Laporta podda się kolejnemu głosowaniu

Looky

10 lipca 2008, 22:30

Brak komentarzy
Prezydent Joan Laporta, około godziny 21 w towarzystwie Jaume Ferrera i Alfonsa Godalla stanął w obliczu mediów, aby odnieść się do dzisiejszych wydarzeń i dymisji złożonych przez ośmiu członków zarządu Barcelony.

"Wyniki głosowania nad wotum nieufności były dla nas niekorzystne, dlatego podjąłem decyzję, iż na najbliższym walnym zgromadzeniu delegatów (compromisarios) poddam się głosowaniu odnośnie mojej przyszłości na stanowisku prezydenta FC Barcelona. Uważamy, że to najlepsza decyzja, która może zapewnić klubowi spokój", stwierdził.

Walne zgromadzenie będzie miało miejsce "we wrześniu", bowiem przed Barçą sierpień, na który zaplanowane zostało amerykańskie tournee i mecze kwalifikacyjne do Ligi Mistrzów.

Laporta przyznał, że podczas dzisiejszego spotkania zarządu, członkowie apelowali do prezydenta, aby podał się do dymisji, lecz on nie uczynił tego ze względu "na odpowiedzialność". Prezydent dodał, że szanuje opinię tych, którzy podali się do dymisji i że w możliwie najkrótszym czasie będzie starał się wypełnić wakaty.

[źródło: Mundo Deportivo/Sport]
REKLAMA

Poleć artykuł

Komentarze (0)

Uwaga: Ze względu na ochronę prywatności, komentarze nie ładują się automatycznie. Kliknij przycisk poniżej, aby je wyświetlić.
Załaduj komentarze