wariacik96
Dołączył/a: luty 2013
2 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
9
Dodalbym jeszcze Gerarda jako potencjalne rozwiązanie na śo na teoretycznie slabsze zespoły w lidze ktore pressują wysoko. Świetne podania progresujace, zaskoczył bardzo na plus.
9
Ale co Gerard wyprowadzał pilke, jakie dawał podania to ja pod wrażeniem, az oczy przecierałem bo mowie co jest, Inigo wrócił?! Bardzy dobry mecz w sumie kazdego, ale widać bylo (tak w pierwszej połowie szczególnie) brak Pedriego bo momentami ciężko bylo im dluzej sie utrzymac przy pilce, wkradało sie trochę chaosu w rozegranie. Z Chelsea moze nie być tak latwo rozgrywać i utrzymywać przy piłce jak dziś, gdyz zespół Maresci bazuje na posiadaniu piłki. Powrót do domu to nowy start, teraz tak naprawdę zaczyna sie sezon, maraton meczow, bez żadnych przerw reprezentacyjnych. Zaczynamy zabawe na 100%, w grze jest tak naprawdę wszystko.
3
@Cule6173737377171 Ronald jest po podróży z ameryki z repki, wiec dlatego nie ma go od pierwszej minuty
1
@RivaldoVitorBorba Uruguajo jest po podróży z reprezentacji, wiec bylo wiadome ze nie wystapi od pierwszej minuty
1
Zrozumiałbym gdyby to bylo w druga strone, ze to lekarze reprezentacji przeprowadzili taki zabieg bez poinformowania lekarzy klubowych, gdzie to z klubem ma kontrakt a nie z reprezentacją. Z tego co mi sie wydaje, to klub nie ma obowiązku informowania reprezentacji, ze ich zawodnik przechodzi jakiś zabieg. Wczoraj przyjechał ten lekarz i pewnie wczoraj wyszla ta decyzja, zeby taki zabieg przeprowadzić z racji przerwy od rozgrywek, wiec troche nie rozumiem tej spiny o to. Wyglada to troche na taki bol dupy ze strony federacji hiszpanskiej, ze jak to tak nas potraktowali ze nie zapytali czy sie zgadzamy na zabieg?!? Ta wojna o Yamala zmierza w złą strone i jedynym ktory na tym ucierpi jest wlasnie Lamine, bo jedni i drudzy beda przeciagac strune a on jest pomiędzy tym wszystkim i chce dobrze dla jednych i drugich.
1
@David_Martin druga bramka to jest blad indywidualny, a nie taktyczny. We trzech wbiegają w pole karne gdzie jeden zawodnik celty tam był. De Jong powinien byc przy Iglesiasie, bo to jego miejsce do krycia przed polem karnym. Jak ktos jest nieskoncentrowany to nawet najlepszy trener nie pomoże.
0
@Kapitan9 to nie wysoka obrona jest tu problemem tylko jej realizacja. Dalej kuleje pressing, ktory jest nieodzownym elementem takiego typu bronienia. W tamtym sezonie, pressing byl wykonywany całym zespołem, kolektywnie tak ze rywale nie mieli czasu się obrócić bo nawet jesli przeciwnik podal do swojego to przy adresacie podania juz ktos byl wiec rywal mieli ogromny problem na spokojnie rozegrać bo pilkarze Flicka doskakiwali razem. W tym wyglada to tak, ze jak jeden zacznie pressing, to reszta kolegow doskakuje dopiero po podaniu przez co oni sa notorycznie spoznieni a przeciwnik ma mnostwo czasu na celne rozegranie dalej. Timing pressingu jest na katastrofalnym poziomie, pressing jest mijany z dziecinna latwoscia i przez to ta wysoka obrona wydaje sie dziurawa jak sito. Do tego koncentracja niektorych pilkarzy zostala chyba w tamtym sezonie.
0
@FCBach tam Kounde złamał linie spalonego i to tak dramatycznie, pozostała trojka wyskoczyla zeby złapać ich na spalonym a Kounde i jego totalny brak koncentracji w tym sezonie zaważył. Realizator tego meczu tez nie dojechał bo co chwilę pokazywal jakies ujecia na zawodnikow albo na sedziego zamiast to co akurat sie działo w meczu
7
Dalej będę upierał się że to nie wysoko ustawiona linia defensywy jest problemem, tylko doskok do przeciwnika, nasz pressing jest omijany z dziecinną łatwością, nawet przez zespoly jak Brugge czy Elche. Oni nie pressują całym zespołem tylko doskakują pojedynczo, gdzie każdy kolejny zawodnik jest po prostu spóźniony. Można to tłumaczyć troche brakiem Pedriego i Raphy bo bez nich to tak jakby komuś bez nóg kazali biegać, jednak jak widzę że timing w pressingu kuluje do granic możliwości to nawet oni we dwóch by nie pomogli. Gdyby doskok odbywał się synchronicznie do przeciwnika, że oni nie mieliby czasu się nawet zastanowic gdzie podać to wtedy wysoka obrona ma sens, bo wtedy ratuje cie jak ktos jednak zdazy podać na wolne pole. Mając tyle czasu ile mają pomocnicy rywala nic dziwnego ze raz za razem ta piłka przechodzi na luzie.
13
Ten Vanaken taki kozak ze na dwóch pozycjach jednocześnie zagra
3
Najwiecej komentarzy zbiera post mówiący o tym ze pilkarz rozstał sie ze swoją dziewczyną a nie posty odnoszące sie np do konferencji Flicka w ktorych mowi on o powracajacych zawodnikach. Co za czasy, ze bardziej ludzi interesuje zycie prywatne 18 latka niz to co na boisku....
0
Uwielbiam te informacje dziennikarzy z hiszpańskich mediow. "Dochodzą do mnie informacje", to jest tak wiarygodne stwierdzenie, że juz dalej nie warto tego czytać. Kazdy moze tak powiedzieć i robic niepotrzebne zamieszanie (w sumie na tym polega dziennikarstwo w obecnych czasach). Dalej stwierdzenie, ze to dziwne ze jedzie na wakacje w pierwszym tygodniu reprezentacyjnym. To jest nadinterpretowanie i dokladanie drugiego dna do wyjazdu Flicka do Niemiec, czyli tak naprawdę do domu, jakby juz nie mozna było odwiedzić rodziny. Takie za przeproszeniem pier****nie kocopołow tak samo jak bylo z tym Yamalem i rzekomym spóźnieniem. Czas, zeby ten caly syf w mediach zakończyć i dac im normalnie pracować.
2
Większość komentarzy to narzekanie i "gdybanie", ze gdyby nie Szczesny to bysmy dostali wyzej. Bramkarz to taki sam zawodnik jak kazdy inny, wiec takie gdybanie ze "gdyby nie Wojtas" to bysmy dostali niewiadomo ile nie ma sensu. "Gdyby" obroncy zatrzymywali te akcje/strzaly to by kazdy mowil, ze real nic nie zrobil bo obrona zagrala swietnie. Tak samo mozna powiedzieć gdyby Kounde przyjal lepiej, gdyby Fermin lepiej sie zachowal przy tej kontrze. Jakies statystyki typu "expected goals" mnie śmieszą zawsze bo to serio jakby na bramce nie było bramkarza. Zawsze sie pomija tych bramkarzy jakby to oni nie byli zawodnikami z 11 tylko grali swoj mecz. Brak Raphinhi to byl w tym meczu widoczny najbardziej ze wszystkich dotychczasowych bo nie bylo wgl ataku wolnego pola. Sezon długi, duzo sie może wydarzyć jeszcze. Ciagle widac brak formy najważniejszych zawodników. Czekać na powrót wszystkich ze szpitala i wtedy zobaczymy jak to bedzie działać.
3
Zaden z nich nie jest po prostu w swojej topowej formie. Ja uwazam, ze oni moga to zrobic tylko zaden z nich obecnie nie jest swoja najlepszą wersją np Kounde w tamtym sezonie a w tym to przepaść. Kazdy obnizyl loty, ale stwierdzienie na poczatku sezonu po 3 kolejkach fazy ligowej, ze ktos nie jest wystarczajaco dobry to jest panie Jamie troche krzywdzące. To są ci sami zawodnicy co rok temu tylko nie mają formy. Do takiej obrony trzeba kolektywu w pressingu, a bez Raphinhi i bez Fermina nie dalo sie tego robic (z calym szacunkiem do reszty ale ci dwaj to maszyny do pressingu). Latwo jest usiąść i gadac, ze ktos sie nie nadaje.
2
Z jednej strony szkoda tych prawdziwych kibicow, najczesciej malych dzieciaków, ktorzy po prostu chca autograf na koszulce i ta koszulke za zadne pieniędze nie sprzedadzą, ale z drugiej to jest biznes i krytykowanie takiego podejścia jest trochę bezpodstawne. Dla mnie chore bylo to jak ludzie robili sobie z tego biznes i przyjeżdżali np na zgrupowanie kadry z siatami koszulek i czatowali na pilkarzy a potem lądowały te koszulki na sell. Rozumiem to podejscie, że pilkarze (a bardziej agencje marketingowe ktore z nimi współpracują) chcą stworzyć taki biznes "koszulkowy". Każdy chce zarobić, więc skoro jacyś randomowi ludzi to robia to dlaczego sami pilkarze i ich marketingowcy nie mają tego robić. Tak jak wspomniałem na poczatku, tu szkoda jedynie tych prawdziwych kibiców bo tylko oni na tym stracą. Niestety ciezko jest odróżnić kto chce ten autograf dla siebie a kto chce po prostu zarobic.
4
Wracaj królu złoty
1
Wydaje mi sie, ze kontuzja kolana ktorej doznal w meczu z Villareal to nie bylo zerwanie więzadeł tylko zerwanie sciegna rzepki. Moze malo istotny szczegół biorac pod uwagę tematyke artykułu, ale jednak szczegół.
2
@xavi890 jedyny mecz w ktorym Barca pierwsza stracila bramke i nie odrobila strat byl ten ostatni z Sewilla (z Levante i Oviedo remontada zakonczona sukcesem), wiec wyciaganie wnioskow na podstawie jednego meczu ze nie do końca udaje sie gonic wynik jest troche nietrafione. Pierwszy pkt artykulu jest tutaj kluczowy. Bez braku intensywności, jak ta z zeszlego sezonu, taka obrona bedzie/jest problemem, wiec nie powiedziałbym ze glownym problemem jest tutaj system obronny a raczej jego wykonanie. Skoro w zeszlym sezonie byli w stanie wejsc na taki poziom intensywności to w tym też będą, brak Raphinhi to dla mnie największa strata bo ten gosc sie praktycznie nie męczy biegajac z pilka czy bez pilki tak samo. Wiecej wiary w Flicka, zobaczysz wyjdziemy z tego z tarczą ;)
2
@szymonekk z tak grającą Barcą to sie może okazać ze beda niezbedni
2
Ten mecz to mi przypomina ten z zeszłego roku z Osasuną w Pampelunie. Tak samo wtedy narzucili swoj rytm, którego Barca nie byla w stanie ogarnąć. Moze i po wejsciu Erica tez tracili gole, ale to od niego powinno sie tak naprawdę zaczynac ukladac linie defensywny. Jako jedyny jest w stanie wejsc w buty Inigo (swoja droga to szybko wyszlo ile ten gosc znaczyl). Nie biłbym na alarm, tak jak to zrobił komentator canal plus ze "to koniec Barcy", choc w jego przypadku powinienem napisac Bałcy ;). Jasne tu jest problem i to duży, bo te dwa mecze pokazały, ze zespol ktory uchodzil za wybiegany i dobrze przygotowany fizycznie jest dominowany w tym aspekcie i w srodku pola sa ciezary. Moim zdaniem brakuje tutaj kogos takiego jak Bernal, ja wiem ze Flick mowil ze on nie jest jeszcze gotowy fizycznie na to by grac ale bez takiego wielkoluda w postaci 6 nie da rady na dluzsza mete z zespolami ktore beda chcialy sie szarpac na pelnej intensywnosci przez 90min. Sam Flick w zeszlym sezonie mowil ze potrzebuje fizycznej 6. De Jong to profesor ale w rozegraniu, ale jesli chodzi o destrukcje to duzo brakuje (Isac Romero go dziś nawet wyjasnial). Dobrze, ze teraz przerwa jest na kadre i wiekszosc zostaje w domu to troche bedzie czasu na taka prace u podstaw.
3
@Guillegavira dokladnie plus takie porównania sa robione tez na potrzeby artykulu i łatwiejszego przebicia jego nazwiska do mainstreamu bo jak "niedzielny kibic" zobaczy artykul "nowy Van Dijk" to chetniej kliknie niz jakby tytul brzmial "Barcelona pozyska młodego obronce ajaksu?"
1
@TheKlucha lepiej żeby zagral jakąś koncowke, zlapal trochę rytm bo tak z marszu wejsc na PSG to ciezko. Poza tym Hansi mowil ze Lamine dostanie minuty dziś, niech wejdzie choc na 15 min, nic mu nie bedzie. Gdyby nie byl gotowy do gry to nie zostalby powołany.
2
Alonso mowil ze nie bedzie rzucal Fede na prawą obrone, wiec zapewne w przypadku braku Trenta i Carvajala zagra tam Asensio, bo tam konczyl wczorajszy mecz. No chyba, ze na taki mecz mu nie zaufa.
20
@DJ6 i jeszcze -10 pkt dla Evertonu
6
A my szukalismy w lato kogos kto moze wzmocnic pozycje skrzydłowego, a tu cyk Araujo taka akcje robi na skrzydle. A juz na poważnie to cieszy jego forma, pewny w kazdym aspekcie. Cieszy tez fakt, ze jak nie idzie chlopakom z ataku to zawsze mamy kogos kto tam wciśnie gola, Eric ma to coś. Co do Joana Garcii to takie bledy trzeba brać w rachunek, on tak naprawde uczy sie tego stylu grania, wiec wiadomo bylo ze kiedys cos sie wykrzaczy i pewnie jeszcze nie raz błędy będą sie zdarzać. Wazne zeby nie wplywalo to na niego mentalnie, gdy bedzie popełniał bledy. Tu rola Hansiego (i moze Wojtka tez) zeby mu dodawac pewności siebie w takich sytuacjach.
0
Z tego co pamiętam to Anglia wygrala mistrzostwa Europy a nie Hiszpania, chyba jakiś błąd się wkradł.
4
Tak to jest jak tu prawo glosu ma 100 dziennikarzy sportowych gdzie duza czesc z nich jest z dosyc egzotycznych krajow i nie sa oni jakos gleboko w swiecie pilki, wiec glosuja na tych bardziej rozpoznawalnych bo tak im sie wydaje ze ten byl najlepszy. Jest to absurdalne w jaki sposob wyglada to zestawienie, nawet zagorzały kibic realu musialby być odklejony na maksa żeby powiedzieć, ze Vini mial lepszy poprzedni sezon niz Lewy. Le cabaret
6
Mysle, ze akurat w tym meczu ten pkt 3 jest najważniejszym wnioskiem. Bylo widac dużą zmiane, rok temu poszliby na wymiane a dzis widac bylo, ze chcieli mądrze dociągnąć ten mecz do końca. Te wszystkie wypowiedzi m.in. Cubarsiego ze musza patrzec ktora minuta meczu jest i nie zawsze atakowac na maksa jak widac nie były pustymi slowami, nawet Hansi wczoraj pokazywal im po stracie gola takim gestem ze "spokoj, spokoj panowie". Cieszy to, ze wyciagaja wnioski. Ten sezon bedzie mega dlugi, zakonczony MŚ, wiec forma poszczególnych pilkarzy tez bedzie powoli rosnąć.
1
@grzechu1999 to swoją drogą, ale w poprzednim sezonie tez to lepiej wygladalo defensywnie jak gral Casado
9
Moze to moje odklejone stwierdzenie, ale z Casado na boisku lepiej wygladamy pod katem defensywnym niz w przypadku gdy gra Frenkie. W sumie tak było na poczatku poprzedniego sezonu jak gral Casado to lepiej broniliśmy. Tracimy co prawda na rozgrywaniu bo w tym De Jong jest lepszy, ale wg mnie pewniej to wyglada w destrukcji z Casado.