priest9999
Dołączył/a: marzec 2020
3 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@Bobo25 Klubowy ranking Uefa układu się korzystnie dla nas. W 3 koszyku w przyszłym roku trudno będzie o mocniejsze zespoły, jak sobie prześledzisz ranking i potencjalny układ na koszyki. Na papierze jest tylko Newcastle(które nawet z 4 byłoby losowane) z tych mocniejszych zespołów. Poza tym na siłę Lazio, Union Berlin jeszcze można dodać(ale to jest znacznie niższa półka niż tegoryczne Inter czy Napoli co było losowane z 3 koszyka). Odpadają nam Inter, Porto itp zespoły bo będą one w 2 koszyku. Od momentu reformy koszykow mistrz Hiszpanii nigdy nie miał trudnej grupy w rozumieniu 2 mocnych rywali niezależnie czy był to Real, Atleti czy Barcelona, także spokojny jestem, bo prawdopodobieństwo mówi że będzie dobrze.
1
@Emhyr Czyli cała PL zwolniła sumarycznie tylko 2 razy więcej trenerów niż samo Elche :D
10
@DonMatteo901 Nie no, jak wieszał pranie na Bernabeu to trochę gwizdów było.
0
@Klejnot_Nilu Moim zdaniem Bayern jest faworytem, bo City rzadko wygrywa z kimś topowym w fazie pucharowej(tylko PSG i Real) za kadencji Pepa + fakt że Pep potrafi przekombinowac. Będę kibicował City, ale pieniądze gdybym miał postawić to na Bayern, bo historia meczów ważnych w LM przemawia za monachijczykami.
1
@barcelonaLM Ręka Havertza była
2
W sumie to śmieszne teraz wygląda wypowiedź Kahna że zwolniliśmy Nagelsmanna bo uważali że 3 trofea w tym sezonie są zagrożene minął tydzień i poszło 1 trofeum z dymen, teraz mecz o wszystko z City czeka Bayern. Oczywiście Bayern jest faworytem, ale wszystko może się zdarzyć.
0
@bartas97 Jak zwalniasz trenera który w LM nie stracił gola z Barceloną, Interem i PSG rozjeżdzając rywali po drodze, w lidze masz tylko 1 pkt straty to znaczy że zarząd oczekuje zwycięstwa w LM, no bo po co by zwalniali trenera w takim momencie. Czy myślisz ze postawili cel Tuchelowi mistrzostwo Niemiec i będziemy zadowoleni?
2
Kompromitacja Tuchela w PN, jak odpadnie w ćwierćfinale LM to będzie gorąco w Monachium
0
@Survier Nie przypominam sobie żeby za Pepa czy Lucho ludzie pisali, że wygrywał dlatego, że miał Leo. Raczej się patrzy na całokształt gry, żeby móc ocenić wpływ Leo na zespół.
3
Czyli jutro wychodzimy Mats- Araujo,Kounde,Alonso,Balde - Busi, Kessie, Gavi, Roberto - Raphinha, Lewy. Choć 1 zmiana względem tego skłądu byłaby dużym zaskoczeniem.
0
@Bobo25 We Francji od wybuchu pandemii limity FFP zostały zniesione, powrót ich nastapi w sezonie 23/24.
0
@Bobo25 No ale to chodzi, ze w Hiszpanii bogaty właściciel wchodzi i nie może zrobić nic, we Francji nie ma FFP w lidze, wiec nie trafne porownanie do PSG. Niedawno nawet Tebas się śmiał że właściciel Almerii(szejk) nie moze nic zrobić, bo przepisy mu tego zabraniają.
5
@NeyPL Przecież nie jest powiedziane ze nie wygramy odwołania w Trybunale, podzas odwołania UEFA musi przedstawić dowody na naszą winę, a te są mgliste. Dodatkowo też nei zapominajmy że nawet jak w sezonie 24/25 wrocimy na Camp to będziemy grac z ograniczoną pojemnością do 60k, wiec zysk nie jest dużo większy względem Montjuic w 1 sezonie po powrocie.
1
@Yoohoo Uważam 2 maja za mało prawdopodobny z uwagi na to, że mecz z AM jest 23.04 w niedzielę, więc jeśli chcieliby zrobić mecz z Osasuną 2.05 to mielibyśmy w ciągu 9 dni 4 mecze(AM, Rayo, Betis, Osasuna), co jest mało prawdopodobne. Minimalny odstęp miedzy meczami to 3 dni, wiec teoretycznie ten 2.05 wciaz jest mozliwy, ale malo prawdopodobny. Na twoim miejscu poczekalbym na termin meczu z Rayo jeśli będzie w czwartek 27.04 to na pewno mecz z Osasuna nie bedzie 2.05. Termin meczu z Rayo powinni podac w ciagu 2-3 dni.
1
@Yoohoo Wczoraj podali dokładny termin meczu z AM, za ok. 1,5 tygodnia podadzą dla Osasuny.
0
@Bobo25 Ja mam problem z FFP w świecie futbolu, że to przepis który sprawia że słabszym klubom trudniej dobić do tych największych. Nawet jeśli klub pozyska sponsora/bogatego właściciela etc. to nie może od razu wpompować kasy w zawodników bo wykracza łatwo poza limit. Pozostaje mu więc najpierw budowa klubu np. po LE tam zdobycie troche kasy i takie krok po kroku budowanie, a w międzyczasie łatwo może stracić najlepszych sowich zawodników, którzy będą chcieli przejść do klubów z LM. Jak dodamy do tego że np. w La Liga sposób dystrybucji praw telewizyjnych premiuje mocno największe kluby(typu Real, Barcelona) i dostają oni większy % z puli niż np. City, Liverpool etc. w Anglii(tam jest bardziej równo). Także FFP w Hiszpanii troche cementuje system i powoduje że nie zobaczymy moim zdaniem mistrza Hiszpanii spoza grona Barca, Real, AM w ciągu najbliżsych 20-30 lat(zakładając że FFP będzie obowiązywać ciągle). Bankructwa klubów na pcozątku XXI wieku w Hiszpanii to była plaga to się zgadzam, ale sposób kontroli wydatków klubów jest niewłaściwy i betonuje lige.
0
@Emhyr No ale to w takim razie nie rozwiązuje to naszego głównego problemu w tym sezonie czyli sposobu bronienia się przeciwko mocnym rywalom spoza Hiszpanii. Rywalami np. Bayern, Inter, MU w meczach z nimi skrzydłowymi mieli rywali mieli mnóstwo miejsca i robili nam mnóstwo szkody. Nam zmiana systemu na ten zaproponowany nie polepszy tego i jeśli znowu np. na jesień jednocześnie wypadną Kounde, Araujo i Christensen to może się skończyc podobnie jak w tym roku.
0
@Emhyr Jak te ustawienie wygląda w obronie. W obronie zmieniamy się w 4 obrońców(BACK), czy Raphnha schodzi głębiej i broni jako wahadłowy(analogicznie Balde)?. Kto odpowiada w tym ustawieniu za krycie skrzydłowego rywala przy kontrze np. takie Viniego lub Mbappe(Kounde czy Raphinha ma do niego doskakiwać?)
0
@require Bądźmy poważni, oni na 9 kolejek do końca 5 meczy mają z 5 ostatnimi drużynami ligi(miejsca 16-20), 2 mecze z Lorient i Clermont (miejsca 10,12) i tylo 2 potencjalnie trudniejsze mecze(Nicea, Lens). Teraz maja 6 pkt przewagi tego nie da się przegrać.
0
@draxidox Moim zdaniem decyzja jest już podjęta braki w demografii chcemy uzupełnić Ukraińcami. Na podobnej zasadzie jak zrobiły to Niemcy Turkami czy Francja ludnością z byłych kolonii. Na ten moment wydaje się że jest to jedyne wyjście by trend odwrócić.
0
Piękny start Astony wypadły, mamy to.
0
@FIJI Uważam że sędzia jest od przerywania gry nie zawodnicy.
0
@Bartas7VeB Mówimy o naszym 3 i 4 skrzydłowym(pierwszymi 2 opcjami jest Dembele i Raphinha). Dla mnie nie ma dużej róznicy między duetem Ferran-Fati a np. Asensio-Hazard w Realu.
1
@barcelonaLM W sumie Barcelona jest niewiele lepsza na ostatnie 5 meczów z Bayernem tracimy średnio 3,8 gola, jednocześnie strzelamy średnio 0,4 gola/mecz czyli dużo gorzej niż BvB. Także ja bym tak się nie śmiał z Dortmundu.
2
@Kaamilos87 Będzie gadał o Rodrim i że to był decydujący moment. Każdy winny tylko nie on.
0
@michal26 Oczywiście masz mnóstwo czynników jak Cost of Living Index gdzie Polska wypada lepiej od Czechów(bo w PL jest taniej), masz Wealth index, który sprawdza bogactwo przeciętnego mieszkańca kraju i tutaj przeciętny Czech jest znacznie bogatszy od przeciętnego Polaka. Masz też wskaźniki szczęscia i tutaj też Czesi lepiej wypadają od Polaków. Jak przegladam większośc wskaźników ekonomicznych to zazwyczaj Czesi wypadaja lepiej. Nawet jak bierzesz Human Development Index(który bierze wszystko z odpowiednimi wagami) to Czechy wyprzedzają Polskę.
0
@Aragorn33 No właśnie dla mnie kluczem do pozyskania Messiego to redukcja pensji FdJ, Alby i Matsa. Trudnością jest fakt, że dogadanie musiałoby w okolicach lipca najlepiej by mieć czas by pozyskać Messiego i poprawić budżet sponsorski. Ja mam wątpliwości czy Ci zawodnicy się na to zdecydują. Klub grał bardzo brudno względnem FdJ w zeszłym okienku(wycieki kontraktu) i Alby(próba wypchnięcia z klubu w ostatni dzien okienka), a Mats gra kapitalny sezon i głupio jest teraz chcieć od niego by obniżał pensje(i tak na poziom ktory prezentuje nie jest wybitna pensja). Gdyby można było skorzystać z dźwigni na podobnej zasadzie jak rok temu byłby Leo w domu, ale teraz uważam to za bardzoo trudno bo mnóstwo rzeczy musi się zadziać by to przeszło.
0
@Aragorn33 Ja wiem że zwoli się Griezmann, Pique itp. tylko że klub musi zwolnić niby 180 mln w budżecie suma z pensji tych zawodników się nie sumuje do tej wartości, sam Alemany stwierdził jakiś czas temu że z tych zwolnien jest okolo 100mln, wiec klub wciąz musi redukowac pensje.
3
@Aragorn33 Oczywiście że sponsorzy przyjdą tylko czy nie jest tak, że według zasad FFP to Ci sponsorzy musieliby już uwzględnieni w budżecie w momencie rejestracji Messiego, czyli klub musiałby ich pozyskać przed jego przejściem. Oczywistym jest że finansowo klub nie straci tylko jak zwiększyć przychody przed jego przyjściem by mieć lukę w FFP, bo Tebasa nie obchodzi ze klub zarobi póżniej(tzn. w trakcie sezonu).
0
@michal26 Nie zgodziłbym się z tezą że mamy wyższy poziom życia niż Czesi. Kilka danych:
PKB per capita w USD(na 2018):
PL - 32k , Czechy 37k
Średnia pensja(2022, w euro):
PL - 14k, Czechy 18k
Spodziewana długość życia:
PL - 77 lat, Czechy 78 lat
Mamy jeszcze kilka innych czynników, jeszcze zwróciłbym uwagę na kurs korony czeskiej która na przestrzeni 5 lat znacząco umocniła się względem złotówki(o ok. 20%). Uważam, że akurat Czechy statystycznie dla przeciętnego Kowalskiego są lepsze niż Polska pod kątem życia.