priest9999
Dołączył/a: marzec 2020
3 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@michal26 Mam wrażenie im bliżej do wyborów, że będzie bardzo trudno rządzić komukolwiek. Najbardziej prawdopodobny scenariusz to zwycięstwo PiS(najwięcej mandatów), ale bez większości bezwzględnej, więc musieliby znaleźć koalicjanta o co będzie bardzo cięzko. Z kolei opozycyjny twór(KO, Lewica, Hołownia, PSL) będzie miał się bardzo trudno dogadać między sobą+ zdobyć te 230 głosów, a nawet jeśli jakimś cudem zdobędą to na pewno nie będą mieć 3/5 głosów by odrzucać weto prezydenta. Mam wrażenie że trudno będzie po wybrorach o stabilną większośc jakiejkolwiek strony, co przeloży się na paraliż rządzenia państwem i byc może kolejnymi wyborami.
0
@Emhyr To wciąż jest dużo, w Milanie byłby w TOP5 najlepiej zarabiających(na poziomie np. Theo), w innych czołowych klubach włoskich też byłby w czołówce, nie mówie nawet o średniakach.
0
@Emhyr Jak dla mnie sukcesem bedzie znalezienie kupca ktory wezmie Umtitiego i przejmie jego cala pensje nawet za 0. Trzeba pamietac, ze on aktualnie zarabia bardzo duzo i nawet podczas wypozyczenia do Lecce Barcelona pokrywa zdecydowana wiekszosc pensji. Natomiast tez trzeba pamietac, ze wpadnie dodatkowe 7mln po sezonie za Trincao.
0
@Tuc Wręczenie pucharu następuje po tym gdy drużyna zapewni sobie matematycznie tytuł(chyba, że w ostatniej kolejce szanse maja 2 zespoly, wtedy puchar jest wreczany w 1 kolejce nastepnego sezonu). Feta bedzie po ostatnim meczu, ale puchar mam nadzieję że dostaniemy wczesniej i nie bedziemy musieli czekac do ostatniej kolejki ;)
2
@Kidd Monchi przestrzelił z transferami latem. Każdy ze sprowadzonych transferów(a było ich trochę) jest wtopą. Rozumiem wyprzedaż i konieczność zarobienia, ale transfery wyglądały że ktoś grał dobrze kilka lat temu to bierzemy. Isco grał kiedys nieźle-bierzemy, Januzaj, Dolberg był talentem -> bierzemy. Nianzou talent to spróbujmy. Marcao to jest piłkarz chodząca mina, głupie czerwone kartki, problemy z kontuzjami itd. Co może pójśc nie tak? Nie widzałem choć jednego piłkarza, który był wypatrzony jako taka perełka np. z Ameryki Południowej, z niższych lig hiszpańskich itd. Rozumiem niski budżet itd., ale mimo wszystko oni byli w stanie zarejestrować 8 nowych zawodników i każdy z nich to wtopa.
0
@kiper09 Nie znam drużyny z innych lig, która wymienia z podstawowego składu 7 zawodników w jednym meczu, nawet jeśli mówimy o City, Bayernie itd., czyli o drużynach z mocną ławkę. Musza być jakieś mechanizmy gry zachowane. Czy kojarzysz może mecz Realu, City, PSG, Bayernie(kogolwiek), kiedy w tym sezonie grali bez 7 podstawowych zawodników w lidze?
0
@kiper09 Wątpie by cała trójka z nich mogła odpocząć z Elche. Na pewno nie zagra Raphinha(kartki), Araujo wątpliwy występ(uraz), więc gdyby dołożyć De Jonga, Gaviego, Kounde to za daleko idziemy z rotacjam. Na pewno ktoś z dwójki Gavi, De Jong powinien odpocząć ale nie obaj na raz. Myślę, że Balde odpocznie, bo jedzie na kadrę i zagra Alba na LO.
3
@Bulbazaur17 Ja uważam że był aktywny w meczu, dośc często pokazywał się do gry. Sporo też błędów w niektórych momentach. Uważam, że lepiej grał niż z Bilbao, dużo lepiej też od Benzemy wczoraj. Wystep takie 6/10.
5
@Ironman Partie obiecują socjal, bo zdecydowana większość głosujących pragnie większego socjalu w Polsce, gdyby tak nie było to obietnice byłyby inne.
0
@cris2706 Dobra to ustaliśmy, że Real jest mocniejszy od jakiejkowiek angielskiej drużyny. To dlaczego tez np. angielskim ekipom słabo idzie w LE czy dla Ciebie taka Sevilla jest mocniejsza od ekip z miejsc 5-6 w Anglii z którymi walczy? Jak opierasz sie tak na rankingach to może dla Ciebie najmocniejsza reprezentacja to Brazylia, która prowadzi w rankingu FIFA?
0
@cris2706 To dlaczego w ciągu ostatnich 10 lat liga angielska wygrała tylko 2 razy LM i 3 razy LE, gdzie np. Hiszpańska odpowiednio 6x win w LM i 6 razy LE. Anglia ma mocnych średniaków co potrafią nabić punktów w rankingu, ale brak klasowych druzyn które potrafią wygrywać puchary.
1
@cris2706 I ile tych druzyn angielskich dochodzi daleko w pucharach? Nie zdzwiłbym się gdyby teraz w ćwierćfinale pozostałe 2 ekipy z Anglii się skompromitowały i odpadły.
0
@Chaoss 0,2-0,3s tyle mniej więcej uważam mógłby szybciej pojechać. Nie zmnieniłoby to pozycji, ale mam wrażenie że musi Ferdek mocniej cisnąć w kwalach jeśli będzie chciał powalczyc o cos duzego w tym roku(np. podium w kwalifikacji generalnej). Kwale są chyba jego największą słabością, który cięzko będzie odwrócić na wielu torach.
2
@Chaoss No ale jakby nie patrzeć Alonso jest tylko 0,2s przed Strollem, mała różnica biorąc pod uwage klasę kierowców. Choć na lepsze miejsce i tak nie było szans, więc sumarycznie bez znaczenia.
0
@mekston Pula Magnus-Nepo była 2mln euro w 2021, z czego Magnus za zwycięstwo wziął 1,2mln. Np. w 1990 pula Kasparow-Karpow była 3mln $, Wartośc pieniądza znacząco się zmieniła. Uważam, że dla takich pieniędzy nie opłaca się Magnusowi całkowicie poświęcić pod kątem przygotowań. On musi też zapłacić swojemu teamowi, sparingpartnerom itd. Poświęci kilka miesięcy na przygotowanie, 3 tygodnie na sam mecz finałowy. Za dużo Norweg zarabia moim zdaniem w innych źródłach by mu się opłacało.
0
@ChessInfo Mi to przypomina jak w boksie federecje stworzyły tytuł regular dla mistrza świata i uznali superczempionem Kliczkę. Nie ujmując nic Nepo czy Dingowi jest przepaść między nimi a Magnusem, wystarczy sobie przypomnieć jak wyglądał ostatni finał międy Norwegiem a Rosjaninem. A co do faktu braku Magnusa to ja mu się nie dziwie, FIDE nie potrafi zapewnić sensownej puli nagród za mecz o mistrzostwo świata i fakt, że pula jest mniejsza niż była w latach 90 czy na początku XXI jest kompromitacją FIDE.
0
@tristan87 Jesli Lewy w 4 kapitanów to musi odejśc Alba lub Busi latem. Trudno byłoby wyrzucić Matsa lub Roberto(po przedłużeniu umowy niedawno) z grona kapitanów.
1
@Kamiloza91 Historycznie patrząc Chelsea nie leży Realowi. Dotychczas w historii tylko 1 raz wygrali z nimi mecz(w zeszłym roku na Stamford). LFC natomiast dużo bardziej leży statystycznie Realowi. Jednak i tak szanse w meczu z Chelsea to jakies 70/30 na korzyść Realu.
0
@sokot W Realu za człowieka od czarnej roboty uchodzi Fede Valverde, a mimo to jest w stanie walnąć te 12G, u nas Franek ma tylko 2 gole. Chciałbym po prostu, żeby nie bał tak bardzo gry do przodu Holender. Od pomocnika Barcelona oczekuje chociaż 5g+5a przez cały sezon, to chyba nie jest duże wymaganie.
3
@VeB 1899 Nie rozumiem tego dlaczego to było anulowane. Jak był finał LN i Eric robił wślizg to jego zagranie skasowało spalonego Mbappe i to mimo, że to było realne podanie do Francuza, gdzie z kolei tutaj mamy wybicie obrońcy które juz nie kasuje spalonego. Nie kumam przepisu kiedy zagranie obrońcy kasuje spalonego a kiedy nie, mam wrażenie że to widzimi się sędziego decyduje.
0
@sokot Mi brakuje FdJ w naszej ofensywie, dobrze wygląda do 30-40m od bramki rywala i na tym się często kończy. Mało kluczowych podań w tym sezonie, a statystyka bramek i asyst jest beznadziejna. Wizualnie jest świetny, ale mam wrażenie, że często się gubi jak dochodzi pod bramkę rywala.
0
@Deviler Ale za to Pedri jedzie na kadrę i tam powalczy.
1
@Cule1234 Grupa marzeń, nie można byłoby sobie życzyć lepszego losowania
1
@MOLESTA Jeszcze dodać należy, że Napoli było losowane z 3 koszyka do grup, o czym mało kto pamięta i owszem z 2 dostali Liverpool(a mogli gorzej trafić), ale co więcej trafili z 1 Ajax, który na papierze był najsłabszym zespołem 1 koszyka. Byłoby im dużo trudniej wygrac grupę, gdyby to był np. Bayern, City czy Real itd. Rezultatem wygrania grupy to łatwiejszy rywal w 1/8 -> Frankfurt. Napoli gra świetny sezon, ale nie pamiętam chyba łatwiejszego losowania w LM dla jednej ekipy.
2
@Kidd Nie ma co się dziwić, kto w środku tygodnia o 16 ma czas by pójśc na konkurs skoków. Jakbyś organizował np. mecz piłkarski w środku tygodna o takiej godzinie to frekwencja będzie dużo gorsza niż w weekend. W Oslo w weekend było dużo więcej ludzi. Dla mnie to paranoja by olewać kibica wybierając takie pory konkursu.
0
@budel17 Czy na pewno można sobie stwierdzić że dobieram nowe części silnika spoza puli dozwolonej, jeśli poprzednia nie jest wykorzystana. Np. jeśli masz 3 częsci MGU-K na sezon i dotychczas wykorzystałeś 1 to od tak możesz sobie stwierdzić że bierzesz 4 spoza puli(tzn. nie musisz brać tych regulaminowych)? A jesli tak jest to równie dobrze mogą dobrać nawet 2 elektroniki. Jedną założą na piątek i kolejną np. od soboty, bo i tak kary skumulują się a zrobią zapas części.
0
@AmigoBlancos Jak dla mnie żeby Van Dijk dobrze wyglądał to obrona musi głęboko ustawiona, on fizycznie nie daje rady grac dobrze gdy obrona gra wysoko, bo szybkościowo już nie daje rady. Gdyby grała obrona nisko to dawałby radę, bo wciąz ma atuty jak gra w powietrzu, ustawianie się itd.. Nie pasuje moim zdaniem już teraz do drużyn Kloppa które grają wysoko pressingiem, musiałby grac w druzynach z niską ustawioną obrona np. jakiś Inter. Dla drużyn grający "autobusem" byłby wciąż świetnym obrońcą.
1
@Chaoss Tylko zwycięstwo w PA da awans do europejskich pucharów, jeśli drużyna nie zakwalifikuje przez rozgrywki ligowe, jeśli zwycięzca pucharu zakwalifikuje się przez rozgrywki ligowe, miejsce zajmie kolejna drużyna z ligi, a nie przegrany z finału. Na marginesie dodam ze PA to kwalifikacja do LE, a Puchar Ligi do LKE.
2
@TheNekro94 Akurat wybór sędziów do Laliga i sposób ich promowania polega na tym, że każdy z regionów musi mieć swojego arbitra czyli np. musi byc co najmniej 1 sędzia z wysp kanaryjskich, ale nie może byc ich więcej niż dwóch. Możesz sobie sprawdzić pochodzenie każdego z 20 sędziów LaLiga, ale limit sędziów z jednego rejonu jest bodajże 2. Ogólnie też system to patologia, która prowadzi do tego, że nie może to byc 20 najlepszych sędziów z Hiszpanii, tylko grupa najlepszych z danego rejonu.
1
@norbi77 Uważam że jednym z czynnik dlaczego symulki stały się powrzechniejsze jest zmiana sposobu sędziowania, która ma na celu większa ochronę piłkarzy ofensywnych. Kiedyś gra była dużo bardziej brutalna, wystarczy sobie zobaczyc kilka meczów Maradony i ile razy on był kopany ostry i sędziowie nie reagowali. Teraz sędziowie sa bardziej wyczuleni na mniejsze faule stąd też łatwiej jest zrobić symulkę, bo kiedys sędzia by to uznał że faul był "niewystarczający". Żeby nie było ja uważam że trzeba dbać o zdrowie piłkarzy i karać boiskowych bandytów, ale jednoczesnie zwracam uwagę, że kiedys cięzej było robić symulki bo drobne kontakty sędzia i tak olewał, więc i tak piłkarze by nic nie uzyskali symulując, a dodatkowo rywale by jeszcze grali brutalniej przeciw takiemu piłkarzowi by "odwdzięczyć" mu się za symulkę.