priest9999
Dołączył/a: marzec 2020
3 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@taris Wiem, że to dziad tylko właśnie nawet taki dziad ma lepsze wyniki w kadrze od Lucho. Mam na mysli % zwycięstw w tym czasie, czy np. wygraną w Lidze Narodów, co dodatkowo pokazuje absurd wyników Lucho.
0
Komentarz usunięty przez użytkownika
2
Chyba można już podsumować przygode Lucho z kadrą. Żeby go ocenić wziąłem pod uwage 15 najlepszych reprezentacji przeciwko którym grał jako trener Hiszpanii. Bilans wyglada następująco(zwyciestwa/remisy/porazki):
1. Portugalia 1-3-0
2. Niemcy 1-2-0
3. Anglia 1-0-1
4. Chorwacja 1-1-1
5. Włochy 1-1-0
6. Szwecja 1-1-1
7. Francja 0-0-1
8. Szwajcaria 2-2-1
9. Polska 0-1-0
10. Ukraina 1-0-1
11. Japonia 0-0-1
12. Maroko 0-1-0
13. Czechy 1-1-0
14. Holandia 0-1-0
15. Grecja 1-1-0
Procentowo zwycięstwa 24%, remisy 55%, porażki 21%.
Mam nieodparte wrażenie, że przygoda Lucho w kwestii wyników zakończyła się słabiutko. W bardzo wielu meczach brakowało pomysłu na rywala, gdy ten się cofnął, po prostu brakowało planu B, gdy A nie wypalił. Moim zdaniem np. Santos czy Southgate nie mieliby gorszych wyników od Lucho, co dużo już świadczy o jego pracy.
1
@IronSanHybrid Co by się tutaj działo gdyby ktoś probował Portugalii kibicować w finale z Argentyną(na szczescie imho nierealny scenariusz).
0
@AmigoBlancos Nie będzie. Ostatni zawodnik, który po zdobyciu MŚ zdobył ZP to był rok 2006 i Cannavaro. Równie ważne co MŚ bedzie LM i dalsza część sezonu.
4
@PatrykBarca Wiesz po słynnej klęsce na Anoeta poleciał Zubizarreta, a pozostał trenerem Lucho, reszta już była historią. Bierhoff siedzi w kadrze od 18 lat, 3 ostatnie duże turnieje są bardzo słabe dla Niemiec, więc jego odejście jest naturalnym.
1
@Pitinho Miły gest ze strony Tite, wszyscy 26 zawodnicy Brazylii tym samym zagrali już na mundialu.
1
@DonAndresFCB W zależności jak interpretowac słowo Something w kontekście wypowiedzi CR. Na pewno Portugalia ma lepsza pakę niż Argentyna i w kontekście mistrzostw świata powinna się bardziej liczyć. Jednocześnie trudniej wygrać np. Euro Portugalii niż Argentynie CA, bo w Europie jest więcej mocnych drużyn jakie trzeba pokonać. Więc jeśli something odnosi do jakiekolwiek trofeum to można mu przyznać rację.
0
@Deviler A może fakt, że np. z Węgrami zdobył 1pkt i przegrał mecz o rozstawienie w eliminacjach u siebie z grającymi o frytki madziarami. Mieliśmy ogromne szczęście losując Rosję i potem Szwecję, które ukryło fakt klęski Sousy w tym zakresie. Już nie mówiąc o tym, że fakt 2 miejsca w grupie to zasługa postawy Albanii w meczu z Węgrami, a nie naszej gry.
0
@Kondziubarca To nie jest kwestia ile Kessie jest wart tylko kwestia, że to jest zawodnik Barcelony, czyli klubu któremu by zależało na ewentualnej sprzedaży zawodnika w celach limitów finansowych. Automatycznie to oznacza, że wtedy ciśniesz taki klub jak najbardziej bo jeśli się nie zgodzi to sobie może tylko zaszkodzić i miec problem z rejestracją kolejnych zawodników.
0
@VegetaPolska Szewa jest piekielnie drogi, on w samej Genui zarabiał 2mln za sezon, u nas Czesio ma 0,5mln. Musiałby zgodzić się na 4 razy mniej niż zarabiał w Genui, bardzo trudno o to by było moim zdaniem. Nawet prowadząc Ukrainę brał 1mln euro rocznie, czyli 2 razy niż PZPN płaci trenerowi.
1
@taris Chociażby Bale
0
@Mixtape Jeśli hipotecznie Papszun by prowadził w eliminacjach ale styl gry po 1 roku sie nie poprawił to też wypad w trakcie eliminacji? jaki bufor czasowy dałbyś mu na zmianę stylu gry?
0
@Emhyr Podeślij kilka linków do takich wypowiedzi. Ja np. przed Mundialem oglądałem materiał od Ćwiąkały, który mówił żebyśmy nie lekcewaliży Arabii. Kanału sportowego rzadko słucham, więc trudno mi powiedzieć co tam było(prosiłbym o link do informacji do których się odnosisz). Natomiast tutaj na La Rambli, było, że dobrze żeby Polska jakiekolwiek punkty w grupie zdobyła i mało kto obstawiał awans z grupy.
0
@Emhyr Kto tak pisał?
0
@Emhyr Pasterzy, którzy pyknęli Japonię i Australię w grupie w eliminacjach, a jakoś te drużyny nie miały problemów by pyknąc Niemców, Hiszpanów czy Duńczyków.
0
@SuperPatsonFCB Nie wiem jak ze słupkiem, ale dobitka strzału, który np. bramkarz wypluje przed siebie to jedna akcja. Spodziewałbym się, że przy słupku jest analogicznie, ale żeby to sprawdzić to trzeba by sprawdzić xG w meczu, w którym była taka sytuacja, a taka mi teraz do głowy nie przychodzi.
2
@Zoker Ja mam wrażenie, że robota Lucho jest przeceniana. Jakby popatrzeć na wyniki z dobrymi ekipami to jego bilans jest przeciętny. Zestawienie 10 najmocniejszy reprezentacji europejskich przeciwko którym grał Lucho jako trener kadry Hiszpanii(zwyciestwo/remis/porazka):
1. Portugalia 1-3-0
2. Niemcy 1-2-0
3. Anglia 1-0-1
4. Chorwacja 1-1-1
5. Włochy 1-1-0
6. Szwecja 1-1-1
7. Francja 0-0-1
8. Szwajcaria 2-2-1
9. Polska 0-1-0
10. Ukraina 1-0-1
Procent wygranych meczy 27%, procent przegranych 19%, procent remisów 54%.
Teraz osiągnięcia to finalista ligi narodów, połfinalista Euro. Niby wszędzie blisko trofeum, a jednak czegoś zabrakło. Mundial będzie kluczowy pod kątem jak ocenić przygode Lucho z kadrą. Mam wrażenie że pod względem czystego wyniku podobne mógłby to zrobić nawet wyszydzany Santos(pomijąc od gry kadry by oczy bolały).
2
@tristan87 Warto przy expected goals podkreślić fakt, że Niemcy są drużyną która ma expected goals w zakresie strzelonych na poziomie 11,38 i to jest rekord w historii mundiali w fazie grupowej. Hiszpania podczas fazy grupowej tego mundialu ma "tylko" xG na poziomie 5,41, czyli ponad 2 razy mniejszy. Tylko co z tego, wynik jaki mają każdy widzi.
4
@A4ron Co innego grac z Bernardo i Rodrim w pomocy, a co innego z Dendoneckerem i Witselem. Ludzie wciąż zapominają, że lepsza jest formacja złożona z 3 solidnych grajków niż 1 gwiazdy i 2 kiepskich zawodników.
3
@Mow_mi_Douglas Ale jak to jest niby liczone? Nasza startowa jedenastka zawsze miała minimum 3 zawodnikow spoza TOP5 lig. Odpowiednio Szymański, Krychowiak, Glik z Meksykiem. Potem z Arabią Bielik, Krychowiak, Glik. Potem z Argetyna nawet 4: Świderski, Krycha, Bielik, Glik. Przeliczając to na %: 73%, 73%, 64%.
2
@LS Ja mimo wszystko dałby Lukaku, takiego "koncertu" snajpera nie pamiętam + te efektowne zniszczenie ławki rezerwowych.
0
@barcelonaLM To jest gdybanie, równie dobrze można powiedzieć że mieliśmy w grupie Arabie, która w eliminacjach do mundialu ograła Japonię, która wygrała grupę z Hiszpanią i Niemcami. Mam nieodparte wrażenie(subiektywne), że gdybysmy byli w miejsce Niemiec w grupie z Hiszpanią/Japonią/Kostaryką to moglibyśmy wyjść, bo Japonii gorzej się gra gdy musi prowadzić grę.
6
@Kitek1640 Beznadziejnie, grał 30m nie oddał ani jednego strzału, nie wykonał ani jednego dryblingu. Generalnie unikał gry. Nie pokazał niczego co mogłoby skłonić Lucho do kolejnej szansy dla niego na tym mundialu.
2
@Comentateiro A mnie zastanawia dlaczego ludzie uważają Meksyk i Arabie za słabe zespoły. Arabia wygrała grupę eliminacyjną m.in z Australią i Japonią, a te zespoły wygrały na tym mundialu z Danią, Hiszpanią, Niemcami. Meksyk też w eliminacjach wyprzedziuł m.in. USA którymi się tu dużo osób zachwyca m.in. za świetny mecz z Anglią. Więc, nazywanie wyprzedzenie tych zespołów jako minimum przyzwoitości jest jest nie na miejscu, chyba, że traktujemy USA, Hiszpanię, Danię, Niemcy jako ogórki.
0
Kostaryka super sprawa!
0
@klopx I Kostaryka pyka Niemców 1:0 i wszyscy będą zadowoleni
1
@Bartula Akurat wyjście z grupy nie ma znaczenia pod kątem rankingu. Mecze przegrane nie dają żadnych punktów, punkty się dostaje za remis lub zwycięstwo. Jeśli przegramy z Francją w czasie 90m to nie dostaniemy ani punktu dodatkowe z tytułu awansu do fazy pucharowej.
0
@tom9001 Czyli Hiszpania musiałaby grać cały mecz na remis z Japonią do ostatnich minut(no bo jakby np. prowadzili to musieliby kilka bramek dać Japonii) jednocześnie nasłuchując wieści z drugiego stadionu i liczyc na to, że po tym jak dadzą Japonii wyjść na prowadzenie że Niemcy nie zrobią tego samego z Kostaryką. Dość karkołomne myślenie.
0
@tom9001 A w jaki sposob Hiszpanie mieliby kombinować, jeśli nie wygrali by meczu z Japonią to mogą polecieć bo np. Kostaryka wygra z Niemcami i bedzie miec 6pkt.