Rijkaard: Derby będą bardzo interesujące

Gilu

13 stycznia 2007, 13:36

Brak komentarzy
Barcelona będzie dzisiaj walczyć o zwycięstwo w meczu z Espanyolem po dwóch ligowych remisach z rzędu. Frank Rijkaard jest pewny, że zwycięstwo pomoże zespołowi: "Tak, to będzie potrzebne, ponieważ my zawsze walczymy o zwycięstwo, jednak przed meczami nie mówię o wygranej, ale o honorze i dobrym zaprezentowaniu klubowych barw, o pozostawieniu dobrego obrazu naszej drużyny. Jeśli to zostanie zrealizowane, prawdopodobieństwo zwycięstwa będzie większe. Zawsze jednak mówię o szacunku dla rywali".

Holenderski trener nie chciał chwalić pojedynczych piłkarzy Espanyolu: "Wierzę, że sukces jest zasługą całej drużyny. Espanyol ma za sobą dobry sezon, ale to dlatego, że cała drużyna ciężko pracuje. Po zanalizowaniu drużyny, wydaje nam się, że największym zagrożeniem będzie De La Peña, jednak będziemy musieli uważać na cała ekipę".

Jednym z zawodników, którzy nie zagrają w dzisiejszym meczu, będzie Deco. Portugalczyk trenował z resztą drużyny w piątek, ale stwierdził, że lepiej będzie nie ryzykować: "Mógł zagrać dzisiaj, ponieważ wrócił do treningów i przeprowadziliśmy z nim kilka testów. Twierdzimy jednak, że lepiej będzie, żeby zagrał w następnym spotkaniu, kiedy będzie w stuprocentowej formie".

Dwa gole Savioli w środku tygodnia pokazały, że Argentyńczyk ciągle jest w świetnej formie. Rijkaard zapewnił, że od kiedy reprezentant Albicelestes zdecydował się zostać w Barcelonie, traktuje go jak pozostałych piłkarzy. "Mamy trzech snajperów: Eto'o, Gudjohnsena i Saviolę. Nigdy mu nie powiedziałem, że nie będzie grał. Zasługuje na to, co wypracuje". W związku z możliwością przedłużenia kontraktu z Argentyńczykiem, Holender powiedział: "Jeśli Txiki zapyta się mnie, co sądzę o Savioli, odpowiem, że jestem zadowolony z jego pracy. On jest w dobrej formie - jego postawa jest dobra i posiada dużo jakości w swojej grze".

Podczas konferencji prasowej Rijkaard został zapytany na temat pogłoski o zasileniu składu zawodnikiem Manchesteru United, Cristiano Ronaldo. "On jest wielkim zawodnikiem, jednak to są plotki, bo nigdy o nim nie mówiłem. Klub zawsze szuka nowych talentów, ponieważ trzeba się ulepszać. Jest jeszcze pół sezonu przed nami i nie wiem co może się stać, ale na chwilę obecną nie myślę o wzmocnieniach".

Ostatnio Barcelona nie strzela wielu bramek, jednak nie martwi to Rijkaarda. "Najważniejsze jest, aby stworzyć sobie sytuacje do strzelenia gola. Po przerwie świątecznej mieliśmy zaledwie kilka treningów, a drużyna musi wrócić do właściwego rytmu. Mamy wiele do udowodnienia i jestem pewien, że udowodnimy". Trener zaznaczył jednak, że drużyna strzela dużo goli ze stałych fragmentów gry.

[źródło: FCBarcelona.com]
REKLAMA

Poleć artykuł

Komentarze (0)

Uwaga: Ze względu na ochronę prywatności, komentarze nie ładują się automatycznie. Kliknij przycisk poniżej, aby je wyświetlić.
Załaduj komentarze