priest9999
Dołączył/a: marzec 2020
3 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
@Ojciec5tkidzieci Było nagranie z drugiego stołu i tam dobra robotę zrobił arbiter i siłowo zatrzymał aktywistkę. Ochrona spała.
0
@gumaz Niekoniecznie osoba pijana jest w pełni świadoma tego co robi, zwłaszcza jak sporo wypiła (np. ma 2 promile). Mnie najbardziej wkurza w tym wszytkim, że nie karzemy w takich sytuacjach współpasażerów pijaka za kółkiem, często słychać, że wracał męzczyzna np. 1,5 promila za kółkiem, a obok była żona z dziećmi. W takiej sytuacji nóż w kieszieni się otwiera, że taka kobieta naraża siebie, swoje dzieci i innych na drodze, bo nie chce umownie zabrać kluczyków do auta mężowi.
0
@GeneralXavi Ja mam wrażenie że wtedy byliśmy efektowni niż efektywni, co przełożyło się na przegraną w LM i lidze, co bylo słabe majac w primie takich zawodników jak Messie, Xavi, Busi, Iniesta, Alves itd. Ja czułem rozczarowanie, że mając takę pakę nie byliśmy w stanie wygrywać.
2
Co roku wraca ten sam temat, czyli obniżki pensji/przesuwanie ich na potem. W tym roku zespół miał postawiony cel mistrzostwo i go prawdopodobnie zrealizuje, więc wpłynie 60mln z tego tytułu. Jedyne pieniądze co nam uciekły to ok. 25mln, które mielibyśmy gdybyśmy doszli do ćwierćfinału LM. O przeprowadzce na inny stadion było wiadomo od dawna, więc doskonale Laporta wiedział, że będzie trzeba obniżać znów pensje. Teraz tworzymy sytuacje, że jak będziemy negocjować z piłkarzami to Ci będą chcieli wiecej, bo wiedzą że po roku pojawi się temat obniżki pensji. Jak się nie zgodzisz to będzie grillowanie piłkarza w mediach tak jak przed sezonem np. czyniono z De Jongiem, teraz może byc podobnie z tymi, którzy nie obniżą pensji. Można próbować tak działać na krótką metę, ale skutki mogą wybić w przyszłości.
0
@GucioH Progres: Balde, Gavi, Araujo, Mats, Dembele, Christensen, De Jong
Regres: Lewy, Ferran, Eric, Kessie, Fati
1
@cuttersomething Na jakiej podstawie można mówić że Skóraś grał dobrze. Kilka statystyk:
- Dryblingi 1 próba - 0 udanych
- Pojedynki 4 próby - 0 udanych
- Utracone posiadonie - 13 razy
- Kontakty z piłką - 34(jeden z gorszych wyników)
- Przerzuty 3 próby - 0 celnych
- Strzały 0 prób jakiekolwiek strzału
Jedyny plus to 1 kluczowe podania w trakcie meczu. Jak mamy tak niskie wymagania względem reprezentanta Polski, to nic dziwnego gdzie jest Polska piłka.
0
@Sulimo Wydaje mi się że 2 lata to zbyt krótki okres na znacząco poprawe finansową. Żeby mogła ona wystąpić musiał wystąpić znaczący wzrost przychodów co w perspektywie budowy stadionu i najpierw gry na Montjuic, a potem przez 2 lata na ograniczonej pojemności Camp Nou będzie trudne. Nadzieja to transfer Leo i znalezienie sponsorów dzięki temu, ale uważam, że raczej znaczące polepszenie finansowów to kwestia 5 lat co najmniej.
0
@Nhyz Trochę szkoda, że nie potrafią się dogadać do obniżki pensji. Alba jest jaki jest ale to jest wartościowy zmiennik dla Balde. Dobrze wyglądał podział minut między nimi w tym sezonie przez co Balde pozostał świeży i nie został zajechany. W przyszłym sezonie zostaniemy z Alonso jako zmiennikiem, który jest o klasę gorszym zawodnikiem od Alby, co w konsekwencji będzie oznaczać oranie Balde co mecz. Pamiętajac ile ten chłopak miał kontuzji w wieku juniorskim obawiam się o przyszłym sezon.
0
@Tomo1989 PiS doskonale zrozumiał demografię Polski. W PL masz 9,5 mln emerytów i 5,2 mln osób które są w wieku produkcyjnym ale bierne zawodowo lub bezrobotne. Pracujących jest 14mln. Emerytom, bezrobotnym, niepracującym rzady PiS są na rękę, a afery sa bez znaczenia dla nich, bo nie wpływa to na ich dochody. Idźmy dalej ok. 3 mln osób z pracujących pobiera płace minimalne, czyli ich zarobki są uzależnione od woli rządzacych. Co nam to daje 9,5mln + 5,2mln + 3mln. Łącznie jest to 17,7mln osób około. Ta grupa stanowi 60% osób z uprawnieniami wyborczymi. Jeśli uzyskałby PiS np. 50% wśród tego elektoratu(co jest możliwe) przekłada się to na 30% wyborach, a trzeba pamiętać że badania pokazują większośc chęć głosowania osób na emeryturze niż wśród pracujących. PiS nie ma z czego spaść poparcie, bo ich elektoratu afery w zasadzie nie dotykają.
2
@GeneralXavi Nawet jak wygra majstra to będzie kwas i jeśli słabo zacznie sezon będzie podważany. Nie po to Bayern zmienia trenera by zadowolić się mistrzem Niemiec, Tuchel miał jasno postawiony cel -> tryplet o czym mówił Kahn gdy zwalaniono Nagelsmanna, że "uważają że 3 trofea są zagrożone". Co do mistrzostwa nie wierzę że Bayern może je przegrac, nie przy terminarzu mając tylko 1 mecz z drużynami TOP10 w lidze, pozostałe to drużyny 11-18 z ligi, za duża róznica klas. Zatrudnienie Tuchela wyjdzie bokiem Kahnowi i dobrze.
2
@damianfcb105 Na kogoś ten miliard w City musiał wydać Pep
3
@kamiVeB Ale tak jest w większości przypadków, nawet tych krótszych np. De Jong pierwsze info 8-11 dni i ma wrócić na klasyk, potem ze na Gironę, a teraz że spróbuje zagrac z AM, czyli po miesiącu od urazu. Z Pedrim podobnie, Christensen to samo. Araujo też wracał dłużej jesienią. O Fatim jak długo wracał nie warto nawet pisać, to jest dramat, że nie potrafimy oszacowac kiey piłkarze mają wrócić.
0
@Rewolucja123 Lepsza jedna dłuższa przerwa niż co miesiąc przerwa na 2 mecze kadry.
1
@Deviler Czyli PSG ma założyć że piłkarz który od 6 lat się łamie i który na wiosnę był zdrowy bodajże w 1 sezonie nagle wypali u nich? Przecież PSG może kupić kogo chce z ich kasą. Po co stawiać na Dembele akurat, mi się to nie klei.
0
@Luciano99 Ale wciąz mogą go sprzedać i zarobić, po co wymieniać się za Dembele?
0
@IrekPOL Dlaczego PSG miałoby chcieć na to pójść? Mogli mieć Dembele za darmo rok temu i moga mieć za darmo w przyszłe lato. Po co mieliby chciec się wymieniać? Poza tym dlaczego Neymar miałby chcieć przyjśc i zredukować pensję kilkukrotnie. Nie widze logicznych argumentow by rozważać coś takiego.
0
@Survier Depay, Luuk przeszedł w 21/22. W 20/21 atak Messi/Griezmann/Fati/Dembele/Cou/Trincao i to jest lepszy atak niż nasz obecny Lewy/Dembele/Raphinha/Fati/Ferran, ja bym chętnie widział atak z sezonu 20/21 u nas teraz.
0
@Survier Ja mam wrażenie że na papierze nasz skład z sezonu 20/21 był mocniejszy od obecnego zwłaszcza jeśli chodzi o jakość z przodu.
0
@Sulimo Ja nie rozumiem dlaczego klub grający w Ekstraklasie nie jest stanie zapełnić choć w połowie taki stadion jak w Poznaniu. Jakoś TSV grające Alianz Arena w 3 lidze zapełnia trybuny kibicami, a w Polsce sie nie da. Teraz klub oczekuje, że państwo mu ufunduje mniejszy stadion bo nie jest stanie zachęcić kibiców do przyjścia na mecz.
0
@ranger3120 Robisz przelew przez weba czy przez apke? W aplikacji mobilnej sa inne limity.
0
@Xxxbarca4ever Ja bym bardziej zwracał uwagę na ilość fauli, w tej klasyfikacji Gavi jest drugi(58 fauli w sezonie, 1 miejsco O.Trejo 62 faule). Co ciekawe wielce poszkodowany wiecznie Vini Jr, jest najczesciej faulującym zawodnikiem Realu - 42 faule w sezonie ligowym.
2
@Comentateiro Przecież to nie wyniki sportowe decydowały. Nie zwalniasz trenera w tym momencie sezonu, który miał duże szanse na potrójną koronę. Konflikty z piłkarzami decydowały. Już teraz dochodzą głosy z niemieckich mediów, że piłkarzom podoba się u Tuchela że mają dużo więcej luzu, nie ma tego klasycznego niemieckiego ordnung jak u Nagelsmanna, że np. każda minuta spóźnienia na trening od razu kara itd.. Nagelsmann też wywalił trenera bramkarzy, który jest przyjacielem Neuera, więc dodatkowo podpadł, bo chciał mieć swój sztab.
1
@osa91 Właśnie nie obronili się sportowo. Zauważ, że w lidze na 30 meczy, wygrali 8, z czego 4 z drużynami 15-16, których w 14 drużynowej lidze by nie było. Czyli na 26 meczów z drużynami 1-14 wygrali dosłownie 4. Jakby musieli sportowo wywalczyć awans do 14 drużynowej ligi to by go nie zdobyli. Masz rację, że biorąc 16 zespołów są słabsze, tylko dla mnie nigdy liga nie powinna liczyc aż 16 zespołów i liczą się dla mnie 14 zespołów.
5
@Orłoś Wybierasz drużyny w sposób pod tezę na jakiej podstawie wybierasz Dortmund w LM mimo że to mecz w grupie, ale już meczu 1/8 z Lipskiem to bez znaczenia. Dobierasz mecze z Chelsea(11 miejsce w lidze) i Liverpoolem(8 miejsce w lidze), ale pomijasz milczeniem Newcastle(3 miejsce), Brighton(6 miejsce), AV(7 miejsce. To trochę tak jakby Lewemu liczyc bramki z Sevillą, bo to była topowa drużyna w zeszłym sezonie i pomijać milczeniem obecną formę.
0
@bari_94 Problem z Fatim mam taki, że on ma bardzo duży kontrakt na poziomie najlepszych zawodników w klubie. Gdyby zarabiał 2 razy mniej byłbym za jego zostaniem, ale tak mam z tym problem, bo mocno nas ogranicza w kontekście FFP.
0
@Emhyr Akurat Haalanda bym nie podawał jako przykład, on sobie odpoczywał na Mundialu, co pozwoliło mu się zregenerować. Zobaczysz, że w przyszłym sezonie opuści więcej meczy.
5
@tristan87 Niemcy polecą w rankingu, są gospodarzem Euro, wiec nie grają w eliminacjach, grając mecze towarzyskie mają mniejszą wagę do rankingu. Nie zwidzię się jak do Euro wylądują poniżej Polski.
0
@P33ck Żaden ogarnięty trener nie powinien teraz przejmować Chelsea. Zobacz jakie mecze ich czekają dwumecz z Realem, w lidze z wszystkimi drużynami z TOP4 itd. Szansa na dobry wynik dla trenera jest mała, a jeśli przegrałby te mecze to już na start kolejnego sezonu byłby kwestionowany i miałby gorący stołek pod sobą. Zamiast tego lepiej wejśc w lato, przepracowac okres przygotowawczy i spokojnie przygotować się do sezonu.
2
@Janas11224 Alonso to taki Lenglet niby solidnie potrafi grac ale popełni kilka gaf w meczu. Przecież nie przerwanie kontry przy na 0:1 to był kryminał dlaczego zawodnik nie mający żółtej kartki nie przerwie takiej kontry za cenę żółtej kartki. Potem zrobił dokładnie to samo przy akcji na 0:2 gdzie mógł złapać rywala za cenę żółtej kartki i tego nie zrobił. Nie rozumiem dlaczego piłkarz majacy tyle spotkań w karierze nie wie kiedy potrzebny jest drużynie faul taktyczny. Kolejna kwestia to tak jak mówisz że jest słaby gdy obrona gra wysoko, grajac z Marcosem musimy zmienić cały system grania i cofnąć niżej obronę w rezultacie musimy zrezygnowac z pressingu lub robiąc pressing narażać się na dużą lukę między obroną i pomocy. Dla mnie Hiszpan ma podobne braki co miał Pique na końcu kariery, gra piłką na dobrym poziomie, ale braki szybkościowe są niewybaczalne na najwyższym poziomie.
0
@TheNekro94 Mam wrażenie że teraz przepisy poszły w stronie forowanie błędów technicznych zawodników. Robisz wślizg tak że narażasz się na zablokowanie dośrodkowanie ręką to licz się z konsekwencjami gdy ręką zagrasz. Popełnisz błąd przyjęcia piłki i np. od kolana odbije Ci się w rękę dostaniesz konsekwecje itd. Decyzja arbitra wczoraj była słuszna w rozumieniu przepisów aktualnych, ale to jest słabe że błędy zawodników pozwalają odnieśc korzyśc drużynie w wyniku zagrania ręką. Co ciekawe takie ręki gdy zrobi drużyna w ofensywie w akcji bramkowej anulują bramkę, czyli moja ręka lepsza niż twoja.