priest9999
Dołączył/a: marzec 2020
3 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
3
@Chaoss Myślę, że z Brzęczkiem nie byłoby nas na Mundialu, on przez 3 lata trenerki w kadrze największy sukces to wygrana z Austrią 1:0, ewentualnie ogranie Bośni w lidze narodów. Uważam, że ze Szwecją byśmy odpadli.
4
@Przemek2323 Może obstawiają inflację na poziomie 35% w przyszłym roku, wtedy te 2,7mld = 2mld z tego roku
0
@Emhyr Z drugiej strony expected goals Australii jest na żenująco niskim poziomie, przeciez je mieli 2-krotnie niższe niz Polska. Pamiętasz jaką żenada zagrali z Tunezją? Przecież mieli znacznie mniej okazji od Tunezji.
0
@cold_play W sensie chodzi o Argentynę, bo chociażby Niemcy mieli 3,73 w meczu z Japonią(najwięcej na tym Mundialu)
1
@Gall Gdyby założenie plastra na Messiego było proste to Barcelona za Valverde nie byłaby mistrzem Hiszpanii. Kogo jak kogo, ale Messiemu dawanie plastra to nie jest rozwiazanie, bardziej trzeba podwajac krycie.
2
@Jakchcesz Dobrze że Barca nie trafiła na PSG w LM podczas Leo tam jest, byłyby podobne rozkminy i dramy tutaj, ze serce rozdarte itp.
0
@P33ck Ale właśnie o tym mówię, krytyka była po grze w grupie eliminacyjnej, czyli po ponad roku pracy Brzęczka. Czyli mógłbyś to porównać czy krytykowałby Cześka za styl gry w eliminacjach do Euro.
0
@P33ck A powiedz czy kojarzysz że Krzysiu S. krytykował Brzęczka już po pół roku pracy? Jesli mnie pamięć nie myli to mówił że dobrze zagraliśmy np. z Włochami, że z Portugalią też było ok. Krytyka była dopiero po roku pracy i paździerzu z Austrią/Słowenią itp.
0
@betonito Nie mówię czy coś jest sukcesem czy nie. Myśle że Brazylia mierzy tylko w złoto, ale w ćwierćfinale Brazylia - Hiszpania moim zdaniem nie ma faworyta i nie zdziwiłbym się gdyby skończyło bez drużyn z ameryki południowej w półfinale.
0
@betonito Dlaczego zawodzi? grają podobnie jak w 2018 na Mundialu. Wtedy 1 ekipa odpadła w grupie, a do półfinały już były czysto europejskie. Teraz uważam, że będą mieli 1 drużyne w półfinale co i tak będzie sukcesem. Moim zdaniem grają na swoim poziomie.
1
@AmigoBlancos Ja przed Mundialem obstawiałem że będziemy mieć 4 pkt w grupie i być może da to awans, a być może nie. Generalnie gramy lepiej niż się spodziewałem, a Meksyk i Argentyna słabiej, więc odpadnięcie będzie miało gorzki smak, choć dużo zależy od stylu naszego meczu z Argentyną, bo jesli tam np. polegniemy 1:2 po świetnym meczu i Arabia wygra to będę uważał że dali z siebie wszystko, ale jakieś np. 0:3 po słabym meczu to będzie rozczarowanie.
0
@Krzywy95 No właśnie chodzi o teorie, że musieliby przegrac bardzo wysoko z Walią by odpaść(w stylu 0:4). W praktyce są pewni wyjścia z grupy.
5
@Bobo25 Dla mnie idealny scenariusz to zwycięstwo/remis Australii w meczu z Danią + 1 miejsce w grupie dla Polski. Co się stanie z Argentyną jest bez znaczenia dla mnie, może wyjśc z 2, może odpaśc, ale liczy się tylko Polska.
1
@Barca1992 Szwajcaria takie dziady, że wygrali grupę elimacyjną z Włochami, na Euro odprawili z kwitkiem Francję w 1/8 i dopiero po karnych w ćwierćfinale odpadli z Hiszpanią. Serbia natomiast takie dziady, że wygrali grupę z Portugalia właśnie w eliminacjach do mistrzostw. Fajną masz definicję dziada.
2
@Rewolucja123 Jak 10/12? np. Tunezja przegrała, więc się nie zgadza
0
@Herato Może Lucho chciał sprawdzić jak sobie Balde radzi w obronie? Wprowadzając go z Kostaryką sprawdza tylko grę do przodu. Ja to widzę jako testowanie czy np. gdyby Hiszpania prowadziła w fazie pucharowej i chciała zacząć bronić wyniku to czy Balde jest lepszą opcją w obronie niż Alba. Takie testy w meczu grupowym z Niemcami są uprawnione, bo po pierwsze i tak Hiszpanii do wygrania grupy brakuje zwycięstwa z Japonią, po drugie Niemcy to jedyny rywal który jest w stanie przycisnąc Hiszpanów w fazie grupowej, więc to jedyne miejsce gdzie miał okazję sprawdzić Balde pod kątem gry obronnej.
0
@IronSanHybrid Mi nie chodzi o to, że tylko czynniki zewnętrzne wpływają na cenę paliwa w Polsce. Oczywistym jest, że marża Orlenu wzrosła zdecydowanie. Zysk Orlenu tylko w Q2 2022 był większy o 64% względem Q2 2021. Jednocześnie wpływ marży wciąż jest mały na cenę całkowitą. Nawet gdyby marże zostały na poziomie z 2021 to na stacji widziałbyś ceny na poziomie 7,5 za litr ON. Wpływ czynników zewnętrznych jest zdecydowanie większy niż wewnętrzynch. Należy punktować Orlen za tą sytuację ze wzrostem marży, ale zwalać głównie na to jest dużym nadużyciem. Największą szansą na utrzymanie ceny ropy byłby deal Polski z Rosją w sprawie ropy, ale tutaj nasi politycy zachowali się tak głupio, że szkoda gadać.
1
@Bobo25 To, że politycy mówią bzdury to jest oczywiste. Dla Polski największym moim zdaniem problemem to fakt, że transport morski wzrósł o 300% w ciągu roku. U nas duża część ropy szła z Rosji lądem, więc dodatkowo wskutek zmiany dostawców paliwa wpływ tego czynnika jest jeszcze większy. Gdybyśmy się zachowali jak Węgrzy którzy dalej z Rosji sprowadzali ropę to mielibysmy właśnie w okolicach 0,75 euro netto za litr paliwo.
0
@IronSanHybrid Co ma do rzeczy ile zarabia osoba w kraju X. Czy myślisz jeśli cena wzrosła dla Amerykanina o 50% to powie spoko dużo zarabiam więc mnie stać?
2
@IronSanHybrid Naprawdę myślisz, że większość tej różnicy to marża Orlenu? Dlaczego np. w USA cena diesela w ciągu roku wzrosła o ok. 51%, benzyna 25%. Dlaczego rośnie w większości krajów w Europy? Relacja baryłka ropy -> cena litra ON na stacji ma znacznie więcej czynników.
0
@Rewolucja123 W dodatkowym czasie padło już 11 goli podczas tych mistrzostw, więc nie powiedziałbym że nic nie dają doliczone minuty, a wręcz mają ogromny wpływ na wynik spotkań.
0
@michaleu Postaw może na Argentynę w środę jakąś większą kwotę, naród będzie Ci wdzięczny :)
8
@mextexperu Kruszyński jest dośc znanym adwokatem (nawet w mediach często występuje) + ma doświadczenie w obronie osób oskarżonych o korupcję. Michniewicz wziął więc dobrego adwokata, bo na niego go było stać. Co to ma za znaczenie że bronił osobę X? Pomijam już sam fakt, że w wiekszości krajów demokratycznych jest domnienia niewinności, a tutaj dodatkowo sąd oczyścił Michniewicza z zarzutu, ale rozumiem że posiadasz większą wiedze na ten temat niż sąd który prowadził postepowanie sądowe.
3
@kamilkrycha Ja lubię cywilizacje. Mam 2: Sid Meiers Civilization oraz Poprzez Wieki i oba są super. Terraformacja Marsa tez się sprawdza.
3
@qbuteq W USA cena diesela w ciągu roku wzrosła o ok. 51%, benzyna 25%. Mimo, że cena za baryłkę spadła. Cena za baryłkę i kurs USD jest jedynie niewielkim składowym ceny całkowitej.
1
@A4ron Na ostatnim Mundialu Japonia z Polską też klepała pod wynik w ostatnim meczu, rozumiem że chcesz by obie te reprezentacje też odpadły?
0
@Emhyr Na ten moment dużo czołowych zawodników dośc przeciętni wychodzi. Piłkarze Bayernu bez rewalacji(poza Kimmichem), Liverpoolu też słabo, Real co najwyżej przeciętnie. Mam wrażenie, że z czołowych drużyn w Europie na mundialu najgorzej wypadają zawodnicy City. De Bruyne gra słabo, Foden grzeje ławę, Alvarez gra tylko jako zmiennik bezbarwnego Lautaro, Bernardo tez bez rewelacji w pierwszym meczu.
1
@AmigoBlancos Niemcy zagęszczają środek pola, duże wyzwanie i sprawdzian dla trójki z Barcelony.
1
@Przemek2323 Kurs buka na wyjście z Polski z grupy to 1.35, Meksyk 4.00 , Arabia 3.7. Na pewno Polska nie ma najmniejszych szans na wyjście z grupy, ale łatwo nie będzie.
0
@Emhyr Zobaczysz, że Chorwacja wyjdzie z grupy