevilla 3:2
Sevilla - Dortmund 2:2
Sezon 21/22
Barcelona - Bayern 0:3
Wolfsburg - Sevilla 1:1

Bilans łączny spotkań: 4-5-7(Zwycięzca La Liga/Remis/Zwycięzca Bundesliga)
Bilans bramkowy: 20-33(La Liga/Bundesliga)
W fazie pucharowej drużyny hiszpańskie walczyły 3 razy z drużyny niemieckimi, za każdym razie przechodziły dalej niemieckie zespoły.
La Liga ma najgorszy bilans meczów bezpośrednich ze wszystkich TOP5 lig przeciwko zespołom z Bundesligi.
Co ciekawe w tych latach nie doszło do starcia drużyn hiszpańskich z niemieckimi w Lidze Europy(dopiero teraz w czwartek zagra Betis z Leverskusen).

0

@barcowy1899 To może dorzucę np. Matsa, Kroosa, Gundogana, Rudigera, Rebic itd.
Teraz może wymienie kilku zawodników Premier League jak odnaleźli się poza Anglią-> Cou, E.Hazard, Bale, Eriksen, Ramsey itd. topowi zawodnicy w Anglii niedawno, czy wyszło im w innych ligach? Wszystko można dobrać pod tezę jak widać.

1

@FranekCastle https://sport.interia.pl/pilka-nozna/liga-mistrzow/news-paris-saint-germain-fc-barcelona-1-1-w-rewanzowym-meczu-1-8-,nId,5098405 - > "Ta sytuacja podcięła skrzydła Barcelonie, co z całą mocą pokazała druga połowa spotkania. "Blaugrana" dramatycznie wytraciła impet i oddała tylko jeden celny strzał. Próbę Sergio Busquetsa bez trudu wybronił jednak Keylor Navas." W obecnej edycji natomiast nie oddaliśmy żadnego strzału celnego - dane flashscore.



9

@Pawel13sz To ja tylko dodam, że ostatni celny strzał Barcelony w LM jest autorstwa Sergio Busquetsa miało to miejsce 10 marca 2021.

0

@Criss18Barca To głównie przez system głosowania który był stosowany(że głosowałeś tylko na 3 gracz) i np. jakbym miał głosować mogąc wybrac tylko 3 graczy w danym roku to mimo wszystko nie było roku, gdzie znalazłym miejsce dla Busiego. Inni gracze dostowali głosy, bo np. są popularni w jakiś kraju, a w Hiszpanii Sergio miał wielką konkurencję. Imho gdyby można głosowac np. na 10 graczy, to bardzo często byłby w TOP20.

3

@Rewolucja123 No wiesz nawet transfermarkt wycenia wartość reprezentantów Luksemburga na ok. 25mln, podczas gdy Boliwii na ok. 9 mln. Poza tym jak by nie patrzeć najlepszy piłkarz kadry Luksemburga - Barreiro jest o klasę lepszy niż jakikolwiek piłkarz Boliwii + wątpie żeby np. Boliwia przylątując np. Dublina potrafiłaby ograć Irlandię. Imho porównywalne drużyny ze wskazaniem na Luksemburg z uwagi na Barreiro.

0

@tobiasson92 Chyba że Albania dziś wygra, wtedy to pyrusowe będzie ich zwycięstwo na Wembley :)

0

@Hasszz Ty chyba nie masz pojęcia o czym mówisz. Tajwan nigdy wcześniej nie był niepodległym krajem przed tym jak Czang Kaj-szek uciekł na wyspę po 2 wojnie światowej. Na Tajwanie żyją chińczycy. Mówią po mandaryńsku(głównie), etnicznie czy kultorowe to są chińczycy. Nie można tego porównywac w ten sposób. Jak szukasz takich porównań to możesz cofnąć się do czasów gdy np. Teksas był niepodległy i pod wpływem nacisków USA został wcielony do kraju. Gwarancje bezpieczeństwa miał wtedy od Meksyku ale to też nie pomogło. Prędzej czy później i tak Chiny się zjednoczą podobnie jak robiły to USA(głównie w XIX wieku), Niemcy(połączenie RFN i NRD), Wielka Brytania(zlikwidowanie niepodległości Szkocji, czy Walii) itd.

0

@barcelonaLM A co w tym złego? Które ważne państwo na świecie uznaje w pełni niepodległość Tajwanu? Zdecydowana większość uznaje ją za niezależną prowincję, tak jak kiedyś HK(do czasu aneksji).

2

@Rudaa11 TOP3 wsród francuskich piłkarzy XXI wieku, TOP30 piłkarzy XXI wieku. Bardzo dobry piłkarz, minimalnie poniżej ścisłego topu.

2

@patrykzmc2000 Po co? To proste po kasę, u nas tyle nie dostanie, co może dostać w MU.

1

@Comentateiro Czyli mówisz, że jest 66,6% szans że będzie gorszy trener lub na takim sam poziomie, a dodatkowo zapłacimy nie małą odprawę?

0

@Janas11224 Jakie źródło danych? Wyniki nie zgadzają się z tym co prezentuje np. whoscored tam np. Iniesta tam od 2009 ma 89,5% podań celnych średnio(choć tam brakuje danych z Japonii), skolei np. Arteta ma 90%(Arteta ma ponad 10k podań).

0

@Kusco15 A nie jest tak, że Barcelona w ciągu ostatnich 5 lat wydała najwięcej na transfery tzn. > 1mld euro? Czy nie jest tak, że mimo że szejkowie są już od wielu lat w PSG czy City to te drużyny dalej nie wygrały LM i były tylko 1 raz w finale? Czy oszczędny w transferach i pensjach Bayern nie jest topową drużyną? Czy uważasz że tylko kasa decyduje o wynikach?

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?