priest9999
Dołączył/a: marzec 2020
3 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
@Cule1234 Zwolennicy Barcy Koemana to ukryci fani Realu, wiedzą że z nim zespół się nie mógł rozwijać i Real miał zapewnioną przewagę w Hiszpanii. Teraz jest Xavi i optyka się zmieniła(zwłaszcza po 0:4, które jest solą w oku dla niektórych).
1
@messi564 Czy znasz jakiś czołowy zespół, który rotuje 5 ŚO, tak żeby ten 5 ŚO zagrał chociaż 500 minut w sezonie? Moim zdaniem nie da się utrzymać rotacji 5 ŚO i klub powinien zainwestowac w inne pozycje. 5 ŚO ma sens tylko gdyby Xavi planował grę na 3 ŚO i zmianę systemu gry.
12
@Katalonbar Problemem Ajaxu nie jest brak petrodolarów, a fakt gry w lidze holenderskiej która generuje mało zainteresowania w porównaniu do gry w czołowych ligach. Przekłada się na to niższe kontrakty sponsorskie a w konsekwencji konieczność sprzedaży piłkarzy. Moim zdaniem dopóki ktoś nie wpadnie na pomysł gry Barcelony w jakieś lidze katalońskiej to nie potrzebujemy szejków jako właścicieli, choć nie ucieknimy przed kontraktami sponsorskimi.
0
@hefaj6 Moim zdaniem ceny nieruchomości nie będą spadać przez najbliższe 2-3 lata. Co stanie się później to bardzo trudno przewidzieć, bo zależy od wielu czynników jak wojna się potoczy na Ukrainie, co z łańcuchami dostaw itd. Największą szanse, żeby maleć mają większę mieszkania, bo trudniej będzie o większą zdolność kredytową, natomiast małe mieszkania/kawalerki będą bardziej rosnąc, bo zdolnośc kredytowa wielu pozwoli tylko na mniejsze mieszkania więc tutaj będzie spory popyt wobec niewielkiej podaży.
13
@AmigoBlancos Z tą największą wtopą to się nie zgadzam. Ramos nie dał nic PSG, ale nie kosztował ich nic poza kontraktem. Skolei w Anglii Grealish i Lukaku kosztowali +100mln i dają bardzo niewiele swoim zespołom, więc mimo że Ramos daje jeszcze mniej to jednak koszta były znacznie mniejsze.
0
@Emhyr Na papierze niby nie ma złych zawodników, ale wciąż obrona jest znacznie słabsza od obrony Chelsea, City czy LFC. Który z zawodników United miałby tam pewne miejsce w składzie? Może Shaw, a i tak byłoby mu ciężko. Atak w MU to Ronaldo(37 lat) + Sancho + Rashford. Elanga bardzo młody, Greenwood w więzieniu to kto im tam został? Muszą liczyc na zbudowanie Sancho i Rashforda. Pomoc niby dobra, ale Pogbie kontrakt się kończy, Matic odchodzi. Zostają im Bruno, McTominay i Fred. Ja naprawdę nie widzę by ten skład miał walczyć o mistrza z City, LFC czy Chelsea bez bardzo dużych wzmocnień. Na pewno jednak ten skład jest wciąż dużo mocniejszy niż Arsenalu czy Tottenhamu i powinno im wystarczyć na papierze na TOP4, tylko czy jest to ambicją United?
12
@barcelonaLM Ale ilośc pasażerów się regularnie zwiększała w latach 2015-2019. Z 280mln w 2015 do 335mln w 2019. Przecież oczywistym jest, że w 2020 i 2021 ilośc pasażerów znacznie zmaleją, gdy szkoły były długo zdalnie + była praca zdalna w znacznie większej ilości niż wcześniej. O co chodzi w czepaniu się liczby pasażerów?
1
@messi564 Ja uważam, że wprowadzenie nowych zasad zmniejsza szanse Mane czy Salaha na ZP. Teraz głosowac będzie tylko 100 pierwszych krajów z rankingu FIFA i Europa tam ma dużą przewagą. Historycznie patrząc gdyby głosowało tylko 100 pierwszych krajów z rankingu FIFA wcześniej to ZP miał już m.in. Lewandowski czy Van Dijk. Dzieje się tak, ponieważ Europa głównie głosuje na swoich. Natomiast w głosy w Afryce często się dzielą między Mane i Salaha więc fakt, że obaj są mocni im nie pomaga, bo głosy są podzielone. Moim zdaniem nowe zasady bardzo mocno premiują Europę, stąd stawiam na Benzemę w tym roku że dostanie ZP.
2
@Cule1234 Trener może zrezygnować z doświadczenego zawodnika na rzecz młodszego jeśli ma realne zastępstwo. I porównuje to na pozycji np.:
- nie zrezygnuje z Zatorskiego mimo słabszego sezonu, bo trudno go skreślić z kadry i zostać tylko z Popiwczakiem i innymi młodymi zawodnikami typu Szymura na libero. Naturalnym jest więc, że na wszelki wypadek w szerokiej kadrze będzie Paweł, choć raczej 1 w tym sezonie będzie Popiwczak
- można zrezygnować z Nowakowskiego, bo mamy środkowych doświadczonych i mających jeszcze sporo gry przed sobą np. Bieniekj, Huber, Kochanowski. Więc w zasadzie Nowakowski mógł walczyć z Kłosem o miano 4 w drużynie, ale z uwagi na jego problemy zdrowotne jest to zrozumiała decyzja
- trudno zrezygnować z Kurka, bo zarówno Kaczmarek oraz Muzaj nie sprawdzili się w kadrze i doświadczony Kurek jest potrzebny kadrze
- jeśli chodzi o rozegranie to Drzyzga walczył z Łomaczem o miano doświadczonego w kadrze i to Łomacz grał lepszy sezon od Drzyzgi
Trener porównuje zawodników na danej pozycji, a ilośc doświadczonych w całej drużynie to tylko dodatek.
Dla mie te decyzje są w pełni zrozumiałe.
10
@DaPidejpi Dorzuciłbym porażkę 0:3 z Juve(i to Juve Pirlo) u siebie w LM 20/21. Ostatnia kolejka w grupie żeby zająć 1 miejsce nie może przegrać więcej niż 2 golami i przegrywamy. Skutek losowanie z 2 miejsca i mecz z PSG.
6
@Bogan To żeby wybiórczo nie żonglować to zestawienie meczów bezpośrednich hiszpańskich drużyn z niemieckimi z ostatnich lat:
Sezon 18/19
Dortmund-Atletico 4-0
Atletico-Dortmund 2-0
Sezon 19/20
Atletico - Leverskusen 1:0
Leverkusen - Atletico 2:1
Barcelona - Dortmund 3:1
Dortmund - Barcelona 0:0
Lipsk - Atletico 2:1
Bayern - Barcelona 8:2
Sezon 20/21
Bayern - Atletico 4:0
Atletico - Bayern 1:1
Real - Gladbach 2:0
Gladbach - Real 2:2
Dortmund- Sevilla 3:2
Sevilla - Dortmund 2:2
Sezon 21/22
Barcelona - Bayern 0:3
Wolfsburg - Sevilla 1:1
Sevilla - Wolfsburg 2:0
Bayern-Barcelona 3:0
Betis - Leverkusen 1:1
Leverkusen - Betis 4:0
Villareal - Bayern 1:0
Bayern - Villareal 1:1
Frankfurt - Barcelona 1:1
Barcelona - Frankfurt 2:3
Bilans łączny spotkań: 6-8-10(Zwycięzca La Liga/Remis/Zwycięzca Bundesliga)
Bilans bramkowy: 28-47(La Liga/Bundesliga)
Od kiedy wprowadzono VAR w futbolu hiszpańskie drużyny mają bardzo duże problemy z niemieckimi w bezpośrednich meczach i mają znacznie gorszy bilans.
2
@Janiama Słabiutki sezon klubowy Nowakowskiego. Wyglądał w meczach bardzo źle, z Projektu już Wrona lepiej grał, choć i tak słabo. Bardzo duże zaskoczenie w kadrze to Kwolek, Urbanowicz, Orczyk i Szymura(libero). Co do Drzyzgi zrozumiała decyzja, jeśli chcemy mocniej postawić na Janusza + dać szansę Firlejowi to brak Drzyzgi jest zrozumiały, zwłaszcza że tez wyglądał gorzej od Łomacza w tym sezonie. Zaskoczenie to Kozub, który dopiero niedawno dostał więcej szans na grę w Treflu.
1
@MesQueUnClub96 Eintracht doprowadził Bayern do zwycięstwa w LM. Ogranie Bayern 5-1 -> zwolnienie Kovaca -> Flick -> LM. Także spoko ekipa. Kto wie co przyniesie to Barcelonie.
0
@Chaoss Może Villareal > Barca?
0
@Emhyr Dzięki socios przynajmniej nie będzie mógł szejk przyjśc i kupić całego klubu.
1
@kiper09 Wystawmy Minguezę będzie zabawniej :)
1
@Coutinho007 Czyli kogo byś wystawił? (Jesus jest zawieszony za kartki) Sterlinga?
0
@dawidw4 PSG :)
2
@DonMatteo901 Musiałoby Hoffenheim mieć sezon życia. Jednak jak już to mogli by dojść do pólfinału LE/LK. Wtedy rekord byłby praktycznie nie do pobicia - 3200 mieszkańców :)
3
@Kgorecki2500 Melenchon jest tak samo proputinowski jak Le Pen. Otwarcie popiera m.in. anekcje Krymu, potem krytował sankcje UE przeciwko Rosji itd. Ciekaw jestem tej drugiej tury, co zrobi jego elektorat.
0
@Janas11224 A kurs na awans MC równy 1.1 jak oceniasz? City owszem było znacznie lepsze od Atletico, ale mimo wszystko jadą z 1 bramkowym prowadzeniem do Hiszpanii. Aż tak są słabe hiszpańskie zespoły, że kursy na City i Bayern są tak malutkie.
0
@Roobo medialności
0
@PodkarpackiKibic Valverde gra dużo ostatnio, podstawowy skład w najważniejszych meczach tpyu PSG, Chelsea. W lidze podstawa z Barcą, Majorką, Alaves, Villareal. Przez ostatnie 2 miesiace tylko 2 razy ława Celta i Rayo, czyli naturnalna rotacja.
0
@Ghotti Moim zdaniem dla rozwoju Ferrana dobrze że najpierw trafił do Pepa. Wtedy w Barcelonie byli Messi, Griezmann i długo dostępny był Dembele. Możliwe że dostał by mniej szansy gry niż w Anglii. Szkoda tylko że finansową Barca straciła, choć imho sam piłkarz na tym zyskał pod kątem rozwoju.
1
@koziar Akurat Schumacher przechodząc do F1 był mistrzem F2 w 2020, czyli to samo co Piastri zdobył w 2021. Nawet zespół był tem sam w którym jeździli w F2. Nie wiem na jakiej podstawie można twierdzić że Piastri > Schumacher.
0
@tristan87 Wczoraj wrzucał taką statystykę na 10 meczów w Niemczech od czasów gdy Pep zaczął trenować Barcę to wygraliśmy tam zaledwie 2 mecze. Traciliśmy punkty m.in. z Bayernem, Dortmundem, Leverkusen, Stuttgartem i teraz doszedł Frankfurt. Zdecydowanie łatwiej nam się gra w Anglii czy we Włoszech.
1
@BoreekxD @JohnA I niestety statystyki się sprawdziły. Trudno powiedzieć z czego to wynika, ale Barcelona kompletnie nie radzi sobie w Niemczech. Mamy zdecydowanie lepsze bilanse w Anglii czy we Włoszech. Natomiast mecz w Hiszpanii to powinna byc formalność dla nas - tak wynika ze statystyk :)
1
@ToWinaSedziego Zastanawiałem się nad nim ale mimo wszystko jakieś te liczby robił w porównaniu z resztą dużo lepsze. Choć na pewno była to wtopa. W sumie też Neya można dorzucić bo kwota potężna, liczby nie najgorsze ale ilośc kontuzji + słabe mecze w LM(poza turniejem w Lizbonie) to spore rozczarowanie. Chyba tylko Mbappe się broni z transferów 100+
1
@ToWinaSedziego Generalnie jak popatrzy się na zawodników +100mln kupionych w ostatnich latach to dramat. Lukaku, Grealish, Cou, Dembele, Hazard itd... Trudno znaleźć dobre transfery +100mln.
3
@Kengo Tam Benzema jest kozakiem pod kątem skuteczności, dość powiedzieć o wczorajszych jego golach pierwsze 2 bramki to odpowiednio xG 0.03 i xG 0.11.