1

@mateusz1989VeB Dobry Bait

6

@Xwowrak Na rynku elektroniki lipa jest od 2 lat dobrych, od pandemii dostęp do półprzewodników spadł. Ceny elektroniki będą rosły, dodatkowo jeszcze złotówka do dolara rok temu była w okolicach 4zł, a teraz pod 5zł podchodzi, więc tanio to już było.

0

@LyFT Rok temu finalista LE dostał 10,9mln premii, a zwycięzca LE 14,9mln. W LM premie to 9,6mln za 1/8 i dodatkowe 10,6mln za ćwierćfinał. Więc zwycięstwo w LE to jakieś 75% kwoty za ćwierćfinał LM. Jednak trzeba pamiętać że dochodzą zarobki klubu z dnia meczowego(w Barcelonie to kwota ok. 4-5mln euro). W LE masz 1/16,1/8,1/4,1/2 więc potencjalnie koło 20mln z tego tytułu, więc wygrywając LE wyjdziesz całościowo na drobny plus względem ćwierćfinału LM.

0

@Rajek99 Masz rację to jest sędzia troche w stylu angielskim jak np. Taylor czy Oliver. Jednocześnie uważam, że najważniejsze że jestem w miare spokojny że nie będzie dużego wałku sędziowskiego, bo Marciniak relatywnie rzadko robi grube błędy, czego nie można powiedzieć o większości arbitrów w LM. Najlepszy sędzia imho w LM to Kovacs, dośc dobrze Barcelonie(pod względem stylu gry pasowali by też np. niemieccy typu Stieler czy Siebert).

2

@Mathoue Ja rozumiem zarzut o VAR do Marciniaka, ale uważam że Marciniak jako sędzia i tak jest w TOP10 sędziujacych w LM. Uważam, że mogło byc zdecydowanie gorzej.

4

@Mathoue Z ciekawości jakich sędziów lubisz co sędziują w LM? Czy mógłbyś wymienić np. 5 nazwisk, co chciałbyś by sędziowali Barcelonę. Bo ja tak czytam to zdecydowana większośc nazwisk jest krytykowana. Dla mnie Marciniak jest jak na poziom sędziów piłkarskich w górnej połowie.

0

@KlonaZepan Ale głupoty piszesz. Jutgla zadebutiował 12.12.2021 czyli za Xaviego, Abde zadebutiował 30.10.2021 czyli za Barjuana. Czy mógłbyś wymienić mecze w których grał Jutgla i Abde u Koemana?

2

@Klaudix Jeśli jest konkretna data, czyli godzina + dzień to nie zmieni się termin meczu, o ile drużyny nie poproszą o przełożenie lub nie będzie jakiejś wyjątkowej sytuacji np. kiedyś mecz w Vigo przełożyli z powodu ulewy. Natomiast jeśli termin jest bez godziny np. jak mecz z Valencia(30.10) to oznacza ze nie ma konkretnego dnia meczu jeszcze wyznaczonego i mecz ma być rozegrany w ramach tej kolejki czyli pt-pn. Dokładny termin meczu jest wiadomy zazwyczaj ok. 3-4 tygodni przed meczem.

2

@P33ck Na Euro by się nie dostać to trzeba się bardzo postarać. Awansują 24 drużyny z 55 reprezentacji w Europie, więc blisko 50%. Koło 10 drużyn w Europie to reprezentacje zlożone z piłkarzy amatorskich. Brak awansu to byłaby ogromna kompromitacja niezależnie od grupy wylosowanej.

0

@Xxxbarca4ever Zgadzam się, ogólnie FIVB też dołożyło swoje bo przez ich przepisy klub nie jest nijak chroniony i stają prawie zawsze po stronie zawodnika.

0

@Xxxbarca4ever Właśnie w tym sęk że nie on zerwał kontrakt tylko JW rozwiązało z nim umowę, bo nie przyjechał na trening i zaczął trenować z Fenerbahce, gdyby zaczekali to turcy musieliby im zapłacić. Kubańczyk po prostu wykorzystał JW, ale prawnie FIVB przyznało mu rację gdyż to Jastrzębski oficjalnie zerwał kontrakt.

0

@Xxxbarca4ever Problem tej sytuacji jest głębszy. JW sądził się przez 3 lata z Hidalgo o pensję, po tym gdy ten odszedł do Fenerbahce w trakcie sezonu. Gdyby Jastrzębski zapłacił od razu w momencie odejścia zawodnika to nie byłoby problemu.

0

@barcelonaLM Od 3 lat nie zapłacili Olivie całej kasy, dobrze że w końcu ktoś powiedział basta.

1

@KrwawiaceoczyVEB W lidze hiszpańskiej najdroższym nominalnym bocznym obrońcą(zarówno LO i PO) pod względem wyceny jest Mendy(40mln) poza nim najdroższym jest Foyth(25mln). Czy Twoim zdaniem Balde powinien już teraz być w TOP3 z wyceną np. 20mln?

0

@Coutinho007 W Betisie wyglądał dobrze z tyłu, gorzej z tym bywało w Arsenalu.

0

@SuperPatsonFCB Sousa jako trener zagrał 10 meczy z poważnymi rywalami(Anglia, Węgry, Słowacja, Islandia, Rosja, Szwecja, Hiszpania) i nie wygrał żadnego meczu, stąd myślę że była szydera, bo ostatecznie liczą się zwycięstwa w futbolu. Żaden trener Polski w XXI wieku nie miał takiego bilansu, największy sukces to ogranie Albanii.

2

@Xpert77 Spokojnie, ostatni raz z nami Argentyna wygrał 30 lat temu, od tego czasu same nasze zwycięstwa :)

2

@Zbyszard Przeciwko Pisowi zagłosowało w ostatnich wyborach ~10,4 mln osób. Uprawnionych do głosowania było ~30,25 mln osob. Daje to 34% uprawnionych do głosowania. Czyli 66% polaków się cieszy że rządzi PiS bo wybrali go w sposób aktywny lub pasywny.

1

@draxidox Wygrana Ukrainy będzie przypominać wygraną Finlandii z ZSRR. Jest duża szans ze obronią niepodległośc i będą w pełni suwerenny krajem, ale kosztem oddania częsci terytoriow + zrujnowana gospodarką. Finlandia dodatkowo jeszcze musiała płacić reparacje wojenne ZSRR. Jednak cały czas to wygrana Ukrainy, bo przegrana to utrata niepodległości(lub jakaś ruska marionetka prezydentem).

10

Do wartości podawanych przez CIES zawsze podchodzę z uśmiechu. Rok temu uważali za najbardziej wartościowego piłkarza Rashforda i wycenili go na 165mln.

0

@kuz Mnie Real bardzo mocno mnie zaskoczył, że byli w stanie wszystkie mecze. Bardzo liczyłem na urwanie punktow przez Betis i Atletico bo te drużyny wybitnie Realowi nie leżą. Ostatni mecz kiedy wygrali z Betisem u siebie był w 2017 roku(potem przez 5 meczy nie dość że nie wygrali to nawet bramki nie strzeli Betisowi u siebie), natomiast z Atletico ich ostatnie zwycięstwo na wyjeździe było w 2019. Barcelona też świetnie wystartowała, ale graliśmy z rywalami z którymi zazwyczaj gra nam się bardzo dobrze. Klasyk będzie miał ogromne znaczenie, a sam sezon zapowiada się że skonczy się wyścigiem o tytuł, gdzie 2 drużyny przekroczą 90pkt.

0

@DonMatteo901 Ostatnie El Clasico oglądalnosć w Eleven 370k , a w Canal+ 200k. El Clasico jest w obu telewizjach jednoczesnie transmitowane, wiec widac jaka telewizja jest część oglądana(nic dziwnego patrząc na cenę). Jednocześnie teraz mowimy o 4-krotniej przewadze co jest przytłaczające.Spodziewałbym się jakiejś 2-krotniej przewagi Eleven,a tu taki wynik.

0

@arasz1819 Tylko, że Dest grał regularnie u Koemana, przecież w 1 sezonie w Barcelonie zagrał w 33 razy w 1 składzie. Miał kilka naprawdę dobrych meczy, ale brakowało u niej progresu w grze. Ja nie widziałem elementów gry, które Dest poprawił przez 2 lata gry, u np. Pedriego, Gaviego, Balde widać elementy gry, które oni poprawiają. Oczywistym jest, że młody piłkarzy ma dołki formy, ale najważniejszy jest rozwój umiejętności czysto piłkarskich, czego u Desta brakuje).

1

@daniel32778 Ja mam wrażenie że po odejściu Lewego Bayernowi będzie się grało bardzo źle z autobusami, bo brakuje im takiej 9 które ich przełamie. Z kolei z mocniejszymi rywalami, którzy będą grać bardziej ofensywnie będzie im się grało paradoksalnie lepiej bo ich atak bazuje na szybkości(Sane, Mane, Coman) i wtedy będą mogli grać częściej z kontraktaku. Dlatego nie zdziwię się jeśli po przerwie ograją np. Dortmund czy Leverkusen w lidze.

1

@Ojciec5tkidzieci Bez drużyn rosyjskich to te koszyki wyglądają słabo. Rok temu Zaksa była w grupie z Civitanovą i Novosibirskiem, a teraz to w zasadzie w 2 koszyku mamy Trentino i Zawiercie, a w 3 Halkbank(z Nimirem w składzie). Ponad połowa drużyn prezentuje poziom nie przystający LM. Moim zdaniem źle zrobił CEV że nie ograniczył LM do 16 ekip w tym roku, będzie teraz sporo słabych meczy.

5

@Oskar00 + Frankfurt wygrał w Marsylii.

0

@lucca87 Czy buki też są anty Barca, że kursy dają duże niższe na Bayern upatrując w nim faworyta?

0

@Bogan U nas autorskie rozlicza się dokładnie tzn. na koniec miesiąca w raporcie wysyłamy do HR listę PR, które traktujemy jako autorskie + czas zalogowany na ich pracę pod ticketami w Jirze. Wychodzi więc co miesiąc trochę inny procent. Jednak mam kumpla w innej firmie, który ma co miesiąc stały % jako autorski i nie musi się bawić w formalności, co więcej on dostaje autorskie nawet jak jest na wypoczynkowym, tzn. w miesiącach kiedy ma urlop wynagrodzenie z autorskiego nie jest mniejsze. Tutaj dużo zależeć będzie od twojej firmy pod kątem ojcowskiego i jak ona rozlicza autorskie.

0

@FCB24 Co do środka to moim zdaniem na plus USA, Smith i Jendryk świetnie blokują, gdzie zarówno Bieniek jak i Kochan grają fatalnie w tym elemencie. Oczywiście zagrywka na korzyść naszych, ale ogromną dziurę na środku mamy jeśli chodzi o blok. Oby dziś dobrze zagrali, moim zdaniem środek będzie kluczowy i gra blok-obrona.

1

@Kengo 3 najbliższe mecze to Pilzno, Cadiz, Bayern imho kurs będzie większy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?