1

@tristan87 Ramos i Thiago od dawna poza składem są, Ramos nie rozegrał ani minuty w eliminacjach do Mundialu, a Thiago rozegrał 50 minut, ich brak to żadne zaskoczenie. Trudno ich nazwać obecnie kluczowymi piłkarzami kadry.Odważnie by zrobił Lucho gdyby np. Busiego odstawił.

2

@Medium Progres w grze MU jest widoczny względem poprzedniego sezonu. Ten Haag punktuje średnio 1,86pkt na mecz w lidze, wobec Rangnicka 1,54pkt. Oczywiście wydał 240mln w okienko letnie, a takich pieniędzy Rangnick nie dostał, ale tam w MU jest większośc do wywalenia.
@Encore Czy 5 miejsce w lidze + np. odpadnięcie w 1/16 LE przez MU byłoby dla Ciebie wystarczająco dobrym sezonem, czy jednak miejsce TOP4 to must have w tym sezonie.

11

@FabianMrozek W Polsce 90% osób gdzieś głosuje przeciwko komuś, a nie za kimś, więc nie tyle Tusk ma poparcie, co te osoby głosują przeciwko PiS. Nie znam ani jednej osoby co głosowałaby by za KO i potrafiła to uargumentować innym czynnikiem niż chęć odsunięcia PiS od władzy.

0

@fortunate_son U mnie:
Szczęsny
Cash-Glik-Kiwior-Bereś
Zieliński-Bielik
Kamiński-Szymański-Zalewski
Lewy

0

@michal26 No chyba, że Kubica jadący za Heidfeldem gdy mu brakował 1pkt do 3 miejsca,a BMW mu kilka razy odmówiło.

1

@michal26 90% sytuacji, gdzie kierowca uderza przednim skrzydłem w innym bolid to jest jego wina. Tutaj bardziej widze winę Maxa, ale i tak by się wybronili że to był incydent wyścigowy. Natomiast jak porównamy kary że +5s dla Norrisa, gdzie po prostu skasował Leclerca i to jest 100% jego wina i +5s dla Maxa, to jest coś nie tak przy proporcji kar.

1

Dobrze dla Sainza że teraz SC

0

@Bykunn No ale Max trafił przednim skrzydłem w koło Lewisa, więc nie mógł być Max z przodu...

2

@Pawlak1992 On grał w Monachium i tak nie pomógł.

1

@michal26 Powiedziałbym że najlepsze wyjście dla polskiej piłki to Raków mistrz + Legia, Lech w europejskich pucharach. Raków ma dużą przewagę, więc mistrza powinien zrobić tak czy owak, więc niech już Legia punktuje by grali w pucharach.

1

@AmigoBlancos Hajto, Wichniarek, Żewłakow

0

@Emhyr Pod kątem tego co Lucho od nich oczekuje oczywiście że są najlepsi. Indywidualnie nie są najlepsi, ale świetnie pasują pod kątem stylu gry drużyny. Dużo większe wątpliwości mam np. przy Theo we Francji, bo Theo lepiej wygląda na wahadle, a gorzej w bloku z 4 obrońcami jako zwykły LO, Nuno Mendes podobny problem on gorzej wygląda gdy musi grac jako zwykły LO + fakt że Portugalia gra defensywnie mocno ogranicza jego możliwości, z kolei Cancelo musi grac na prawej obronie w kadrze. Alex Sandro czy Alex Telles z Brazylii to też gorsze opcje niż Alba, Gaya. Obrońców której reprezentacji na mundialu bys widział jako TOP1 pod kątem tego jak gra kadra(lepiej pasujących do niej niż Alba, Gaya)?

1

@Emhyr Akurat w Hiszpanii pozycja LO jest najmocniej obsadzona na świecie, mnie to nie dziwi że nie dostał powołania.

0

Haaland zgubił krycie w obronie

0

@Emhyr Nawet jakby nie było długiej przerwy to Premier League efektywny czas gry to jakieś 65 minut, więc średnio każda połowa powinna mieć +12m, a tu dodatkowo Laporte miał rozciętą głowę.

4

@Criss18Barca Po części to jest racja jak ktoś np. oglądał mecz przeciwko Spezii z Lazio to Kiwior wyglądał źle. Na przestrzeni całego sezonu trudno mi ocenić bo widziałem ze 3-4 mecze tylko Spezii, więc nie podejmę się oceny całego sezonu. Jednocześnie to i tak gadka bez sensu, bo to nasz jedyny stoper(obok Wieteski) który ma pewne miejsce w składzie w 1 lidze w TOP5 ligach, więc i tak ma pewny skład w kadrze.

19

@AmigoBlancos Australia jest słabiutka, oni przegrali grupę w sposób znaczący z Arabia Saudyjską i ledwo wyprzedzili Oman, to nie jest ta ekipa co kiedyś. Francja imho wyjdzie, bo z tak słabej grupy nie da nie wyjść.

2

@David_Beckham Pele, Maradona

6

@Medium Jak pada to nikt nie poprawi czasu

2

@chavez Jaka europejska kadra Ciebie przekonuje? Widziałem tutaj narzekania na skład Anglii, Niemiec, Francji, Hiszpanii. W Portugalii że trener nie ogarnia itp.

0

@michal26 Partie mogą sobie pozwolić na wystawienie 2 kandydatow w stanach gdzie są mega mocne. Do dogrywki przejdzie wtedy 2 ich kandydatow, wiec i tak dostaną mandat. Zwycięzca sobie nie dobiera jednego, każdy senator jest wybierany w wyobrach powszechny w danym stanie na 6 lat, a wybory są co 2 lata na 1/3 stanowisk. Kadencje senatorow jednego stanu nie moga konczyc sie w tej samej chwili, tylko musi być odległośc 2 lub 4 lat.

0

@Roobo No ale Azpi w kadrze jest podstawowym PO, wiec jak go przestawisz do środka to będzie musiał grać Carvajal. Jak by nie patrzeć masz kadrę 26 osobowa i branie 3 stoperow jest odważne.

3

W kadrze Hiszpanii tylko 3 nominalnych stoperow(Garcia, Torres, Laporte), dość kontrowersyjnie Lucho zrobił, że nie znalazł miejsca na 4 stopera w kadrze. Jakiekolwiek czerwo lub kontuzja i są bez możliwości zmiany w tej formacji.

0

@Marcelinho99 Sousa prowadził kadrę w 15 meczach, jego największy sukces to ogranie Albanii. Gdyby miał wyniki choćby przyzwoite to jego obraz byłby inny.

1

@kuz Szymański to chociaż gra regularnie w miarę w klubie, Klich ma mniej niż 200 minut w lidze w tym sezonie.

0

@SuperPatsonFCB Mi w takich sytuacjach przypomina się słynny mecz Szwecja-Dania na Euro 2004, gdzie kibice wchodząc na mecz wnosili słynne transparenty 2:2 bye bye Italia. Jaki wynik meczu? Oczywiście 2:2 i radość obu stron. W siatkówce jest też mnóstwo takich sytuacji, gdzie można wykorzystać fakt, że gra się mecz znając wszystkie wyniki inne i konkretny wynik to celujesz w wynik jaki ma być. Rok temu był mecz w ostatniej kolejce Zaksa-Trefl, gdzie konkretny 2:3 oznaczał, że Zaksa ma łatwego rywala w postaci Katowic w ćwierćfinale, a wygrywając mecz mieliby Warszawie, przegrywając 1:3 lub 0:3 mieliby wyjazd do Gdańska. Z kolei Gdańsk musiał wygrać by awansować, ale jeśli by wygrali 3:1 lub 3:0 to mieliby ćwierćfinał z Zaksą, zwycięstwo 3:2 dawało im JW, więc lepszy dla nich wynik. Wynik meczu? Oczywiście 2:3(Zaksa prowadząc 2:0 zdjęła wszystkich zawodnikow podstawowych od 3 seta). Taki wynikj pomógł obu zespołom w fazie play-off i dalszym sezonie. Naiwnością jest sądzić, że sporcie zawsze trzeba grać na zwycięstwo w każdym meczu, celem w sporcie jest tylko i wyłącznie zwycięstwo w docelowej imprezie/turnieju. Ja w pełni rozumiem zachowanie hiszpanek w tym meczu.

0

@lucca87 Prawy obrońca przyjdzie + odejście Depaya + jakieś wypożyczenie budżetowe pomocnika(lub dogadanie się z Valencia w sprawie skrócenia wypożyczenia Nico). Z Inigo się dogadają na lato + będą się dogadywać się z DM na lato. Klasowy pomocnik przyjdzie tylko i wyłącznie moim zdaniem gdyby(odpukać) na mundialu kontuzji poważnej doznał któryś z naszych pomocników(Pedri/Gavi/FdJ/Busi).

1

@Bruttal Ludzie często w tym sezonie często narzekają na sędziów że za dużo czasu doliczają. Efektywny czas gry w LaLiga jest mniejszy niż 60 minut, więc średnio każda połowa powinna mieć jakieś +15m. Tutaj są spiny o gdy sędzia doliczy +7,8 minut nawet jak był VAR kilka razy. Zamiast kombinować z zatrzymywaniem czasu, niech sędziowie zaczną doliczać nawet te +15 minut i będzie ok.

0

@MesQueUnClub_87 Są niespodzianki w każdym turnieju, ale na MŚ zazwyczaj wygrywa główny faworyt MŚ, tak było w 2002,2010,2014,2018. Wyjątkiem było 2006 w XXI, gdzie Włosi wygrali, nie będąc przed turniejem faworytem numer 1.

0

@msmsms Duzo przy tej wycenie robi wiek zawodnika, czyli 21 lat. Transfermarkt mocno zawyża wycena młodych zawodnikow(co jest słuszne, bo oni dużo kosztują na rynku), ale zazwyczaj jest tak że jeśli zawodnik ma koło 20 lat i wycenę 80 mln to jest ma podobne umiejetnosci co 5 lat starszy zawonik z wycena np. 50-60mln. Mozesz sobie np. przypomniec wycene Fatiego na poziomie 80mln, mimo ze mial wtedy rozegrane kolo 20-30 meczy w seniorskiej piłce, ale wiek 18 lat robił swoje. U Rodrygo jest podobnie wiek robi swoje.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?