priest9999
Dołączył/a: marzec 2020
3 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@PatrykBarca Zdziwiłoby mnie gdy Arsenal zapłacił 60-70mln za rezerwowego. Oni mają Sakę na tej pozycji, a nie kojarzę by wydał Arsenal kiedykowilek taką kasę na rezerwowego. Zresztą odejście dla Brazylijczyka z Barcy byłoby nielogiczne. Trudno mu oczekiwać że posadzi Sakę na ławce. Łatwiej mu walczyc z Dembele, a dwa niekiedy grają razem z Dembele.
0
@norbi77 Podeślij dane z oglądalności 2 połowa Realu vs 2 połowa Barcelony po meczu z chęcia spojrzę w liczby.
0
@Firestone Co znaczy wypromował tylko Balde? Za Xaviego Barcelona ma najmłodszy skład od czasów Van Gaala pod kątem wieku pierwszej jedenastki. Rozumiem ze Gavi to jest wypromowany przez Koemana bo dał mu grać 3 miesiące i fakt jego rozwoju za Xaviego jest bez znaczenia. W zeszłym sezonie Xavi dał mnóstwo minut Jutgli, Abde, Nico to że Ci zawodnicy to nie jest poziom Barcy to wina Xaviego?
0
@Firestone Ale wiesz ze od czasow Pepa za Xaviego było najwięcej debiutów zawodników z La Masii
0
@michal26 Spokojnie my mówimy o pomocnikach 5,6,7 w kolejności do gry w Barcelonie. Większośc klubów ma 1-2 klasowych zmienników i to tyle.
1
@norbi77 Dobra jak chcesz to spójrz na dane za zeszły rok:
Bayern-Benfica 1,5mln
City-PSG 1,2 mln
Inter-Real 820k
Bayern-Barcelona 1,7mln
Liverpool-Atleti 1mln
Juve-Chelsea 1,1mln
To są dane za zeszły rok faza grupowa. Mecz Realu oglądało najmniej osób.
PS: Poza finałem w zeszłym roku każdy mecz Bayernu generował więcej widzów niż inne mecze LM. Nawet mecze Real-City, Real-PSG generowały mniej widzów niż mecz Bayern-Benfica.
1
@norbi77 Na przykładzie Ci podam oglądalność w meczach LM:
Barcelona-Pilzno 1,87mln
City-Dortmund 690k
Chelsea-Milan 654k
Juve-PSG 1mln
Jak widzisz nawet słabe Pilzno powoduje dużą oglądalnośc z uwagi na Lewego. Rok temu też mecze Bayernu w fazie grupowej w TVP generowały 2-krotnie wieksza ogladalnosc niz mecze innych drużyn. To sie nazywa efekt Lewego.
0
@Kidd Czy mógłbyś podać przykład zawodnika z Barcy B co grali na skrzydle za Koemana. Holender nawet jednej minuty nie potrafił dać Iliasowi, Abde, Jutgli, Collado.
12
@gaucho104 Nie odmawia się kiedy pieniądz woła...
1
@malicinho C+ ma prawo wybrać sobie 2 mecze w danej kolejce, ale nie mogą transmitować hitu kolejki(wybranego przez Viaplay).
0
@cules100pro Poleciałeś grubo. Z Hiszpanii wyszła w tym roku z grupy aż 1 zespół, podczas gdy np. angielskie 4, niemieckie 4, włoskie 3. Po co dodawać kolejne zespoły hiszpńskie jeśli nawet drużyny z miejsc 2-4 z ligi nie są w stanie wyjść z grupy.
1
@Comfortable_ Powiedziałbym że dobry ruch dla wszystkich stron(Chelsea, AM, Felix). Na miejscu samego Felixa wolałbym nie robić transferu do Chelsea, bo ogromny tam chaos jest, ale wypożycznie na pół roku wydaje się idealne, bo z uwagi na kontuzje ma pewny 1 skład i możliwość regularnej gry. Jednocześnie latem może zdecydować o przyszłości czy zostać w AM(być może nowy trener będzie), czy grać na transfer do dobrego klubu, na który bedzie miał szanse jak dobrze pokaże się w Londynie.
2
Może powinniśmy się zastanowić co zyskujemy na tym że mamy Bellerina. On jest 5 w kolejności do gry na tej pozycji(po Kounde, Roberto, Araujo, Balde). Czyli nominalny prawy obrońca przegrywa rywalizację z 2 nominalnymi środkowymi obrońcami, lewym obrońcą oraz "wszechstronnym" Roberto. Tylko duża plaga kontuzji mogłaby dać mu jakiekolwiek minuty w meczu o stawkę(pomjam pierwsze rundy PK z czwartoligowcami, gdzie równie dobrze może grac ktoś z Barcy B). Czekamy na rejestrację w pierwszej drużynie Gaviego, Balde, Peni. Ja wiem, że on mało zarabia, ale zejście z zarobków zawsze to krok w dobrą stronę.
0
@Emhyr Jak by mieli kogoś wykluczać to chyba solidarnie Polskę i Argentynę za ustawienie meczu na mundialu? To jest burza w szklance wody, przecież Fifa nie będzie przyznawać oficjalnie że mecz mistrza świata był ustawiony.
0
Przeglądam statystyki zawodników Barcelony w tym sezonie i w sumie jestem zaskoczony kilkoma liczbami w zakresie podań.
Podania prostopadłe:
Pedri - 15
Dembele - 9
Busi - 8
FdJ - 7
Gavi - 4
Dla porównanie najlepszy w Realu w tej statystyce jest Modric z 6 takimi podaniami.
Statystyka długich podań:
Pedri 111/126 , Busi 70/85, FdJ 62/81, Gavi 24/33.
Jest jeszcze kilka innych ciekawych danych, jak np. kontakty blisko bramki rywala itp. Ogólnie większośc statystyk tego typu pokazuje, że zdecydowanie najczęściej grającym do przodu lub uczestniczacym w finalnej części jest w tym sezonie Pedri, z kolei Gavi wypada gorzej nawet od Busiego czy FdJ, co na pierwszym rzut oka nie widać na boisku(przynajmniej nie taka różnica).
Dane: https://fbref.com/en/squads/206d90db/Barcelona-Stats#all_stats_passing
7
@bartas97 Rzeczywiście to prawda, zerknąłem dokładnie w te statystki to Mendy ma w rozgrywkach ligowych 1 prostopadłe podanie w Realu. W tym samym czasie Alba ma takich 31.(dane sa zbierane od sezonu 17/18). Link z dokładnymi danymi -> https://fbref.com/en/players/3cefcaef/Ferland-Mendy
1
@Lisek Jeszcze tak dorzucę kilka liczb Pedriego 24 kluczowe podania(2 wynik w Barcelonie po Dembele), wskaźnik xA(oczekiwane asysty) 2.9 (10 wynik w całej lidze),.
0
@messi564 To nie jest kwestia zwycięstw 1 bramką, w lidze Real ma takich 5 dotychczas, a Barcelona 4. Różnica w bramkach wynika, że Real nie potrafi wygrywać wysoko np. nigdy nie wygrał w tym sezonie 4 bramkami, a Barca ma aż 3 takie mecze.
1
@arasz1819 Nie chodzi o 4 minuty, że różnica są , ale celowo pomijasz asysty by pod teze przedstaić, że Fati liczbowo jest lepszy od francuza. Nadajesz sie do TVP z taka logika, by cos ukryć a pokazać to co jest wygodne.
1
@arasz1819 Akurat w cyferkach nie jest lepszy Ansu od Dembele. Francuz ma 111m/G+A, Ansu 115m/ G+A. Chyba, że celowo patrzysz na same gole i asysty sa bez znaczenia.
0
@Azi Też się na tym zastanawiam początek sezonu miał niezły, potem dalej sporo grał nawet w październiku Real, Bilbao czy Valencia i nagle w ostatnich meczach nie dostał żadnych minut. Alonso grał na stoperze, na zmianę potrafił wejść np. Riad a on z ławki się nie podnosi. W kadrze podobna akcja najpierw sporo kadra u Lucho w tym roku i nawet w LN niedawno przed Mundialem, nadchodzi turniej i Rodri na stoperze, co więcej nawet w meczu z Japonią nie dostał ani minuty, dziwne to jest.
1
Tak w ramach przygotowań do meczu przypomnę wyniki Barcelony w pierwszej swojej rundzie Pucharu Króla odkiad został wprowadzony system z 1 meczem:
Ibiza-Barcelona 1:2
Cornella-Barcelona 0:2(po dogrywce)
Linares-Barcelona 1:2
Ciekawe czy dziś Barcelona zaskoczy i uda się wygrać w regulaminowym czasie co najmniej 2 bramkami.
0
@cris2706 Średnia ceny w kraju za m2:
2007 - 5509
2015 - 5299
2022 - 8506
Czyli między 2007 a 2015 mieliśmy spadek średniej ceny o 4% za mieszkanie, przy średnim wzroście zarobków 69%, a między 2015 i 2022 koszt m2 wzrósł o 62%, przy wzroście zarobków o średnio 66%.
1
@cris2706 Spójrz na ceny w innych miastach typu Wrocław, Kraków, Gdańsk, Poznań itd. Relacje cenowe będą podobne. Podaj mi proszę przykłady miast, gdzie ceny spadały w ostatnich latach?
3
@cris2706 W takich zestawieniach zwróciłbym uwagę na jeden czynnik -> ceny mieszkań.
Tusk rządził w latach 2007-2015, PiS od 2015. Zestawmy to ze średnią pensją.
Średnia cena mieszkania w Warszawie za m2(dane GUS):
Rok 2007 - 7879zł
Rok 2015 - 7510zł
Rok 2022 - 12412zł
Średnia pensja(dane GUS):
Rok 2007 - 2 691,03zł
Rok 2015 - 3899,78zł
Rok 2021- 5 922zł
Ile metrów kwadratowych w Warszawie mogłeś kupić za średnią pensję
Rok 2007 - 0,34m2
Rok 2015 - 0,52m2
Rok 2022 - 0,47m2
Twoim argumentem jest fakt posiadania dóbr typu TV, czy wyjazd na wczasy, ale dla młodego człowieka najważniejsze jest czy ma szansę na mieszkanie. Możesz też sobie zrobić zestawienie dostępności kredytów, zdolności kredytowej jak zmieniała się w latach 2007-2015, a jak teraz(2015-2022). Dawno takich bzdur nie widziałem co wypisujesz.
5
@Encore Nikt nie da +-20 mln za Depaya z kontraktem na pół roku, ja bym sprzedał nawet za 10mln(w co wątpie by nawet szło wyciągnąć)
0
@okiemtypera_lucaxx95 Ja mam z tym problem, bo potem musze sprzątać u siebie czyjeś fajewerki z podwórka, rok temu musiałem musiałem też wchodzić by z daszku ściągać. Jeśli ktoś ma dużą posesję i nie strzela tak by spadło u siebie to spoko, ale nienawidze po kimś sprzątać.
1
@Worny U mnie Vettel
0
@19Riki20 Bez szans Bosz dostawał w Lyonie 3mln za sezon, w Dortmund było to 2,5mln. Bielsa miał 10mln w Leeds. U nas Czesiek miał 500k za sezon, nawet jakby jakimś cudem zbliżyli się do 1mln(w co wątpie) to oni nie obniżą kilkukrotnie swoich zarobków.
3
@tomek8756 Tylko czy Ci młodsi komentatorzy się czymś wyróżniają np. taki Iwański czy Kwiatkowski moim zdaniem sa dużo gorsi od Szpakowskiego.