1

@Toretto Ja byłem w lutym i kąpałem się normalnie w Porto Moniz. Woda miała wtedy ok. 20 stopni i było dla mnie ok. Teraz będzie 22-23 więc idealnie wręcz. Ciepło jest cały rok, temperatura w lipcu jest mega przyjemna ok. 25 stopni(nie przepadam za +30 stopni), ale to kwestia indywidualna. Na Maderze jest mnóstwo rzeczy do roboty poza samym plażowaniem więc idealna jest.

1

@Toretto Ja byłem w lutym na Maderze i było rewelacyjne. Była to najlepsza wyspa na której byłem. Udało mi się zmieścić do 3k za osobę. Podejrzawam że w wakację będzie drożej i 4k za osobę wyjdzie, ale to zależy jak zaplanujesz wszystko. Ogólnie bardzo polecam Maderę.

3

@Pawel13sz To zależy z kim by odpadła i w jakim stylu. Nawet z tymi transferami to będziemy w 5-8 drużyn na świeicie pod względem składu, a nie w TOP4.

1

@FCB24 Kwolek zastąpi Conte, a Danani Żurka. Powinni być mocniejsi w przyszłym sezonie, choć dużo zależeć będzie kto przyjdzie na rozegranie.

2

@Gaz Z Koemanem średnia ilość punktów 1,45/mecz . Daje to po 37 kolejkach 54pkt w tabeli. Jest to 8 miejsce w tabeli. Po transferach zimowych troszkę więcej punktów by wpadło, ale trudno mi sobie wyobrazić by nagle starczyła ta gra na TOP4, zwłaszcza biorąc po uwagę że z Holendrem nie byliśmy w stanie wygrać z drużynami topowymi.

11

@Gaz Wyśmiewany Ferran w 4 miesiące 7 goli i 6 asyst. Świetny Dembele 2 gole i 13 asyst.

16

@GeneralXavi Kalkują że może Roberto wróci do gry w grudniu :)

0

@Survier Powiedz jakiś argument dlaczego ktoś miałby chcieć Umtitiego? Jeszcze na Lengleta pewnie ktoś się znajdzie, ale Sama to tylko jakiś frajer może wziąć.

0

@Cataloniec94 Dlaczego źle życzysz Salernitanie? Fajnie jakby sie utrzymali

0

@damiano996 Uważam że aktualnie wygląda lepiej niż rok temu u Koemana. Czy uważasz że aktualnie gra gorzej niż u holendra?

0

@damiano996 Z czego wynika, że Barcelona od momentu gdy Xavi ją trenuje straciła najmniej bramek w lidze. Mats ma statysykę 19 bramek straconych na 22 mecze. Co daje 0,86 bramki na mecz. Czy to że mamy najlepszy wynik w lidze wynika z genialnej postawy obrony w tym czasie? czy inne czynniki tez się do tego przyczyniły?

3

@Emhyr Transfermarkt wycenia Lengleta nie bez przyczyny na 14mln. Wiem, że cena sprzedaży się różni od wycen portalu, ale to też trochę oddaje. Dlaczego piłakrz który przez 2 lata prawie nie gra ma byc wart powiedzmy 30mln? Wycena w granicach 15mln jest w pełni uczciwa.

2

@FC1899Barca Niezłe manipulowanie danymi. Wystarczy spojrzeć, że jeszcze w 2019 zysk sięgał poziomu 14,6 mld. Dla porównania bierzesz teraz rok 2021 z zyskiem 2,6mld, gdzie stopy były zerowe i banki dostawały bardzo masakrycznie wskutek pandemii.

1

@Nano22 Ciekawe liczby. U nas w drużynie napastnicy mają mnóstwo kluczowych podań mają powyżej 40. Choćby Leo, Suarez, Dembele, Neymar, Griezmann, Depay wszyscy Ci zawodnicy notowali ponad 40 kluczowych podań w sezonie ligowym. Jednak co ciekawe to Alba nie licząc Leo ma najwięcej luczowych podań przez ostatnie 5 lat. Często zdarza mu się przekraczać nawet 50 kluczowych podań na sezon. Trochę pokazywanie samych pomocników zakłamuje, gdzie mamy najmocniejsze ogniwa.

0

@michal26 Z drugiej strony czy byłoby u nas wtedy lepiej z inflacją EBC nie chce zmieniać stóp procentowych by nie zabić południowych krajów, ale cierpią na tym kraje północy m.in. Holandia, Niemcy, kraje Bałyckie itd. . Imho mogłaby wtedy byc u nas jeszcze większa inflacja, gdyby bylo euro.

1

@Kamiloza91 Nie będzie 5 hiszpańskich jak Real wygra, co najwyżej będzie 5 niemieckich jak Frankfurt wygra finał LE.

0

@adix81 Ronaldo odszedł mając 33 lata z Realu do Juve za 117mln, teraz Lewy również ma 33 lata, myślę że Bayern nie będzie robił problemów, jeśli Barca wyłoży tyle co Juve :)

4

@cris2706 Wiesz można też podstawić tezę że LFC jak wygrał LM w 2019 to byli słabi. Już w samej grupie powinni odpaść, bo zdobyli tylo 9 punktów(na wyjeździe wszystko przegrali), a w ostatnim meczu z Napoli udało się wygrac cudem 1:0 gdzie Milik pudłował takie setki, że głowa boli. Natomiast w półfinale to Barcelona się masakrycznie sfrajerzyła. Nie nazwałbym tego wybitnym futbolem co grało wtedy LFC.

0

@MesQueUnClub_87 Oczywiście że tak jest. Teraz doczekanie się nowego auta to często nawet koło rok czekania. Ludzie wolą dopłacić i mieć od razu. Auta dostepnę od ręki są od razu dużo droższe. To jest paranoja co się dzieje.

1

@MesQueUnClub_87 W dzisiejszych czasach auto po roku często jest więcej warte niż nowe, bo dostępność nowych + czas oczekiwania jest tak duży.

0

@tbas kurs USD, najważniejsza waluta. Naprawdę musze to dodawać :)

0

@tbas Nie z dniem wojny, ale 7 marca mieliśmy 4,60, czyli zajęło 2 tygodnie od wybuchu wojny dojście do tego poziomu. Rada RPP z podwyżkami stóp była 8 marca od tej daty zaczęło spadać. Polecam spojrzeć w wykres. Naprawdę nie widzisz zależności?

1

@tbas Zdajesz sobie sprawę że wystarczyło, że np. nasz kochany Vateusz ogłosił ten pseduo program pomocy kredytobiorcom i kurs złotego poszedł z ok. 4,30 do 4,45. Banki natomiast poszły w dół o 8%. To, że kurs złotówki jest jaki wynika w dużej mierze z wszelkiej maści programów socjalnych, które podważają naszą walutę. Wybuch konfliktu na Ukrainie spowodował chwilowy wyskok z ok. 4,15 do okolic 4,6, ale po podwyżkach stóp potrafiliśmy wracać do okolic 4,20. Podwyżki stóp mają wpływ na kurs waluty, bez nich byłoby zdecydowanie wyżej.

6

@koksik2700 Jakbyś spojrzał w ich oświadczenia majątkowe to też większośc ma kredyty. Chodzi mi tylko o to, że kredyty dotychczas były rekordowo tanie, więc można było się spodziewać ich wzrostu. Wszelka pomoc państwa teraz o którą proszą, tylko pogłębi problem inflację, bo będzie próbować gasić pożar benzyną.

0

@dawidor9 Tylko miałby przejśc do Benfiki, która grała w ćwierćfinale LM, nie przekonuje mnie że zrobił na tyle progresu że może tam przebić się i wywalczyć pierwszy skład.

17

@FC1899Barca Przecież powiedział prawdę, jak ktoś bierze kredyt to musi się liczyć z ryzykiem.

5

@jabber21 Powiedziałbym po prostu, że Real ważne mecze wygrywa minimalnie i przegrywa je zazwyczaj minimalnie. Barcelona z kolei jak idzie to rozwalimy wysoko wszystkich, jak nie idzie to wlepią nam wysoko.

0

@dawidor9 Widziałeś jak Trincao sobie radzi w Wolves?

5

@Gruak Jak będzie dla nich za mało to możemy dorzucić Pjanicia :)

0

@Herato Pieniądze. Z roku na rok rośnie przepaśc między topowymi klubami grającymi w najlepszych ligach a resztą. Ostatni zespół w Premier League dostaje ponad 100mln z praw do transmisji. Jest to więcej niż dostaje np. cała Eredivisie (dostają ok. 80mln). Proces bedzie się pogłebiał z roku na rok.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?