priest9999
Dołączył/a: marzec 2020
3 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@Faro Wczoraj plotki krązyły że Abde ma wyjść. Jutro dziennikarzyny bedą pisac o Ferranie i tak to się kręci.
0
@lukas5544 Ja widzę kilku zawodników, którzy znacząco się poprawili od przyjścia Xaviego np. Mats, FdJ, Araujo(tutaj głównie wyprowadzanie piłki), Balde. Pedri jest też jeszcze lepszym zawodnikiem niż był wcześniej co potwierdzają też statystki np. xA, kluczowe podania + poprawił wykończenie. Kounde tez poprawił się znacząco przy długich podaniach(wczoraj np. zanotował 4 kluczowe podania). Szczerze mówiąc ja widze progres większy niż np. notują zawodnicy Realu u Ancelottiego(choć tutaj trzeba przyznać świetną robotę zrobił przy Vinim), czy w Atleti u Simeone.
2
@Medium U mnie 78 + Bruno w grze.
1
@Kz1234 Nie pozwalają się wzmocnić głównemu rywalowi w grze o TOP4(raczej MC,Arsenal,MU to pewniaki), jak nie wypalą to sprzedadzą do Arabii, bo są z nimi dobrze dogadani co pokazuje te okienko. Także małe ryzyko dla nich tak naprawdę + podpisują horrendalnie długie kontrakty typu np. na 8 lat, przez co amortyzacja wychodzi jak za zawodników za 60mln przy 4-letnim kontrakcie.
1
@krol211 Co takiego wygrał De Zerbi? Bylo wiele trenerów co trenując średniaków osiągało świetne wyniki, a potem odbijało się od lepszych ekip. Czy De Zerbi jest gwarantem, że co sezon będzie tytuł w lidze + np. 1/4 w LM.
0
@krol211 Artykuł na Fcbarca z maja mówił o zarobkach 3,8mln rocznie https://www.fcbarca.com/110342-marca-rozbieznosci-miedzy-barcelona-i-xavim-w-kwestiach-finansowych-aktualizacja-17-03.html
Oczywiście to dane marci, ale kilka źródeł pisało o okolicach 4mln.
1
@Emhyr Zaproponuj trenera który zgodzi się na prace za 4mln rocznie.
1
@D10SLEO Akurat Kounde wczoraj zagrał świetnie na środku obrony. Posłał aż 4 kluczowe podania(najwięcej z zespołu), doprowadzając do kilku znakomintych okazji(chociażby z jego podania Raphinha miał setkę w 1 połowie). Grając jako PO nie masz okazji posyłać podań w tym stylu. Grając na ŚO Kounde był wczoraj naszym najlepszym zawodnikiem, który stworzył najwięcej okazji. Araujo grając na PO też spisał się dobrze, Getafe nic nie stworzyło z jego strony, a sam był groźniejszy w ofensywie wczoraj niż np. Balde grający z drugiej strony. Rozumiem, że jesteś fanem Roberto i chciałbys by tak grał w 1 składzie?
2
@norbi77 Nawet w zeszłym sezonie wielokrotnie zmienialiśmy formację z 4-4-2 na 4-3-3 w trakcie meczu i odwortonie. Nawet jakby Xavi chciał robić zmiany 1:1 to nie ma tylu pomocników by zmieniać ich zaczynając z 4, więc siłą rzeczy formacje będą inne zazwyczaj w trakcie meczu.
2
@norbi77 Nie powiedziałbym, że robimy zmiany 1:1 wczoraj zaczęliśmy 4-4-2, a ostatnie 30m graliśmy z 4 napastnikami. Na drugą połowę wyszliśmy ze skrzydłowym po drugiej stronie, przesunięty FdJ na stopera itd. Wczoraj akurat strategia była całkiem inna na 1 i 2 połowę i co jak co mówić, że zmiany były 1:1 to tak jakby nie oglądać meczu.
0
@barcowy1899 1:0 dla Barcy.
0
@AlwaysBlaugrana Moim zdaniem będziemy punktować podobnie w tym sezonie. Pamiętaj że większośc zespołów jest słabsza niż rok temu np. Real, Villareal, Betis, Bilbao, więc powinno starczyć na Hiszpanię, a w LM bedziemy losowani z 1 koszyka, więc moim zdaniem wyjdziemy z grupy, bo po prostu grupa będzie łatwiejsza. Styl gry będzie podobny, wyniki ciut lepsze i zdziwiłbym gdyby było inaczej.
0
@AlwaysBlaugrana Moim zdaniem tylko katastrofalne wyniki w lidze mogą go zwolnić. Barcelona ma ogromny problem z limitami płacowymi, a sam Xavi zarabia bardzo mało jak na trenera(4mln rocznie), ciężko znaleźć jakiekolwiek sensownego trenera w takich realiach płacowych.
2
@Comentateiro Ostani gol zdobyty przez Barcelonę z Getafe na wyjeździe to 28.09.2019, czyli prawie 4 lata temu. Pora przełamać to, ale będą duże ciężary.
0
@ObiektywnyKibic121 Diego Carlos stracił w zasadzie cały zeszły sezon przez kontuzję, nikt nie wie w jakiej jest teraz dyspozycji. Gdyby Emery widział że się nadaje to by nie kupował Torresa.
1
@Ojciec5tkidzieci Ja bym chciał np. taką grupę Barcelona/Dortmund/Milan/Newcastle. Całkiem fajna grupa, a koszyki na to pozwalają.
0
@Bartas7VeB Nie jest zarejestrowany, tutaj masz listę zarejestrowanych https://www.laliga.com/en-GB/clubs/fc-barcelona/squad
1
@Bartas7VeB Lenglet ma najwięcej z niezarejestrowanych i to na pewno.
0
@DonCarletto Jakieś minuty złapie np. w Carabao Cup, początkowych rundach PA. Łącznie myslę zagra ok. 1000 minut w sezonie.
0
@talizmo Tutaj nie może byc nikogo innego niż Lewy. Futbol ogląda nie porównywalnie więcej osób niż jakikolwiek inny sport. Tenisa nie da się porównać do piłki nożnej, zdecydowanie bliżej do siatkówki ma tenis. Dodatkowo dochodzi ilu mamy zawodowych piłkarzy na świecie, a ile w innych dyscyplinach. Sporty z największą liczba fanów: https://www.topendsports.com/world/lists/popular-sport/fans.htm
1
@Aragorn33 Różnica w waszych wynikach w PKB wynika, że Ty liczysz to w PLN, a @michal26 w USD. Siłą rzeczy wyniki Wam się rozjadą, jeśli złotówka znacząco się przeceniła w tych latach względem $.
0
@michal26 Mnie zastanawia czy przeliczenie PKB na $ odda wzrost/spadek PKB w danym kraju. Dla zobrazowania w styczniu 2008 USD kosztował 2,40zł, już w styczniu 2015 3,70zł. Teraz jak sobie przeliczasz na $ to sam spadek nominalny waluty był o ponad 30$. Siłą rzeczy, wiec wartośc PKB przeliczona na $ spada. W ujęciu złotówkowym wzrost PKB był ponad 20% w tych latach. Rządy PO spowodowały gwałtowy spadek wartości polskiej złotówki i to nie tylko w stosunku do USD. ale i do innych walut. To miało wpływ na całą gospodarkę.
0
@Emhyr Uważam że Salah będzie TOP2.
0
Mocno Pep ryzykował KdB w pierwszym meczu sezonu od razu po kontuzji, gdzie praktycznie nie grał w presezonie, niepotrzebne ryzyko ze zdrowiem kluczowego zawodnika.
0
@Kuba_1 Ma lecieć na Canal+ Family.
0
@KrwawiaceoczyVEB Nieoficjalnie dziennikarze piszą, że przedłużony, ale piszą wiele rzeczy, zaczekam na oficjalkę.
@Rewolucja123 W zależności, co traktujesz jako znane nazwisko, dla mnie TOP5 pod kątem znanych nazwisk poza Mbappe to Amrabat, Koke , Thiago, Kroos, Morata. Jednak nie pasuje mi żaden z nich. Moim zdaniem Barcelona powinna się zainteresować Nico Williamsem, Ambrabatem, Hermoso, Livakoviciem(na zmiennika Matsa). Jak się uda 2 z tej listy wziąć byłby zadowolony.
0
@Rewolucja123 Ostatni rok kontraktu mają np. Mbappe, Pavard, Nico Williams, Amrabat, Lozano, Carrasco, Rico Lewis, Fofana czy nasz Balde.
0
@DonMatteo901 Wydaje mi się, że nikt nie twierdzi że Liverpool nie wydaje pieniędzy, ale jakby nie patrzeć w tym samym okresie Klopp będąc w Anglii wydał o ponad 500mln mniej od Guardioli. To jest spora różnica. Bardziej wydatki Guardioli obrazuje, że od jego dołączenia do City wydał tyle co co np. MU, czy Juventus, tylko o 80mln więcej od Barcy itd. Gdzie teraz są te kluby to każdy widzi. Transfery City się bronią.
2
@cules100pro Nawet tutaj masz "kibiców" Barcelony, którzy narzekają na wszystko w klubie, a że to piłkarze źli, a to trener, a to zarząd, a to transfery, a to styl gry, a to taktyka itd. Nic dziwnego, że potem różne dziennikarzyny to powstarzają.
0
@lucca87 Na marginesie problemem Villarealu też jest fakt, że słabe kwoty za transfery wynegocjowali. Przykładowo taki Jackson to 37mln, a np. taki Hojlund który nie jest lepszym napastnikiem od Jacksona już idzie za 75mln na wyspy. Chukwueze idzie za 20mln(ja wiem roczny kontrakt), ale mimo wszystko powinno byc to okolice 35mln conajmniej. Potem takie słabe sprzedaże też pogarszają sytuacje klubu