0

@TheNekro94 Nie zgodzę się, pamiętaj że w dawnych czasach obrońcy grali bardzo ostro(to mało powiedzanie) np. mecz Argentyna-Anglia z "ręką Boga" Maradony polecam. W dzisiejszych czasach byłoby kilka czerwonych. Podsumowując zgadzam się, że było więcej miejsca, ale skolei było znacznie łatwiej o kontuzję co przekłada się na długośc kariery i możliwości bramkowe.

1

@Criss18Barca Oczywiście że były. Pierwszy z brzegu przypadek to Ronaldinho w 2005.

0

@Kondziubarca No wiesz, można zdobyć ZP nie strzelając żadnego gola na MŚ. Turnieje reprezentacyjne niestety nie mają żadnego znaczenia w ostatnich latach(nie licząc Modricia)

0

@TheMefju Masz rację, chodziło mi bardziej o sam wynik głosowania, że był najbliżej tego od czasów Cannavaro

1

@TheMefju Dlaczego dałeś przykład Varane a nie Van Dijka? Holender był znacznie bliżej..

0

@AllBundy Rangnick chce mieć wszystko pod kontrolą tzn. cały pion sportowy ustawić(czyli np. dyrektor sportowy, szkolenie, transfery itd.). Wiele top klubów nie chce oddawać wszystkiego w ręce jednego człowieka.

0

@amanter @Kondziubarca Jeśli wrzesień i październik się nie liczą pod kątem ZP, to w przyszłym roku MŚ też nie będą się liczyć(są rozgrywane listopad-grudzień) pod kątem ZP?

0

@pyra92 W zależności jak bardzo restrykcyjnie chcesz patrzeć. Cesar w kadrze grał na prawej obronie + w zeszłym sezonie grał sporo w jako PŚO w 3 stoperów, ale zdarzało mu się też grać na wahadle. Dodałem go, bo przy TOP jedenastce ma to nieco mniejsze znaczenie, idąc tym tropem nie może byc w 3 z przodu Lewego i Benzemy bo oboje to 9 i nikt z nich nie gra na skrzydle, więc trzeba by z jednego z nich zrezygnować, ale wolalbym tego nie robić by docenić ich sezon.

0

@pyra92 Gigio obowiązkowo na bramkę. Głosowanie było do połowy października, więc realnie tylko 2 miesiące nowego sezonu + jednak coś tam bronił np. mecz z City u siebie. Gdyby był to pełny kalendarzowy i głosowanie wciąż by trwalo bym zastanawiał się nad Mendym, ale to jednak tylko pierwsze 2 miesiące nowego sezonu można brac pod uwagę. Co do obrony Theo był świetny, ale jednak nic nie wygrał więc wstawiłbym Cancelo, który sporo wygrał + grał też bardzo dobrze. Prawa obrona nie wiem, czy nie lepiej Cesar Azpilicueta, bo grał też świetny sezon. W pomocy Kante za Mullera z uwagi na LM. Muller był świetny indywidualnie tylko słabe Euro + LM, więc imho za mało.

1

@Vebrol Boniek jest wiceprezydentem UEFA, czyli europejskiej federacji, dziwne by było gdyby Messiego, czyliz zawodnika spoza Europy będzie publicznie nazywał najlepszym. Nikt z Uefa na czele z Ceferinem nie mówi że ZP powinna być dla Leo. Analogicznie np. Tuchel chce ZP dla Jorginho, a Nagelsmann dla Roberta. Jeśli zarządzasz jakąś firmą i wiesz że produkty które sprzedajecie są słabe to i tak publicznie będziesz mówił że są najlepsze. Naprawdę dziwię się, że ludzie odbierają to w formie kompleksów, a nie zwykłe politycznej kalkulacji za którymi stoją pieniądze.

3

@AlicjaFCB 100% racji, wystarczy przypomnieć sobie 2010 rok, gdzie Xavi i Iniesta walczyli o ZP i hiszpanie pisali o kradzieży, czy 2014 gdzie Neuer walczył o ZP i tu analogicznie było.

0

@KrwawiaceoczyVEB Oczywiście, że kadrowo tak, tylko spójrz na to że Villareal w tym sezonie gra beznadziejnie(jak na swój potencjał) na 14 meczy w lidze wygrali 3 razy, w LM jedynie potrafili pokonać Young Boys ze Szwajcarii. 60-70 minut grali nieźle z MU, ale tak jak mówię nawet Watford leje w aktualnej formie MU, więc dużej chluby im to nie przynosi. U nich bardzo widać brak jakości z przodu, odkąd kontuzjowany jest Moreno, co też było widoczne w dzisiejszym meczu.

1

@Messiah10 Za mało zawodników Belenenses na boisku. Mecz zaczęli w 9(bez jakichkolwiek rezerwowych). Na drugą połowę wyszli w 7 i po kilku minutach jeden zawodnik gospodarzy zgłosił kontuzję. Z racji, że ich zostało 6 sędzia musiał przerwać mecz(zgodnie z przepisami minimalna ilośc zawodników to 7 w drużynie) -> czyli pewnie walkower dla Benfici. Komiczna sytuacja :)

0

@KrwawiaceoczyVEB Tylko ten MU dostał od Watfordu czwórkę kilka dni przed tym meczem + ogólnie ich formę trudno nazwać dobrą.

1

@MesQueUnClub96 A nie jest też tak że np. Barcelona z Bayernem w tym sezonie zagrała podobnie? 0 strzałów celnych, żadnej realnej okazji na bramkę i zebranie minimalnego wymiaru kary. Trudno się dziwić Bielefed że gra w ten sposób, bo praktycznie nie ma zespołów które z Bayernem idą na wymianę ciosów.

0

@Danny Gaucho Trudno powiedzieć kto w Chelsea był najlepszym zawodnikiem, podobnie Włochy, wygrał kolektyw w obu przypadkach, co więcej mógł wygrać Jorginho by zdobyć Złotą Piłkę?

0

@amanter Tylko Jorginho, wygrał LM + Euro.

1

@Wossi61FCB A nie jest tak, że od 2022 ma grać 24 zespoły zespoły w KMŚ(w tym 12 z Europy), czy reforma tych rozgrywek została opóźniona?

0

@Rewolucja123 Przecież od tego roku nie obowiązuje zasada bramek na wyjeździe, więc nawet 2:0 u siebie, nic by im nie przy 1:3 w Leicester. Aktualnie ich bilans bramkowy to -6, a Leicester +2, czyli po wygraniu 2:0 u siebie byłoby odpowiednio -5 i +1. Reasumując musieliby wygrać conajmniej 6 bramkami ze Spartakiem żeby remist Napoli Leicester dałoby 1 miejsce.

1

@Striker Ja pykam w GPRO

0

@Encore Może Klopp?

1

@GeneralXavi Bezpośrednie mecze, więc przy równej ilości punktów przejdzie BVB.

2

@Kinginiesta W pierwszym meczu z Benficą przez ok. 20-30m w 3 stoperów Garcia grał tego PŚO, a Araujo LŚO. Rezultatem było że Nunez miał ogromną łatwość w grze 1vs1 na swojej stronie i potem Ronald zamienił ich miejscami. Nie popełniajmy ponownie tego samego błędu by wystawić Garcię na Nuneza. Dodatkowo na lewej obronie u ich jest Grimaldo, który też sporo może nas nękać.

2

@Cwaniak4 Ile chciałbyś żeby miał kluczowych podań na sezon? W zeszłym seoznie miał ich 39 w lidze, dla porównania Iniesta w 17/18 miał ich 17, w 16/17 miał ich 25, w 15/16 -> 32, a w 14/15 -> 20. Pedri miał ponad 1 na mecz, imho bardzo dobry, marzyłbym żebyśmy mieli więcej takich pomocników.

1

@jachuu9 Na IKP jest do pobrania.

0

@FcBforever221 W komunikacie o Sainz -> "made a significant reduction in speed in the relevant mini-sector", czyli nie ma kary, bo znacząco zwolnił w 3 sektorze względem swojego czasu z 1 okrążenia Q3.

4

@Survier Winston był mistrzem, imho 2 najciekawsze cytaty od niego
"Najlepszym argumentem przeciwko demokracji jest pięciominutowa rozmowa z przeciętnym wyborcą." oraz
"Wiara, że naród za pomocą podatków może wybić się na dobrobyt, to jak człowiek stojący w wiadrze, wierzący, iż podniesie się, jeśli mocno pociągnie za uchwyt."

0

@kempnou 1. Trudno ocenić czy manewer Maxa był przepisowy czy nie(na pewno na granicy). Myślę, że to idzie ocenić tylko na podstawie danych z telemetrii która pozwala stwierdzić czy zawodnik jadąc takim torem, z taką prędkością i w takim momencie dohamowując miałby szansę zmieścić się w zakręcie gdyby nie było Hamiltona obok, mi bez tych danych trudno to ocenić. Na pewno z punktu widzenia kibica chciałby by takie rzeczy były interpretowane jao incydent wyścigowy.
2. W ostatnich latach sędziowie wielokrotnie zmieniali zdanie co jest wypychaniem poza tor, a co nie jest, np. kary dla Pereza w Austrii za wypychanie poza tor(analogiczna sytuacja pomiędzy Maxa a Leclercie w 2019 były uznana za zgodną z przepisami). Wyprzedzenie poza torem to kolejny problem, sytuacje z kierowcami Alfy i Alonso w USA, gdzie Kimi może poza torem wyprzedzać, a Antonio już nie może poza torem wyprzedzać itd. Powroty na tor to kolejny przykład np. powrót Vettela w słynnym GP Kanady, który po wypadnięciu w szykanej wrócił tuż przed Lewisem i kara(ciekawe gdzie niby miał wtedy wrócić). Kolejny przykład to różne interpretacje zdarzeń na startach wyścigu itd. Sędziowanie jest dramatycznie niskim poziomie, bo decyzje i interpretecje co chwile się zmieniają i tu w pełni zgadzam się z Alonso, który od dawna ten temat porusza.
Ta decyzja jest mega ważna, bo stwierdza czy kierowca może w ten sposób się bronić, nawet Leclerc w wywiadach stwierdza że to dla niego mega ważne bo pozwala mu na ewentualną zmianę sposobu jazdy w obronie pozycji i w tym kontekście czy trzeba zostawiać miejsce na torze na inny bolid obok siebie w szykanie.

0

@Kozinho. To może ja tak na marginesie podpowiem, że pamiętaj by ZUS za grudzień zapłacić do 31.12, zamiast standardowo do 10 kolejnego miesiąca. Co ciekawe, jeśli zapłacisz do końca grudnia to wciąż tą składkę odliczysz od podatku dochodowego, a jeśli już 1.01 to już nie, mimo że oba to składki za grudzien dla ZUS. Zawsze na jednoosobowej działalności to 330zł w kieszeni.

0

@Woland10 Idąc twoim tokiem rozumowania:
"Gole nic nie pokazują. Prosty przyklad:

Kto jest teraz królem strzelców w eliminacji w Ameryce Południowej? Zgadza się - Marcelo Moreno z Boliwii. Ma więcej goli od takiego Messiego, Neymara czy Suareza. A wszyscy wiemy, że jest od nich gorszy, tak? To pokazuje, jak prosto jest strzelać gole w eliminacjach w Ameryce Południowej, przeciętny pilkarz to potrafi. I Messi sobie nabija liczby na takich właśnie...
Lepszym wyznacznikiem są już ligi. Moreno w 2 lidze brazyliskiej coś strzelal? Bardzo mało, zawiódł - 5 goli w 16 meczach w zeszłym sezonie. A przychodzą eliminacje i się nie zatrzymuje."

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?