priest9999
Dołączył/a: marzec 2020
3 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@michal26 Ja chciałbym najpierw usłyszeć(co pewnie nigdy się nie stanie) czy Lewis dostał informację że Max musi go przepuścić + kiedy Merc został poinformany przez sędziów że Max musi oddać pozycję. Jeśli Lewis wiedział o tym i zespół że Max musi oddać pozycję kara powinna byc sroga, jeśli natomiast nie wiedział o Lewis a np. wiedział zespół to musi byc spora kara dla zespołu za nieprzekazanie tej informacji do kierowcy. Co do kary samej moim zdaniem jeśli kogoś karac to na pewno LH, ale tutaj rodzaj kary moim zdaniem zależy od tego czy mógł się spodziewać tej sytuacji. Na pewno kara(niestety) musi byc zgodnie z przepisami albo dodany czas wyścigu albo przesunięcie na start. Najczęsciej dodatkowe pola na start to gdy kierowca nie może ukończyć wyścigu, w przeciwnym wypadku dodają czas kierowcy w ramach obecnego wyścigu. Tutaj mam zgryz ile to by miało byc sekund i tego szczerze mówiąć nie mam nic do porównania, żeby móc ocenić ile coś podobnego może kosztować.
0
@Amigo_Blanco Ale zdarzenie miało miejsce na 38 okrązeniu, potem 2 okrązenia jechał przed Lewisem i rozmowy o zmianie miały miejsce na 42-43 okrązeniu. Przecież gdyby zjechał od razu na 38 okrązeniu to różnica była >25s więc spokojnie by wyjechał przed Oconem. Problemem było, że czekali kilka dodatkowych okrązeń.
0
@mekston Moim zdaniem Rosberg był bardzo dobrym kierowcą, co potwierdza wiele statystyk dotyczące jego dyspozycji. Bez wątpienie Rosberg był znacznie lepszy niż wiele partnerów zespołowych typu Webber, Barrichello, Bottas etc. Rosberg pokazywal spore umiejętności przed tym gdy pokonywał MSC jako partnera zespołowego(oczywiście Schumi miał swoje lata i miał przerwę od startów, ale to zawsze był absolutny GOAT wszechczasów). Moim zdaniem Hamilton jest poza TOP5 wszechczasów i nawet mu nie kibicuje ale twierdzenie że każdy wygra w Mercu mnie troche śmieszy, bo tak samo mówiono o Ferrari a po odejściu Schumiego zdobyli jeden tytuł. Osobiście powiedziałbym, że gdyby w Mercu był np. Russell zamiast Hamiltona w tym sezonie to Max byłby już mistrzem.
6
@KrychaFCB Akurat teoria spiskowa z Russellem mnie rozbawiła :) Oczywiście że Merc jest najszybszym bolidem w tym momencie. Uważam jednak że to nie jest tak, że wsadzisz w fotel np. Mazepina i będzie on wygrywał w Mercu. W sumie w Redbullu dośc podobnie niby auto szybkie a jednak ani Gasly,Albon czy Perez nie są w stanie zbliżyć się do Maxa, podobnie jak Bottas do Hamiltona w Mercu.
0
@michal26 Nie było żadnej kary po Belgii, nawet za próbę pobicia po wypadku ;). W sumie z takich sytuacji to też jeszcze Schumacher-Montoya w Monako mi się przypomniała gdzie jadąc za SC Montoya władował się w Schumachera po tym gdy ten przyhamował -> efekt brak kar. Co do tej sytuacji z dziś osobiście nie pamiętam przypadków w ostatnich powiedzmy 5-10lat czegoś podobnego, więc trudno powiedzieć co będzie, bo przepisy kiedys pozwalały na bardzo dużo.
0
@PawkoFCB Przecież wygrali z Jagą ostatnio, nie jest źle, maja szansę wciąż na utrzymanie.
0
@michal26 A widzisz mi to bardziej przypomina Belgie. Jest wyścig Coulthard zwalpia(odpuszcza gaz, jak wynika z telemetrii) i Schumacher wpada w jego tył. Moim zdaniem w Baku był SC i dotknięcie boków bolidu, imho bardziej podobne to jest moim zdaniem do Cou-Schumacher niż Ham-Vettel, ale każdy może mieć swoje zdanie)
2
@Ascend Serio porównujesz zrównanie się z bolidem za SC i celowe wjechanie w niego do tego co dziś było? Już Coulthard vs Schumacher w Belgii było bardziej podobne
1
@Zawsze_Wierny Najpierw Prost wjechal w Senne i zdobył tytuł, potem Senna w Prosta rok pózniej i zdobył tytuł, potem w Adelajdzie Schumi w Hilla i tytuł dla Schumiego. W 97 się to zmieniło bo po tym jak Schumi wjechał w Villeneuve to dostał DSQ z całych mistrzostw, także wszystko możliwe.
3
@MesQueUnClub96 W jaki sposób chcesz ich ustawić by oddał miejsce za Hamiltonowi, a jednocześnie być przed Oconem?
0
@Chaoss Tylko w tym sezonie dostał 3 kary za wyprzedzanie poza torem 2x Austria + 1x Monza, ale z drugiej strony Raikonnen w Austin mógł wyprzedzać poza torem i nie było kary + dużo innych sprzecznych decyzji w tej sprawie w tym sezonie, także maszyna losująca coś wylosuje.
0
@Emhyr Pozwolę sobie niezgodzić, uważam że w tym sezonie duży % naszych bramek to wrzutki. Z Villareal gol De Jong to właśnie kąśliwe piłka z lewej strony od Alby. Oba gole z Dynamem to wrzutki w Kijowie na Fatiego, w Barcelonie na Pique po stałym fragmencie(choć tutaj nie wrzucał Depay, a nie skrzydłowi), z Celtą 2 bramki po dograniach Alby z lewej strony itd.. Jak sobie rozłożysz bramki Barcelony w tym sezonie i odejmiesz karne to wyjdzie że 30-40% to dogrania z bocznych sektorów, jest to niezły procent biorąc pod uwagę warunki fizyczne napastników.
0
@Kamiloza91 Wague - kot w worku, chłopak od roku nie grał w piłkę, bardzo trudno powiedzieć na jaki poziom może wejść. Atak musiałby się perfekcyjnie zgrać by móc o coś walczyć. Trochę wróżenie z fusów.
5
@avexavi Udany jesteś :)
5
@avexavi Potężne Sociedad z nami ostatnie 3 sezony: 2:2, 0:1, 1:6, 1:2, 2:4. Na 5 meczów w lidze tylko 1 remis, rzeczywiście same mecze życie z nami :)
0
@udarpawarotam Z drugiej strony przeciwnicy marnowali też kilka setek np. Seferovic, czy zawodnicy Espanyolu(poprzeczka+ słupek). Na pewno gramy w obronie teraz solidnie, ale co mecz przeciwnik stwarza sobie kilka okazji i nie nazwał bym tego imponującą obroną.
0
@mekston Zawsze może być jak z Leclerciem w Monako, że RedBullowi nie uda się naprawić bolidu, bo sprawdzą tylko jedną stronę bolidu :)
2
@Kgorecki2500 Ale hipokryzja najpierw się wstrzymują przy głosowaniu za KPO, a teraz płaczą że Polska nie ma pieniędzy. Przypomina mi to ludzie, którzy nie chodzą na wybory, a potem płaczą że w Polsce jest źle.
0
@BARCA1899Messi Limity zarobków, już trudno było by móc zatrudnić Xavi + sztab by zmieścić się w limitach. Najpierw Laporta musiałby zrobić tournee po piłkarzach kto zgodzi się na obniżkę zarobków, chyba że liczymy na cud typu kupiec na Umtitiego.
0
@Emhyr Ewentualnie TAA i końcu prawa obrona będzie załatana :)
0
@Tasde Było mnóstwo kwiku na Modricia w PL, chociażby Borek że Ronaldo okradziony itd. W komentarzu chciałem tylko pokazać że dotychczas nigdy CA nie traktowane na poważnie tzn. najlepsi piłkarze danego turnieju notorycznie byli całkowicie pomijani do jakichkolwiek nagród, a głosujący zwracali uwagę tylko na Euro+Mundial jako jedyne liczące się trofeum reprezentacyjne. Ciekaw jestem, czy CA 2024 będzie traktowana jako poważne trofeum.
0
@Kamiloza91 Wiesz od lat było przekonanie że CA nic nie znaczy i teraz jest trudno sie z tym pogodzic niektorym. Przykładowo Alexis Sanchez w 2016 48 G/A, 2 miejsce w lidze z Arsenalem + wygranie CA z Chile. Efekt poza 30 w rankingu ZP. Teraz mamy chyba 1 przypadek w historii plebiscytu ZP, że zwyciezca CA dostaje Złotą Piłkę.
Edit:
2 przypadek w historii jedynie Kaka w 2007 wygrał ZP + CA.
0
@QUNJ No wiesz Van Dijk dał Messiego na 1 miejscu, co biorąc pod uwagę minimalną różnicę pomiędzy nimi jest godne podkreślenie, więc przyzwoicie byłoby zrobić podobny ukłon w drugą stronę.
0
@BajteR Bramki w tym sezonie ligowym:
Luuk de Jong - 1
Lionel Messi - 1
Luuk De Jong = Lione Messi
Gdzie Złota Piłka dla Holendra :)
0
@Gaz Nie powiedziałbym że powiedzieliby że to było zasłużone zwycięstwo. Niemcy cały mecz przeważali, mieli bardzo duże posiadanie piłki, Argentyna tylko(niektórzy powiedzą aż) kontrowała i nawet celnego strzału przez 120 minut nie potrafiła oddać. Trochę to przypominało mi mecze Barcelona-Inter w 2010 w półfinale LM czy Barcelona-Chelsea 2012 w półfinale LM. Jedna drużyna posiadanie piłki, druga nastawiona na kontry i bronienie. Osobiście preferuje pierwszy styl gry drużyny i trudno mi doceniać szczelny autobus.
0
@AlicjaFCB Moim zdaniem jeśli się potwierdzi że mają głosować tuż po MŚ w grudniu, to większość głosujących spoza nazwijmy to "piłkarsko rozwiętych krajów" będzie głosować na piłkarza który dostanie nagrodę najlepszego piłkarza mundialu. Wynika to z tego, że będą lepiej kojarzyć to co widzieli na przestrzeni ostatnich dni, niż to co było np. w czerwcu. Osobiście widze bardzo nikłe szanse niestety.
0
@AlicjaFCB W 2022 są MŚ, będzie bardzo trudno Robertowi o sukces z repką, a bez tego jest bez szans.
0
@QUNJ Powiedziałbym że np. brak Van Dijka w 3 jest bardzo dziwny, biorąc po uwagę jaki sezon wtedy rozegrał i wpychanie np. Ronaldo co nic nie wygrał przed niego jest dziwne, ale to tylko jakiś przykład.
0
@BarcaInfo Wiesz jak to jest Lewy głosuje po znajomości na Mullera, Neuera itd. Skolei np. Messi w 2019 na trójkę Mane,Ronaldo,De Jong. Nie brałbym na poważnie głosów piłkarzy.
0
@Janiama Dużo zależeć będzie w przyszłym roku od zasad głosowania ZP. Jeśli zamkną je w połowie października tak jak w tym roku(czyli przed MŚ) to szanse Roberta znacząco wzrosną. Jeśli przełożą głosowanie na po MŚ, to wygra razej najlepszy piłkarz MŚ, choć to gdybanie narazie.