priest9999
Dołączył/a: marzec 2020
3 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@Ghotti U Lucho też tam grał często np. w klasykach z Realem.
0
@Kgorecki2500 Jaka jest realnie różnica między małżeństwem a związkiem partnerskim. Próbowałem znaleźć swego czasu co według KO ma on zapewnić i nie potrafiłem znaleźć.
- czy związek partnerski ma być w pewnym stopniu umową cywilnoprawną którą łatwo będzie unieważnić np. w sądzie
- czy zapewni to możliwość np. wspólnego rozliczenie się podatkowego
- czy kwestie dziedziczenia majątku też(pod kątem podatku spadkowego)
W skrócie czy jedyne róznice to będzie mniej formalności przy zawieraniu/unieważnianiu związku partnerskiego + brak adopcji dzieci. Czy też wiąże sie to z czymś jeszcze względem małżeństwa.
Pytam, bo w sumie jakby to wprowadzili i było mało formalności to fajnie można by zooptymalizować podatki, bo jednak podwójna kwota w 1 progu podatkowym, inne odliczenia itd, a znacznie mniej formalności niż przy małżeństwie. Chyba, że miałoby to byc bardzo formalne, to w sumie słabo, bo niewiele to daje. Prosiłbym o odpowiedź, jeśli wiesz co tak naprawdę za tym stoi.
0
@Coutinho007 I Real 3-0 na Bernabeu i 4-0 na Bernabeu(tutaj nawet byliśmy bez Messiego, który wszedł z ławki koło 60m jak prowadziliśmy kilkoma bramkami).
0
@AlwaysBlaugrana Alba dzisiaj 4 kluczowe podania + 1 asysta. Bardzo dużo akcji jego stroną szło. O Alvesie też można było napisać że na 5 wrzutek 1 trafiała do adresata.
0
@Robert1603 Przeciętny, niby miał swój udział przy bramce, ale z drugiej strony kilku zawodników tam zawaliło. Na plus kilka odbiorów + świetne dogranie do Roberto(powinna być asysta z tego). Jakbym miał w skali oceniać to jakieś 5.5-6.0.
0
@mekston Ja się w tym wszystkim najbardziej cieszę się że najlepszy czas okrążenia zrobił Mazepin będący poza czołową 10. Gdyby ten 1 pkt decydował o czymkolwiek(nie mówiąc o tytule) to byłoby bardzo słabo.
0
@Arnold1234 Powiedz mi jak myślisz dlaczego gra u Lucho w kadrze w 1 składzie. U nas bieda, więc i tak musi grać, ale w kadrze jesty kilka wyborów tpyu Rodri, Koke, Saul itd. a mimo to Lucho na niego stawia.
0
@Sulimo No ale z drugiej strony Getafe ma jednak gorszych zawodników na każdej pozycji od nas + gramy u siebie, chyba możemy oczekiwać, że oddamy więcej niż 3 strzały celne w meczu
0
@mekston Tylko kto by pokrykł koszta ewentualnych zwrotów za prawa do transmisji telewizji czy za bilety na wyścig? wyścig się odbył - odbył(przynajmniej teoretycznie). Nie pamiętam, czy kiedyś był wyścig przełożony np. na poniedziałek.
0
@michal26 No ale dlaczego jeśli za ryzyko i rywalizację kochamy F1 to nie ścigamy już się na legendarnych torach typu właśnie północna pętla Nurburgring, Kyalami, Montjuic itd. Dlaczego przebudowywana tory typu Monza, Imola itd. Można powiedzieć, że w słonecznych warunkach można tam się ścigać. F1 to rywalizacja, ale bezpieczeństwo od dawna jest mega istotne. Przykładowo w 1976 Hunt zdobył tytuł, bo Lauda się wycofał w trakcie ostatnie wyścigu z uwagi że widocznośc była praktycznie zerowa z uwagi na deszcz. Na Indianapolis w 2005 właśnie z uwagi na bezpieczeństwo(kwestia idiotycznych przepisów oponowych) wycofała się większość stawki przed startem. Nie chciałbym, by kierowcy musieli decydować, czy narażać życie i walczyć o punkty, czy wybierają własne zdrowie i być może życie. Bezpieczeństwo jest zawsze nadrzędnym dobrem.
0
@Janiama Martin jak najbardziej powinien grać. Przypomina mi się sytuacja z Trincao w zeszłym sezonie najpierw wchodzi z Betis na 30m strzela zwycięskiego gola, potem gra 90m u siebie z Alaves i strzela 2 bramki, by następnie z Cadiz znaleźć się na ławie i do końca sezonu nic z niego nie mieliśmy. Dobrze że Ronald uczy się na błędach.
0
@kiper09 To prawda i kiedyś też ginęli na torze. Bezpieczeństwo jest najważniejsze, a opony+ specyfika samochodu jest inna niż wcześniej. Równie dobrze można powiedzieć, kiedyś jeździli na Nordschleife, dlaczego nie jeżdzą teraz.
1
@MesQueUnClub96 Chyba że opóźnią start, start z pól mógłby się skończyć podobnie jak w Spa w 98.
0
@chroma93 Rozbił się na okrążeniu wyjazdowym na pola startowe :)
2
@rosser 45 minut zegarowych = 1h dydaktyczna
6
@Kettger Transfery można dokonywać. Chodzi o to, że jeden zawodnik w ciągu roku kalendarzowego może wystąpić maksymalnie w 2 zespołach. Aguero nie zagrał meczu oficjalnego w Barcelonie w tym roku.
7
@amanter No nie wiem czy Puig, chciał odejść np. do Club Brugge, ale Barca zablokowała wypożyczenie z uwagi na że belgowie chcieli opcję wykupu zawrzeć. Collado raczej odejdzie, ale nie dziwię mu się, że chciałby do lepszej drużyny trafić.
0
@FCB24 Ja to wiem, że to bida w składzie i moim zdaniem w LM znów odpadną w 1/8 LM, ale Allegri powinien im pomóc w zdobyciu majstra, ja nie widzę drużyny która jest we Włoszech mocniejsza od nich obecnie. Kogo widzisz, kto mógłby zdobyc mistrza w tym roku, jeśli nie Juve?
0
@ranger3120 Kto w takim razie obecnie we Włoszech ma najmocniejszy skład? Mimo słabości w składzie Juve to i tak mają najmocniejszy skład i mistrzostwo jest obowiązkiem(moim zdaniem nawet powinni mieć łatwiej w tym sezonie po tym jak Inter stracił m.in Conte, Lukaku, Hakiemiego )
0
@jeyx77x Ligue 1 jest zawsze zarówno na Eleven jak i na Canal+, dzisiaj tez w obu stacjach.
0
@MisterGuardiola Według przepisów brak podwójnego karania to tylko gdy jest atak na piłkę. Czyli ta zasada nie obowiązuje często np. przy popnięchniu zawodnika sam sam, czy tak jak teraz zatrzymanie piłki na linii reką. Sędzia miał to wyboru brak karnego lub karny+czerwo, każda inna decyzja = błąd sędziego. Mi jest cięzko ocenić czy traktowac to odbicie od uda jako rykoszet i niecelowa ręka = brak karnego, czy jak odbicie od uda i później celowa ręka = karny. Przeszkadza mi natomiast że VAR trwał bardzo krótko i był tylko w zasadzie na jednej klatce, bo uważam że to nie było jednoznaczne.
0
@Pogba Przecież taki deal to bylby prawdziwy absurd. Najpierw płacimy 9mln by skrócić wypożyczenie, potem sprzedajemy za 25mln i dostajemy 50% czyli 12,5mln. Czyli finalnie Barca 3,5mln, Betis 21,5mln. Nie wierzę by Laporta mógł pójść na coś takiego.
15
@Nihas Czy w sklepie odzieżowym też należy zlikwidować podział na sekcje damską/męską? Przecież każdy może chodzić w czym chce, po co wprowadzać tam podziały?
0
@MeMyselfAndI Z obrońców można w sumie dać Mendego z Realu do TOP5 LO na świecie. Co do Casemiro to wsród ŚP nie widze go w TOP5. Moja kolejność:
1. Kimmich
2. Kante
3. Verrati
4. Gundogan
5. Pogba
6. De Jong
Zawodników typu KDB, Bruno traktuje bardziej jako 10 i tam bym ich umieścił w rankingu.
Nie mam pewności czy jednoznacznie można stwierdzić czy Casemiro jest aktualnie lepszy od któregoś z wymienionych zawodników, ale rozumiem że niektórzy mogą go widzieć w TOP5.
0
@FCB24 Na granicy, bo Van Dijk nie grał cały rok, czy możesz stwierdzić czy na pewno jest aktualnie w TOP5. Czy masz pewność że obecnie jest lepszy niż np. Dias czy Stones? Czy Ramos mimo że mało grał rok temu to jest dalej w TOP5?
W Realu masz pewnośc czy Casemiro i Modric w TOP5. Wśród środkowych pomocników widziałbym coś w stylu: KDB, Kimmich, Kante, Gundogan/Pogba/De Jong/Verrati/Bruno itd.. Czy masz pewnośc że Casemiro czy Modric są lepsi aktualnie od np. Gundogana, Pogby, Bruno, Verratiego?
@Encore racja umknął mi, jak pisałem na szybko.
PS: Wśród bramkarzy mamy Oblak, Neuer, Donnarumma i potem w sumie nie wiem w jakiej kolejści ułożyłbym Alisson, MATS, Navas, Courtois, Ederson, Mendy. Dlatego zaznaczyłem Alisson i Courtois na granicy, bo nie uważam że jest pewnośc że są w TOP5 jednoznacznie.
0
@FCB24 Kto poza PSG(które ma 5-6 takich zawodników) ma więcej niż 2-3 zawodników których można okreslić mianem TOP5 na swojej pozycji np.
Bayern: Lewy, Kimmich, Neuer
Liverpool: Salah, Mane i może Van Dijk/Alisson(? - obaj na granicy)
Chelsea: Kante, Lukaku
Barca: De Jong(?)
Real: Benzema, Courtois(?)
MU: Shaw, Bruno, Ronaldo/Pogba(?)
Na dobrą sprawę to najlepsi piłkarze są mocno rozłożeni pomiędzy klubami, przewaga takich klubow jak MC,Chelsea to szeroko kadra.
1
@Dojaar Warto znać historię klubu, na początku XXI wieku byli na skraju bankructwa i tylko pomoc zewnętrzna pozwoliła im przetrwać. Od tego czasu rozsądnie wydają pieniądze by zawsze troche zostało. Dostają spore pieniądze za transfery, których część idzie na transfery(zwłaszcza młodych zawodników), pozostałe na inne inwestycje m.in. kilka lat temu wykupili stadion na własność, długów się pozbyli. Poza tym są spółką akcyjną, która teraz wypłaca regularne dywidendy akcjonariuszom. W Bundelidze nie ma takich pieniędzy za prawa do transmisji jak np. w Hiszpanii, czy Włoszech(nie mówiąc o Anglii), więc na pewno nie będą uczestniczyc w wyścigach zbrojeń, tylko będą kontynuować swoją obecną politykę zarządzania klubem.
0
@patry295 To Nowoczesna bis?
0
@Kamiloza91 Na logikę tak, ale pamiętam w zeszłym roku jak mnóstwo meczy TOP6 kończyło się 0-0, więc mimo wszystko uważam to za dośc ryzykowne.
0
@mientusek1407 Ten Villareal niewiele później się stawiał Chelsea bardzo mocno w superpucharze. Nie można porównąc trofeum w Anglii do trofeum w Hiszpanii aktualnie(niestety). Równie dobrze mogę napisać Barcelona ma lepszą kadrę niż Legia Warszawa, ale uważam że Legia ma większą szansę wygrac jakieś trofeum w obecnym sezonie.