0

@lucca87 Inter to odpadł z Pucharu Włoch, przegrał grupę LM z Sociedad. Rozumiem że oceniamy tylko na podstawie wynikow z ligi ich?

0

@Firestone Akurat mógł się tego spodziewać patrząc na historię dawnych 9 np. Paco, Villa, Henry wszyscy byli na skrzydle wystwiani. Suarez początkowo też tam grał, do momentu kiedy dogadał się z Leo. Tak było jest i będzie w Barcelonie.

0

@messicocacola Mieliśmy już 5 zmian w meczu, czyli limit.

2

@kuz Co Ci ten Guiu przeszkadza, chłopak zasłużył sobie na gre w tym meczu.

0

@mekston Myslisz że jak będzie dogrywka w meczu Barcy to TVP Sport przerwie transmisje i przeniesie ja do internetu, żeby pokazać od początku Real-Atleti. Czy też puszczą Real w necie? Nie wiem jak się nastawiać ...

1

@lucca87 Skupiając się na liderach to zauważ, że w tym sezonie gdy byli Mats, Inigo, Gundo razem na boisku to na 9 meczy wygraliśmy 7, 1 remis, 1 porażka. Wyniki były od razu lepsze tak jak i sama gra. W obronie gdy dowodził Inigo to traciliśmy mniej goli. Jak Mats był na bramce to mniej bramek tracimy niż z Peną. Jak Gundo gra słabo to cały zespół gra słabo. Bez wątpienia nasza pięta achillesowa jest przygotowanie fizyczne i winny tez tu jes trener i sztab. Tylko zwracam uwage, że gdy liderzy są na boisku to wyniki są zdecydowanie lepsze niż bez nich. To nie jest tak, że pod względem umiejętności np. taki Inigo jest najlepszym stoperem, tylko on potrafi tak wpłynąc na ustawienie bloku obronnego(wielokrotnie zwracał np. uwage Balde jak ma się ustawiać) że gra od razu jest lepsze, jak i same wyniki

0

@lucca87 Real ma lepszych liderów od nas. Zauważ jak często oni potrafią odwracać wynik meczu, piłkarze typu np. Kroos, Modric są dla nich niezbędni. A u nas jak nie idzie to spuszczają głowy w dół. Ten problem w Barcelonie jest od dawna i już zacząl się w końcówce kadencji Lucho, my nie przegrywamy ważnych meczów taktyką, brakiem umiejętności, a najczęsniej brakiem zaangażowania. Co to ma być że np. Alba płacze w przerwie meczu na Anfield. Wśród naszych piłkarzy predyspozycje na lidera ma Gundo i Inigo(tylko go bardzo często nie ma) + Mats, ale to tyle. Lewy jest typem piłkarza który i tak winę zwali np. na trenera(kadra), a Araujo się też do tego nie nadaje. Piłkarze w Barcelonie mają super życie lekkie treningi, krytyka jak spadnie to głównie na trenera, czy wygrają czy przegrają miliony zarabią to po co się starać. To też nie jest problem samej Barcelony, np. zauważ, że w MU jest podobnie piłkarze niby mają umiejętności a grać sie nie chce. Zwracali na to uwagę często tam Roy Keane, Paul Scholes i inni legendarni piłkarze.

0

@lucca87 Właśnie tej drużynie brakuje liderów i to jest ten główny problem. Mamy niby 4 kapitanów:Roberto, MATS, Araujo, FdJ. Mats kontuzjowany teraz to go nie ma, ale co z resztą. Po półfinale SPH np. Araujo, FdJ pierwsi by na twiterze chwalić się awansem, ale po finale by przeprosić kibiców to nie ma komu. Siłą Barcelony gdy wygrywała LM poza kapitalnymi piłkarzy byli liderzy typu Puyol, który by sobie nie pozwolił na takie olewanie meczów. Teraz z opaską kapitańską biegają panienki, którzy nawet sznurówek nie mogliby mu wiązać.

0

@draxidox Sam jakbym miał głosować w tym badaniu i ocenić jak mi się żyje w Polsce to pewnie powiedziałbym takie 7/10, czyli podobnie jak średnia wychodzi. Są rzeczy które mogły być lepsze, ale generalnie jest całkiem ok.

1

@Gaz Mamy piłkarzy, którzy są w świetnym wieku i powinni byc takimi liderami np. MATS(31), Araujo(ma już 25 lat), FdJ(26 lat) itd. Nikt nie oczekuje bycia liderem od 20-latkow, ale chyba od tych piłkarzy można by tego wymagać, a tak się chowają za Roberto, Lewym lub za młodymi piłkarzami.

0

@Encore Tylko napastnicy się liczą, taki Rodri nawet nie w XI roku, Messi tez go nie widział jako wyróżniającego się piłkarz, jak nie jest napastnikiem to masz bardzo cięzko w plebiscytach.

0

@takisobiektos Jakby mieli dać im kary to musieliby te kluby zdegradować, a liga nie może sobie na to pozwolić, bo jak za 1 przewinienie z FFP jest 10pkt ujemnych, to ile miałoby za 111 naruszeń FFP. Także City, Chelsea, MU będą nietykalne.

0

@Lanosss Tylko Gundo w kadrze u Flicka wyglądał źle. Ter Stegen mimo świetnej formy był zmiennikiem Neuer na Mundialu, który musiał grać za nazwisko.

0

@kamilop We Francji gra Kounde na PO, bo prostu Francja nie ma jakiegokolwiek sensownego prawego obrońcy, a jednocześnie ma mnóstwo stoperów. U nas przy zdrowym Cancelo nie ma sensu grać tam Kounde(a przynajmniej przeciwko autobusom), więc pozostaje kwestia czy grać na ŚO Kounde czy Araujo do pary z Christensenem(a to wybór między dżumą, a cholerą).

0

@AlwaysBlaugrana Przecież kupili też Nunesa za 60mln na tą pozycję też, po co im on jest w takim razie.

0

@Ojciec5tkidzieci Myślę, że myśli to samo co po meczach kadry. Świetny skład, wyniki bardzo słabe, stylu żadnego i nikt nie wie co robić. Ciekawe co np. myślał widząc Havertza wystawianego na lewej obronie.

0

@Azi I bardzo słusznie. Od zwalniania trenera jest prezes, nie są piłkarze od tego.

0

@AlwaysBlaugrana Każdy piłkarz który tak robi powinien być wywalony z klubu w trybie natychmiastowym, pobierasz ciężkie pieniądze i grasz na odwal i co potem przyjdzie kolejny trener i tez po pewnym czasie sobie stwierdzą, a teraz to już mi sie nie chce.

0

@Sewren122 Według różnych źródeł od 8 do 10mln brutto w ramach nowej umowy. W ramach starej zarabiał 4mln brutto.

0

@lucca87 To nie jest piłkarz, który jest nam niezbędny obecnie. W jakich elementach gry Brazylijczyk jest lepszy np. od takiego Guiu? Dlaczego miałby byc przed nim w hierarchii? W obecnej naszej sytuacji dużo lepiej było wydać te pieniądze na DM.

0

@prokofiew Rok temu nie mieliśmy gorszego składu niż obecnie. Rok temu w finale SPH wyszlisly MATS-BACK-Busi,FdJ,Pedri,Gavi-Dembele,Lewy. Mi ten skład wydaje się wręcz mocniejszy od tego co wyszliśmy wczoraj.

0

@Dieselzor To, że taki skład by działał to oczywiste. W zeszłym sezonie wygraliśmy wszystkie mecze w których graliśmy BACK z tyłu + Busi/FdJ/Pedri/Gavi pomoc. To, że zmienisz Busiego na Gundo to nic nie zmienia. Niemniej w naszym przypadku szansa że wszyscy są zdrowi z tego grona w tym samym czasie jest bardzo niewielka.

1

@LM10GOAT Jeśli chodzi o efektowność w grze to na pewno można się zgodzić, ale jeśli chodzi o efektywnośc, czyli na jakie liczby się to przekłada to odwrotnie wychodzi.

0

@Sewren122 Jesli chodzi Ci o kojarzenie par to jest tak, że Mistrz Hiszpanii gra z finalistą PK, a zwycięzca PK gra z wicemistrzem Hiszpanii. Rok temu Barcelona jako wicemistrz Hiszpanii wtedy gral ze zwycięzcą PK w półfinale czyli Betisem. Z kolei 2 lata temu Barcelona jako zwycięzca PK, grał z wicemistrzem Hiszpanii czyli Realem itd.

0

@lucca87 Moim zdaniem powinniśmy poszukać jakiejś opcji na rok na tą pozycję by uzupełniła skład i skupić się by w 2025 wziąć na darmo z wolnego kontraktu Kimmicha i Mikela Merino do pomocy. Będzie wtedy idealny moment by zrobić mocne wzmocnienia. Jesli chodzi o najbliższe okienko to trzeba by poszukać jakiejś darmowej opcji, więc albo jakieś wypożyczenie, albo np. Guido Rodriguez z Betisu(koniec kontraktu(kontrakt na 2 sezony), ewentualnie np. Koke do pomocy na 1-2 sezony. Araujo można sprzedać za świetne pieniądze(nie mniejsze niż 120mln, by poprawić i uspokoić sytuację budżetową i wykupić Cancelo). Nie chciałbym by klub płacił np. 70mln za Kimmicha z rocznym kontraktem.

1

@lucca87 Wczoraj genialny Gundogan, najlepszy jego mecz od dawna. Miał asystę + 6 kluczowych podań. Na wyróżnie na pewno Kounde, pewnie w obronie + świetne dośrodkowywał, posłał naprawdę kilka dokładnych piłek w pole karne. Solidnie Roberto, FdJ, Christensen, Pena + Lewy w końcu z golem(wcześniej co prawda zmarnował 2 okazję, ale najlepszy jego mecz od dawna to był). Słabo Ferran, bardzo słabo Araujo i Balde. Zmiany Felixa, Pedri, Yamal na plus. Mi się mecz podobał bardzo spokojne zwycięstwo, moim zdaniem najlepszy nasz mecz od meczu z Atleti.

1

@BARCA1899Messi Dlaczego Roque ma być w hierarchii przed Guiu. Chlopak jak wchodził to pokazywał się ze świetnej strony i zdobywał bramki. Teraz nagle przychodzi Pan Brazylijczyk i Hiszpan ma iśc w odstawkę. Ja wołałbym Guiu wpuścić.

2

@tbas A gdzie urlop płatny w 100 konkretach było: " Wprowadzimy „Urlop dla przedsiębiorców”: jeden miesiąc wolny od składek na ubezpieczenia społeczne i świadczenie urlopowe w wysokości połowy płacy minimalnej." . Tutaj tylko o urlopie jest, dawać mi tutaj dodatkowo połowe minimalnej jeszcze.

4

@Emhyr Największa różnica to brak MATSA. Nawet w obecnym sezonie, gdzie Niemiec grał troche słabiej to jak był na boisku to w 17 meczach straciliśmy 15 goli, czyli średnia 0.88 bramki/mecz. Natomiast jak jest Pena to tracimy w 9 meczach, 15 goli straciliśmy, czyli średnia 1,67 bramki/mecz. To jest przepaść, a są jeszcze inne aspekty jak gra umięjętności gry piłką, gdzie jest przepaśc między nimi.

1

@AlwaysBlaugrana Moim zdaniem sprzedać po tym sezonie Brazylijczyka może byc nieopłacalna. Mu kupilśmy go za 60mln z kontraktem 5-letnim. Czyli osiągniemy 25mln amortyzacji latem, a 35mln jeszcze zostanie. Nawet jak go sprzedamy za np. 50mln, to zostaniemy z 15mln na transfery, a za to się nie kupi nikogo sensownego. Żeby sprzedaz się opłacała to musielibyśmy osiągnąć kolo 80mln, a nikt tyle nie da za niego.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?