priest9999
Dołączył/a: marzec 2020
3 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
6
@Emhyr Jesteśmy w okolicach 15% najlepszych krajów do życia, jest grupa krajów gdzie mogłoby być lepiej, ale narzekać nie powinniśmy.
3
@masq Do których krajów gdzie rzadzi prawica odnosisz się? Ja mam wrażenie że dużo osób postrzega prawicę światopoglądowo, a nie gospodarczo, przez co mylnie nazywa PiS czy np. Orbana prawicą. Prawica to bardziej takie CDU w Niemczech(gdy rządziła Merkel), bądź np. Partia Konserwatywna za Camerona w W.Brytanii. W obu tych krajach nastąpiła zauważylna poprawa po poprzednim rządzie odpowiednio SPD(Schroeder) bądź Partii Pracy(Blair) w Anglii. Niestety nie widze w konfie ani jednej postaci co mogliby wiązać buty Merkel czy Cameronowi, także w Polsce to jeden wielki dramat.
0
@Ojciec5tkidzieci Widzę że dziś kalkulacje wjechały tak by ominąć 1 miejsce i półfinał z Zaksą. W sumie słusznie.
3
@AmigoBlancos Z jednej stron tak, błędy są amatorskie obrońcy, z drugiej strony wystawia zawodników nie grających w klubie w tej formacji, co nie pomaga.
1
@Donnie_Darko Większośc piłkarzy czeskich gra regularnie w klubie, a u nas mnóstwo ławkowiczów w nagrode za to że są w znamym klubie.
1
@Sulimo Jak się wystawia obrońcę co grzeje ławę w klubie to potem nie ma sie co dziwić
0
@Faro Sprawdź sobie ile razy był zmieniany w tym sezonie taki Fede a ile razy De Jong? Ile jeden rozegrał meczów z co najmniej 60 minut, a ile drugi?
1
@Faro FdJ przez cały sezon w klubie zagrał 2527 minut. Modric 2416, Kroos 2673, Valverde 3390.
W samym 2023 odpowiednio:
- FdJ 1225 minut
- Modric 1154 minut
- Kroos 1190 minut
- Valverde 1691 minut
Sugerujesz ze te niecale 100 minut wiecej od stycznia od Kroosa czy Modricia powoduje zajechanie FdJ. Czyli on musi byc rotowany tak samo czesto jak 37 letni Modric?
0
@Faro Porównaj ilośc rozegranych minut zawodników Barcelona vs np. Realu. Czy taki Vini, Fede, Modric, Kroos itd. grają mniej?
0
@barcelonaLM Poczekajmy do końca zgrupowań troszkę naszych zawodników jeszcze będzie musiało grac Kounde, Lewy, Gavi, Balde..., żeby nie było gorzej.
0
@FcPortoFan1999 Francja, a potem postawiłbym na Anglię. Potencjał zawodników w Anglii jest moim zdaniem bardzo duży, tylko Southgate jest słabym trenerem.
0
@Mns21 On nie pojechał na kadrę, po prostu badania w Barcelonie trwają 5 dni zanim postawią diagnoze nasi lekarze.
0
@Firestone Ten news jest dzwiny i kłóci się z tym, że De Jong ma aktualnie najwyższą pensję, a też część pensji odraczał podczas pandemii i mamy mu ją wypłacić w przyszłym sezonie. Chyba, że u Alby ten wzrost byłby zdecydowanie wyższy niż u Holendra.
0
@Recha_0684 Kupuje gościa za 100mln i ten po kilku miesięcach zaczyna odwalać, potem niby go zawiesza na 1 mecz a potem jakby nic się nie stało wracaj i graj. Po czymś takim powinien gnić w rezerwach bez ani jednej minuty gry.
0
@Recha_0684 Mi się nie podoba zachowanie Tuchela względem gwiazd. Pozwalał odwalać Lukaku który mówił jak tęskni za Interem do mediów, a kara była tylko 1 mecz za to, pozwalał latać Neymarowi w trakcie sezonu na urodziny siostry itd. Generalnie względem gwiazd był bardzo wyrozumiały.
0
@AmigoBlancos Nagelsmann starał się byc ważniejszy od piłkarzy to poleciał. W styczniu zwolnił trenera bramkarzy(kolegę Neuera), potem odstawił Cancelo na boczny tor, Mane też nie ma pewnego placu po powrocie, więc piłkarze się poskarżyli i w nagrode dostaną spolegliwego trenera. Zobaczymy co z tego wyjdzie, ale jeśli by np. się skompromitowali i odpadli w ćwierćfinale LM to nawet mistrzostwo może nie ukryć tego.
0
@Ojciec5tkidzieci Jestem zdania że służby mundorowe powinny byc objęte tymi samymi przepisami(czyli w oparciu o kodeks cywilny). Tak jak mówisz powinni mieć dodatki za prace w porze nocnej, czy w niedziele itp. Jednocześnie nie powinni mieć prawa do wcześniejszej emerytury(pracownicy policji przyjęci przed 2013 moga już po 15 latach służby iśc na emeryture, co jest paranoją). Jestem ogólnie przeciwnikiem jakikolwiek innych sposobów rozliczeń pracy, emerytury, l4 we wszystkich branżach. Nie ważne, czy rolnik, policjant, sędzia czy górnik obowiązuje Ciebie kodeks pracy ten sam. Decydujesz się na daną pracę w oparciu o zarobki a nie inne przywilije.
1
@doc W zasadzie poza Christensenem i 4 zawodników, którzy dostali wzrost wartości trudno było oczekiwać by któryś z piłkarzy powinien teraz pójśc do góry. Wyceny większości dość adekwatne(zaniżone u FdJ i Christensena tylko).
1
@Szase Zazwyczaj dokładny terminarz danej kolejki jest podawany na okolo 3-4 tygodnie przed meczem. Spodziewałbym się za około 2 tygodnie, że będzie wiadomo kiedy będzie ten mecz z Betisem.
0
@Emhyr Ja widzę 2 wersje Kessiego, albo w meczu mu idzie i jest super(np. mecze z Realem), albo wygląda koszmarnie np. z Almerią jak grał od początku, fatalne zmiany z Valencia(o mało karnego nie zrobił) i z Bilbao. Mam wrażenie, że jest to zawodnik który musi mieć konkretny schemat meczu by się sprawdzał. Jest lepiej niż było na początku, ale wciąz daleko moim zdaniem od optymalnej dyspozycji jest Iworyjczyk.
3
@Lucassito Nie da się porównac tego do Messiego, bo o duży niższym kontrakcie jest mowa. Latem odejdzie z limitu też sporo pensji które były wliczane w tym roku np. Pique, Griezmann, Busi jeśli zostanie to spora obniżka. Latem nie boję się o rejestracje Gaviego, tylko że ta sytuacja pozwala mu teraz(gdyby chciał) odejsc latem za darmo.
2
@Bobo25 Czy tylko na tym sie skonczy to zalezy od Gaviego:
- jak go będą musieli wyrejestrować z 1 drużyny to latem Gavi jeśli by chciał to moze odejśc za darmo(pozwala mu to klauzula)
- Gavi musi wrócić do starego kontraktu z Juvenilu, wiec zarobki jego spadna
Najprawdopodobniej nie bedzie cale zamieszanie miec duzego wplywu na klub, chyba ze Gavi bedzie chcial to wykorzystac
0
@MesQueUnClub_87 Nie wiem co się dzieje jak nie ma pieniędzy, myslę że analogicznie jak w przypadku normalnego mandatu procedura będzie podobna, najpierw odsetki a potem komornik itd. Ja nie bronie prawa o konfiskacie, zwróciłem tylko uwage, że współwłasnośc jest zabezpieczona(czy poprawnie to inna kwestia).
0
@MesQueUnClub_87 Tak zapłacisz 50k + mandat za jazde po pijaku + sprawa w sądzie, ale auto zostanie w rodzinie. Dodam na marginisie, bo dużo osób zapomina konfiskata jest gdy złapią Cię jak masz > 1,5 promila(chyba ze spowodujesz wypadek, wtedy granica to >0,5 promila).
1
@Kidd Dokładnych liczb nie znam, ale tutaj jest artykuł o tym z lutego -> https://sportsbrief.com/football/barcelona/34361-fans-reject-barcelonas-iconic-number-10-shirts-jersey-sales-drop-badly-messis-exit/ . Wynika z niego, że najlepiej sprzedają się Gavi, Robert Lewandowski, Pedri, Ronald Araujo , Ousmane Dembele.
2
@MesQueUnClub_87 Jak jest współwłasnosc to nie masz konfiskaty, tylko masz zapłacić % wartości samochodu odpowiadajacy twoim udziałom(nie miej niz 5k). Tak samo jak prowadzisz pod wpływem autem z wypożyczalni czy służbowym to płacisz analogicznie.
0
@ObiwanKenobi Tego przekazania nie rozumiem, jasne że jeden z nich musiał byc przy Vinim, drugi zostać z pozostałą dwójką. Nie wiem dlaczego się zamienili zwłaszcza, że Roberto mający doświadczenie jako PO w teorii powinien być lepszy 1 na 1 ze skrzydłowym niż Busi. Uważam jednak że wina Roberto jest minimalna w tym golu, było mnóstwo innych czynników, gdzie mozna było akcje skasować.
0
@ObiwanKenobi Jak dla mnie Roberto zostawił wtedy Viniego by zabezpieczyc wycofanie piłki do Camavingi lub Nacho. Zauważ że gdyby Vini zdecydował się na wycofanie to Camavinga i Nacho zostali by 2 vs 1 Roberto. Nie rozumiem też dlaczego Raphinha nie wrócił za Nacho w tej akcji. Uważam że nie mógl w tym ustawieniu Roberto doskoczyć do Viniego, bo gdyby udało się wycofać do Camavingi lub Nacho piłkę to wpadłby piłkarz Realu bez krycia w pole karne.
0
@ObiwanKenobi Mi się nie podoba powrót Araujo w tej akcji, był niedaleko Nacho, a potem truchtem wraca w pole karne zostawiając Busiego 1 na 1 z Vinim. Dlaczego go nie podwoił?
0
@Destroyer_of_Worlds Będzie jeszcze kilka emocjonujących meczy typu Atletico, Sociedad, Betis itp. Do zapewniania tytułu matematycznego minie jeszcze sporo kolejek, ja na nudę nie będę narzekać.