1

@PatriBarca Trudno jednoznacznie odpowiedzieć, przy używanych telefonach zawsze zależy w jaki stanie będzie dany telefon, np. w jakim stanie będzie bateria, wyświetlacz itd.. Jak trafi się naprawdę w dobrym stanie to powinno być ok, ale to trudno stwierdzić.

0

@galix22 Kessie ostatni dobry sezon zagrał 20/21, więc już jakiś czas temu. Dodatkowo Barcelona ma słabą pozycję negocjacyjną + fakt, że Kessie ma świetny kontrakt w Barcelonie. Jakby nawet miał przejśc do czołowych klubów angielskich np. Arsenal, Tottenham itp. to na start musiałby byc w TOP5 najlepiej zarabiających w klubie. Podobny problem mamy przy Lenglet, podoby przy Dest itd. Jeśli zawodnik ma bardzo wysoki kontrakt to kupujący klub będzie oferował mniejsze pieniądze.

0

@Cule1234 Zapowiada się mecz serwisu. Brazylia wali w Leona, Polska w Leala i zobaczymy kto lepiej na tym wyjdzie. Polska ma lepszą ławkę, ale podstawowa 6 Polski i Brazylii jest bardzo porównywalna.

1

@Emhyr Torre pójdzie na wypożyczenie do Girony i potwierdzą Romeu.

0

@tbas Wiesz jakiś czas temu PiS szumnie uchwalał odbieranie auta za jazdę po pijaku + kara grzywny i dalej jest to samo.

0

@DawidekFCB Mnie nic nie zdziwi biorąc pod uwagę jaki burdel jest w LaLiga i co chwile coś sobie Tebas wymyśla.

0

@DawidekFCB Tylko czy ważniejsze są przepisy LaLiga w kwestii tych rozliczeń czy przepisy UEFA? Widocznie są one sprzeczne ze sobą.

1

@misterio Każdy ubezpieczyciel jest regulowany prawem kto odpowiada za jego wierzytelności. Tak jest ten świat zrobiony, po to jest UFG, Bankowy Fundusz Gwarancyjny itd. Przecież nawet jak jedziesz z biurem podróży na wczasy to płacisz dodatkowe 2% na składkę na fundusz ubezpiecziony, jak masz składkję ZUS to płacisz na fundusz pracy, jak trzymasz pieniądze w banku to płacisz na rzecz bankowego funduszu gwarancyjnego. Czy Ty masz jakiekolwiek ubezpieczenie na cokolwiek? Masz konto w banku? Masz samochód i płacisz OC?

2

@misterio Wiesz przy OC samochodu na wypadek niewypłacalności ubezpieczyciela należnośc reguluje UFG. Co do biur podrózy to po fali upadków powstał fundusz gwarancyjny który reguluje określone należności. Jak upadnie bank to jest jest bankowy fundusz gwarancyjny. Oczywistym jest, że żeby ubezpieczenie zdrowotne prywatne miało sens to podobny fundusz musiałby działać, gdzie wszystkie podmioty oferujące ubezpieczenie musiały płacić określony procen(np. 1-2%). Podniosłoby to cene świadczenia, ale byłaby gwarancja wypłacalności w przypadku upadku podmiotu.

8

Mam wrażenie, że przestajemy być poważnym klubem. Chcemy negocjować obniżkę wynagrodzenia z jednym z naszych najlepszych zawodników, który nie zarabia dużo, on zarabia tak naprawde przeciętnie (9mln brutto). Jednocześnie zarząd nie ma problemu by podpisywac nowe wysokie kontrakty np. Lewy 20mln, Fati 14mln, Kounde 13,5mln , Raphinha 12,5mln, Dembele 12mln, Ferran 10mln, Kessie 9mln. Dlaczego mamy zaczynać dyskusję o redukcji zarobków od Matsa.

1

@Reviven Ja nie latam w lipcu/sierpniu gdzie jest najdrożej tylko np. we wrześniu. Jest sporo miejsc w Europie gdzie wciąz masz świetną pogodę, a będzie się dużo taniej to kosztować. Chyba że masz jakieś ograniczenia że musi to byc lipiec/sierpień.

0

@fenix1983 Yamal skończy 16 dopiero za kilka dni. Nawet Messi debiutając w lidze miał 17 lat i 3 miesiące. Różnica fizyczna w wieku między 16, a 17 lat to jest przepaść. On powinien być bardzo ostrożnie wprowadzany.

1

Duże różnice między zespołowymi kolegami: Max 5, Perez 16, Leclerc 2, Sainz 12, Stroll 6, Alonso 15, Norris 1, Piastri 14.

3

@TheNekro94 Jak już mamy się bawić w referendum w tej sprawie to lepiej to zrobić w wybory, dzięki troche mniej kasy się przewali na to.

8

@tristan87 PO głosujący razem z PiS. Nowe nie znałem.

0

@barcelonaLM Ja bym patrzył tak, owszem duża zdawalnośc wynika z tego że nową formułę zdaje tylko liceum. Ciekawe jest coś innego. Średni wynik z matmy to aż 71% i jest to rekordowa średnia odkąd jest matura z matmy na maturze z dużą przewagą, niech to mówi samo za siebie.

0

@Survier Tylko, że Nico w Barcelonie(1 zespół) grał wyżej, bo niżej grał Busi. Z kolei w Valencii zazwyczaj grał wyżej też(nie na pivocie). Stawiając na Nico stawiamy na zawodnika, który przez 2 ostatnie sezony na tej pozycji zagrał może z 10 meczy. Doświadczenie miał na tej pozycji na poziomie 3-ligowych rezerw. Czy to nie za duże ryzyko?

2

@MesQueUnClub96 Niestety nie, jugol za mocny.

0

@Katalończyk 99 Jak dla mnie United. Oni przez ostatnie 10lat wpakowali w transfery 1,6mld , a wpływy to tylko 400mln co pokazuje że nie potrafią zarabiać na odejściach z klubu.

0

@Untouchable Roberto, bo i tak w większości będzie siedział na ławie, więc na boisku z opaską bym oglądał innego zawodnika np. Matsa.

1

@HighestInTheRoom Mamy jakiś kilku zawodników za których możemy dostać sporo(60-70mln lub więcej). Pedri, Gavi, FdJ, Araujo, Kounde, Balde, Raphinha. Postawiłbym na odejście De Jonga z uwagi na jego bardzo wysoką pensję, dzięki temu można było zarejestrować wszystkich zawodników. Jeszcze Raphinha byłby ciekawszy do sprzedaży, tylko na razie bardzo mała amortyzacja transferu jest, więc w kwestiach FFP jego transfer by nie pomógł, stąd wybór na Holendra.

0

@Emhyr Pewnie że tak, w futbolu jest inflacja co widać po kwotach za transfery, które z roku na rok sa wyższe. Pod koniec dekady piłkarz wart obecnie np. w okolicach 60mln, będzie wart koło 100mln wtedy. Także, spokonie do 2030 będzie jakiś transfer za 100mln.

1

@Survier Ja bym na to inaczej patrzył. Oczywistym jest że najłatwiej ze strony strategicznej zaatakowac głownymi siłami z Białorusi, łatwiejszy teren, brak realnych przeszkód aż do Warszawy itd. Tylko, że coś innego było gorszego dla nas, pokonanie Ukrainy to znaczący byłby wzrost potencjału Rosji. Ukraina to ponad 40mln ludzi, czyli jakaś 1/3 ludności Rosji. Rosja zyskałaby mnóstwo potencjalnych poborowych to polepszyłoby w konsekwencji możliwości armii + z punktu widzenia gospodarki wchłonięcie potencjalnie Ukrainy to dostęp to taniego zboża i innych zasobów Ukrainy. Nie patrzyłbym pod kątem czysto przebiegu potencjalnego frontu tylko drastycznego zwiększenia potencjału armii/gospodarki ruskich.

1

@Bobo25 Trochę podejrzane jest np. kupowanie słuchawek na święta (22.12), a co do telefonów to dziwne mając 1 pracownika biura + on jako poseł żeby były 3 telefony i to w 1 roku. Ciekaw jest zeznań z innych lat, czy jakiś telefonów też nie było wcześniej.

2

@hayek Czy ja dobrze widze w tym wykazie tekst "Xsiaomi" , "iphon" to aż nie możliwe, żeby to fejk nie był.

0

@lucca87 Wydaje mi się, że jest to niezgodne z prawem. Jakiś czas temu Ćwiąkała podawał przykład szejka który jest właścicilem Almerii, że nawet jakby chciał to w Hiszpanii nie może od tak dofinansować klubu. Musielibyśmy jakoś obchodzić prawo robiąc zrzutkę na konto jakiejś firmy z którą klub podpisze umowę sponsorską, ale to mocne naginanie prawa.

0

@Kamiloza91 To wszystko zależy jakie ustawienie jest naszym podstawowym. W zeszłym sezonie wygraliśmy wszystkie mecze grając once de gala ustawieniem z 4 pomocników(Busi,FdJ,Gavi,Pedri), jak tylko brakowało choć 1 z tych zawodników nasza gra siadała. Teraz zamiast Busiego jest Gundogan co jest super wzmocnieniem, ale dalej brakuje bardzo solidnego 5 pomocnika, bo wtedy granie tym ustawieniem byłoby możliwe. Gdy graliśmy 4-3-3 to wyniki były dużo gorsze.

1

@tomek8756 Nie tak dawno słusznie Morawiecki był krytykowany za to że stwierdził że wyrok Sądu Najwyższego jest dla niego bez znaczenia. Teraz Biden publicznie krytykuje wyrok, zapowiadając jednocześnie nowe regulacje w systemie edukacji. Najgorsze jest jednak stwierdzenie prezydenta "To nie jest normalny sąd", to podważa zaufanie to najwyzszego organu sądownictwa w USA i może wprowadzić chaos, że decyzje sądu najwyższego moga byc ignorwane/obchodzone.

0

@FCB24 Dla zobrazowania w obecnej edycji LM:
Kaczmarek:
Atak: 205/399 skończonych, 57 błędów + zablokowany, skuteczność 51%, efektywność 37%
Nimir:
Atak: 175/379 skończonych , 77 błędów, skuteczność 46%, efektywność 26%
Boyer:
Atak: 136/279 , 58 błędów , skuteczność 49%, efektywność 28%.
Czyli Kaczmarek grając w tej edycji LM przeciwko 4x Trentino, 2x Zawiercie, 2x Perugia i 1x Jastrzębie wykręca lepsze wyniki niż np. taki Boyer gdzie z mocnych drużyn to tylko 1x Zaksa + 2 Halkbank. Dodatkowo ma lepsze wyniki od np. takiego Nimira który uważany jest za TOP3 atakujących świata. Jacy atakujacy w obecnej LM przekonali Ciebie najbardziej. Jakbyś np. miał wybrać TOP3 atakujących obecnej LM to kto tam by się znalazł?

8

@Azi Spokojnie, na kraje arabskie mamy osobny profil z innym logo. Pieniązki musza się zgadzać.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?