Giovanni podtrzymuje tradycję

Kuba

8 lipca 2007, 14:11

Brak komentarzy
Giovanni Dos Satnos stał się jedną z największych gwiazd Mistrzostw Świata U-20, które odbywają się w Kanadzie. W ten sposób Meksykanin kontynuuje tradycję Barcelony. Każde mistrzostwa, które odbywały się ostatnimi laty miały bohatera, który był zarazem piłkarzem Barçy. Wszystko rozpoczęli dwaj Hiszpanie - Xavi i Gabri, następnie Iniesta, później był Messi, a teraz pora na Giovanniego. Znakomity występ na Mistrzostwach Świata dawał zawsze młodym piłkarzom przepustkę do gry w pierwszej drużynie.

W 2005 roku, czyli dwa lata temu - Lionel Messi wraz z reprezentacją Argentyny do lat 20 wywalczył mistrzostwo świata. W meczu finałowym reprezentacja 'Abiceleste' pokonała Nigerię. Sam Leo został najlepszym graczem turnieju, który odbywał się w Holandii.

Dwa lata wcześniej Barcelona miała pociechę z Andresa Iniesty. Młodzian był siłą napędową zespołu z Półwyspu Iberyjskiego, pomógł Hiszpanii dotrzeć do finału turnieju. Tam niestety Hiszpanie musieli uznać wyższość Brazylii. FIFA wybrała Andresa najlepszym piłkarzem Mistrzostw Świata, które odbywały się w Emiratach Arabskich.

Wszystko zostało jednak zapoczątkowane przez reprezentacje Hiszpanii w 1999 roku. Wtedy na Mistrzostwach Świata w Nigerii zabłysnęło jednocześnie dwóch piłkarzy Dumy Katalonii - Xavi Hernandez oraz obecny piłkarz Ajaxu, Gabri García. Warto wspomnieć, iż Hiszpanie tryumfowali w tamtym turnieju.

[źródło: FCBarcelona.com]
REKLAMA

Poleć artykuł

Komentarze (0)

Uwaga: Ze względu na ochronę prywatności, komentarze nie ładują się automatycznie. Kliknij przycisk poniżej, aby je wyświetlić.
Załaduj komentarze