0

Nie rozumiem sposobu oceniania rezerwowych jaki stosuje redakcja. Przykładowo w klasyku oceny:
Ferran 2,5 ; Ansu 5; Alba 4,5
W meczu z Athletic oceny:
Ferran 6,5 ; Fati 3,5 ; Alonso 5,5
Dlaczego np. Ferran jest oceniony za wczorajsze spotkanie o 1,5 więcej od Ansu w klasyku, gdzie w klasyku Ansu mocno szarpał i poprawił grę zespołu po wejściu, Ferran z Bilbao też grał dobrze, ale dla mnie oba występy były bardzo porównywalne. Analogicznie dlaczego Ansu wczoraj miał o 1 więcej od Ferrana w klasyku, gdzie Torres strzelił mimo wszystko gola, a Fati popsuł z Bilbao kilka akcji. Tak samo Alonso jest oceniony o 1 więcej od Alby w klasyku, gdzie Alba dał impuls do przodu w meczu, a przy opisie Alonso jest wyraźnie napisane że miał dobre i złe interwencje.
Jaki wpływ na oceny końcowe rezerowych ma wynik meczu końcowy? Dlaczego zawodnicy którzy wchodzą przy 0:2 w klasyku są dużą gorzej ocenieni, niż wchodzący przy 3:0 z Bilbao u siebie. Dużo łatwiej było dobrze zagrać w niedzielę z Bilbao niż w Madrycie. Nie rozumiem tego sposobu oceniania.

5

@PatrykBarca Rok temu grał w LM z Villarealem i nie chciał przerywać przygody w tych rozgrywkach, dużo łatwiej jest zostawić teraz klub niż rok temu.

1

@gumaz Dla mnie babka była najlepsza.

0

@Mroziu Tylko że Ferran mnóstwo traci na jakości gry gra na LS, stąd Ansu, bo to jedyny nasz nominalny LS. Dodatkowo uważam, że ten trzeba w końcu sprawdzić Fatiego od 1 minuty na tle mocnego rywala, wystawianie go na przełamanie tylko na słabych rywali spowoduje że do końca rundu zagra 1-2 mecze w wyjścowym składzie, więc nijak go to nie zbuduje.

3

@MESSIah16 Co ciekawe Holendrzy też mają 3 różnych zwycięzców.

1

@stasiek329 Dla mnie:
Mats
Kounde-Garcia-Alonso-Alba
De Jong-Busquests-Pedri
Dembele-Lewandowski-Fati
Moim zdaniem największe zagrożenie w Bayernie jego lewe skrzydło, które trzeba zabezpieczyć Kounde, bez rytmu meczowego Bellerin byłby dużym ryzykiem. Ferran mimo, że aktualnie jest w lepszej formie niż Fati moim zdaniem gorzej wygląda na LS niż Ansu, a wybór Alby jest podytkowany lepszą współpracą z Ansu niż w momentach gdy jest Balde na boisku.

1

@Criss18Barca Po 22 minutach było 3:0, siłą rzeczy włączasz wtedy tryb ekonomiczny z uwagi na grę co 3 dni + dodatkowo ostatnie 30 minut graliśmy bez najważniejszych 3 zawodników w drużynie, nie było sensu cisnąć dalej.

0

@arasz1819 To pokazuje klasę z jej strony. Jednocześnie ta sprawa mi też przypomniała aferę z Clinton, gdzie ponad 100 maili z prywatnej skrzynki jej poszło jak była sekretarzem stanu u Obamy i twierdziła że w sumie nic się nie stało.

0

@FCB24 No właśnie jeśli odliczymy te krótkie występy to wyjdzie jeszcze bardziej na korzyśc Xaviego? np. Balde grał u Koemana 60 minut, u Xaviego prawie 800minut, Nico u Koemana 280minut, u Xaviego ponad 1000minut, Gavi podobna różnica itd.. Jeśli zrobisz kryterium, że daniem szansy jest np. 200 czy 300 minut to będzie przepaść na korzyść Xaviego.

0

@FCB24 Ale zdajesz sobie sprawę, że Xavi dał więcej minut zawodnikom z naszej szkółki niż Koeman? Zdajesz sobie sprawę, że Xavi dał szanse debiutu i gry znacznie większej ilości zawodników z naszej szkółki niż Koeman?

0

@norbi77 Nie zgodzę się, grupy kiedy jest się losowanym z 1 koszyka sa zazwyczaj relatywnie proste. Nie przypominam sobie, by Barca miała równie trudną grupę co obecnie(Bayern+Inter) gdy była losowana z 1 koszyka. 1 koszyk oznacza że omijasz mega mocną drużyną. Jak popatrzysz wstecz to owszem mieliśmy w grupie Dortmund, Inter czy Tottenham, ale nigdy drużynę pokroju Bayernu w sytuacji gdy wygraliśmy grupę. Najbliżej tej klasy było City w 16/17, ale dopiero wtedy Pep tam zaczynał i to nie była ekipa taka jak teraz.

1

@FcBarcelonaFanMSN Nie róbmy z Raphinhi ogórka tylko dajmy mu czas. Nie bez przyczyny Raphinha gra częsciej w kadrze niż Antony. Na miejscu Laporty tez bym wybrał Raphinhę nad Antonego, bo był ograny w lepszej lidze, na pewno przed sezonem gdybym miał do wyboru za te same pieniądze brac Raphinhe lub Antonego brałbym Raphinhe.

0

@natanvip Nie siejmy defetyzmu, mamy młody skład który w perspektywie 10 lat spokojnie może zdobyć kilka tytułów, finansowanie stadionu nie będzie mocno obciążać klubu w najbliższych latach, to jest rozłożone na wiele lat. Spokojnie doczekamy się sukcesów Barcy w najbliższych latach.

0

@norbi77 W lidze mieli dużo szczęscią do terminarza, ale w LM skorzystali z tego że byli losowani z 1 koszyka jako mistrz kraju, więc automatycznie dostali łatwą grupę. Czy pamiętasz kiedy mistrz Hiszpanii miał trudną grupę w LM?

0

@Kondziubarca Nie, ale TOP5 już tak.

0

@Emhyr Myślę że wiedział że będzie zmiennikiem Kimmicha i Goretzki, ale nie obstawiał że przegra rywalizacje z Sabitzerem, który gra sporo.

0

@Antimadridista_WR Czyli i tak Alonso na stoperze, wiec przy 3 w obronie tez moglby tam grac.

0

@Antimadridista_WR Garcia to drewno, Pique sie nie nadaje to jaki blok obronny na jutro proponujesz?

0

@Antimadridista_WR Może Kounde, Garcia, Alonso?

1

@Survier No ale dużo doświadczonych zawodników w Barcelonie też jest rzucanych po pozycjach np. Roberto grał na PO, LO, ŚP, ŚPD, PS. Busquets też miał mecze gdzie musiał grać na stoperze, Alba jako skrzydłowy też grał i nawet na stoperze miał mecze itd. . Nico w Valencii też gra często wyżej a nie jako ŚPD(nawet w rezerwach Barcelony grał na kilku pozycjach), wiec naturalnym jest ze zmienia pozycje.

1

@Criss18Barca Jeszcze Dembele mistrzostwo swiata + kilka mistrzostw kraju.

4

@Survier Okres pierwszych 50 meczy Koemana przypada na 27.09.2020 do 02.05.2021. W okresie styczeń-maj rozegrano 29 meczy, co daje 58% wszystkich meczy wliczony do 50 pierwszych meczy Holendra. Wpływ okresu styczeń-maj jest więc ogromny dla całkowitego wyniku statystyk.

0

@Emhyr Moim zdaniem każdy z nich wygląda lepiej z ławki bo w drugich połowach jest więcej miejsca na boisku zazwyczaj, a każdy z nich potrzebuje trochę przestrzeni by wygladać dobrze.

1

@michal26 Myślę że obrońcy czarnoskórzy dobrze wypadają pod kątem inteligencji boiskowej np. Alaba czy Rudiger, gorzej z ofensywnymi.

0

@Bobo25 Ona bierze pod uwagę nie tylko i wyłącznie strzał, a cała akcję i prawdpobieństwo takiego zakonczenia akcji np. wczoraj 1 gol Realu to 0,12 bo przejście piłki do Viniego było małoprawdopodobne i zazwyczaj takie próby są blokowane przez obrońców. W meczu z Interem analogicznie strata często wynikała z błędów indywidualnych obrońców, którzy w większości takich sytuacji nie popełniają. Nie możesz patrzeć na sam strzał tylko na prawdpodobieństwo przeprowadzenia danej akcji i co musi się stać by ona wyszła.

0

@Bobo25 Uważam że była dośc zbliżona ilośc okazji obu drużyn. W pierwszej połowie Lewy miał super okazję, gdzie wślizgiem zamykał akcje(nie wiadomo czy byłby spalony tam gdyby trafił), strzał Fatiego z okolic 20 metra to dość podobna pozycja do Valverde gdy trafił, była jeszcze okazja Dembele zszedł ze skrzydła i trafił w boczną siatkę(a mógł wystawić Ferranowi). Real całkowicie kontrolował mecz i wygrał zasłużenie, ale akurat ilośc okazji obu ekip była dośc zbliożona moim zdaniem.

1

@esem91 16:30 na Canal+ Sport 2 powtóreczka.

2

@Bobo25 Uważam że expected goals jest dobrą statystyką oddająca ile okazji dana drużyna stworzyła. Sposób jej obliczania jest taki sam dla wszystkich rozgrywek i jest automatyczny. Ocasion to goal w Hiszpanii jest tylko ciekawostką, bo ludzie subiektywnie oceniają co było okazją a co nie.

14

@Nano22 Dodam jeszcze współczynnik expected goals, które oddaje ile dobrych okazji drużyny miały:
Bayern-Barcelona (1,58-1,98)
Inter-Barcelona(0,16-0,70)
Barcelona-Inter(2,36-1,85)
Real-Barcelona(1,47-2,38)
W każdym z tych meczów nasza drużyna stworzyła więcej okazji od rywali, jednocześnie przeciwnicy wycisnęli maxa ze swoich okazji. Bardzo szkoda że brakowało tak bardzo skuteczności.

1

@Emhyr Ja uważam że część zawodników została w swoich klubach głównie przez wzgląd na Mundial, bo chcieli mieć gwarancję gry przed turniejem, co może powodować że w zimowym okienku można pomyśleć o transferze(o ile będą środki na niego).

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?