priest9999
Dołączył/a: marzec 2020
3 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@Azi Każdy logicznie myślący człowiek odpowie że odrzuca oba przypadki i woli żeby nie było takich transakcji, tu nie ma co dalej dyskutować.
0
@Azi Dobrze to wytłumacz logiczne czym rózni się pytanie:
1) Czy chcesz dostać 1000zł, wiedząc że inni dostają 2000zł
2) Czy chcesz by Barcelona dostała 100mln, wiedząc że inni 200mln
To jest 1:1 to samo pytanie. Różni się tym, że w sytuacji 1 ty dostajesz pieniądze, w sytuacji 2 twój klub dostaje pieniądze. Czy odpowiedź tutaj powinna się różnić
0
@Azi No właśnie ja się zastanawiam. Jak np. Wałęsa twierdził że da każdemu obywatelowi 100mln to nigdy tego bym nie poparł. Rozumiem jednak że ty uważasz że to super pomysł i nie warto się zastanawiać skąd pieniądze się biorą itd. Tak samo jest jest z 1k czy 2k, każdy człowiek powinien się zastanowić skąd dane pieniądze będą i czy przyjęcie ich nie spowoduje więcej strat niż korzyści.
PS: Dalej mi nie odpowiedziałeś, czy uważasz że dobrze by było gdyby Barcelona dostała 100mln dotacji, wiedząc żę inne kluby 200mln? Byłbyś na tak, czy na nie.
Czyli jak ty upraszczasz, czy chcesz by Barcelona dostała 100mln:
1. TAK
2, NIE
2
@Azi Podałeś przykład że robili badanie, czy chcesz dostać 1000zł, wiedząc że inni dostaną 2000zł. Podałem Ci przykłady, kiedy opcja że lepiej niech nikt nic nie dostanie jest lepsza.
1
@Azi To nie jest jednoznaczny przykład, bo zależy od kontekstu. Przykładowo:
1. Jeśli Państwo stwierdzi że da każdemu obywatelowi 2000zł, a tobie 1000zł to stracisz na tym realnie z uwagi na wzrost inflacji + podatki + wzrost deficytu itd.(oczywiście nie licząc sytuacji że nie masz kompletnie nic, bo wtedy zyskasz w minimalnym stopniu)
2. W kontekście premii w firmie to już zyskasz bo finalnie masz te pieniądze i fakt że nawet kilkaset innych osób dostanie więcej niewiele znaczy(o ile ta premia nie spowoduje długów firmy i innych konsekwencji z tym powiązanych).
I teraz z drugiej strony przykład. UEFA decyduje się dać dotację wszystkim klubom w Europie.
Każdy klub dostaje 200mln, a Barcelona 100mln. Czy biorąc pod uwagę długi Barcelony chciałbyś żebyśmy dostali te pieniądze, czy mimo wszystko odrzuciłbyś takie rozwiązanie?
0
@arasz1819 Kojarzysz czy liga angielska ma te same przepisy co kiedyś tzn. że okno transferowe kończy się przed pierwszą kolejką, a nie ok. 31 sierpnia jak w innych ligach. Zastanawia mnie czy realnie nie została nam tylko Serie A, gdzie można ich próbować opchnąć.
0
@Ronnie1992 Najchętniej żadnego, a z dwojga złego Vinicius bo ma mniejszą pensję niż Dembele, więc klub mniej straci.
0
@kaamil1910 Wstrzymałbym się z opinią że Griezmann wróci na ławkę. Fati czy Cou nie grali bardzo długo i zanim złapią rytm meczowy to minie sporo czasu. Dembele to jeszcze kilka miesięcy zanim wróci + nie wiadomo czy będziemy na niego stawiać skoro kontrakt mu się kończy(chyba że przedłuży). Od września będzie LM później sama liga przyśpieszy + PK będzie więc znów będziemy grać co 3 dni. Trudno mi sobie wyobrazić by Fati czy Cou byli w stanie grać co 3 dni w pełnym wymiarze czasowym. Poza tym to Martin raczej może w pierwszej kolejności stracić miejsce w składzie, a Cou prędzej będzie rywalizował z Pedrim(który nie ma żadnego innego zmiennika sensownego).
0
@PatrykBarca Bayern wygrał 2 razy w ciągu ostatnich 10 lat, czyli tyle ile np. Barcelona. Jedyny zespół który wygrał więcej to Real. Aktualnie to Real, Barcelona i Atleti nie mają szans z Bayernem. Barcelona tylko za Lucho potrafiła wygrać z Bayernem. Dostaliśmy od nich 2:8 rok temu czy 0:7 za Tito. Bayern jest bardzo mocny i gdyby grał w Hiszpanii na pewno miałby najwięcej mistrzostw w ostanich latach. A siłę Bundesligi i ich poprawę pokazuje LM, gdzie w ostatnich latach Lipsk i BVB regularnie wychodzą z grupy i niekiedy potrafią pójść dalej i osiągają podobne wyniki jak Barcelona, Atleti(jedynie Real jest lepszy). La Liga natomiast regularnie traci na znaczeniu i robi się coraz słabsza.
0
@PatrykBarca I druga sprawa w sprawie wyczynów Tottenhamu w Europie, większa perspektywa:
16/17 3 miejsce w grupie LM(za tuzami takimi jak Leverkusen i Monaco)
17/18 odpadniecie w 1/8 LM z Juve
18/19 finał LM i porażka z Live
19/20 1/8 LM i dostanie 0:4 od Lipska
20/21 1/8 LE i odpadają z Zagrzebiem
Przez ostatnie 5 lat, tylko raz wypadli dobrze(a wszyscy pamiętamy w jakich okolicznościach to się działo) tu nie ma co porównywać. BVB zawsze jest w TOP3 ligi, a ostatnio Tottenham się stacza, przez ostatnie 2 sezony nawet nie są w stanie się zakwalifikować do LM, gdzie kiedyś to było dla nich normą.
PS: Teraz Tottenham to musi dzielnie walczyć w Lidze Konferencji, gdzie wczoraj przegrał z Pacos Ferreira w pierwszym meczu o awans do grupy LK.
Aktualnie Tottenham jest na dnie i na pewno BVB jest lepszą drużyną aktualnie,
0
@PatrykBarca Tylko od tego samego Bayernu to bęcki zbiera każdy w Europie w ostatnim czasem. Jedyna drużyna która z nimi potrafi grać to PSG. Idąc tym tropem Barcelona to też kelnerzy bo w sumie przychodzi ważny mecz i w plecy czy to lidze Real, Atleti, czy LM Juve, Bayern, PSG, Roma, Liverpool etc. Co takiego np. Barcelona więcej ugrała w ostatnim czasie niż BVB.
0
@PatrykBarca Bez przesady ostatnio Tottenham się kompromituje w pucharach. W zeszłym roku odpadli w 1/8 w Liga Europy z Dynamo Zagrzeb, a w 19/20 dostali 0:4 od Lipska w 1/8 LM. BVB rok temu odpadło z City w 1/4 LM, a 2 lata temu w 1/8 przegrali z PSG. Chyba, że piszesz o czasach kilka lat temu, ale czy czasy sprzed 3-4 lat mają decydować o tym jak zespół jest mocny obecnie?
2
@DonAndrzejos W oparciu o ostanie sezony miejsce Juve w TOP10 mocno na wyrost, na pewno np. Lipsk bardziej zasługuje. W zeszłym sezonie 2 miejsce w Bundeslidze Juve 4 w Serie A. W LM Lipsk w grupie wyeliminował np. MU, a w domu potrafił ograć PSG. Odpadli w 1/8 z Live, a Juve odpada w 1/8 z Porto. W 19/20 w LM Juve odpada w 1/8 z Lyon, Lipsk dochodzi do 1/2. Kadrowo od Juve mocniejszy jest też np. Dortmund.
3
@Kurkmen Problemem jest społeczeństwo zachodnie i ich oczekiwania. Nie tak dawno temu tzn. w drugiej połowie XX wieku kraje zachodnie np. amerykanie nie mieli problemu by po interwencji wojskowej były rządy autorytarne/dyktatorskie w kraju. Przykładów jest wiele np. Mubarak w Egipt, Batista na Kubie, szach Iranu, rządzący Koreą Południową, dawny Wietnam Południowy, junty wojskowe w krajach Ameryki Południowej itd. Cel był prosty ustabilizować region by rozpoczął się handel między krajami by napędzić swoją gospodarkę i zyskać na tym. Przecież swego czasu nie mieli problemu nawet Husajnem czy Kadafim, by handlować z nimi. Teraz społeczeństwo oczekuje od polityków, że zmiany mają pociągnąć też demokrację. Gdyby zostawili tam dyktatora po wycofaniu swoich wojsk byłaby krytyka i spadek notowań danej partii, pomimo że kraj by zyskał na tym handlowo, a i niekiedy dla wielu krajów typu Afganistan, Iran itd. taki ustrój gdzie nie ma demokracji jest lepszy, bo bardziej naturalny dla danego kraju. Niestety oczekiwania społeczeństwa zachodniego są całkowicie z tym sprzeczne, dlatego politycy w imię własnych sondaży próbują się bawić tam w demokrację, która finalnie upada i powoduje jeszcze większy chao w regionie.
1
@arasz1819 Czy uważasz że dobrze zrobił? Beitar jest postrzegany jako jeden z najbardziej rasistowskich, nacjonalistycznych klubow na świecie. Barcelona też w presezonie odwołała z nimi mecz z tego powodu. Teraz on leci tam i siłą rzeczy swoją twarzą będzie firmował te zachowania.
1
@Bykunn Raport Laporty bardzo mocno odbiega od wyników rocznych raportów finansowych które przedstawia klub. Przykładowo rok temu( https://www.fcbarcelona.com/en/club/news/1856468/the-201920-economic-year-ends-with-losses-of-97-million-euros-caused-by-the-effects-of-covid-19 ). Tutaj widzimy, że przychody wyniosły 855mln , starty covidowe są wyliczone na 97mln, a rozgrywki byly wstrzymane od marca 2020 do czerwca, więc ponad pól sezonu graliśmy z kibicami. Co ciekawe u laporty straty covidowe to 91mln tylko. Najciekawsze jednak w tym raporcie "The net debt on 30 June 2020 was 488 million euros. ". Dziś Laporta twierdzi 21 marca 2021 roku dług FC Barcelony wynosił 1,35 mld euro. Dodajmy do tego raport Deloitte , który twierdzi że przychody Barcelony wyniosy 715mln za sezon 19/20 i co ciekawe tutaj można zauważyć że w 18/19 nasz przychód wyniósł 840mln ( https://www2.deloitte.com/pl/pl/pages/press-releases/articles/na-skutek-pandemii-przychody-czolowej-dwudziestki-klubow-pilkarskich-na-swiecie-spadly-o-ponad-miliard-euro.html) . Po dzisiejszym wystąpieniu bardzo trudno mi ocenić realnie jakie w koncu są straty, i ile wynosza starty z pandemii, bo każdy raport jest inny. Dodatkowo jeśi wydajemy 613mln na pensje(103% przychodow) to jakim cudem redukując tylko pensje Pique udało się nam zarejestrować zawodników by zmieścić się w limicie FFP - 70% przychodów.
0
@Fenelon Ciekawi jak się udało nam zarejestrować zawodników, jeśli na pensje wydajemy 103% przychodów i czy te 103% już jest po/przed redukcji pensji przez Pique. Limit w FFP to 70% przychodów max na pensje, czyli co Tebes poszedł na rękę Barcelonie?
0
@don'T.R.I.P.e Jak nie zmieniła? Sandro grał u Lucho, miał MSN u boku. W pomocy m.in. Iniesta, w formie Rakitic czy Busquets. Przecież to niebo a ziemia tamta Barcelona a Barcelona Setiena czy Koemana.
0
@don'T.R.I.P.e Absurdalne porównanie. Sandro na pewno jest znacznie gorszym zawodnikiem od Braithwaite. Nie bez powodu Braith jest wyceniany na 9mln, a Sandro na 3,5mln, mimo że Sandro jest znacznie młodszy. Oczywiście Braith jest za słabym zawodnikiem na Barcę i w normalnych okolicznościach nie powinno go być tutaj, jednak mimo wszystko jest lepszy od Sandro. Chcąc porównywać tylko statystyki to np. Soler w Valencii zdobył od sezonu 19/20 15 goli, 9 asyst, w międzyczasie De Jong w Barcelonie 9 goli i 13 asyst. Czy to oznacza że reprezentują podobny poziom piłkarski?
1
@GEMBULKI_ Ale wiesz że Flick też przegrał swój pierwszy mecz z Gladbach
2
@Commando Nic w zasadzie. Po pierwsze ustawa dopiero przeszła przez sejm, pozostaje senat i ponowne głosowanie w sejmie, a wynik tego jest niepewny. Po drugie nawet jak to wejdzie to PiS raczej się ugnie i podpisze umowę z USA żeby nie robić sobie problemów. Po trzecie i tak zanim coś się by mogło stać to musi minąć 1,5 roku zanim koncesje zostaną im wygaszone, a do tego mnóstwo rzeczy się może zmienić.
3
@Comentateiro Teraz np. w eliminacjach do LM,LE,LK dostajesz tyle samo punktow za zwycięstwo. Dlatego patrzyłbym bardzo poglądowo na to, zwłaszcza jak dojdzie LK teraz.
0
@matirix20 Szare są mniej warte niż 0,5 gwiazdki złotej, czyli pojawiają do momentu gdy dostanie się złotą.
1
@marcin000019 Ale wiesz, że porównujesz kwoty w funtach do euro. W funtach Dembele i Cou to jakies 225mln(i tak dużo, ale zauważalnie mniej).
17
@tobiasson92 A przypadkiem nie zyskamy na tym? Nie będziemy mogli wydać miliardów na czołgi, a i nie będziemy musieli opłacać wyjazdów naszych bohaterów za ocean i w inne miejsca.
0
@Kreegen Nie są wyższe o 60-80%. W 2014 byłem na meczu z Bilbao i płaciłem 49 euro, teraz w tym samym miejscu kosztuje 59 euro, a klasa Bilbao i Sociedad porównywalna.
3
@kuz Robimy zasłonę dymną przed Sociedad, żeby nie mogli przewidzieć naszego składu :)
0
@RR Ale w ramach FFP np. jest określony jaki % przychodów może byc przeznaczony na pensje(budżet płac). Proszę daj linka do tego newsa, bo brzmi on bardzo dziwnie.
0
@RR Ale do LM i tak ich zgłosić może, FFP w rozgrywkach UEFA jest zawieszone w tym sezonie.
1
@Kgorecki2500 Niech dogadają się Gowinem, żeby szedł na marszałka wtedy będą mieć jakąś szanse.