1

@FCB24 A ja mam wrażenie że nigdy nie zrezygnuje z Kurka, facet nawet grając na 0% w ataku przez cały pierwszy set z USA w pólfinale LN nie dostał zmiany, całkowicie Bartosz położył ten mecz.

0

@Darkin O fazę grupową LK tak. O wyjście z niej bardzo wątpie.

0

@FCB24 Może garść statystyk z sezonu ligowego(oboje zagrali praktycznie równą ilość setów Butryn miał 642 sety, Kaczmarek 646):
Zagrywka:
Butryn: Suma zagrywek 2226, As 248, Błędy 532
Kaczmarek: Suma zagrywek 2447, As 178, Błędy 379
Statystki zagrywki pokazują że Zaksa zdobyła ponad 200pkt więcej w skali sezonu w ustawieniu gdy Łukasz serwował. Butryn mał o 70pkt więcej z zagrywki, kosztem 153 błędów więcej w zagrywce. Sumarycznie więc znacznie lepiej wyglądała dla zespołu zagrywka Łukasza.
Atak:
Butryn: Suma ataków: 4797, Błedy 394, Zablokowany 405, Skończone ataki 2400. Efektywnosć ataku 33%
Kaczmarek: Suma ataków: 5127, Błędy 308, Zablokowany 393, Skończone ataki 2422. Efektywność ataku 34%.
Atak wychodzi na bardzo podobnym procencie i to też pokazuje mit tezy że Kaczmarek był kryty w ataku, bo miał w ataku w Zaksie piłek więcej niż Karol w Olsztynie, gdy oboje rozegrali bardzo podobną ilość setów.
Nie ma sensu porównywać statystyk bloków, wybloków, przyjęć zagrywki, obron itd. wszędzie jest tam przewaga Łukasza.
Czepianie się Łukasza o mecz z Chinami gdzie miał 7/16 to jest szczyt, to jest wciąż przywoity procent. Idąc tym tokiem np. Fornala nie powinno byc w kadrze bo co to jest że psuje np. 8/11 zagrywek z Włochami, a z Francją gra na 30% w ataku.
Wchodząc ja wiem co Łukasz może zaprezentować, a Karol to zagadka, ja się nie dziwię takiemu wyborowi trenera.

1

@FCB24 To może np. 2 mecz finałowy JW-Zaksa w Jastrzębiu, gdzie po 5 setach Zaksa wygrała i wyszła na 2:0 w final. Wtedy Kaczmarek wygrał mecz, bo w tiebreaku na ostatnie 6 ataków zespołu 5 poszło do niego i je skończył, a sam tiebreak był grany na przewagi. Zresztą Kaczmarek to nie tylko liczby w ataku, ale obrona, blok . Dlaczego Zaksa ma najlepszy na świecie system blok-obrona, właśnie m.in. przez Łukasza. Całą wypowiedź swoją opierasz na tym że w 3 meczach gdzie grał Kaczmarek grał gorzej(subiektywnie) od Butryna, pomijąc wielu czynników gdzie Łukasz jest lepszym zawodnikiem.

2

@FCB24 Moim zdaniem gdyby był słabym atakującym to nie byłby w kadrze i nie byłby 1 atakującym w Zaksie, chyba że uważasz że Zaksa celowo osłabia się stawiając na niego? albo że Grbić osłabia kadrę celowo? Nie zastawiało Ciebie w ogóle dlaczego Butryn gra tylko w Olsztynie i żaden klub z czołówki go nie chce? Pamiętasz jakiś mecz o stawkę gdzie Butryn grał dobrze? W tym sezonie położył 3 mecz ze Skrą w playoff, w zeszłym roku zagrał beznadziejnie w play-off w Resovii. Ja osobiście nie pamiętam go dobrze grającego w mecz o medale lub w play-off.

0

@FCB24 Zaksa to musi być potęgą jak bez atakującego potrafili wygrać 2 razy LM.

0

@kiper09 Czyli grają na razie na poziomie mistrza Polski, nie jest źle :)

0

@lucca87 Tylko, że do startu ligi zostało kilka dni, a sprawa sądowa raczej by się ciągnęła miesiącami, jeśli nie latami. Do czasu zakończenia tej sprawy piłkarze nie mogą grać w lidze, chyba że klub idzie na pełne ryzyko i gra niezarejestrowanymi piłkarzami oczekując że sąd anuluje potencjalne walkowery.

1

@KrwawiaceoczyVEB Nie jest. Cucu to transfer wewnątrz ligi angielskiej, transfery pomiędzy klubami angielskimi są mega drogie i jest mnóstwo zawodników co potwierdza to. Gdyby Cucu szedł z ligi hiszpańskiej kosztowałby mniej, bo większośc klubów z Hiszpanii musi sprzedać by mieścić się FFP, a kluby angielskie mają kasę, więc nie muszą sprzedawać.

0

@VamosRakieta Sezon temu mieliśmy 5(Busi,FDJ,Pedri,Nico,Gavi) . Wypadli Pedri i Nico na ostatnie 2 miesiące sezonu i musieliśmy grac 3 Busi, FDJ, Gavi co 3 dni. Nie wyglądało to dobrze. Teraz mamy 6 (Busi,FDJ,Pedri,Nico,Gavi + Kessie). Dodatkowo młody Torre, ale on głównie ma grać w Barcy B. Zostanie z 5 pomocników (Busi,Pedri,Nico,Gavi, Kessie) w przypadku kontuzji 2 z nich mocno ogranicza możliwości taktyczne, więc Bernardo jest potrzebny. Chyba, że liczymy że nagle Roberto będzie zbawieniem pomocy.

1

@MESSIah16 Z drugiej strony jak weźmiesz XXI wiek to okaże się że więcej różnych mistrzów było w Bundeslidze niż w La Liga. Chyba, że ważne dla Ciebie jest tylko i wyłącznie ostatnie 10 lat, to wtedy tak.

0

@sergio5 A Lewy nie miał mieć też 92?

2

@tbas Jakby nie patrzeć tylko Busquests zarabia więcej od niego z linii pomocy. Czy uważasz, że jest w TOP2 naszych pomocników?

5

@Janiama Ja oczekiwałem, że będzie się rozwijał i z sezonu na sezon będzie się stawał coraz lepszym graczem. Rozegrał już 3 pełne sezony w Barcelonie i nie widać progresu.

0

@Tasde Uważam, że jakbyśmy przegrali np. 0:4 z Realem w sparingu to też byś szukał dziury w całym. Wynik w spraingu jest kompletnie bez znaczenia.

9

@Tasde Dobrze że Klopp o tym nie wiedział że sparingi duża znaczą, może wczoraj powalczyłby na z tym MU, a tak LFC ma po sezonie...

0

@Cule1234 Potężny kontrakt dostał jak na obrońcę np. Rudiger w Chelsea miał 6mln. Myślę że w TOP5 stoperów świata z takimi zarobkami będzie.

1

@mateusz1989VeB To może pytanie kto za niego? Wielu czołowych bramkarzy zagrało beznadziejnie w decydujących meczach w minionym sezonie np. Donnarumma położył mecz z Realem, Rulli połozył pófinał z LFC, Neuer nie pomógł Bayernowi w meczach z Villarealem, Ederson wpuścił 6 goli w dwumeczu z Realem, Oblak grał beznadziejny sezon w Atletico. Który bramkarz da gwarancję?

6

@Sulimo Z drugiej strony kiedy ostatnio oglądałeś mecz bez VAR-u(nie licząc 1 meczu z Karabachem)? Wydaje mi się, że po prostu sędziowie od pewnego czasu maja wywalone i często ich VAR ratuje.

0

@MesQueUnClub96 Nie żeby coś ale Holandia ograła Iran 3:0.

1

@Striker Ale wiesz że po 2 setach gra na 67% w ataku? Dodam, że jest to najlepszy % ataku ze wszystkich naszych skrzydłowych. Rozumiem że ważniejsze od punktów jest efektwnośc ataku.

0

@MesQueUnClub96 I tylko dlatego mamy go kupić? Przecież w meczach z Bayernem po jego stronie była autostrada do bramki.

2

@Cou7_ley Nie oglądam ligi portugalskiej, widziałem tylko mecze Benfici z nami + z Bayernem w LM i w każdym z nich Grimaldo wypadł słabo. Skąd jego fenomen?

7

@FC1899Barca Większośc ludzi chciałaby mieć fajny dom i w nim mieszkać, jednak zarabiając np. 6,5k planować budować dom za 800k to aż prosić się o kłopoty.

0

@MeMyselfAndI Wiesz Grbić jest Serbem, Winiar trenuje Niemcy byłby konflikt interesów :)

0

@FCB24 A Michałjow? Kapitalne igrzyska i gra w mocnym klubie - Zenit.

3

@Blolo Jak ktoś chce oglądać wyścigi, gdzie każdy ma równy bolid to włącza Formuła 2 lub Formuła E. W Formule 1 jest wyścigi zarówno kierowców jak i bolidów.

0

@michal26 Włodarze FIVB wymyślili sobie format turniejowy i pod otoczką dbania o zdrowie zawodników łaskawie zmienili że zamiast 5 meczów podczas jednego turnieju będą grane 4. Zostało więc zmienione z 15 na 12 meczy do rozegrania. Ja tęsknie za dawnym formatem LŚ, gdzie 4 drużyny w grupie co weekend grały 2 mecze pomiędzy gospodarz-gość. Całość fazy grupowej trwała 6 tygodni, czyli tyle ile teraz. Jednocześne z racji że gra gospodarz to zawsze na trybunach było pełno kibiców, a teraz 4/5 meczów świeci pustkami, bo nawet w Polsce kto pójdzie np.na mecz Włochy-Iran o 14 w czwartek. Grają 2 fajne drużyny, ale ludzie w robocie + nie gra Polska, więc na hali max 1k osób. Wszystkie zmiany tak naprawdę mają promować kobiecą siatkówkę, by mecze męskie i damskie się nie pokrywały terminem(tak jak było w LŚ), a rezultatem jest dziwny format + większośc meczów bez kibiców i atmosfery.

0

@Pilka_jest_okragla Z drugiej strony za Lucho też były kompromitacje w LM(ostatnie 2 sezony to ćwierćfinał). Dodatkowo Lucho miał m.in. Neymara czy Iniestę. Mimo to jego 2 ostatnie sezony był słabsze wynikowo od Ernesto.

0

@hayek Wiesz ludzie wierzą w Dembele i chcą mu kontrakt dawać mimo że zagrał przez 5 lat mniej niż 35% minut wierząc że nagle teraz będzie już tylko dobrze.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?