priest9999
Dołączył/a: marzec 2020
3 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@Ojciec5tkidzieci Czekam co zrobią z obsadą ataku na przyszły sezonu + co z rozegraniem.
1
@Don Lucas Ilu zawodników chciałbyś rotować? Barcelona na tle np. Realu, Atletico ma więcej zawodników pod grą co w sezonie. My mamy 18 zawodników co w tym sezonie zagrali sporą ilośc minut, gdzie Real i Atleti maja takich 16. Co więcej nasi najbardziej obciązeni zawodnicy czy Pedri i Lewy grali znacznie mniej w tym sezonie niż Vini czy Valverde. Dlaczego Lewy miałby paść szybciej niż Vini, dlaczego Pedri paść szybciej niż Fede itd.? Porównaj sobie ilości minut rozegrane między piłkarzami Realu i Barcelony. Wytłumacz dlaczego piłkarze Barcy którzy rozegrali mniej minut mają paść szybciej niż piłkarze Twojego Realu?
2
@Don Lucas Zmiany w wyjściowym składzie w meczach ligowych:
- miedzy Espanyolem i Atleti -> 5 zawodników
- miedzy Atleti i Getafe -> 3 zawodników
- miedzy Getafe i Girona -> 3 zawodników
- miedzy Girona i Betisem -> 4 zawodników
Czyli co mecz ligowy nasz wyjściowy skład zmienia się znacząco. Ilu zawodników chciałbyś zmieniać co mecz? 6?
0
@karolup Zapytałem wprost ile meczów Riada widziałeś żeby móc go porównać do Erica. Eric bardzo dobrze wyglądał na tle większości rywali w LaLiga gdy grał. Słabsze mecze miał głównie w LM, gdzie graliśmy kombinową linią obrony. Jak oglądasz Barcę B to dlaczego oni traca tak dużo goli(już 22), a Riad gra w obronie. To jest 3 liga, cała reszta obrońców to są totalne placki w Barcy B, że nawet przeciwko 3 ligowcom tyle tracą goli, a Riad tam jest gwiazdą?
1
@karolup Gdzie ja piszę o Alarconie? .
2
@karolup Ile meczy jego widziałeś w rezerwach? Bo nie powiesz mi ze te kilka minut z Osasuną Cie do tego przekonały?
1
@Fantastyczny Chłopiec Jeszcze sprzedaż nie ruszyła. Generalnie na mecze "ekskluzywne" typu Real, Atleti, MU najpierw sprzedaż jest skierowana do socios. Na mecze pucharowe sprzedaż zaczyna się zazwyczaj relatywnie blisko meczu np. na United bodajże od wczoraj mogą socios bilety kupować. Gdzieś tydzień przed meczem trafią do otwartej sprzedaży, jeśli coś zostanie. Inna możliwośc to kupić od jakiegoś socios, którzy wystawiają bilety, ale czysto w teorii mogą sprawdzać zgodność nazwiska na bilecie(przynajmniej tak odgrażał się Laporta).
0
@tbas Ja mam wrażenie że ludzie przeceniają trochę Nico, to może być soldiny ligowiec ale raczej to max. Nie bez przyczyny Koeman, który dawał szansę sporej grupie zawodników dał mu zagrać przez cały swój pobyt raptem 300 minut, potem Xavi nim grał na początku swojej pracy i nawet zagrał ponad 900 minut w całym sezonie, a mimo to nie przekonywał, teraz przygoda w Valencii też średnia. Moim zdaniem raczej poziom Barcelony to za dużo dla niego.
0
@Kamiloza91 Tłumaczenie ma proste, że nie chce by kluby bankrutowały. Jeszcze 10 lat temu na skraju bankructwa były chociażby Betis, Granada, Real Saragossa, Rayo czy Mallorca,a 15-20lat jeszcze więcej takich klubow było. Limity mają niby zabopiegać by sytuacja się powtórzyła, ale ogólnie są bzdurą bo przez to poziom ligi się obniża. Jak ktoś źle wydaje to powinien upaść i tyle, ale jego marne zarządzanie nie powinno wpływać na możliwości innych klubów.
5
@abram3k Widać że byli na musiku, żeby wzmocnić jakkolwiek pomoc jak 31-letniego Jorginho z pół rocznym kontraktem biorą za 12m.
6
@arcziFCB Ja się zastanawiam ile klubów co poparło Tebasa w 2019 dalej go popiera. W 2019 na niego głosowało 34 z 42 klubów(Primiera+Segunda), a tylko te kluby mają głos. Przeciw były np. Barcelona, Real Madryt czy Bilbao. Wskutek tego że Tebas miał tak ogromne poparcie nawet kontrkandydata nie można było wystawić(potrzeba poparcia 11 klubow, by wziac udzial w wyborach). Mam wrażenie że biedniejsze kluby zwłaszcza z Segunda ida tropem nam jest źle, ale dzięki niemu innym jest jeszcze gorzej.
0
@Khajio No ale to wciąż jest 5 ekip przed nimi i za nimi o 1pkt Juve, które znacznie lepiej punktuje, jak uważasz że Fiorentina może ugrać miejsce w LKE to gratuluje optymizmu
5
@Sznejk W zależności jak na to patrzeć. Fiorentina jest na 12 miejscu w tabeli, spadek im nie grozi, awans do europejskich pucharów jest raczej mało prawdopodobny. Wypożyczając Amrabata do dużego klubu takiego jak np. Barcelona bez opcji wykupu zapewniasz piłkarzowi ekspozycję i potencjalnie zwiększasz zainteresowanie innych klubów. Wskutek tego latem może Ci go łatwiej być sprzedać np. do Anglii za duże pieniądze, aniżeli zostawiając u siebie. Zazwyczaj piłkarze którzy sprawdzą się w dużych klubach są więcej warci do potencjalnych kupców.
1
@lucca87 Ja mam wrażenie że potrzebujemy pomocnika, jeśli mamy grać systemem 4-4-2 częściej bo teraz fajnie to wychodzi do momentu kiedy zmiana jest potrzebna(mamy w zasadzie tylko Kessiego z pomocników na ławie, który radzi sobie słabo). Wolałbym piłkarza pasującego do tego stylu, więc Amrabat o ile możliwe wypżyczenie na pół roku to byłaby dobra opcja, moim zdaniem lepsa niż kolejny skrzydłowy.
1
@BulaKG A czym podpadł Santosowi, że go Dalot wygryzł ze składu na Mundialu? Posypał się z formą i tyle.
0
@Ptasior Orban mówi to co się mu opłaca. Coś jak Erdogan gra na 2 fronty i próbuje ugrać jak najwięcej dla siebie od zachodu i wschodu stojac pośrodku.
PS: Węgrzy mają bardzo złe doświadczenie zarówno z Rosją, ale też z krajami zachodnymi, wystarczy sobie przypomnieć traktat z Trianon jak im zabrali 2/3 terenów i ludności.
0
@Pawel13sz Według whoscored chociażby Pedri miał 2 dryblingi z Gironą, FdJ miał 1. Dodaktowo po 1 Kounde, Raphinha. Czyli pominięto tutaj dryblingi Pedriego i FdJ. Sofascore też zalicza dryblingi pomocnikom Barcelony. Ciekawe na jakiej podstawie jest to tutaj wyliczone.
0
@Janiama Zawsze lepiej zagrać z Osasuną(która jest solidną ekipą, ale jednak słabszą od Realu czy Bilbao), a pozwolić się Realowi "wykrwawiać" się z Baskami.
2
@Firestone Jednocześnie ta śmieszna liga ma w tym roku 4 ekipy w 1/8 LM, to jak śmieszne muszą byc inne ligi(poza angielską)?
0
@Faro Jak jest zmęczony City to po co przedłużał kontrakt 2 miesiące temu na kolejne lata.
0
@cold_play Wczoraj był artykuł na stronie -> https://www.fcbarca.com/108399-joan-laporta-przygotowuje-kolejna-dzwignie-finansowa.html i tam znajdziemy informacje że suma wydatków to 656mln + potrzebujemy zejśc do poziomu 450-500mln z wydatkami. Czyli mniej więcej róznica to 150-200mln co pokrywa się z informacjami tymi ze La Liga oczekuje zmniejszenia pensji o 150-200mln. Popełniłem błąd skrótu myślowego że pensja=wydatki.
PS: W 21/22 wydatki na pensje:
Sportowe - 518mln
Nie sportowe - 59mln
Razem było 577mln, a już nie było u nas Messi, Griezzmann był wypożyczony. Cou był tylko pół roku u nas. Teraz też doszły latem nowe transfery, więc zdzwiłbym się gdyby kwota na same pensje piłkarskie była znacząco niższa.
Dane: https://www.fcbarcelona.com/fcbarcelona/document/2022/10/14/8f64be2e-4d69-4c69-97a0-243ba49d11df/Annual-report.pdf
1
@szkutnik91 Pamiętajmy że mimo że zeszliśmy z dużych konktraktów to wciąz wydajemy najwięcej - ok. 650mln rocznie na pensje w lidze. Wymieniony np. przez Ciebie Umtiti i tak obecnie 80% pensji opłaca Barcelona. Kolejna kwestia to fakt, że klub zarabia mniej niż zarabiał przed pandemią, więc siła rzeczy trzeba ciąć koszta. Aczkolwiek przepisy w LaLiga na tle innych lig są absurdalnie wyśróbowane.
1
@FCBparasiempre Być może, zreszta dla mnie najważniejsza jest liga przed sezonem Laporta i Xavi mówili że to główny cel na ten sezon. Dla mnie mogliby i wystawić rezerwy w LE, bo mnie interesuje mieć w gablocie mistrzostwa a nie np. skończyc na 2 miejscu w tabeli, ale zdobyć LE.
1
@FCBparasiempre Kojarzę, że rok temu ludzie pisali o Realu w LM że jak długo można mieć farta i że za niedługo się skończy, a wygrali LM. Jak coś się powtarza w podobnych okolicznościach tzn. teraz te wygrywanie po 1:0 Barcelony oraz np. ten Real rok temu wygrywający w końcowkach mecze, to może nie jest to tylko szczęście...
2
@Safrani Dodałbym tak na marignesie że w wyborach w 2019 Tebas nie miał kontrkandydata, bo żaden inny kandydat nie uzyskał głosów wymagach 11 głosów klubu(będacych wtedy w pierwszych 2 ligach). Tebasa poparło 34 z 42 klubów. Przeciw były np. Barcelona, Real, Bilbao, Celta. Teraz ludzie się dziwią, dlaczego Tebas jest przeciwko Barcelonie.
2
@Pawel13sz Ja bym wolał z Atletico, finał przypada na 6 maja, więc zazwyczaj to okres kiedy Real jest mocny, więc imho byłoby z nimi dużo ciężej.
3
@tomek8756 Mi się lepiej słucha komentarza na C+, na Eleven jest bardzo promadrycki + jakość samego komentarza jest słaba.
0
@Bobo25 Nie uważam, żeby w klubie było duże ciśnienie, kwestia jest taka, że raczej nie planują transferów, więc sprawdzają czy mogą zrobić rejestrację teraz czy na koniec sezonu, gdyby była teraz to zawsze lepiej. Bardziej kibicom na tym zależy bo numer 6 itd. Dla mnie na 99% to nie będzie mieć znacznie, ale zawsze lepiej zrobić rejestracje na wszelki wypadek gdyby się udało, to zabezpieczymy sie na plagę kontuzji. Na pewno sprawę mocno ułatwiła rejestracja Peni w styczniu, bo przez to na wypadek kontuzji Matsa mamy pole manewru.
1
@Bobo25 Trzeba pamiętać o przepisie, że maksymalnie bodajże 3 zawodników spoza pierwszej drużyny może przebywać na boisku w meczu w meczu ligowym. Aktualnie poza 1 drużyną jest Gavi i Balde, więc rejestracja jednego z nich ułatwiła by sprawę. Oczywiście problem by powstał gdyby kontuzje/zawieszenia się pojawiały i musieliby grać lub dostawać minuty Torre, Alarcon czy Riad. Rok temu mieliśmy z tym problem, że nie mogliśmy wystawić w końcówce sezonu wszystkich zawodników, których byśmy chcieli. Na marginesie nie jestem pewien jaka jest sytuacja z Araujo, z jednej strony jest zarejestrowany w 1 drużynie, ale jego kontrakt już nie, nie wiem jak to się ma do limitów.
2
@Matheu12 Który klub w Hiszpanii z czołowych broni 2 bramkarzem w PK? W Atleti w PK broni Oblak, w Realu Courtois, w Sociedad Remiro itd. PK jest ważnym pucharem dla klubów, więc dlaczego Barcelona ma się celowo osłabiać.