priest9999
Dołączył/a: marzec 2020
3 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
@Gaz Czy znasz przykłady żeby np. Pep, Ancelotti, Lucho krytykowali publicznie piłkarza? Większośc z trenerów w wywiadach podkreśla pozytywne strony każdego ze swoich piłkarzy. (nie mówię o wyjątkach typu Mourinho czy Koeman).
1
@Kidd Uważam że celem jest TOP4, moim zdaniem Chelsea zyska bardzo dużo na świeżości że nie będzie grała w pucharach. To jest duży handicap, że możesz spokojnie odpocząć w trakcie tygodnia. Widać to było ile zyskało np. Newcastle w tym sezonie, Arsenal tez zyskiwał, bo często w LE mógł wystawić częściowe rezerwy, czego nie może zrobić w kolejnym sezonie, bo będą grać w LM.
0
@Emhyr Na pewno grał? Transfermarkt twierdzi ze go w kadrze nie było nawet -> https://www.transfermarkt.pl/iago-aspas/leistungsdaten/spieler/72047
0
@Borry Przecież Aspas jest kontuzjowany, bardzo wątpliwe że mógłby zagrać z Barca.
3
@LukaszFan Erling rozegrał 650 minut mniej od Kane. Licząc średnią jego bramek z tego sezonu te 650 minut równa się 8,5 gola.
0
@Herato Będą w 1 koszyku, ale nie na 1 slocie. 1 slot to mistrz LM, 2 slot mistrz LE, 3 slot mistrz Anglii, 4 mistrz Hiszpanii itd.(według silności lig w rankingu UEFA) Zobacz kolejność w koszyku.
0
@Ksavix Jest w tym dużo racji, ale warto zwrócić uwage na wiek piłkarza. Gavi to jest z sierpnia 2004. Pokazuje to, że mając 18 lat w tym sezonie Gavi zagrał 3390 minut, porównanie tego sezonu z 03/04 które przywołujesz to Gavi 18 lat, vs Xavi(styczen 1980) to zawodnik mający na start 03/04 23,5lat. Czyli był o 5,5 lata starszy to jest ogromna róznica. Jak zwracasz uwage na pierwszy sezon Xaviego(99/00) na start miał 19,5lat i rozegrał 2530 minut. W sezonie 21/22 Gavi jako 17 latek rozegrał 3130minut . Różnica 2,5 roku między w tym wieku jest ogromną przepaścią pod kątem możliwości fizycznych piłkarza. Znacznie łatwiej wytrzymać obciążenie sezonu starszemu piłkarzowi w tym wieku.
0
@tbas Na marginesie widze, że zostało już założone w tej kalkulacji że City wygra LM. Jesli Inter by wygrał byłby Feyenoord w 2 koszyku idealnym rywalem.
0
@lucca87 Piłkarze Barcelony po zdobyciu tytułu zawsze grają słabo i to było już od regułą od kilku trenerów przykłady:
10/11 Barcelona po zdobyciu tytułu w 3 ostatnich kolejkach zdobywa 5pkt łącznie z Deportivo, Levante, Malaga (wszystkie 3 ekipy dolna połówka tabeli)
14/15 Remis z Deportivo
17/18 4 ostatnie kolejki 7pkt(tutaj np. porażka z Levante)
18/19 3 ostatnie kolejki 4pkt
22/23 2 porażki na razie.
Co nam to pokazuje, że Barcelona po zdobyciu tytułu mistrza za Pepa, Lucho, Valverde i Xaviego na 13 meczów, wygrali 4 razy, co jest bardzo słabym wynikiem. Po prostu piłkarze Barcelony po zdobyciu tytułu mają gdzieś kibica i nie potrafił tego zmienić ani Pep, ani Lucho, Valverde czy Xavi. Jedynym trenerem za którego to dobrze wyglądało to był Tito.
0
@Xxxbarca4ever Bardzo duża ilość strat Zubimendiego? Serio 5 strat przez cały mecz to dużo? Dla porównania Busi 12 strat, FdJ 10 strat, Pedri 9 strat.
0
@Xxxbarca4ever Przez kogo był wyśmiewany? Przecież Sociedad z nami w pucharze grało od 1 połowy w 10, dodatkowo pomoc była bardzo osłabiona brakami m.in. Merino. Dodatkwo Zubimendi był najwyżej ocenionym zawodnikiem Sociedad w tym meczu, co on tam miał więcej zrobić? Przedryblować cały skład Barcelony? Jeszcze jedyna realna okazja w meczu dla Sociedad powstała dzięki dograniu Hiszpana.
0
@Damiain Jesli mielibyśmy grac głownie 4 pomocników to mielibyśmy w tej konfiguracji 5 dobrych pomocników Gundogan, Pedri, Kimmich, FdJ + Gavi do rotacji to nie jest ciasno, wręcz jak będzie choć 1 kontuzja to znów będziemy bez sensownej zmiany do pomocy.
1
@Xxxbarca4ever Oj tak, Sliwka powinien dostać, kapitalny występ. Na marginesie jak dzis podawali prędkość zagrywki to troche przecierałem oczy ze zdumienie, że Olek najmocniej bije w Zaksie(miał 5 zagrywek powyżej 120km/h), gdzie żaden inny z zawodników z Zaksy nie dobił do tego poziomu i tylko Boyer mocniej bił. Nie rzuca się to zazwyczaj w oczy przez jego różnorodnośc w polu serwisowym.
1
@kulek22 Śmieszne że Łukasz skończył mecz na +11, najlepiej ze wszystkich zawodników Zaksy.
0
@Szmulek Co to w ogóle jest za pytanie. Jakby mieliśmy oddac zawodnika z rocznym kontraktem, z klauzulą wykupu 50mln za Kimmicha to byłby rozbój w biały dzien. Nawet jakbysmy mieli dopłacić 30-40mln to byłbym na tak.
0
@Emhyr Nie pamiętam jaki dokładnie kurs był na Liverpool w finale z Totkami, ale myślę że dośc zbliżony do obecnego City.
1
@MesQueUnClub_87 Tempo meczu było ogromne, z dużym impetem weszło City w mecz, co musiało kosztować sporo sił. Pamiętaj, że jest koniec sezonu wiec naturalnym jest ze zawodnicy niekiedy oddychają rękawami, a dodatkowo Pep robił późno zmiany. Gdyby taki mecz był w połowie sezonu to utrzymanie intensywności nawet 90 minut byłoby możliwe, przy końcu sezonu jest to mega trudne. A co do Realu byli jak dzieci w mgle totalnie bez pomysłu, organizacji. Podobnie wyglądali rok temu w lidze z nami gdzie tez dostali 0-4, dobrze oddaje strategie Realu wypowiedź Walkera, ze gdy Viniego się wyłączy to Real nie ma planu B.
0
Trochę by to przypominało zmianę Haalanda po zdobyciu 5 bramek z Lipskiem, gdzie Pep stwierdzil że gdyby pobił rekord to spadła by mu motywacja w przyszłości, oby Marc dostał szansę na walkę o rekord.
0
@varosso Guendozi odbił się od Arsenalu, za Caicedo Brighton krzyczało zimą 70mln funtów, Laimer jest bardzo blisko Bayernu i trudno będzie im go podebrać, Lobotka zaczął grać nieźle dopiero w tym sezonie. O reszcie to nawet szkoda pisać, jak tacy zawodnicy mają prowadzić Barcelonę do tytułów to ciężko widzę przyszłość.
0
@MOLESTA To kogo się kupuje w dzisiejszych czasach za 60mln? Topowi zawodnicy chodza ponad 100mln. Enzo kosztował 120mln, Bellingham kosztowac będzie podobnie, Rice też może kosztowac w okolicach 100mln. Transfery w futbolu poszły bardzo do góry. 60mln dziś to jakieś 30mln 10 lat temu w świecie futbolu.
1
@marcinK0000 Brak miejsca w kadrze w ostatnich latach nie jest jakąś ujmą. Trzeba pamiętać że Lucho uporczywie stawiał na Busiego jako DM w kadrze traktując go jako kluczowego zawodnika, jego zmiennikiem był Rodri więc też wybitny zawodnik. Nie nazwałby fenomenem Zubimendiego tylko solidnym zawodnikiem. Nas nie stać by kupić topowego DM typu Kimmich, Rodri, Rice itd., musimy szukać zawodnika dobrego, ale nie wybitnego, nie widze jakoś dużo innych lepszych opcji niż Hiszpan.
0
@kamiVeB Dużo zależy jak Mallorca zagra w kolejnych meczach, teraz tracą 4pkt do LKE, więc jesli mieliby matematyczne szanse na grę w pucharach to termin meczu sie nie zmieni. Jesli wypadna z gry o puchary to mecz może być rozegrany w sobote.
1
@Tomo1989 Żeby była zmiana możliwa większośc teamów musiałaby popierać zmiany, a to jest niemożliwe. RB i AT na pewno byłyby na nie, Aston też na nie bo trafił z autem, Haas, Williams nie mają pieniędzy na częste zmiany regulaminowe. Także ogólnie te gadki nie mają sensu, bo większośc teamów byłaby na nie. W F1 były w historii wprost uderzające w 1 zespół np. teamy się dogadały żeby w sezonie 2005 nie można było opon zmieniać w trakcie wyścigu, co wprost uderzyło w Ferrari, które wobec jazdy na Bridgestone było bezradne w kolejnym sezonie, ale żeby takie zmiany F1 wprowadziło to większośc teamów musi je popierać, co w obecnej sytuacji nie ma miejsca, wiec Hamilton może gadać co chce, ale nic się nie zmieni do 2026.
1
@kondziu88 Mateu Lahoz last dance.
2
@AmigoBlancos Tego typu analizy pod kątem drabinki moim zdaniem nie mają sensu. Bardziej dla Barcelony liczy się nie z kim gra tylko kim gra. Jesli spojrzysz na optymalną jedenastkę Barcelony, czyli Mats/Kounde/Araujo/Christensen/Balde/Busi/FdJ/Pedri/Gavi/Dembele/Lewy
to zobaczysz że Barcelona wygrała 100% meczów w tym sezonie grając tym składem, co więcej Barca wygrała 100% meczów, gdy grała 10 zawodnikami z tego(czyli tylko przy braku 1 zawodnika z tej listy. Barcelona przegrywała/traciła punkty gdy brakowało 2 lub więcej zawodników z optymalnej 11. Moim zdaniem optymalna jedenastka Barcy może pokonać każdego poza City. Problemem jest że mamy koło 13-14 zawodników TOP, a reszta to słabiacy/przeciętni i każdy brak kadrowy to obrazuje. Ja bym wolał np.; grać optymalnym składem z np. Liverpoolem niż bez 3-4 podstawowych zawodników z Rayo czy Getafe, większe szanse dawałbym wtedy z Lfc.
2
@Mixtape City w tym sezonie gra bardzo słabo na wyjazdach. Oni w LM na 6 meczy wygrali na wyjeździe tylko 1 raz(ze słabiutką Sevilla na poczatku sezonu), poza tym remisy z: Kopenhagą, Dortmundem, Lipskiem, Bayernem i teraz Realem. W lidze jak popatrzysz na mecze wyjazdowe City z TOP10 masz wygraną tylko z Arsenalem i Fulham. Poza tym remisy z Newcastle, Aston Villa + przegrane z MU, Totkami czy Liverpoolem. Wyniki z obecnego sezonu nie wskazywały żeby City miało Real pokanać w Madycie. Co innego jeśli mecz będzie w Manchesterze tam City jest zdecydowanym faworytem.
3
@Messibestplayerintheworld Tu jest drobne przekłamanie, wpis odnosi się do meczy w których Xavi wystawił taki skład, a nie w których Ci zawodnicy byli dostępni. Było bodajże 8 meczy w sezonie, gdzie cała ta 11 była zdrowa w tym samym momencie, w 2 z nich zagrał ten skład. Co i tak jest bardzo malo jak na ilosc meczy w sezonie.
3
@KlonaZepan Przecież jego to nie będzie dotyczyć. Teraz ma 76 lat, w 2035 miałby ich 88lat, wątpliwe że będzie żył wtedy, a tym bardziej jeszcze jeździł jako kierowca.
0
@okiemtypera_lucaxx95 Mecz ligowy z Milanem mógł zapalić lampkę ostrzegawczą.
1
@kryhaa No ale Spaletti chyba mógł się spodziewać, że Milan będzie murować i przygotować jakąś strategię na mecz, a tutaj same wrzutki lecą, to jest śmiech na sali. Włoch kompletnie nie ogarnął jaką strategię Milan zastosuje.