0

@karol130197 Na 99%, mecze w środku tygodnia w LaLiga są grane od wtorku do czwartku. Co więcej jeśli dojdziemy do półfinału LE to nasz mecz może byc tylko w środę lub czwartek(wtorek odpada). Dokładny termin będzie znany na ok. miesiąc przed meczem.

0

@karol130197 Nie ma jeszcze ostatecznej daty, wiadomo że mecz będzie od wtorku do czwartku(10-12.05)

0

@BlaseR9 Ja tam myślę, że mecz Bayernu będzie znacznie bardziej otwarty, dużo więcej się będzie działo. Mecz Realu z Chelsea to bardziej szachy i ustawianie się pod kontry. Ja wolę zobaczyć meczyk, gdzie coś się dzieje.

0

@Kgorecki2500 To jest taka bzdura że szok. Zakładając że wieku 18-60 w PL jest ok. 10mln mężczyzn i że każdemu wtedy przysługiwałoby prawo do rekompensaty za utratę dochodów z pracy(analogicznie jak pracująćy rezerwista wezwana na ćwiczenia) to koszt takich ćwiczeń jest ogromny dla budżetu państwa. Wystarczy przemnożyć średnie wynagrodzenie 5k przez 10mln osób daje to 50mld. Nawet rozkładająć to na 3 lata to będzie bardzo dużo, dodatkowo jeszcze trzeba utrzymać te osoby w jednostce wojskowej zapewnić jedzenie itd. Taki pomysł to zwykły populizm, Polski nie stać na to.

1

@Emhyr Tutaj zestawienie największych naszych okazji:
0-1 Auba first goal vs Real Madrid xG 0.53
0-2 Ronald Araujo goal vs Real xG 0.14
0-3 Ferran Torres goal vs Real xG 0.36
0-4 Auba second goal vs Real xG 0.56
12th minute Auba chance vs Real xG 0.51 (saved by Courtois)
46th minute Ferran Torres chance vs Real xG 0.45 (shoots wide)
58th minute Auba chance vs Real xG 0.47 (wide)
73rd minute Dembele chance vs Real xG 0.51 (shoots wide)

0

@Emhyr W zasadzie pod względem okazji strzeleckich to te 2 mecze były zbliżone. Wystarczy spojrzeć na statystykę xG(expected goals):
Bayern - Barcelona (5.36 - 1.02)
Real - Barcelona(0.64 - 4.30)
Jak widać główna różnica pomiędzy meczami to znacznie większa skutecznośc obu drużyn w Lizbonie.

8

@GeneralXavi Mi skolei podoba się komentarz w stylu 1+2, gdzie komentator 1 jest odpowiedzialny za emocje, a 2 właśnie taki ekspert z ciekawymi informacjami, analizami itd. W roli właśnie takiej 2 Ćwiąkała moim zdaniem świetnie się sprawdza i jest ścisłym topem w roli eksperta, znacznie bardziej go wolę od wszelkich byłych piłkarzy których też upycha się do tej roli.

1

@TheNekro94 Pique to nawet ma więcej unikalnych trofeów od Busiego np. Mistrzostwo Anglii.

0

@agaFCB Tak, dokładnie było czy Bóg może stworzyć taki kamień którego sam nie podniesie :)

0

@El Plutoninho Ja tam nie mam pewności czy Xavi nie kombinuje by spróbować zagrać Araujo na PO, żeby Viniego wyłączyć.

0

@Janas11224
- Depay nikt nie da za niego 40mln, bo ma roczny kontrakt. Ja uda się uciągniąć 15-20mln to max, więc imho raczej powinien zostać
- Pozbyć się Braitha, Neto, Mingueza, Puig, Lenglet, Trincao(najlepiej wymiana za Traore, a jak sie nie uda, to gdzieś indziej trzeba się go pozbyć)
- Nie nabierać się na Dembele, Roberto i pozbyć się ich
- wypożyczyc Balde

7

@LaRoja 40 mln za zawodnika z rocznym kontraktem?

0

@Pogba Niby tak, ale ogórki zazwyczaj stawiają autobus, więc szybkośc nie będzie aż tak dużym atutem, jak przeciwko zespołom co spróbują zagrać piłką czy wyjść pressingiem.

0

@maroon Stopy procentowe w strefie Euro i Polsce. Może też wpływać rating danego kraju z daną walutą gdy się zmienia. Może wpłynąć sytuacja geopolityczna np. kryzys na Ukrainie wpłynął na swapy.

0

@LaRoja Niewypłacalnośc oznacza brak możliwości spłaty własnych długów wskutek czego:
1. Nie będzie spłaty obligacji
2. Najczęsciej w takim momencie rząd mrozi środków obywateli w bankach krajowych i ustawia bardzo niski limit wypłat miesięczny.
Potem następuje niewypłacalność. Środki obywateli przepadają na państwo(jakiś % z nich np. 70-80% zazwyczaj). Obligacja tak jak pisałem przepadają. Skutekiem jest redukcja długu, ale jednocześnie kraj by wziąc nowe pożyczki będzie musiał bardzo dużo płacić bo będą mieć niski rating.
Dodatkowo oczywiście obniżki wszelki wydatków publicznych do minimum typu obniżki emerytur/budżetówka itd.
Najczęściej gdy kraj bankrutuje to pomaga MFW by udzielić kredytów na najpotrzebniejsze wydatki + kontroluje proces upadłość patrz np. Argentyna. Jednak Rosja to całkowicie inny kaliber i skutki są bardzo trudne w przewidzeniu i czy MFW pomoże to niewiadomo.

0

@maroon Po 365 dniach broker Ci automatycznie ją zamknie i otworzy taką sama na nowo po aktualnym kursie wtedy o ile saldo pozwoli. Nie kojarzę żadnych dodatkowych zapisów.

0

@maroon Dochodzą do tego spready. Otwierająć pozycję długą czyli w parze EUR/PLN grając na spadek złotówki kupujesz po cenie ask. Natomiast sprzedajesz bo cenie bid. Różnica między nimi to ten spread(zazwyczaj będzie około 0.002).W drugą stronę analogicznie jak otwierasz krótką to najpierw bid, a kupujesz potem po ask. Natomiast uważałbym bardzo na CFD jak się w pełni nie rozumie ryzyka tam, bo można skończyć z ujemny saldem(tzn. że wartośc depozytu będzie mniejsza niż strata) z uwagi na mechanizm dźwigni.

0

@pioz123 Myślę że dziś zobaczymy Depaya w miejsce Auby i Erica w miejsce kogoś ze stoperów. Reszta składu jak u Ciebie.

0

@mateusz_mdj10 Dlaczego fatalne podania? Wczoraj zagrał 4 kluczowe podania, ma asystę do Mbappe, przy bramce na 2:0 też on podawał, ale był spalony.

0

@kazbychu Mats byłby jechany nawet za bramkę Mbappe że wpuścił strzał w krótki róg, a co dopiero jakby zrobił to co Włoch z PSG.

1

@patrykppp17 W aptekach powinny być po 5-6zł.

12

@Sysia11 Jeśli ktoś się martwi że Ukrainka bez znajomości polskiego i bez doświadczenia w pracy na naszym rynku i często w danym zawodzie może go wygryźć z pracy lub wygrać z nim walkę o pracę to źle świadczy o Polaku, bo albo jest beznadziejny w robocie, albo nie chce mu sie pracować.

1

@osa91 A może czytanie ze zrozumieniem w gronie zdecydowanych wyborców Konfa ma 11%, nie oznacza to że w gronie wszystkich wyborców tyle ma, bo spora część osób nie jest zdecydowana na kogo zagłosować ma i najczęściej niezdecydowane są osoby z centrum.

0

@RomanHoffer To ile odkładasz miesięcznie to jedno. Tutaj możesz obliczyc na podstawie samej inflacji te 2750 jak kolega wyżej pisał. Dochodzi jednak do tego słabnąca złotówka i na jakim poziomie względem innych walut się ustabilizuje. Najważniejsze jednak nie jest to ile miesięcznie odkładasz, ale jakimi oszczędnościami już teraz dysponujesz. Jak np. masz 300k i zarabiasz na nich powiedzmy 5% rocznie to niby po roku masz 315k, ale uwzględniając inflację 10% to wyjdzie Ci że masz 283,5k więc straciłeś 17k, które musisz dodać do kwoty którą oszczędzasz, w tym przypaku byłoby to dodatkowe 1,4k miesięcznie. Dlatego w tym wszystkim jest najważniejsze co robisz z pieniędzmi które masz i ile na nich zarabiasz względem inflacji, zwłaszcza jeśli masz ich sporo + w jakiej walucie trzymasz oszczędności.

6

@Shado Jeszcze nie ten moment, fizycznie Alves, Pique, Busquests są zbyt słabi by wytrzymać 90m przeciwko takiemu zespołowi jak City. Imho podobnie by to wyglądało jak z Bayernem. Walka w 1 połowie, a 2 połowa do zapomnienia. Motoryka jeszcze nie ta.

5

@JimMorrisonFCB Ja się boję w tym wszystkim że traktowanie Putina jako racjonalnego człowieka powoli traci sens, co bierze w łeb wszelkie analizy.

1

@JimMorrisonFCB Chodzi o to że jak rządził Kaddafi to Nato powołało się punkt w regulamienie że bezpieczeństwo lotów jest nadrzędne nad integralnością terytotiąlnią Libii bo bezpieczeństwo ludności cywilnej jest nadrzędnej, więc w toerii jest paradoks, parodkos który może prowadzić do 3 wojny światowej, bardzo chciałbym uniknąć tego.

0

@JimMorrisonFCB Na tej samej podstawie jak Nato zamknęło przestrzeń powierzną nad Libią.

5

@eosz Wartość pieniądza nie odzwierciedla siły gospodarki danego kraju. Przykładowo chiński yuan, czy japoński jen są znacznie tańsze od złotówki i jest to celowe działanie mające na cel wzmocnienie eksportu. Kraj celowo wpływa na taką a nie inna wartość pieniądze. Przykładowo rial omański skolei jest jedną z najdroższych walut i kosztuje teraz ponad 11zł i nie czyni to Omanu najlepszą walutą świata. Taka a nie inna wartość pieniądza ma duże znaczenie w strategii danego kraju polegającej na relacji import/eksport danego kraju. Wartośc rubla białoruskiego spadła bardzo znacząco w perspektywie 5 lat względem złotówki z 2,12 do 1,44 teraz i to pokazuje skalę kryzysku na Białorusi.

2

@TheNekro94 Pamiętasz że Pep potrafił kapitalnie posprzątać gówno które Rijkaard zostawił po sobie?. Potrafił pożegnać się na start z Ronaldinho, Deco i postawić na młodszych. Efekt -> Na wiosnę Rijkaard w 19 meczach ligowych zdobył 26 pkt, przychodzi Guardiola i robi od razu 50pkt w pierwszych 19 kolejkach. Reszta byla historią. Xavi kapitalnie zaczął, ale Pep to GOAT.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?