3

@DonMatteo901 On ma żonę rosjankę, dwóch synów tam urodzonych. Czy ma ich zostawić i wyjechać zagranicę?

2

@gaucho104 Różnica jest taka, że Leo podpisywał nowy kontrakt a nie go przedłużał, bo negocjowali w lipcu(już po wygaśnięciu kontraktu). Przecież np. Pique zszedł też o ponad 50%, gdy trzeba było zarejestrować Depaya i resztę. Gdyby Laporta i Leo chcieli to mogli to dogadać wcześniej i wtedy byłaby możliwość zejścia o dowolny %.

0

@FC1899Barca Oglądałem ten mecz i moim zdaniem Puchacz grał lepiej niż Bereszynski ktory go zmienił i nie popełnił tyle indywidualnych błędów co on. Tak samo Krycha grał lepiej od Szymańskiego który go zmienił. Można się przyczepić do 90% zawdoników kadry po tym meczu, a przywalasz się do tych których sobie upatrzyłeś na kozłów ofiarnych, mimo że nie wyglądali najgorzej z całej drużyny.

0

@FC1899Barca Przypadkiem nie było tak, że jak Puchacz i Krycha byli na boisku to było 1:1, a gdy grali ich zmiennicy dostaliśmy 5 bramek?

0

Komentarz usunięty przez użytkownika

0

@okiemtypera_lucaxx95 W obu drużynach mnóstwo rezerwowych gra, trudno obstawiać coś takiego.

0

@Ptasior Poza Hiszpanią na Euro.

1

@Sulimo Jest przyszłością, ale nie drażni Ciebie że 18-latek, mający rozegrane 1500 minut(w momencie podpisania kontraktu) w seniorskiej piłce dostaje takie pieniądze?

0

@Lionel_Messi10 Fati 6,5mln, Di Maria 2mln niezle :)

0

@tbas Inni czołowi bramkarze np. Ederson 1,17, Oblak 1,18. Myślisz że ich też pora się pozbyć z klubu?

0

@PatrychoO To trochę statystyk.
Alba vs Mendy vs Lodi vs Acuna (czyli podstawowi LO w La Liga Barca/Real/Atleti/Sevilla). Statystki na 90 rozegranych minut.
Odbiory: 1,52/1,32/2,33/2,38
Przechwyty: 1,64/1,56/1,84/1,58
Wyczysczenia: 1,24/1,28/1,41/1,11
Asysty: 0,28/0,14/0,22/0,12
Średnia ocena(Whoscorred) 6,99/6,93/6,47/6,96

Co z tego wynika? W lidze hiszpańskiej z czołowych drużyn tylko Lodi ma lepsze staty w defensywnie od Alby. Jednocześnie najlepsza średnia ocena + najwięcej asyst to wskazuje na Albę.

Dla porównania np. Alba vs nasz Dest(zagrał 21 meczy, więc chyba wystarczająco by wziąć go do porównania).
Odbiory: 1,52/2,36
Przechwyty: 1,64/0,89
Wyczysczenia: 1,24/0,67
Asysty: 0,28/0,13

Średnia ocena(Whoscorred) 6,99/6,76

0

@Katalonbar Hmm te dane minimalnie nie zgadzają się ze statami stąd https://fbref.com/en/players/6f51e382/Marc-Andre-ter-Stegen . Tutaj Matsowi wychodzi sumarycznie 1,07. Jego najlepszy sezon (17/18) to w lidze zrobił 0,76, czyli na poziomie Maignana z tego sezonu.

Edit: Jednak się zgadza 1,02 jest według wskaźnika(xG -> on uzwględnia karne), a 1,07 według PSxG(ono nie uwzględnia karnych). Mats dzięki obronie karnych nieco poprawił wynik.

1

@Bobo25 Ja to interpretuje jako wskaźnik xG przeciwnika/zdobyte bramki , ale może coś innego miał na myśli autor.
@Katalonbar Jak popatrzysz na okres odkąd Xavi jest trenerem to wskaźnik xG przeciwnika/zdobyte bramki spada do ok. 0,92. Mats odkąd jest Xavi gra dużo lepiej niż u Koemana na początku sezonu.

1

@barcanawieki Ciekawostka wartość kadry Boliwii według Transfermarkt to 14,7mln, podczas gdy Luksemburg to 25,8mln. Ciekawy byłby ich mecz bezpośredni.

3

@Bobo25 No to nie mówisz wtedy o płacy minimalnej, tylko o warunkach pracy ustalonych przez układy zbiorowe. To jest coś całkowicie innego, niż płaca minimalna ustalona przez rząd kraju wspólny dla całego kraju. Nie mam nic przeciwko, by w danym zakładzie widełki płacowe były ustalona ze związkami zawodowymi. Mam przeciwko, żeby PiS sobie wymyślał jaką chce płace minimalna. Równie dobrze mogą dać i 4k przed wyborami, bo czemu nie.

@Uukasz_93 Człowiek zawsze ma wybór, jak nie odpowiada mu dana pracę może znaleźć inną w innym mieście lub kraju. Przeciętny Amerykanin przeprowadza się 12 razy w życiu i nikt nie robi z tego wielkiego problemu.

6

@Bobo25 Czyli kraje jak np. Austria, Szwecja, Finlandia, Dania czy Włochy są nieszanujące się, bo nie ustaliły płacy minimalnej. Niezły wyzysk pracownika musi tam być, a nie czekaj...

2

@Tomix_83 Nieźli hiszpanie w tym Realu najpierw Casemiro, potem Valverde, teraz Vini. Niezła pakę będzie mieć Lucho w kadrze :)

0

@katalonczyk987 Polecam https://www.ulucyny.pl/ byłem 2 razy i było super, jedzenie jest tam kapitalne(zwłaszcza obiad).

1

@Ojciec5tkidzieci Fajne wzmocnienie, ogólnie Zawiercie wygląda bardzo dobrze w tym okienku. Poprawili najsłabsze pozycje czyli libero -> Danini(TOP) i środek mega solidny Rejno. Znak zapytania to zdrowie Tavaresa, bo Kozłowski nie daje jakości przy grze o najważniejsze cele. Drugi znak zapytania, kto będzie zmiennikiem w ataku za Konara, odejście Maliny może zaboleć, gdy Dawid złapałby zadyszkę, zwłaszcza że Zawiercie czeka dużo więcej meczy niż w zeszłym sezonie.

0

@Emhyr A mnie śmieszą te teksty dziennikarzy, że wynagrodzenie to nie problem. Potem okazuje się, jak w poprzednich dwóch okienkach że trzeba prosić piłkarzy o obniżkę zarobków, by jakkolwiek móc zarejestrować piłkarze. Dodajmy do tego, że Barcelona wciąz jest klubem który wydaje na całym świecie najwięcej na pensję(ok. 570mln) i mamy komplet, potem dziennikarze wymyslają, że wynagrodzenie to nie problem. Nawet jakby miał niski kontrakt np. w okolicach 5-6mln to wciąz dla wymogów rejestracji LaLigi to dużo.

17

@DaPidejpi Czy mógłbyś dać ranking województw według stopnia ciemnoty. Czy Podlasie to TOP1?

4

@FC1899Barca Dlaczego pełny etat w Niemczech jest liczony 178 godzin?. W Niemczech tydzień pracy ma 39h, a dni pracujących jest ok. 250. Co daje okolo 165h miesięcznie.

0

@KrwawiaceoczyVEB Owszem, tylko MU wie że Barca potrzebuje kasy, więc nie muszą płacić tyle ile by musieli zapłacić gdyby go kupowali od kogoś innego.
@hayek Nie są duże różnice w liczbach między Grealish a Raphinha. W sezonie 20/21 Raphinha miał 6g+9a. Grealish miał 6g+12a. W obecnym sezonie Raphinha ma lepsze liczby od Grealisha (14g/a Raphinha, wobec 6g/a Grealisha). Grealish był więcej warty, bo był anglikiem i tyle.

0

@Pilka_jest_okragla Grealish kosztował 120mln, to równie dobrze za Raphinha mogą wołać po 70mln. Tam mało znani zawodnicy typu Buendia potrafią chodzić po 40mln. Więc realnie mniej niż 50-60mln za Raphinhę nie będzie.

0

@Suzu To dlaczego sprzedajemy ponad 2 razy mniej koszulek od Realu? Dlaczego sprzedajmy mniej np. od Juve? W jaki sposób chciałbyś zwiększyć sprzedaż i dochody z tego tytułu.

0

@pt9 Real wygral LM, więc i tak znajdą się chętni, niezależnie jak koszulka wygląda wizualnie. Barcelona musi jakoś zachęcić osoby do kupna, gdy nie ma wyników to ustawienie jakiejś rozsądnej ceny jest krokiem w dobrą stronę.

0

@Jestjakjest Robią takie ceny, a potem zdziwienie dlaczego Barcelona sprzedała rok temu 1,3mln koszulek, podczas gdy np. Real czy Bayern sprzedał ponad 3mln sztuk.

5

@Przemek2323 Każdy poseł, który poprze ten projekt powinien automatycznie stracić mandat i nigdy więcej nie mieć nic wspólnego z polityką.

0

@Comentateiro Raczej Umtitiego, ma kontrakt do 2026......

2

@bartekvisca O ile to prawda, że Barca może wydać w ramach FFP tylko 1/4 pieniędzy po zejściu z kontraktu/sprzedaży to minimalnie logiczne to jest(o ile wiedzą że będzie zdrowy). Przykladowo jesli zarabia 10mln i ma zejsc do 5mln z pensją to Barca będzie mogła wydać 1,25mln po tej obniżce na innego piłkarza + ma Roberto. Pozbywając się go całkowicie może wydać 2,5mln, ale nie ma zawodnika w składzie.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?