0

@Emhyr Dalej uważasz, że są beznadziejni?

0

@Emhyr Nie mówię o tym, że grają dobrze i widowiskowo z polotem jak kiedys, ale pisanie jakby byli słabi jest nie na miejscu, bo wciąz potrafią wygrywac ważne mecze, co pokazują ich wyniki.

3

@Emhyr Chorwacja notuje taki regres że w Lidze Narodów ograli w grupie m.in. Francję i Danię , na Euro dopiero po dogrywce odpadli z Hiszpanią. W eliminacjach do mistrzostw też wygrali swoją grupę. Chciałbym, żeby kiedyś Polska miała taki regres.

0

@Pawlak1992 Dlaczego Hiszpania mając 6 pkt przed ostatnią kolejką miałaby grać na zwycięstwo a nie zadowolić się remisem z Japonią? Dla nich win-win sytuacja wygrywają grupę eliminują ważnego rywala.

0

@barcelonaLM Nie wydaje mi się, jeśli Hiszpanie by dziś ograli Niemców to uważam, że Hiszpania mając w zasadzie pewne 1 miejsce w grupie zadowoli sie remisem z Japonią i tym samym awansuje Hiszpania i Japonia.

0

Komentarz usunięty przez użytkownika

1

@Deviler Tak, bo wtedy zwycięstwo z Arabią da im awans, niezależnie od wynik Polska-Argentyna.

0

@SinMistico Jakbyś miał wybrać sędziego na ten mecz to kogo proponujesz?

0

@P33ck To jest prawdopodobne, kolejny Mundial to więcej meczy + słabsze drużyny(bo bedzie łącznie 48 drużyn), także powinno byc nawet łatwiej o gole.

4

@Emhyr Aż się Sergiusz Ryczel z meczu Dortmund-Malaga przypomina :)

0

@VegetaPolska Nie będzie wtedy pewny awans, ale będzie bardzo blisko. Wtedy jedyny wynik który nas elimuje to remis w meczu Meksyk-Arabia oraz przegrana 0:2 lub większa z Argentyną(grającą o nic). Także będzie wtedy już mega blisko.

1

@Emhyr Nie tyle nie mogą sędziować europejskim, co nie sędziują gdy gra europejska przeciwko reprezentacji z innnego kontynentu(tutaj masz 2 europejskie wiec to bez znaczenia)

2

@Cotutajsiedzieje To tak jakby miałbyś mecz w grupie LM Inter-Pilzno i kibicowałbyś Interowi bo go lubisz, czyli jednoznacznie kibicujesz przeciwko drużynie której jesteś kibicem(w teorii) -> Barcelony. W aktualnej sytuacji jest analogiczna sytuacja zdecydowanie najlepszy wynik dla Polski to zwycięstwo Meksyku ewentualnie remis. Kibicowie Argetynie to stawianie jej nad Polske. Dodatkowo to oznacza, że będziesz kibicował Argentynie w meczu z Polską, bo żeby Argentyna wyszła to musi wygrać z nami.

0

@Kubsoleon Dlaczego chcesz by Argentyna wygrała grupę z Polską?

0

@tristan87 Przecież często najbardziej znany zawodnik kadry jest wybierany MVP np. De Bruyne w meczu Belgii, Ronaldo w Portugalii itd. De Jong z tego samego klucza

0

@Kgorecki2500 No wiesz Holandia gra konkretnie tworzy sobie 2-3 okazje na mecz i tyle. W meczu z Senegalem też oddali 3 strzały celne(a trzeba pamiętac że 3 strzał był dobitką, więc tez skupiło się to w 2 akcjach). Co do fazy pucharowej uważam że i tak zobaczymy ich w 1/4, bo trafią na USA/IRAN w 1/8 i myślę, że mimo wszystko wygrają ten mecz.

0

@jedrek7000 Proszę Cię wszyscy wybiegają nawet obrońca z linii bramkowej a on stoi jak widły w gnoju i się potem dziwi.

2

Przepisy są jednoznaczne w takiej sytuacji, jeśli zawodnik jest na spalonym i choć minimalnie zasłania kąt widzenia bramkarza to bramka musi byc anulowana. Nie jest to zgodne z duchem gry, ale przepis to przepis i trzeba egzekwować. Kilka lat temu było oburzenie w meczu Gladbach-Inter o ten przepis(

sytuacja z 1:10) . To jest bardzo bezduszny przepis ale jest jak jest.

0

@HypeR Meksyk jest słabiutki, oni nie potrafili wygrać z Polską, więc spokojnie Arabia da z nimi rade.

0

@hayek Jeśli Argentyna by zremisowałaby z Meksykiem to można wyjść z naszej grupy z 3 pkt.

0

@Chaoss Z Walią to też się męczyli Belgowie i Holendrzy. To jest bardzo trudny rywal do złamania, zobacz sobie jak rzadko zdarza się by przegrali mecz więcej niż 1 bramką. Krytykować Polskę za mecz z Walią to akurat czepianie się na siłę.

1

@Barca1992 Będą 4 dodatkowe zespoły z afryki, tutaj gra 5 najlepszych i jak jedna wyjdzie z grupy to będzie sukces dla nich, to jest żenada.

0

@Emhyr Jak Portugalia to musi byc Paulo Sousa

0

@zadafcb Razi brak jakiejkolwiek bramki. Owszem grali z faworytami, ale żeby wyjść z grupy to żadna z reprezentacji nie postawiła kroku do przodu.

2

Start Mundialu bardzo słaby dla drużyn z obu Ameryk oraz Afryki. Na 11 reprezentacji tylko Ekwador potrafił wygrać i to ze słabiutkim Katarem. Żadna z reprezentacji afrykańskich nie zdobyła jeszcze bramki. Z kolei drużyny z Ameryk na 7 meczy jedyne gole, które strzeliły to te w 1 połowie. Kondycyjnie na razie wyglądają źle, zobaczymy czy to tylko kwestia aklimatyzacji, czy czegoś więcej.

0

@FCB24 Sędziowie nie mogą sędziować, gdy gra druzyna z kontynentu od sędziego. Mecz Urugwaju z Korea jest dopiero 3 meczem bez reprezentacji z Europy. Marciniak myślę dostanie szanse w 2 rundzie meczy gdzie będzie kilka meczów wewnątrz europejskich i automatycznie będzie większa szansa na mecz w pozostałych meczach.

3

@GeraltzKatalonii No jakby nie patrzeć na razie drużyny z Ameryk na 6 meczy wygrały 1 i to przeciwko beznadziejnemu Katarowi. Teraz gra 7 Urugwaj i zobaczymy jak to się skończy.

1

@JimMorrisonFCB Expected goals mówi o całej akcji, a nie tylko o pozycji z której dany zawodnik strzela. O wczorajszym meczu mówi nam że część bramek została zdobyta z akcji z których zazwyczaj gol nie pada. Przykładowo gol Asensio to tylko 0,08, ponieważ większość takich dośrodkowań od Alby jest kasowana przez obrońców. Sam strzał Asensio w sobie już był relatywnie prosty. Możesz sobie sprawdzić ilość dośrodkowań które Alba wykonuje na mecz, a ile konczy się golem, wyjdzie Ci może średnio 1 na 10 dośrodkowań z takich pozycji jest celnych i snajper potrafi je wykończyć. Były też proste sytuacje np. karny, czy gol Solera i one miały wysokie prawdpodobieństwa zdobycia gola. Expected goals bierze pod uwagę analogicznie sytuację w meczach i na nich podstawie określa % akcji z których pada gol.

3

@JimMorrisonFCB To Ci określa prawdopodobieństwo z jaką dana akcja skończy się golem. Najprostszy przykład to rzut karny to 0,79(dlatego że średnio 79% karnych kończy się golem). Co ciekawe np. taka Arabia miała 0,14xG i zdobyła 2 bramki.

1

@Lionel_Messi10 Jakby tak wyszli to pewnie od razu będą chcieli zamknąc mecz 1 połową tak jak mówisz i potem np. zmienią Alvareza na Paredesa by zabezpieczyć środek pola. Tylko czy takim ustawieniem na początku by nie odkryli się za bardzo przed Meksykiem, tu mam wątpliowości.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?