priest9999
Dołączył/a: marzec 2020
3 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
@Roobo Już wczoraj Barcelona była samodzielnie 1, po tym gdy Mane został usunięty z kadry Senegalu, gdy okazało się że nie da go sie postawić na nogi.
2
@lucca87 Jedyna możliwość jaką widzę w teorii że gość przez 15 lat mieszka z mamusią, ona kupuje jedzenie, ubrania i wszystko inne dla niego oraz opłaca rachunki za dom/mieszkanie. Jednak taka postawa to czyste pasożytnictwo.
2
@FabianMrozek Nie jest możliwe dozbieranie do 200k przy zarabiając w okolicach minimalnej pensji w PL, niedostostając ogromnej sumy w spadku.
Przykładowo uśredniona pensja minimalna w Polsce netto między 2005-2020 rokiem to 1675zł. Piszesz że zarabiał prawie minimalną to dajmy dla równania uśrednione zarobki miesięczne na poziomie 1800zł(czyli 7,5% więcej niż minimalna pensja w tych latach). Daje to kwotę 324 tysięcy złotych przez 15 lat. Nawet zakładając że dom/mieszkanie odziedziczył po np. rodzicach/babci i że nie musi ponosić kosztów wynajmu to i tak na rachunki musisz liczyc conajmniej uśredniona kwota 500zł miesięcznie, przez 15 lat daje to 90 000zł. Zostaje więc z zarobionych pieniędzy 234 000 zł. Zakładając nawet żeby dostał spadek 100 000zł, czyli połowę kosztu samochodu to musiałby żyć za 744zł miesięcznie. Podałeś przykład totalnie abstrakcyjny i nie mający oparcia w możliwych liczbach.
0
@Faro To prawda, Lucho robi co może by znaleźć 9 dla kadry ale jej nie mają. Próbował na 9 Fatiego, Gerarda Moreno teraz próbuje Asensio a i tak będzie grał Morata, więc ten problem moim zdaniem dalej będzie istniał na mistrzostwach i ich mecze będą wyglądać podobnie przewaga Hiszpanii + nieskuteczność Moraty, potem jakiś babol w obronie Erica lub Laporte(które im się zdarzają) i do domu w jakieś 1/8 lub 1/4, ale obym się mylił.
0
@Faro Jak popatrzysz na formę Hiszpanii to nie wygląda to różowo. Dużo osób ma w pamięci półfinał ME rok temu przegrany po karnych zapominając, że na 6 meczów tam rozegranych w regulaminowym czasie wygrali tylko jeden i to ze Słowacją. Remisy mieli z Polska/Szwecja/Chorwacja/Szwajcaria/Włochy. W eliminacjach do mistrzostw też się męczyli i m.in. przegrali ze beznajdziejną Szwecją. Moim zdaniem spokojnie wyjdą z grupy, ale ich medal mnie zaskoczy. Jednocześnie będę im kibicował, bo lubię tą reprezentację.
1
@TheNekro94 Nie żal mi kierowców którzy mają 1,5 promila i wsiadają za kółku. Jednak obawiam się że ten sposób karania jest tylko pretekstem by znowelizować systemów mandatów, gdzie ich wysokość będzie zależeć od zarobków danej osoby.
1
@DaPidejpi Fajnie by było, tylko kluczowe dla nich jest ogranie Portugalii w grupie, bo inaczej Brazylia będzie w 1/8, a to moim zdaniem za trudny rywal dla Urugwaju.
0
@cris2706 Dziś czytałem tutaj -> https://www.onet.pl/motoryzacja/brd24pl/sejm-przeglosowal-konfiskate-pojazdow-pijanym-kierowcom-wejdzie-od-lutego/8p7yr9m,30bc1058 i tu była mowa o 1 promil jako granica.
7
@cris2706 Żeby auto przepadło to musi mieć conajmniej 1 promil alkohol, to nie są resztki po wczoraj.
11
@mr Barca Ustawa w głównej mierze dotyka głównie tego co wsiadł za kółko, bo gdy kierowca nie jest jedynym właścicielem pojazdu(np. jest współwłaścicielem) lub prowadzi auto innej osoby to grzywna jest w wysokości wartości pojazdu który kieruje. Auto przepada tylko i wyłącznie gdy jest on jedynym właścicielem auta.
1
@Benz No ale pieniądze RB działały jak dźwignia finansowa RB sypnęło im więcej pieniędzy na starcie, żeby szybciej Lipsk się rozwinął, co im się udało, ale teraz trzeba to spłacić. Barcelona też teraz przed sezonem wzięła dźwignię na już kosztem przyszłych dochodów z praw telewizyjnych, to działa na podobnej zasadzie, ale pożyczki im udzielił właściciel klubu, a nie podmiot zewnętrzny jak w przypadku Barcy.
0
@DonMatteo901 Za to w PZPN hajsy się zgadzają, nie płacą za zgrupowanie jeszcze hajsy ze sparingu wpadną, żyć nie umierać.
0
@MESSIah16 Bardzo chciałbym się mylić, ale uważam że Argentyna zawiedzie i odpadnie w 1/8 po meczu z Francją.
0
@MESSIah16 Raczej nie prędko, żeby mogli zacząć zagrażać Bayernowi to drużyna z Monachium musiałaby obniżyć poziom, na obecnym poziomie i tym jaki Bayern utrzymuje od 10 lat Lipsk nie da rady grać.
4
@MESSIah16 RB Lipsk co sezon spłaca zobowiązania względem Red Bull w postaci pożyczek których koncern udzielił, gdy Lipsk się budował. Pieniądze które włożył RedBull muszą być zwrócone. Lipsk generuje zysk z gry i sprzedaży piłkarzy, ale idzie to na spłatę długów względem RB.
0
@Emhyr No ale Szwecja też miała sporo rezerwowych.
0
I cyk Szwedzi prowadzą z Meksykiem
3
@Faro Porównaj sobie proszę to z liczbami jakie miał np. Iniesta. W kluczowych podaniach jest 3 w zespole w tym sezonie(ustępuje tylko Albie i Dembele), ma najwięcej asyst 2 stopnia w całym naszym zespole, ale oczywiście dalej źle. Jakiego znasz pomocnika Barcelony w historii który w wieku 20 lat grał lepiej?
0
@Faro Iniesta potrzebował 136 meczów by zdobyć 10 bramek i udało mu się to osiągnąć w wieku 22 lat, podczas gdy Pedri potrzebował 77 meczów i dokonał tego w wieku 19 lat.
0
@Sau_Ron Mam uczucie deja vu, 4 lata przy mundialu w Rosji była podobna gadka, a jakoś nikt nie miał jaj by wyjść na murawę w tęczowej opasce.
0
@Kidd No ale warunki atmosferyczne mają ogromne znaczenie. Przykładowo ile drużyn europejskich odpada podczas fazy grupowej:
1. 2006 -> 4
2. 2010 -> 7
3. 2014 -> 7
4. 2018 -> 4
Widać więc że statystycznie lepiej się gra europejskich drużynom w klimacie zbliżonym do europejskiego. Moim zdaniem odpadnie teraz tez więcej niż 4 drużyny z Europy podczas tegorocznego mundialu.
2
@Kidd Dodałbym 6) Ograli w eliminacjach Australię i Japonię, więc coś tam grać umieją.
2
@Comentateiro Ta dramatyczna Szwecja 8 miesięcy wcześniej ograła w grupie Polskę na Euro. W eliminacjach do mistrzostw potrafili ograć Hiszpanię. Jak na dramatycznie słabą Szwecję to jednak potrafią zagrać nieźle.
0
@MESSIah16 No tak, ale moim zdaniem to 0 mistrzostw to główny czynnik to poziom Bayernu(na świecie może 2-3 zespoły mogłyby z nimi walczyć o mistrza). Na te 10 sezonow to np. bilans Bayernu z Barceloną to 7 zwycięstw 1 porażka. Barcelona była to topowy zespół w tym czasie, więc Borussia poza kasą musiałaby być mocniejsza niż Barcelona w tych 10 sezonach, a na to potrzebowali ogromnej kasy, świetnego trenera i dobrej polityki transferowej, dużo musiałoby się złożyć na to.
0
@MESSIah16 Nawet gdyby mieli więcej pieniędzy to nie zdominowaliby ligi na długie lata, bo Bayern był piekielnie mocny. Poza mistrzostwami kraju an 6 edycji LM w ciągu tych 10 lat, 6 razy byli w półfinale i 3 razy grali w finale. Tylko Real ma lepsze wyniki w tych rozgrywkach . Co najwyżej Borussia moim zdaniem mogłaby wywalczyc 2-3 tytuły.
0
@FcPortoFan1999 Mi z drabinki wynika, że Anglia ma najłatwiejszą drogę do półfinału.
0
@Cvzx Klopp przedłużał do 2026, Pep jest do 2023
0
@PatrykBarca City byłoby oczywistym wyborem gdyby miał możliwość współpracy z Pepem, niestety wiele wskazuje że Hiszpan odejdzie po tym sezonie i nie przedłuży kontraktu, więc wcale bym się nie zdziwił gdyby jednak Jude wybrał Real.
0
@Kamiloza91 Masz 4 rundy eliminacji w LM. Po wygraniu 2 meczy już masz pewną europę(minimum LK), odpadając w 3 rundzie LM grasz dwumecz o awans do LE i dopiero jak przegrasz lądujesz w LK, natomiast jesli awansujesz do 4 rundy w LM to masz conajmniej LE. Dlatego kluczowe jest wygranie 1 meczu w eliminacjach, potem dostajesz naprawdę słabą drużynę i ją przechodzisz. Będąc w 3 rundzie musisz wygrac conajmniej 1 z 2 dwumeczow by grać w LE.
1
@Kamiloza91 Bardzo ważna będzie 1 runda i żeby trafili kogoś w swoim zasięgu(w 1 rundzie nie będą rozstawieni). Moim zdaniem jeśli przejdą 1 rundę to zobaczymy ich conajmniej w LE, bo w 2 rundzie przejmą rozstawienie rywala(taki system). W pierwszej rundzie możliwi rywale to drużyny pokroju Karabach, Ferencvarocs, Sheriff, Bodo, więc kilka w miarę solidnych ekip jest. 2 runda powinna byc zdecydowanie prostsza potem. Ja jestem optymistą.